Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Kupa Petax k-r red, pripadny ekvivalent fotaku pre zenu

Vilkoxs
Vilkoxs 2012-11-07 12:21:06+01
Tak pani obraciam sa na Vas s dost netradicnou otazkou, rad by som pozohanal nejaky fotak pre moju polovicku, ona strasne bazi po Pentaxe k-r red (popravde len z dizajnovej stranky) no po technickej stranky veci som tomu moc neni nakloneny, rad by som jej teda obstaral nejaky fotak ktory bude s nejakym slusnym setovym objektivom, mam doma D90 ale to jej je do jej ruky moc velke a tazke preto skor asi nieco strednej velkosti. Ale nie zase uplne low-endove zrkadlovky, nech aj objektiv ma peknu krezbu atd jo a cenova poziadavka tak okolo 500 eur +- autobus dakujem za kazdu reakciu
 
Vilkoxs
2012-11-07 13:52:57+01
Lebo som despota ale nie ona si sama nevybrala preto vyberam pre nu a kedze sa do technickych veci moc nerozumie preto som to prebral na seba a vzhladom na to ze to k-r sa teda nevyraba sme nasli kompromis v tej 3100/3200
 
netmouse
2012-11-07 14:16:10+01
príspevok od: Vilkoxs
Duves: k-r by som zohnal nejako cez ebay z USA takze toho by som sa moc nebal
Sachmo: a mohol by som sa opytat aky objektiv na tom mate nahodeny? popripade uzivatelske prostredie nebol s tym problem nejako si na to zvyknut? dakujem
Netmouse: tu by som skor riesil tu hmotnost s tym ze zalezi asi aj na tom aky objektiv je nasadeny ze do olympusu nechcem uz ist od olympusu som mal E-500, E-420, E-3 a nakoniec E-30 a potom som presiel na Nikon takze do olympusu by som sa vracat nechcel a chcel som nieco co sa da normalne drzat nie ako tie ich Pen-y
.. pekna paleta ... ja som pred svojim nikon stihol mat iba Minoltu Dynax 5D ... a to len preto lebo som mal Minoltu dynax 404si s troma objektivmi kym som pochopil, ze do buducna sony nechcem ... a nelutujem ... medzicasom na nej odisla aj uzavierka ... a medzistupen EVF kompakt Minolta A200 8Mpx 28-200 ... ktory manzelka pouziva do teraz ... a tam som pochopil preco nechcem mirrorless a rozmerovo mensie ..
 
JSX9
2012-11-07 14:59:17+01
http://camerasize.com/compare/#210,162
 
sachmo
2012-11-07 15:39:57+01
príspevok od: Vilkoxs
Duves: k-r by som zohnal nejako cez ebay z USA takze toho by som sa moc nebal
Sachmo: a mohol by som sa opytat aky objektiv na tom mate nahodeny? popripade uzivatelske prostredie nebol s tym problem nejako si na to zvyknut? dakujem
Netmouse: tu by som skor riesil tu hmotnost s tym ze zalezi asi aj na tom aky objektiv je nasadeny ze do olympusu nechcem uz ist od olympusu som mal E-500, E-420, E-3 a nakoniec E-30 a potom som presiel na Nikon takze do olympusu by som sa vracat nechcel a chcel som nieco co sa da normalne drzat nie ako tie ich Pen-y
Mam setak 18-55 - na bezne fotenie OK, na krajinky to velmi nie je, nepaci sa mi ostrost pri ostreni na 'nekonecno'. A castejsie mam nahodeny Tamron 90mm, kedze fotim prakticky len makro. S Tamronom som uplne spokojny - ostrost vyborna, manualne ostrenie velmi pohodlne.
Uzivatelske prostredie K-r je vyhovujuce na entry model, ma to take zrychlene menu, kde najdes najpouzivanejsie nastavenia. Hlavne menu je tiez prehladne. Mne osobne troska chyba tlacidlo na zmenu metody merania expozicie, ale to len kvoli tomu makru, pri beznom foteni to asi nevyuzijes.
 
fatality
2012-11-07 16:49:22+01
príspevok od: Vilkoxs
Tak asi ste ma presvedcili ta 5100 resp 5200 ktora je fakt horuca novinka vychadza uz dost penazi ved to je pomaly konkurencia k D90.
Ta 3100 resp pozeral som 3200 bude asi najlepsia alternativa, mali ste pravdu
Dakujem pekne vsetkym zucastnenym za kazdu dobru radu
ak kupis 3200ku,tak rataj s poriadnou zatazou na procak a RAMku..spracuvat 24MPix files je niekedy pre amatera skor na pritaz,nez vyhoda..
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()