Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Vhodna karta na natačanie HD videa na Cannon 650D

MinikMT
2013-02-10 08:12:53+01
Zdravím, chcel by som sa popýtat či by niekto nevedel poradiť vhodnú kartu na natáčanie HD videa. V návode som našiel len požiadavku na vysokokapacitnú kartu CLASS 6. Mam kartu : Kingston Micro SDHC 32GB Class 10. Je kopec druhov a verzii tak sa chcem informovať či niekto nemá skusenosti.
Planujerm kúpiť Kingston SDXC 64GB Class 10 alebo SanDisk SDXC 64GB Extreme Class 10 HD Video alebo SanDisk Micro SDXC 64GB Ultra Class 10

Diky
 
Paulie
2013-02-10 08:22:47+01
...a čo na to karta, ktorú už máš?
 
MinikMT
2013-02-10 08:57:45+01
Natočí 10s a automaticky sa vypne nahrávanie. Vychádza mi z toho že sa zaplní interná pamäť kedže nestačí rýchlosť zápisu karty. Nemám problém kúpiť novú kartu ale nechcem kupovať hore dole a skúšať.
 
Paulie
2013-02-10 09:26:17+01
Podobný problém sa tu už preberal, pozri fórum. Mne bez problémov točí fullHD na class6. Ak by si už kupoval novú kartu tak nie microSD, ale radšej štandardný SD formát. Tie redukcie väčšinou stoja za prd, sú dobré len ako núdzové riešenie.
 
lubomirzvolensky
2013-02-10 10:35:07+01
class10 udrie 10MB/s, preto sa vola class10. Na nahravanie videa potrebujes podla fotaku datovy tok okolo 17 az 24Mbps teda Mbit/s co je 8x mensia jednotka ako MB/s v ktorej sa udava rychlost kariet. Neviem presne kolko ma tvoj 650D, ale rozhodne menej ako 30Mbit/s.

Inak povedane, Class10 karta ktoru mas musi vediet citat aj zapisovat 80Mbit/s lebo to je 10MB/s. Ziadny taky fotak ktory vyzaduje 80Mbit/s pre video si v ruke este nedrzal, takze problem nie je v karte alebo fotaku, ale v ich vzajomnej suhre alebo niekde medzi zemou a nebom.

Akakolvek class6 a class10 karta je viac nez dostatocna pre potreby tvojho aj mojho fotaku.
 
hanyman
2013-02-10 10:54:24+01
Ja mam canon eos 650d a k tomu sandisk extreme (45mb/s) a v pohode to stiha. dokonca to stiha aj na sandisk ultra (30mb/s). HD video by ti mala stihat kazda class 10 karta. rychlejsiu kartu vyuzijes, ked budes chciet tocit vydeo s vacsim datovym tokom, co sa da nastavit cez upraveny firmware od magiclantern, zial na 650d tento firmware este nie je dostupny. Rychlejsia karta ma este vyznam pri seriovom snima, kedy sa ti rychlejsie zapisu data z vyrovnavacej pamate na sd kartu a ty mozes skor snimat dalsiu seriu fotografii
 
cRot
2013-02-10 11:11:25+01
Ja mam tieto dve..
http://pamatove-karty.heureka.sk/kingston-sdxc-64gb-class-10/

investiciou do kingstonu nic nepokazis.
 
bear
- moderator
2013-02-10 11:32:38+01
príspevok od: cRot
Ja mam tieto dve..
http://pamatove-karty.heureka.sk/kingston-sdxc-64gb-class-10/

investiciou do kingstonu nic nepokazis.
Kingston bola kedysi dobra znacka, ale z flash pamate od nich mam zle skusenosti (pomalost a kompatibilita). Bez vycitok svedomoa by som odporucal asi len Sandisk a Lexar. Samozrejme treba brat od solidnych predajcov. Stalo sa mi, ze som kupil 64GB CF Sandisk extreme pro z ciny za 250 EUR a prisla mi sice karta s nalepkou a hologramom sandisk, ale nebol to original. Ak by som nebol podozrievavy, tak by som si to nevsimol, nastastie sa mi to podarilo vyreklamovat a PayPal mi vratil peniaze a prisiel som len o 4 EURa za postovne do ciny.
 
MinikMT
2013-02-10 11:49:00+01
príspevok od: lubomirzvolensky
class10 udrie 10MB/s, preto sa vola class10. Na nahravanie videa potrebujes podla fotaku datovy tok okolo 17 az 24Mbps teda Mbit/s co je 8x mensia jednotka ako MB/s v ktorej sa udava rychlost kariet. Neviem presne kolko ma tvoj 650D, ale rozhodne menej ako 30Mbit/s.

Inak povedane, Class10 karta ktoru mas musi vediet citat aj zapisovat 80Mbit/s lebo to je 10MB/s. Ziadny taky fotak ktory vyzaduje 80Mbit/s pre video si v ruke este nedrzal, takze problem nie je v karte alebo fotaku, ale v ich vzajomnej suhre alebo niekde medzi zemou a nebom.

Akakolvek class6 a class10 karta je viac nez dostatocna pre potreby tvojho aj mojho fotaku.
To som si myslel aj ja, kym som nekupil kartu a zistil ze niejde. Class 10 je viac typov, maju garantovany zapis min zapis 10MB/s ale tie lepsie a drahsie maju nasobeny zapis az do 300x (čo je 45MB/s) a viac. Potom su este s popisom "vhodne pre HD video" ale bez dalsich info.
Dik za nazor, idem citat dalej
 
MinikMT
2013-02-10 11:50:19+01
príspevok od: cRot
Ja mam tieto dve..
http://pamatove-karty.heureka.sk/kingston-sdxc-64gb-class-10/

investiciou do kingstonu nic nepokazis.
táto ma celkom zaujímave parametre, hovoríš že si spokojný a stíha zápis na HD video
 
cRot
2013-02-10 11:54:47+01
príspevok od: MinikMT
táto ma celkom zaujímave parametre, hovoríš že si spokojný a stíha zápis na HD video
Ano, samozrejme.. na nic necakam.. vsetko je v poriadku a rychle.


napriklad aj 400 fotiek s velkostou 5mb som mal presunutych do 10. sekund..
 
lubomirzvolensky
2013-02-10 16:29:29+01
aj keby mal MagicLantern 60Mbit/s datovy tok, aj tak bude zapisovat len 60 Mbit / 8 = necelych 8MB/s.

Inak povedane, zase kazda obycajna Class10 karta musi stihat. Problem v tomto pripade je niekde inde, bud je ta karta podvod cize nie je Class10 napriek tomu ze na nej je taka nalepka alebo nieco podobne. Neexistuje taky fotak ktory by si si dokazal kupit ze mu nestaci Class10 karta. Ja chapem ze ked tam natrieskas Sandisk Pro tak to bude fungovat, avsak toto nie je o Class10 alebo NeClass10 kartach, toto je o konkretnej jednej. Dvadsat inych Class10 ti v 650D na tocenie videa bude rozhodne stacit, takze nie je problem v Class10 samotnom.
 
MinikMT
2013-02-10 17:03:30+01
príspevok od: cRot
Ano, samozrejme.. na nic necakam.. vsetko je v poriadku a rychle.


napriklad aj 400 fotiek s velkostou 5mb som mal presunutych do 10. sekund..
video si skusal ?
 
MinikMT
2013-02-10 17:08:20+01
príspevok od: lubomirzvolensky
aj keby mal MagicLantern 60Mbit/s datovy tok, aj tak bude zapisovat len 60 Mbit / 8 = necelych 8MB/s.

Inak povedane, zase kazda obycajna Class10 karta musi stihat. Problem v tomto pripade je niekde inde, bud je ta karta podvod cize nie je Class10 napriek tomu ze na nej je taka nalepka alebo nieco podobne. Neexistuje taky fotak ktory by si si dokazal kupit ze mu nestaci Class10 karta. Ja chapem ze ked tam natrieskas Sandisk Pro tak to bude fungovat, avsak toto nie je o Class10 alebo NeClass10 kartach, toto je o konkretnej jednej. Dvadsat inych Class10 ti v 650D na tocenie videa bude rozhodne stacit, takze nie je problem v Class10 samotnom.
Kúpené je to v normálnom obchode, žiadne objednávky z číny ani nič také, žiadne náhrady. Preto som dal tuto tému na forum, jednoducho mam a nestíha takže to nie je až také jednoznačné. Preto som sa dotazoval na skúsenosti s konkrétnymi kartami.
 
JohnNewton
2013-02-10 17:42:07+01
príspevok od: MinikMT
Kúpené je to v normálnom obchode, žiadne objednávky z číny ani nič také, žiadne náhrady. Preto som dal tuto tému na forum, jednoducho mam a nestíha takže to nie je až také jednoznačné. Preto som sa dotazoval na skúsenosti s konkrétnymi kartami.
Skôr sa jedná o nekompatibilitu radiča vo foťáku a pamäťovej karty , špecifikácia class hovorí hlavne o minimálnej prenosovj rýchlosti
http://pctuning.tyden.cz/software/zalohovani-zachrana-dat/21646-velky-test-16gb-sdhc-pametovych-karet-nebojte-se-nizke-ceny?start=12
 
cRot
2013-02-10 18:16:18+01
príspevok od: MinikMT
video si skusal ?
akurat teraz.. 1920x1080 30fps - 300mb video za 10 sekund +-...
Od tejto karty sa mi zda ze uz je len jedna vyssia verzia.. vlastne ak nejaka je..
dole si precitaj..
http://sk.wikipedia.org/wiki/Secure_Digital

neries, zober ju.
 
lubomirzvolensky
2013-02-10 18:22:13+01
aj ja to vidim na nekompatibilitu. Rychlost si lahko otestujes v pocitaci, proste tu kartu pichni ci uz priamo alebo cez akukolvek citacku cez USB a zacni na nu zapisovat. Potrebujes akykolvek software ktory ti priamo ukaze prenosovu rychlost (napriklad Far Manager, Total Commander, akykolvek schopnejsi suborovy manager), myslim ze vo Win7 uz aj ten zabudovany Explorer dokaze zobrazit tieto "detaily". V najhorsom si spustis Resorce Manager a tam si naklikas diskovy subsystem, drive pod ktorym mas pripojenu kartu a budes kukat okamzitu prenosovu rychlost, samozrejme zapis. Hned vidis ci dosahujes 10MB/s alebo nie.

Ak dosahujes, ides kartu oplieskat do obchodu aj s fotakom "aha toto nechodi". Ak nedosahujes, ides kartu oplieskat do toho isteho obchodu "aha tato karta nedosahuje 10MB/s co podla specifikacie musi".
 
Paulie
2013-02-10 23:10:33+01
Predpokladám, že kartu si formátoval priamo vo foťáku. Skús ešte vymeniť redukciu uSD/SD ak máš nejakú ešte okrem tejto.
 
MinikMT
2013-02-11 20:30:34+01
Hej, včera som ešte dodatočne spravil aj formát. Ešte som sa pohral s formátmi ale ani za boha donútiť natočiť dlhšie ako cca 40s. Pozeral som aj dátový tok videa. Vychádza mi to 48Mbit/s (len video) čiže 6MB/s.
Otestoval som aj kartu a max dátový prenos dala 5MB/s takže to bude zrejme kvalita vs pekne obrázky na obale (a nie CLASS 10). Si pekne zoberiem NB do obchodu a otestujem priamo v ňom.
 
Raymond27
2013-03-12 22:27:47+01
Zdravím, kúpil som si canon 650d, chel by som sa spýtať či mi tieto karty budú stačiť na snímanie 60 obrazkov / s, a zaznamenávanie raw aj jpeg súčasne. Lebo v ohlasoch som si prečítal aj negatívne komentáre, na to že nestíha snímať full hd. Tak neviem čomu mám veriť ?
http://www.alza.sk/sandisk-sdhc-32gb-ultra-class-10-d330590.htm
http://www.alza.sk/kingston-sdhc-32gb-class-10-d333207.htm
http://www.alza.sk/a-data-secure-digital-32gb-turbo-class-10-d163507.htm

Prípadne poraďte nejakú inú 32GB. Ďakujem
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()