Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Nikon D7000 + 35/F2 = zlé ostrenie !!!

G-Shock
2012-10-23 20:31:13+02
Zdravím, vie mi niekto poradiť ? všimol som si že je tu už niekoľko príspevkov ale žiadny nieje taký istý ako mám ja. Fotím hlavne portréty v ateliéry teraz v sezóne oznamká a pod. ale pri AF zaostrení na oči, mi skoro vždy zaostrí dozadu, na uši a vlasy, neviem čo s tým, už som skúšal aj Manuálne ostriť ale tam to nieje vždy 100%-né. Ostrenie mám nastavené na AF-S a na stredný bod, clonu a čas väčšinou na F/5,6 Exp. 1/125.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-10-23 21:00:27+02
Posun si zaostrovanie konkretneho objektivu cez microadjustment. Mas tzv backfocus.
 
viking81
2012-10-23 21:00:58+02
príspevok od: G-Shock
Zdravím, vie mi niekto poradiť ? všimol som si že je tu už niekoľko príspevkov ale žiadny nieje taký istý ako mám ja. Fotím hlavne portréty v ateliéry teraz v sezóne oznamká a pod. ale pri AF zaostrení na oči, mi skoro vždy zaostrí dozadu, na uši a vlasy, neviem čo s tým, už som skúšal aj Manuálne ostriť ale tam to nieje vždy 100%-né. Ostrenie mám nastavené na AF-S a na stredný bod, clonu a čas väčšinou na F/5,6 Exp. 1/125.
no mas BF (bacj focus) ak nepomoze korekcia v tele aparatu ( ako ho D7000 ma...coz myslim ze ma) tak jedine servis....
 
viking81
2012-10-23 21:01:17+02
alebo ostrit na nos a oci by mali byt ok
 
G-Shock
2012-10-23 21:05:39+02
príspevok od: Karol Srnec
Posun si zaostrovanie konkretneho objektivu cez microadjustment. Mas tzv backfocus.
Ďakujem, mohol by si mi povedať ako to spraviť ?
 
viking81
2012-10-23 21:09:18+02
príspevok od: G-Shock
Ďakujem, mohol by si mi povedať ako to spraviť ?
wtf ???!!! manual mas ? mal by si mat...tak ho skus precitat...a ak nemas...tak www.google.sk
 
StefanB
2012-10-23 21:09:42+02
Na internete si najdi obrazok s mierkou... fotak das na stativ cca 45 stupnovy uhol... a nazostis na stred 0... a podla toho kde budes mat zaostrene potom cez tu korekciu nastavis presne ... obrazok ti mozem poslat do spravy.. alebo na mail
 
G-Shock
2012-10-23 21:11:25+02
príspevok od: viking81
wtf ???!!! manual mas ? mal by si mat...tak ho skus precitat...a ak nemas...tak www.google.sk
nemusiš sa hned nasierať, len som to chcel mať trošku jednoduchšie.
 
G-Shock
2012-10-23 21:12:13+02
príspevok od: StefanB
Na internete si najdi obrazok s mierkou... fotak das na stativ cca 45 stupnovy uhol... a nazostis na stred 0... a podla toho kde budes mat zaostrene potom cez tu korekciu nastavis presne ... obrazok ti mozem poslat do spravy.. alebo na mail
Budem Ti vďačný ak mi to pošleš do správy. Ďakujem Ti pekne
 
viking81
2012-10-23 21:13:54+02
príspevok od: G-Shock
nemusiš sa hned nasierať, len som to chcel mať trošku jednoduchšie.
a ako jednoduchsie to chces este mat ? nic nie je jednoduchsie ako sa pozriet do manualu ktory mas k fotaku....
 
Emilio
2012-10-23 22:23:56+02
príspevok od: viking81
a ako jednoduchsie to chces este mat ? nic nie je jednoduchsie ako sa pozriet do manualu ktory mas k fotaku....
Neviem koľko strán má manuál na 7000-ku, môj na D3000 má okolo 250 strán. Trvalo mi dlho, kým som získal prehľad, kde čo nájsť. Tak isto, ako nájsť v menu podstránky podstránok, ktoré boli pre mňa dosť dôležité. Tiež si myslím, že je rýchlejšie spýtať sa kamaráta priamo na problém. Dnes je to jednoduchšie v čase internetu. Kto môže pomôže, kto nemá čas neodpovie, a kto si potrebuje kopnúť, ten si nájde loptu. Viem, že mnohé tvoje odborné rady pomohli hodne ľuďom, ale rešpektuj prosím aj laikov.
 
G-Shock
2012-10-23 22:34:58+02
príspevok od: Emilio
Neviem koľko strán má manuál na 7000-ku, môj na D3000 má okolo 250 strán. Trvalo mi dlho, kým som získal prehľad, kde čo nájsť. Tak isto, ako nájsť v menu podstránky podstránok, ktoré boli pre mňa dosť dôležité. Tiež si myslím, že je rýchlejšie spýtať sa kamaráta priamo na problém. Dnes je to jednoduchšie v čase internetu. Kto môže pomôže, kto nemá čas neodpovie, a kto si potrebuje kopnúť, ten si nájde loptu. Viem, že mnohé tvoje odborné rady pomohli hodne ľuďom, ale rešpektuj prosím aj laikov.
Pekne napísané.
 
viking81
2012-10-24 06:58:08+02
príspevok od: Emilio
Neviem koľko strán má manuál na 7000-ku, môj na D3000 má okolo 250 strán. Trvalo mi dlho, kým som získal prehľad, kde čo nájsť. Tak isto, ako nájsť v menu podstránky podstránok, ktoré boli pre mňa dosť dôležité. Tiež si myslím, že je rýchlejšie spýtať sa kamaráta priamo na problém. Dnes je to jednoduchšie v čase internetu. Kto môže pomôže, kto nemá čas neodpovie, a kto si potrebuje kopnúť, ten si nájde loptu. Viem, že mnohé tvoje odborné rady pomohli hodne ľuďom, ale rešpektuj prosím aj laikov.
ako sorry...ale povedali sme mu o co ide....tak to uz nemoze byt problem si to dohladat v manualy podla registra....respektive skusit trochu poggoglit alebo aj tu na ephote pohladat...riesilo sa to tu x-krat....ale to, ze je niekto hnily a vsetko potrebuje dostat na zlatom podnose....tak za to ja uz nemozem... neviem ako funguje teraz, ale ked som si kupil fotoaparat tak som presedel hodiny s fotakom v jednej ruke a s navodom v druhej....presiel som si cez vsetky nastavenia a funkcie ktore fotak ma...neviem ci som na hlavu, ale fotograf by mal v prvom rade dokonale ovladat svoj pristroj aby ho na scene nic neprekvapilo....a btw....on nepise ze je zaciatocnik ci laik....ale clovek ktory foti v ateliery...a tam uz predpokladam aku taku foto zrucnost...ci sa opet pletiem ?....a staci zobrat fotak a cvakat ? nic si o nom nenastudovat ? a reci o tom ze niekto moze byt technicky antitalent alebo ho proste take veci nezaujimaju su podla mna len vyhovorky....vsetko sa da naucit...
 
mortistewe
2012-10-24 14:38:12+02
G-shock, presne tento prolem sme riesili zaciatkom tyzdna! V menu si vies doladit jeden celok, pri fora Nikon D7000 neostrost tam pridali aj testovaci tercik. Odmeraj si a zsiti o kolko si mimo (back, alebo front). Ja svoj tento tyzden posielam do servisu, kedze v menu mozem len jeden celok a mam bohuzial o dva posunuty. V menu fotaku je to pod expozice.
 
Photograph33
2012-10-24 15:25:27+02
jedine co ti viem poradit je prepnut na manual......zapnut Live view a ostrit rucne, kedze si pisal ze fotis portret a oznamka, stativ a na Live view priblizenie, cize zaostrenie by malo byt 100%, mam aj ja 50mm 1.8D.....s D90 fungovala bezproblemovo, foto dokonale ostre, ale s D7000 si velmi nerozumie /uz lezi v skrini/, 35mm 1.8G, ostri vyborne /uz aj ta odpociva v pokoji/....teraz portret, postavy novinka od Sigmy APO 50-150mm F2.8 EX DC OS HSM, absolutna spokojnost
 
atariak
2012-10-24 16:42:32+02
tak pred nejakym casom sa presne tato tema riesila. pomaly kazdy druhy ma tu sprdaval pod ciernu zem, ked som dotycnej napisal, ze mozno je D7000 pre uplneho zaciatocnika prilis zlozita. tak som to dostal vyzrane, ze som zrejme retard, ked sa mi zda D7000 prilis zlozita. tymto pozdravujem minuskarov
 
viking81
2012-10-24 16:49:49+02
príspevok od: atariak
tak pred nejakym casom sa presne tato tema riesila. pomaly kazdy druhy ma tu sprdaval pod ciernu zem, ked som dotycnej napisal, ze mozno je D7000 pre uplneho zaciatocnika prilis zlozita. tak som to dostal vyzrane, ze som zrejme retard, ked sa mi zda D7000 prilis zlozita. tymto pozdravujem minuskarov
ja to stale hovorim ze canon 5D mark III nepatri do ruk zaciatocnikovi...ale vacsinou tiez vsetci napisu ze nech clovek kupi na to na co ma...tak reku ok....ale nech potom nedava primitivne otazky...ked ma na profi telo....mal by mat aj k nemu patricne vedomosti...
 
atariak
2012-10-24 16:56:53+02
príspevok od: viking81
ja to stale hovorim ze canon 5D mark III nepatri do ruk zaciatocnikovi...ale vacsinou tiez vsetci napisu ze nech clovek kupi na to na co ma...tak reku ok....ale nech potom nedava primitivne otazky...ked ma na profi telo....mal by mat aj k nemu patricne vedomosti...
jasne malo by sa pisat, kup si, na co mas, vramci schopnosti, ktorymi disponujes. potom su tu dotazy od zaciatocnikov, ktori maju stredne pokrocile aparaty, a stale dookola sa pytaju, ako si maju nastavit zakladne veci. bez postupne nadobudamych znalosti to nejde. ani na gitaru nezahras hned rychlo, musis sa k tomu postupne prepracovat pomalym hranim. ja uz na dotazy tohto typu radsej ani nereagujem...
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()