Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Nikon D600 problém, prosím Vás o radu a skúsenosti

vlado8881
vlado8881 2013-02-24 14:51:59+01
Dobrý deň,

píšem sem, lebo už fakt neviem, kde to mám hladať a potreboval by som pomoc. Moja nová láska Nikon D600 mi včera urobila takú zvlástnu vec z, ktorej som bol veľmi smutný.

Fotil som menšiu oslavu mojej sesternice, bolo to v kulturáku neboli ani vysoké stropy ani nič, až na to, že osvetlenie bolo neónovými svetlami.

A teraz ten problém. Začal mi fotiť akoby ste dali vo photoshope graduent filter, čiže polovica fotky oranžová polovica normálna, polovica modrá polovica normálna. Prikladám aj fotografiu, ako to cca vyzerá. BTW: začalo to robiť až po čase.

Inde mi to nerobilo, večer som fotil ako každý víkend club, a v poriadku všetko, žiadne takéto problémy a dnes doma pri normálnom dennom svetle mi to nerobí.

Chcem sa preto spýtať či máte aj vy nejaku skusenosť s týmto, alebo je to vada mojej D600 alebo neviem už, som zúfalí.

Prosím, poraďte. ĎAKUJEM!
 
pedros.02
2013-03-02 16:36:06+01
Prosím vás o radu ako otvoriť NEF súbor z Nikon D 600 v Zoneri č.15 alebo v Lightroom 4.3

Mám nainštalovaný aj DNG konvektor, ale stále neviem otvoriť NEF-ko z Nikon D600 ani v jednom z týchto programov

Ďakujem za pomoc

 
wlad
2013-03-02 17:13:09+01
príspevok od: pedros.02
Prosím vás o radu ako otvoriť NEF súbor z Nikon D 600 v Zoneri č.15 alebo v Lightroom 4.3

Mám nainštalovaný aj DNG konvektor, ale stále neviem otvoriť NEF-ko z Nikon D600 ani v jednom z týchto programov

Ďakujem za pomoc

Lightroom 4.3 by s tym nemal mat problem - nerobil si nahodou nejake upravy priamo na tom NEFe ? napr. v ViewNX/CaptureNX2 alebo nieco podobne ?
 
pedros.02
2013-03-02 17:17:03+01
príspevok od: wlad
Lightroom 4.3 by s tym nemal mat problem - nerobil si nahodou nejake upravy priamo na tom NEFe ? napr. v ViewNX/CaptureNX2 alebo nieco podobne ?
Nie len som ho stiahol z foťáku cez Nikon Transfer do PC, ale netreba v tom lightroome niečo nastaviť ?
 
wlad
2013-03-02 17:30:39+01
príspevok od: pedros.02
Nie len som ho stiahol z foťáku cez Nikon Transfer do PC, ale netreba v tom lightroome niečo nastaviť ?
no, aj Nikon Transfer to mohol pokazit, vyskusaj toto:

http://owl.phy.queensu.ca/~phil/exiftool/fix_corrupted_nef.html

a lekcia do buducna:
nepouzivat priblble nastroje, kupit si citacku kariet a pristupovat k fotkam priamo cez kartu ako "mass storage device" (tj disk)

 
blondak
2013-05-10 22:51:00+02
Ako tu už niekto napísal problém je tak trochu vo fotografovi, v neskúsenosti a v neónkach...má tam časy aj na 1/160s kde je tento problém, ale na tých s320-tinou to je výraznejšie, môže to kratší čas ako je synchro na blesk zhoršovať, ale hlavný problém je v tých neónkach - niektoré druhy (možno aj "pokazené" ako tu ktosi spomínal), hlavne tie klasické dlhé (dodnes sa vyrábajú a montujú po kulturákoch) robia zrejme vďaka svojmu kmitočtu na fotkách takéto záludnosti (cvakneš štyri rovnaké fotky s rovnakými nastaveniami a každá ťahá do iného odtieňa, ak máš auto wb tak do odtieňov hnedej a žltej) - mne sa to stalo aj naD90, D300, 300s, D3, ale hneď som vedel čo robiť - zachrániš to iba dobliknutím bleskom (wb najlepšie nastaviť manuálne po kelvinoch) a to pritom nie som zástancom prílišného používania blesku...ešte jedna poznámka, fotiť na plnú dieru (s f1,8) je tirež treba vedieť, lebo potom fotky vyzerajú tak ako tieto...takže "učiť sa, učiť sa, učiť sa" alebo "fotiť, fotiť, fotiť", alebo si zaplatiť človeka čo vie kde je sever
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()