Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Prechod zo zaciatocnickej dig. zrkadlovky na poloprofesionalnu

lemurko
lemurko 2013-02-13 11:06:55+01
Ahojte, chcela by som vas poprosit o radu. Aktualne fotim zakladnou zrkadlovkou Canon 1000D a ma k nej objektivy - setak nejaky 18-55 mm, ktory nepouzivam vobec a 2 lacnejsie dokupene:
teleobjektiv Canon EF 75-300 mm f/4-5,6 III USM
a pevny Canon EF 50 mm f/1,8 II .
Fotim hlavne deti a portrety a tomu by som sa chcela venovat aj dalej.
Uvazujem nad kupou tela 7D uz aj s perspektivou, ze sa chcem dalej zlepsovat a ked sa podari fotit aj na zakazku.
Na tej 1000D pri foteni deti vadi, ze je ten fotak celkovo pomaly, ovladanie je tazkopadne, ostrenie je tiez problem. Mam ale strach, ze k tej 7D budem musiet hned vymenit objektivy aj tie 2, ktore pouzivam teraz, kvoli vacsiemu rozliseniu, ze bude velmi cititt, ze tie objektivy su vlastne najlacnejsie, co sa da kupit.

A este otazka k objektivom, jeden budem urcite riesit hned s fotakom a rozhodujem sa medzi
Canon 17-55 mm f2,8
alebo nejakou obdobnou Sigmou alebo Tamronom. Je tam naozaj taky rozdiel, ze Canon je o tolko lepsi? Pri tych detoch, co su neustale v pohybe potrebujem hlavne rychle a presne ostrenie, myslite, ze by stacil k tomu 7D aj napr. Tamron objektiv Tamron AF SP 17-50mm F/2.8 Di-II LD baj. Canon ?

Uz o zmene vybavy uvazujem dlhsie, teraz to konecne financne vyzera trosku nadejne, tak nechcem spravit blbost. Rezenzie citam, ale vzdy tam najdem nejake rozpory, tak sa neviem rozhodnut.
 
lemurko
2013-02-13 14:26:50+01
Dakujem, snazim sa na tej technickej zdatnosti pracovat. V podstate ma odradzate od lepsieho fotaku, ak som to spravne pochopila?
 
lemurko
2013-02-13 14:27:50+01
príspevok od: haplo602
ak nechas deti len tak pobehovat, tak ani najlepsi fotak na svete ti nepomoze lebo nemozes predvidat co urobia a kde/kedy cakat nieco zaujimave. najlepsie je ich usmernit nejakou cinnostou ktora ma svoje pravidla a da sa rozumne predvidat pripadne nieje tak rychla. potom aj slabsi fotoaparat (co sa tyka AF) staci. ako pisal Karol, najlepsie je zacat vonku s tele a s odstupom. skusat nieco vnutri ked sa len nahanaju je tazke.

ak ich na foteni nejak zainteresujes, tak to je asi najlepsie. a takisto sa zide pomocnik ktory deti usmernuje a ty sa po dohode s nim mozes sustredit na fotenie.
Ano na fotenie deti mam vzdy niekoho so sebou a pokial su to vacsie deti, tak spolupracuju celkom schopne, malinke deticky ako moj syn sa este velmi usmernovat nedaju ani v beznom zivote.
 
haplo602
2013-02-13 14:47:24+01
príspevok od: lemurko
Dakujem, snazim sa na tej technickej zdatnosti pracovat. V podstate ma odradzate od lepsieho fotaku, ak som to spravne pochopila?
skor by som povedal ze ta smeruju ku vyvazenej kombinacii telo/skla ....
 
lemurko
2013-02-13 14:50:40+01
aspon nejake foto pridam, co mam narychlo v robote stiahnute z facebooku
 
lemurko
2013-02-13 14:52:45+01
príspevok od: haplo602
skor by som povedal ze ta smeruju ku vyvazenej kombinacii telo/skla ....
No len mi z toho nie je vobec teda jasne, ze teda ako a kam, akurat teda musim povedat, ze este vacsi chaos v tom mam.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2013-02-13 14:53:08+01
príspevok od: lemurko
aspon nejake foto pridam, co mam narychlo v robote stiahnute z facebooku
Vsak to je v pohode. Viac netreba. Radsej menej dobrych ako plno podpriemernych. Nema zymsel zachytit kazde "prdnutie ". Skuske casom odolaju aj tak len najvydarenejsie zabery.
 
calven
2013-02-13 14:53:18+01
Tak pevne verím, že tie fotky sú po technickej stránke také zlé kvôli facebooku. A teda skôr odporúčam investíciu do nejakej knihy alebo workshopu.
 
lemurko
2013-02-13 14:55:40+01
príspevok od: Karol Srnec
Vsak to je v pohode. Viac netreba. Radsej menej dobrych ako plno podpriemernych. Nema zymsel zachytit kazde "prdnutie ". Skuske casom odolaju aj tak len najvydarenejsie zabery.
No tieto zrovna najlepsie nie su, ale jedine 4 co mi teraz isli pridat a mam k nim pristup aj z pracovneho pocitaca.
 
lemurko
2013-02-13 15:22:11+01
príspevok od: kexo
50D + 17-85 IS USM + 50 1.4 USM + 70-200 f4 L + 430EX si v bazare vyskladas za nejakych 1400-1500e...

Ja som mal prvy fotak 1000D, a zbavil som sa ho po par mesiacoch, lebo sa to s nim nedalo vydrzat, presiel som vtedy na 40D a rozdiel bol velky.

Ak potrebujes rychle zaostrovanie, tak kupuj len USM objektivy, ten tamron je pomaly a hlucny, 50 1.8 podobne.
f 2.8 je pekne, ale pri objektive od f3.5 to zase taky rozdiel nie je, urcite je to prilis maly rozdiel na to, ze by to malo rozhodnut o tom, ci bude zaber v slabsom svetle rozmazany alebo nie (ja som ten tamron radsej vymenil za 17-40 f4 L - ziskal som na rychlosti a kvalite, prisiel som o svetelnost, na to vsak mam 50 f/1.4, pri uvazujem o 30 f/1.4).
Chybajuce svetlo aj tak lepsie dozenies bleskom - ja by som pri detoch volil vacsi rozsah ohnisk, prave preto ze su v jednom kuse v pohybe (preto som ako priklad hodil tu 17-85 - ta je v bazare asi o 200e lacnejsia ako 15-85)
Vedel by si mi popisat blizsie ten velky rozdiel v tej 1000D a 40D...v com najma. Vdaka
 
kexo
2013-02-13 15:51:44+01
príspevok od: lemurko
Vedel by si mi popisat blizsie ten velky rozdiel v tej 1000D a 40D...v com najma. Vdaka
rychlejsi, kvalitnejsie a ergonomickejsie telo, rychlejsie ovladanie, vacsi hladacik a displej, o nieco vacsi dynamicky rozsah, moznost vyssieho iso, lepsi autofocus, lepsia vydrz baterky, mam pocit ze mal aj viac funkcii a nastavovaciek v menu, ale to si uz presne nepamatam.... Porovnavame low entry level so semi-profi, takze tych rozdielov tam bude dost

50D ma potom este o par "drobnosti" naviac, do 60D by som uz nesiel (ak nevyuzijes nove veci ktore ponuka - video a vyklopny displej), potom uz skor to 7D. Ak si obmedzena rozpoctom, tak podla mna ta 50D je ideal, ja nan nedam dopustit (aj ked sa ho chystam coskoro vymenit za spominane 7D )
 
piggee
2013-02-13 18:03:25+01
príspevok od: juve16
to je vec priorít, kludne toto isté môžem tvrdiť o 17-40. Obavam sa, ze by jej chybali dost vyrazne ohniska 35-70.
ma predsa fixnu 50mm. ja som presne touto zostavou fotil a vobec mi na crope nechybali a musim povedat, ze bolo dokonca dobre, ze som ich nemal, lebo som aspon rozmyslal, aky objektiv nasadim a nie, ze fotim tym, co je. chybat to zacalo az na fullframe
 
markato1
2013-02-13 18:19:03+01
Kolko si ochotna investovat do upgrade?..lahsie sa da potom odhadnut mozna kombinacia..
 
lemurko
2013-02-13 18:25:13+01
Hm, no okolo 2000 eur asi. 250 je externy blesk, cize 1700 mi ostava na telo a objektiv, mozem este skusit predat ten setak a ak by som kupovala teleobjektiv, tak na vymenu s tym co mam. Len nemozem kupit vsetko z bazaru, cca polovica musi byt normalne s dokladom.
 
lemurko
2013-02-13 18:38:18+01
príspevok od: calven
Tak pevne verím, že tie fotky sú po technickej stránke také zlé kvôli facebooku. A teda skôr odporúčam investíciu do nejakej knihy alebo workshopu.
Popravde neviem posudit, ako sa to nahralo, mam tu len maly notebook. Kvalita urcite nie je najlepsia, ta posledna fotka je upravovana a zmensovana pre jeden web, kde je ako maly obrazok. Zrovna tieto 4 mi isli nahrat hned.
Kritiku beriem v pohode, len mozno by to slo aj inak podat. Mala som tu aj fotky na kritiku, a negativne reakcie neboli, tak snad az tak katastroficky nefotim.
 
Rachotilko
2013-02-13 19:29:00+01
príspevok od: lemurko
Popravde neviem posudit, ako sa to nahralo, mam tu len maly notebook. Kvalita urcite nie je najlepsia, ta posledna fotka je upravovana a zmensovana pre jeden web, kde je ako maly obrazok. Zrovna tieto 4 mi isli nahrat hned.
Kritiku beriem v pohode, len mozno by to slo aj inak podat. Mala som tu aj fotky na kritiku, a negativne reakcie neboli, tak snad az tak katastroficky nefotim.
Čo sa týka tej technickej stránky, tak neostrosť týchto snímkov môže byť spôsobená tým teleobjektívom 75-300mm (škoda, že pri tých foto nie sú exif-y). Je to legendárny neostrý šmejd, obzvlášť na dlhom ohnisku. Ten by som pri fotení detí menil ako prvý.

Začal by som takto:

- výmena tela za 60D (stojí od 700€), prípadne za 7D (1200€)
- výmena telefoto za lacný, ale dobrý http://objektivy.heureka.sk/canon-55-250-mm-f-4-5_6-ef-s-is-ii/

Ostatné veci by som menil až podľa potreby: ten záklaďák a seťák od Canonu sú na slušnej úrovni, pociťovaná "pomalosť" fotenia môže byť naozaj iba dôsledkom pomalého buffra a biedneho autofokusu entry-level tela.
 
Marek Bučko
2013-02-13 19:41:59+01
príspevok od: lemurko
Hm, no okolo 2000 eur asi. 250 je externy blesk, cize 1700 mi ostava na telo a objektiv, mozem este skusit predat ten setak a ak by som kupovala teleobjektiv, tak na vymenu s tym co mam. Len nemozem kupit vsetko z bazaru, cca polovica musi byt normalne s dokladom.
Ak by som bol na tom takto, urcite by som kupil v bazare 70-200 f4 L. A nic ine (zatial). Myslim, ze oproti 75-300 to bude nebe a dudy aj s EOS 1000D.
 
JohnNewton
2013-02-13 20:24:19+01
príspevok od: lemurko
Ahojte, chcela by som vas poprosit o radu. Aktualne fotim zakladnou zrkadlovkou Canon 1000D a ma k nej objektivy - setak nejaky 18-55 mm, ktory nepouzivam vobec a 2 lacnejsie dokupene:
teleobjektiv Canon EF 75-300 mm f/4-5,6 III USM
a pevny Canon EF 50 mm f/1,8 II .
Fotim hlavne deti a portrety a tomu by som sa chcela venovat aj dalej.
Uvazujem nad kupou tela 7D uz aj s perspektivou, ze sa chcem dalej zlepsovat a ked sa podari fotit aj na zakazku.
Na tej 1000D pri foteni deti vadi, ze je ten fotak celkovo pomaly, ovladanie je tazkopadne, ostrenie je tiez problem. Mam ale strach, ze k tej 7D budem musiet hned vymenit objektivy aj tie 2, ktore pouzivam teraz, kvoli vacsiemu rozliseniu, ze bude velmi cititt, ze tie objektivy su vlastne najlacnejsie, co sa da kupit.

A este otazka k objektivom, jeden budem urcite riesit hned s fotakom a rozhodujem sa medzi
Canon 17-55 mm f2,8
alebo nejakou obdobnou Sigmou alebo Tamronom. Je tam naozaj taky rozdiel, ze Canon je o tolko lepsi? Pri tych detoch, co su neustale v pohybe potrebujem hlavne rychle a presne ostrenie, myslite, ze by stacil k tomu 7D aj napr. Tamron objektiv Tamron AF SP 17-50mm F/2.8 Di-II LD baj. Canon ?

Uz o zmene vybavy uvazujem dlhsie, teraz to konecne financne vyzera trosku nadejne, tak nechcem spravit blbost. Rezenzie citam, ale vzdy tam najdem nejake rozpory, tak sa neviem rozhodnut.
Prechod je vážna vec, baby okolo päťdesiatky by Ti mohli rozprávať
 
total empty
2013-02-13 20:44:58+01
Ešte stále prechádzaš, či už si prešiel ?
 
fatality
2013-02-13 21:06:20+01
príspevok od: JohnNewton
Prechod je vážna vec, baby okolo päťdesiatky by Ti mohli rozprávať
co ma spolocne vacsina predavajucich na fotobazaroch? su v prechode
 
JohnNewton
2013-02-13 21:25:16+01
príspevok od: fatality
co ma spolocne vacsina predavajucich na fotobazaroch? su v prechode
Ja som už po
 
Strana 2 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()