Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Rozdiely v zobrazeni v zrkadlovne a na monitore

Siehe
2012-12-30 14:05:13+01
Caute mam taky problem ze ked spravim nejaku tu fotku s mojim Pentaxom K-30kou tak mi vykresli na monitore na fotaku uplne iny obrazok ako potom neskor na monitore... Chcem sa spytat ci sa stym da nieco robit alebo je to jednoducho len rozdiel v zobrazovani monitorov...
 
bear
- moderator
2012-12-30 14:11:29+01
moznych pricin moze byt viac:
1) na fotaku mas nastavene AdobeRGB a program, ktorym prezeras fotky v PC nevie spravne pracovat s farebnym profilom (fotky sa potom zdaju v PC malo kontrastne).
2) mas zle nastaveny monitor
3) display na fotaku je len priblizny nahlad. Vacsinou je farebne aspon priblizne OK (Nikon D4/D800 su v tomto vynimkou - tie su farebne dost mimo).
 
Hvibyk
2012-12-30 14:22:06+01
Zalezi na tom v com ju otvaras,niektore programy si aj same upravia kontrast jas a neviemco vsetko automaticky.
 
Siehe
2012-12-30 14:23:52+01
príspevok od: bear
moznych pricin moze byt viac:
1) na fotaku mas nastavene AdobeRGB a program, ktorym prezeras fotky v PC nevie spravne pracovat s farebnym profilom (fotky sa potom zdaju v PC malo kontrastne).
2) mas zle nastaveny monitor
3) display na fotaku je len priblizny nahlad. Vacsinou je farebne aspon priblizne OK (Nikon D4/D800 su v tomto vynimkou - tie su farebne dost mimo).
takze s adobeRGB problem nebude je tam klasicke RGB. S tym displayom je to tak ze som teraz dost v snehu fotil a robi to take nieco ze na displayi je sneh biely a na monitore taky zasedly akokeby bolo zle nastavene WB... Tak asi bude zle nastaveny monitor alebo priblizny nahlad...
 
Siehe
2012-12-30 14:32:57+01
príspevok od: Hvibyk
Zalezi na tom v com ju otvaras,niektore programy si aj same upravia kontrast jas a neviemco vsetko automaticky.
Tak otvaram to v klasickom prehliadaci co je uz nainstalovany vo windowse...
 
bear
- moderator
2012-12-30 14:58:43+01
príspevok od: Siehe
takze s adobeRGB problem nebude je tam klasicke RGB. S tym displayom je to tak ze som teraz dost v snehu fotil a robi to take nieco ze na displayi je sneh biely a na monitore taky zasedly akokeby bolo zle nastavene WB... Tak asi bude zle nastaveny monitor alebo priblizny nahlad...
 
Marek Vančo
2012-12-30 15:29:34+01
príspevok od: Siehe
takze s adobeRGB problem nebude je tam klasicke RGB. S tym displayom je to tak ze som teraz dost v snehu fotil a robi to take nieco ze na displayi je sneh biely a na monitore taky zasedly akokeby bolo zle nastavene WB... Tak asi bude zle nastaveny monitor alebo priblizny nahlad...
zašedlosť snehu nie je problém vyváženie bielej ale expozície.
 
filip.p3k
2012-12-30 15:31:17+01
ja mám zas taký problém že keď chcem v lightroome upravovať RAW-y, na monitore všetky zosvetlejú, pri pozeraní fotiek mi to nerobí, iba keď ich chcem upravovať. V čom môže byť problém?
 
bear
- moderator
2012-12-30 15:36:36+01
príspevok od: filip.p3k
ja mám zas taký problém že keď chcem v lightroome upravovať RAW-y, na monitore všetky zosvetlejú, pri pozeraní fotiek mi to nerobí, iba keď ich chcem upravovať. V čom môže byť problém?
LR nepoznam, ale moze to byt sposobene nespravnym farebnym profilom, alebo presetom pre dany fotoaparat.
 
rbr69
2012-12-30 15:48:34+01
príspevok od: filip.p3k
ja mám zas taký problém že keď chcem v lightroome upravovať RAW-y, na monitore všetky zosvetlejú, pri pozeraní fotiek mi to nerobí, iba keď ich chcem upravovať. V čom môže byť problém?
asi mas nejake defaultne nastavenia, ktore sa aplikuje pri otvoreni fotky na editaciu ... skontroluj si posuvniky, ci niektory po otvoreni nie je niekam uleteny prestav ho na neutralnu hodnotu a potom uloz ako default
 
Siehe
2012-12-30 16:35:12+01
príspevok od: Marek Vančo
zašedlosť snehu nie je problém vyváženie bielej ale expozície.
mno lenze na displeji na fotaku je krasne biely... len v notebooku je taky nasednuty...
 
filip.p3k
2012-12-30 16:51:04+01
príspevok od: rbr69
asi mas nejake defaultne nastavenia, ktore sa aplikuje pri otvoreni fotky na editaciu ... skontroluj si posuvniky, ci niektory po otvoreni nie je niekam uleteny prestav ho na neutralnu hodnotu a potom uloz ako default
no skúšal som ale nie je to tak, všetky posúvníky sú úplne na nule, teda na neutrálnej hodnote. Ak vám pomôže uploadnem fotku ako to vyzerá pred a po
 
rbr69
2012-12-30 17:08:44+01
príspevok od: filip.p3k
no skúšal som ale nie je to tak, všetky posúvníky sú úplne na nule, teda na neutrálnej hodnote. Ak vám pomôže uploadnem fotku ako to vyzerá pred a po
teda ziaden parameter sa nevymyka z nejakej standardnej hodnoty? nemusi to byt len posuvnik ...
 
Rastislav
2012-12-30 17:49:21+01
príspevok od: Siehe
mno lenze na displeji na fotaku je krasne biely... len v notebooku je taky nasednuty...
To robí aj mne, fotka na displeji fotoaparátu je pekná, ale na monitore je bez jasných plôch. Pravdepodobne displej fotoaparátu má nastavený vyšší jas. Ja ho mám tak, ako je nastavený od výroby, ale aj tak je asi vyšší ako má byť, aby bolo primárne vidieť dobre aj v jasnejšom počasí. Treba sa skôr riadiť histogramom, ak je pri tom snehu posunutý do ľava, tak ten sneh naozaj podexponovalo a v počítači bude zašednutý. To je technická záležitosť a je to OK, lebo foťák prispôsobuje expozíciu 18% šedej. Keď je svetlejšia scéna, treba dať expozíciu do + hodnôt. Aj pri úprave foto v počítači, ak je nastavený vyšší jas ako treba, môže sa stať, že sa fotka bude zdať OK, ale v skutočnosti je príliš tmavá.
www.ephoto.sk/ephoto/redakcny-blog/nenechajte-sa-oslnit-monitorom/
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()