Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Vyber digitalnej zrkadlovky na tocenie videa

cRot
2013-01-01 21:18:18+01
Zdravim.
Mama chce kupit zrkadlovku. Ja osobne nejak extra nefotim, mozno obcas dovolenka vylet nejake hry s uzavierkou a podobne. Viem ze zrkadlovky dokazu aj krasne HD video. Kedze sa venujem v oblasti strihu a videi, rad by som mojho clena rodiny (v dobrom) zneuzil tak, aby sa kupila zrkadlovka s ktorou by sa teda dalo aj nieco natocit. Preto sa na Vas obraciam stym, ci by ste mi vedeli poradit nejaku dobru zrkadlovku AJ na tocenie videa!

Otazka, preco si nekupim kameru? Pretoze ked uz kameru, tak kvalitnu, kvalitna je trosinku drahsia a drahu kameru zatial na tie svoje ucely nepotrebujem.

cenovy strop by mal byt asi tak 500-600eur.

Dakujem.
 
ROBAN
2013-01-01 21:54:53+01
Pocul som ze na tocenie videa je najlepsi nikon, lebo zaostruje sam. Canon vraj sam nezaostruje pri natacani.

samozrejme fotak ma aj nevyhodu pri natacani. Maximalna velkost videa je tusim 4GB. 10-20 minut.
 
cRot
2013-01-01 21:59:07+01
Uz som pozeral, vysledok som vobec nenasiel. A ked tak, vzdy kupujuceho dokopali ku kamere, co ja nechcem. A ide mi aj o to aby to zvladalo natocit nieco aj v noci.

Dalsia vec je taka, ze by som tu mal rad niekoho, skym by som mohol konfrontovat otazky preco dany typ nie a preco ano. Do starych tem uz rypat nebudem a ako som pisal, odpoved som nenasiel.

Dakujem.
 
cRot
2013-01-01 22:06:00+01
ROBAN

S jednym pozicanym canonom /500d/ som minule nieco fotil, skusil som aj tocit a ano, mas pravdu, nezaostruju. No ako fotak mi celkom sadol.
Bolo by aj fajn keby sa to dalo prepinat - automaticke a manualne zaostrovanie koli napriklad aj takymto zaberom https://vimeo.com/35127848

S velkostou videa viem, bohuzial, budem si musiet kupit vacsiu kartu alebo nosit zo sebou notebook, v tom nevidim problem.
A napriklad este roztrasenie obrazu pri zrkadlovke mi nevadi, viem to krasne stabilizovat v programe. Niekedy to roztrasenie zaroven aj potrebujem koli zachovani atmosfery.
 
cRot
2013-01-01 22:08:40+01
Malo by to vyuzitie skorej v reklamnych spotoch, popripade nejakych kratkych promo videi. Ziadne stuzkove, svadby..
 
ROBAN
2013-01-01 22:18:25+01
No len pri tom videu nejde o veľkosť karty. Stále ti t obude točiť maximálne 4GB. 500D mam aj ja ale nikdy som s tym netocil... Len viem z pocutia.
 
Marcel Rebro
2013-01-01 22:33:23+01
príspevok od: cRot
Zdravim.
Mama chce kupit zrkadlovku. Ja osobne nejak extra nefotim, mozno obcas dovolenka vylet nejake hry s uzavierkou a podobne. Viem ze zrkadlovky dokazu aj krasne HD video. Kedze sa venujem v oblasti strihu a videi, rad by som mojho clena rodiny (v dobrom) zneuzil tak, aby sa kupila zrkadlovka s ktorou by sa teda dalo aj nieco natocit. Preto sa na Vas obraciam stym, ci by ste mi vedeli poradit nejaku dobru zrkadlovku AJ na tocenie videa!

Otazka, preco si nekupim kameru? Pretoze ked uz kameru, tak kvalitnu, kvalitna je trosinku drahsia a drahu kameru zatial na tie svoje ucely nepotrebujem.

cenovy strop by mal byt asi tak 500-600eur.

Dakujem.
Idealny kompromis foto / video su mirrorles fotoaparaty - Panasonic GH2 / GH3 a / alebo Olympus OM-D E-M5 je asi to najlepsie co je dnes na trhu. Nema samozrejme take moznosti prace s DOF ako FF DSLR (Canon 5D MK II / III) ale cenovo je uplne inde.

No a na rozdiel od DSLR na nich celkom slusne funguje aj AF. Na DSLR mozes na AF zabudnut - ver mi.

No a ci sa zmestis do 500-600 EUR? Zial nie ...
 
Marcel Rebro
2013-01-01 22:37:12+01
príspevok od: ROBAN
Pocul som ze na tocenie videa je najlepsi nikon, lebo zaostruje sam. Canon vraj sam nezaostruje pri natacani.

samozrejme fotak ma aj nevyhodu pri natacani. Maximalna velkost videa je tusim 4GB. 10-20 minut.
Uz radsej nepocuvaj
A nakerumariu ti je dlzka zaznamu viac ako 10-20min? Chces pouzit DSLR namiesto priemyselnej kamery? Pri normalnom toceni (a strihani) je aj 60 sekundovy kontinualny zaznam viac ako dost ... teda ak nechces unudit divaka zabermi v style starych sovietskych filmov - 10 min jazda na trojzaprahu po zasnezenej ceste
 
Neschopko
2013-01-01 22:44:49+01
príspevok od: ROBAN
No len pri tom videu nejde o veľkosť karty. Stále ti t obude točiť maximálne 4GB. 500D mam aj ja ale nikdy som s tym netocil... Len viem z pocutia.
Ja mám Nikon D7000 a v popise píšu, že to robí 30 min. video ... nikdy som video neskúšal, tak neviem posúdiť
 
cRot
2013-01-01 22:53:57+01
ROBAN, prinajhorsom si kupim druhu kartu ktoru potom vymenim, to je najmenej.

mrco, moc si ma s tou cenou nepotesil. Proste budeme sa musiet nejak zmestit do tej ceny, maximalne 650-700, uplne idealne by to bolo trochu menej samozrejme. Ked teda tam nebude AF tak by to az tak nevadilo, co uz. Ona chce zrkadlovku, tak to aspon trochu vyuzijem a ona bude mat zaroven normalny fotak.

A co taky canon eos600d? podla heureky co pozeram, to je jediny fotak ktory nataca v hd videu.
 
retepsk
2013-01-01 23:14:38+01
No Canon 650D toci FulHD : ,,EOS 650D je skvelý pre snímky aj videá v rozlíšení Full HD. Dotykový displej LCD typu Vari-angle Clear View II uľahčuje snímanie ..... ma nepretržité automatické zaostrenie videí.,, http://www.canon.sk/For_Home/Product_Finder/Cameras/Digital_SLR/EOS_650D/ Video som tocil len jedno pokusne Cena tela okolo 620€ neviem ci este vojde ti do rozpoctu. Na video ale treba jeden z dvoch novych objektivov ktore su vraj tiche a aj upravene na automaticke zaostrovanie? , ja mam len klasicky
 
pufko
2013-01-02 00:03:39+01
Ked už foťák na točenie videa, tak nech má vstup na ext. mikrofon a ostriť asi aj tak ručne , stačí si pozrieť nejakú ukážku kludne z OM-D E-M5 a uvidí že ten AF jednoducho je ešte stále nepoužitelný, ale na to aby to ručne vyzeralo dobre treba asi prax
 
cRot
2013-01-02 00:16:49+01
peter, zatial to vidim na ten 650d. Cenovo sa to da este da. Da sa tam aj vypnut to automaticke zaostrovanie vo videu? Ako to nahrava zvuk?

Ten olympus vyzera dost luxusne, no ta cena :/
 
cRot
2013-01-02 00:29:59+01
príspevok od: cRot
peter, zatial to vidim na ten 650d. Cenovo sa to da este da. Da sa tam aj vypnut to automaticke zaostrovanie vo videu? Ako to nahrava zvuk?

Ten olympus vyzera dost luxusne, no ta cena :/
//zatial teda 650d, v tejto cenovej kategorii je este nieco lepsie? Pockam este na zopar vyjadreni
 
Bruce
2013-01-02 06:09:30+01
príspevok od: Marcel Rebro
Uz radsej nepocuvaj
A nakerumariu ti je dlzka zaznamu viac ako 10-20min? Chces pouzit DSLR namiesto priemyselnej kamery? Pri normalnom toceni (a strihani) je aj 60 sekundovy kontinualny zaznam viac ako dost ... teda ak nechces unudit divaka zabermi v style starych sovietskych filmov - 10 min jazda na trojzaprahu po zasnezenej ceste
Sorry, ale skor myslis dlzku videa uz po postprocese, lebo ak pri toceni tak to ani nemozes mysliet vazne... Tocim toho si toho veru dost od Besiedok po rozne akcie. Pouzivam okrem klasickej kamery aj sportovu GoPro a ver mi ze neviem co z tej sportovej vylezie. Pri inych akciach necham bezat full akciu, aby som mal nahraty komplet zvuk, kedy to zahrniem trebars pri usetreni casu dej je niekde inde ako zvuk... Inak nesmie mat fotoaparat max dlzku 30 min. To znamena ze uz by to bola kategoria kamera. Vyrobcovia sa snazia vmestit do casu 29:59.
 
Bruce
2013-01-02 06:29:49+01
Njlepsie na video su Sony - Pretoze maju najrychlejsi Autofocus. A rozdiel medzi Nikonom a Canonom bude zanedbatelny v AF aspon podla toho mnozstva videi co som mal moznost sledovat. Horsie je to zo sklami. pretoze niektore su na video vhodne, ine menej. Mensiu svetelnost dost tazko zachranis . A svetelnejsie objektivy su drahsie. Preto je snad radsej odporucana kamera ako foto na tocenie videa, okrem absolutneho zoomu vybornej stabilizacie a prakticky uplne bezne pouzitej optiky s 2,8 u kazdej normalnej kamery, by si si musel riadne priplatit a vysledok ? So zrkadlom dosiahnes lepsi film look, ak vies o nedostatkoch, prisposobis tocenie obmedzeniam, budes castejsie pouzivat stativ ci pracovat so svetlom, mozes dosiahnut dobre a uspokojive vysledky... Nikto nehovori, ze to bude nepouzitelne, len je to trosku horsie. Okrem sceny treba sledovat aj nastavenia a pri vacsom zoomovani, okrem zvuku bude mozno zoomovanie neprakticky trhane. Na kamere su zvycajne tlacitka na autozoom. Neviem si teraz na vsetko spomenut, takze tolko ... Inak prakticky test na Nikon D5200 som este nevidel, ale zato som uz videl na SK best inzerat za 550 euromoney!!!!!!!!
Bolo to 31.12 a uz samozrejme nie je...
 
retepsk
2013-01-02 08:29:40+01
650D ma stereo mikrofon na vrchu pri blesku, samozrejme da sa pripojit externy. Automaticke zaostrovanie sa da vypnut.
 
cRot
2013-01-02 12:41:05+01
Bruce,
Zo sklami nemam absolutnu skusenost, vobec nic, takze nemyslim si ze budem riesit kupu nejakych inych skiel. A aj keby, urcite by tam slo najvhodnejsie sklo na video. ( a ako pozeram, tie skla su fakt drahe!)
Mas pravdu, kamera je na kamerovanie, fotak na fotenie. Ale taka poriadna kamera stoji omnoho krat viacej a podobny efekt si myslim ze dosiahnem aj s touto zrkadlovkou, proste kameru teraz nemozem riesit zaco Fotak by sa dal. Vela veci este viem v pc doupravovat. Ma to svoje + aj -. V toceni zrkadlvokou vidim velky potencial aj vzhladom na to ze ma chyby ktore kamera nema, no aj tie sa daju vo videu pekne vyuzit .
Tiez som doteraz tocil s gopro kde som si nevedel vynachvalit kvalitu obrazu no tiez to malo svoje muchy(chyba mi zoom, a hlavne to zaostrovanie,makro!). Myslim si ze pri 650d budem viac nez nadmieru spokojny, pretoze s nicim lepsim som este doteraz netocil. D5200 je uz dost nad rozpocet .

Za tu cenu som ziadnu lepsiu zrkadlovku nenasiel a na canon som uz zvyknuty takze to bude velke plus.
 
GODZILA
2013-01-02 13:41:18+01
Za 500€ ozaj slušnú kameru kúpiš isto a bude to aj jednoduchšie, ostrenie, zoom, zvuk atd
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()