Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Už je tu nový Canon 6D

Jamblod
Jamblod 2012-09-17 10:28:40+02
http://www.dpreview.com/previews/canon-eos-6d/
 
jardo68
2013-03-10 09:58:14+01
majitelia 6D, rad by som sa opytal na to ci aj Vy mate nasledovny problem ak sa to tak da nazvat. Ide o otocny multif volic okolo tlacitka SET. Niekedy, hlavne ked porovnavam snimky v 100% nahlade, mi prestane vonkalsim kruzkom tohto volica fungovat listovanie medzi fotkami (nie, nemyslim vtedy ked napr. seriu RAW uklada na kartu, vtedy samozrejme nereaguje). Pomoze vypnut a zapnut rezim prezerania fotiek (tlacitko sipka v pravo v obdlzniku).
Nic tragicke, no za prve v aparate za skoro 2 tis ocakavam 100%tne fungovanie, za druhe a predovsetkym mam obavy aby to nebola predzvest vaznejsej poruchy. dakujem za Vase skusenosti s tym
 
tankista95
2013-03-10 10:41:28+01
príspevok od: jardo68
majitelia 6D, rad by som sa opytal na to ci aj Vy mate nasledovny problem ak sa to tak da nazvat. Ide o otocny multif volic okolo tlacitka SET. Niekedy, hlavne ked porovnavam snimky v 100% nahlade, mi prestane vonkalsim kruzkom tohto volica fungovat listovanie medzi fotkami (nie, nemyslim vtedy ked napr. seriu RAW uklada na kartu, vtedy samozrejme nereaguje). Pomoze vypnut a zapnut rezim prezerania fotiek (tlacitko sipka v pravo v obdlzniku).
Nic tragicke, no za prve v aparate za skoro 2 tis ocakavam 100%tne fungovanie, za druhe a predovsetkym mam obavy aby to nebola predzvest vaznejsej poruchy. dakujem za Vase skusenosti s tym
no mne sa stalo ze som otocil cca 2-3 polohy a neprehodilo fotku, a ked som zase skusil pootocit tak islo vsetko v pohode, takyto pripad sa mi stal asi 4 krat za necely mesiac ze nezareagovalo koliesko
 
jardo68
2013-03-10 11:45:54+01
ja ho mam dva tyzdne a tiez asi 4 krat sa to stalo, no mne v tych pripadoch ta funkcia posunu akoby zamrzla uplne a ako som pisal pomohlo az vypnut a zapnut rezim pozerania, teraz ked skusam tak ide OK ako vacsinou, tak neviem ... aj sa mi zda na pocit iny mechanicky odpor tohto kruzka ako u 60D co som mal predtym, nie je tak plynuly. No budem skusat a skusat a ked sa bude problem opakovat tak reklamovat
 
tankista95
2013-03-10 12:44:16+01
príspevok od: jardo68
ja ho mam dva tyzdne a tiez asi 4 krat sa to stalo, no mne v tych pripadoch ta funkcia posunu akoby zamrzla uplne a ako som pisal pomohlo az vypnut a zapnut rezim pozerania, teraz ked skusam tak ide OK ako vacsinou, tak neviem ... aj sa mi zda na pocit iny mechanicky odpor tohto kruzka ako u 60D co som mal predtym, nie je tak plynuly. No budem skusat a skusat a ked sa bude problem opakovat tak reklamovat
men zamrzala 5d mII ale aj som pypol do polohy off, otvoril kartu vytiahol kartu a stale som mal snimku na displaji a aj po vytiahnuti baterky svietil display cca 2-3 sekundy asi kvoli kondenzatorom a zvyskovej energii
 
phototomas
2013-03-10 13:08:06+01
príspevok od: jardo68
majitelia 6D, rad by som sa opytal na to ci aj Vy mate nasledovny problem ak sa to tak da nazvat. Ide o otocny multif volic okolo tlacitka SET. Niekedy, hlavne ked porovnavam snimky v 100% nahlade, mi prestane vonkalsim kruzkom tohto volica fungovat listovanie medzi fotkami (nie, nemyslim vtedy ked napr. seriu RAW uklada na kartu, vtedy samozrejme nereaguje). Pomoze vypnut a zapnut rezim prezerania fotiek (tlacitko sipka v pravo v obdlzniku).
Nic tragicke, no za prve v aparate za skoro 2 tis ocakavam 100%tne fungovanie, za druhe a predovsetkym mam obavy aby to nebola predzvest vaznejsej poruchy. dakujem za Vase skusenosti s tym
Nie je to tým že sa snažíš slidovať po náhlade na fotku hneď po jej odfotení? Stalo sa ti to už niekedy keď si si len zapol prehliadanie fotiek?
Mne sa od začiatku decembra keď som 6d kupil nič také nestalo. No po odfotení a zobrazení náhladu , jeho 100náhladu na fotku sa nedajú pozerať aj ostatné.

Myslím že tam bude pes zakopaný
 
jardo68
2013-03-10 15:32:47+01
vyskusal som co spominas, po odfoteni a okamzitom kliknuti na lupu (mam nastavene 100%) pretacat medzi fotkami nejde, no ked nahlad po odfoteni zhasne a potom zapnem lupu, tak sa pretacat da. Bodaj by to bolo v tom, nie som si uplne isty ci to bolo tak isto predtym, tak snad je ten pes tam . vdaka
 
phototomas
2013-03-10 18:37:03+01
príspevok od: jardo68
vyskusal som co spominas, po odfoteni a okamzitom kliknuti na lupu (mam nastavene 100%) pretacat medzi fotkami nejde, no ked nahlad po odfoteni zhasne a potom zapnem lupu, tak sa pretacat da. Bodaj by to bolo v tom, nie som si uplne isty ci to bolo tak isto predtym, tak snad je ten pes tam . vdaka
neboj, podla mňa to bude len v tom. po odfotení si aj cez náhľad stlač tlačítko prehlidania fotiek a bude to ok. Ak ti to bude robiť aj tak, daj vedieť celkom ma to zaujíma
 
jardo68
2013-03-11 17:11:07+01
aj tymto sposobom to ide, tak dufam je to OK, inak sa len tesim, nie som fotograf, ale z ciest a turistik mam rad kvalitu, a tu dost poznat rozdiel oproti 60D, aj sa mi zacalo lepsie konecne darit fotit v rezimoch Tv/Av/M akoby nielen sirsim zaberom ale aj inak objektiv 24.105 lepsie spolupracoval s 6D ako 60D, asi je to hlupost, no zda sa mi (teraz som poburil mnohych, ze naco je mu FF ked sa len uci fotit ...)
 
kuchar
2013-04-21 12:25:49+02
príspevok od: Mgr. art. Zdenko Dendis
Nikon a Canon su iba znacky a nechce sa mi verit, ze by ludia u Canonu mali tvrdohlavejsiu povahu ako u Nikonu. Nakolko obe firmy su z toho isteho prostredia.
Som zastanca Canonu,ale nieco na tom pravdy bude.Stretol som sa s par predajcami digitalnej techniky a ti spominali na margo Canonu,ze su dost specificky co sa tyka aj dodavok.Ze niekedy nie je s nimi lahke "obchodovat". Ja si ale nemyslim,ze to su niejake chyby.Skor specialne efekty, ktore robia Canon zaujimavejsim
 
ikus
2013-05-23 13:55:00+02
zdravim,neviem kde mam presne tuto otazku polozit tak skusam tu.
doposial som sa nestretla s nastavenim ticheho snimania,a co sa tyka 6d,neviem ale zda sa mi,ze medzi tym nejake nepocujem rozdiel.
medzi normalnym a tichym snimanim je taky rozdiel,ze by to malo byt jasne pocut alebo mam vadny kus? dakujem za info.
 
ikus
2013-05-23 13:59:19+02
tak nic berem spat.je to live wiew
 
North510
2013-05-23 14:04:03+02
Mam nikon d5000 a skusal som aj 7100vku a tiez tam nieje ziaden velky rozdiel. Ten zvuk je akurat menej ostry, ale hlasitost cca to iste.
 
ikus
2013-05-23 14:53:48+02
príspevok od: North510
Mam nikon d5000 a skusal som aj 7100vku a tiez tam nieje ziaden velky rozdiel. Ten zvuk je akurat menej ostry, ale hlasitost cca to iste.
funguje to len na livi wiew.takze pohoda,prehliadla som to troska.
 
majsterko
2013-06-15 21:48:15+02
príspevok od: slavmiro
Pre teba skoncil stredovek 09/2009 prichodom 7D ked Canon konecne uspokojivo vyriesil vzdialeny odpal priamo z tela. Ci nie?
CLS fungoval pre amaterov od 01/2004 (Nikon D70). 5 rokov, to je v digi ere priepast. Mam vela znamych s Canonom a spolu sme to v tich rokoch riesili a nevyriesili. Ukazalo sa ze ako master dokaze napr. na 40D fungovat spolahlivo jedine nasadeny systemovy blesk 580EX a ako slave 430EX. Komfort obetovat blesk na fukciu RC bol nad financne limity amaterov.
Nedat do EOS 5 Mk3 RC mne pripada ako nevyuzity potencial kedze v EOS 6 je WIFI bezproblemov zabudovane (ja tomu stale nechcem uverit). Podla tvojich slov je to, ale nakoniec asi aj dost mozne lebo ak niekto potrebuje riadit radiovy externy blesk 600ex tak je asi v inej cenovej kategorii a zaobstarat si ST-E3-RT je malina. Vyuzivat dalsi 600ex iba ako riadiaci na tele je prinajmensom mrhanie peniazmi aj vykonom. Inymi slovami naco sa bude canon zaoberat ako strcit do tela dalsiu technologiu ked majorita uzivatelov EOS 5 Mk3 kupuje rovno dva alebo viac 600ex aby ich rozmiestnila v priestore. Takze sa bez ST-E3-RT tak ci tak nezaobidu a ovladanie bude ovela komfornejsie ako v menu tela.
 
kajatierik
2013-06-15 21:59:18+02
príspevok od: ikus
funguje to len na livi wiew.takze pohoda,prehliadla som to troska.
pri 6D sa da nastavit moznost tichceho snimania pri live view (niekde v menu) ale aj tiche snimanie pri normalnom foteni, to sa nastavuje tlacitkom hore pri stavovom displeji (drive modes), indikuje ho male "s" pri obrazku rezimu
 
ikus
2013-06-15 22:48:09+02
príspevok od: kajatierik
pri 6D sa da nastavit moznost tichceho snimania pri live view (niekde v menu) ale aj tiche snimanie pri normalnom foteni, to sa nastavuje tlacitkom hore pri stavovom displeji (drive modes), indikuje ho male "s" pri obrazku rezimu
dakujem velmi pekne!pomohol si!
 
fomist
2014-06-11 08:12:31+02
na canone5D som používal blesk (TTL)na sánkach a ďalšie som odpaloval cez radiovy odpalovač a konektorom na blesk zboku , pôjde to aj na canone 6D ?
 
Strana 27 z 27
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()