Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Zmena počtu nafotených záberov

Jubi
2013-04-30 08:19:20+02
Čau šetci... Je možné že by niekto "pretočil kilometre" teda zmenil počet snímkov, ktoré zrkadlovka doposiaľ urobila? Stretol sa s tým niekto z Vás? Viem, že možné je všetko, ale je toto bežná prax? Dík za reakcie?
 
kasko
2013-04-30 10:08:48+02
Je to mozne, videl som to pri Nikone. Ci je to bezna prax... az tak casto nekupujem 5rocne fotaky s 10timi zabermi
 
dodo_bb
2013-04-30 10:18:31+02
Bežná prax to určite nie je, možno sa to dá, neviem. Viackrát som kúpil starší foťák (je to oveľa výhodnejšie ako najnovší model ). Foťák kupujem zásadne od niekoho preklepnutého. Nájdem si ho na webe a ak je to fotograf, ktorý má facebook a web zahrnutý ticíckami fotiek športu či reportáží, tak stop. Ak je to to amatér, ktorý má ma webe 100 naozaj pekných krajiniek, bez problému... Vylučujem okamžite profesionálov (hlavne šporťákov a dokumentaristov) a mladých IT nabúchaných majiteľov bez poriadnej fotky kdekoľvek na webe (jasný priekupník a možný manipulátor). Týmto postupom sa vyhneš špekulantom a podvodníkom (možno
 
bonifacko
2013-04-30 10:31:57+02
príspevok od: Jubi
Čau šetci... Je možné že by niekto "pretočil kilometre" teda zmenil počet snímkov, ktoré zrkadlovka doposiaľ urobila? Stretol sa s tým niekto z Vás? Viem, že možné je všetko, ale je toto bežná prax? Dík za reakcie?
Neviem o tom. Rozberam zrkadlovky a maju poodpajane všetky kabliky od matičnej dosky. Počet nacvakaných zaberov sa po zložení nemeni. Jedine, že by jestvoval nejaky softik , nejaky - resetter shutter count.
 
dmedia
2013-04-30 10:33:10+02
Len na doplnenie doda, ked ma stroj par zaberov po 5 rokoch, moze to byt aj priznak, ze mal menenu uzavierku....teda ma cosi "odklepane"
 
JohnNewton
2013-04-30 10:34:16+02
príspevok od: Jubi
Čau šetci... Je možné že by niekto "pretočil kilometre" teda zmenil počet snímkov, ktoré zrkadlovka doposiaľ urobila? Stretol sa s tým niekto z Vás? Viem, že možné je všetko, ale je toto bežná prax? Dík za reakcie?
Mám inú skúsenosť, pri predaji Nikonu D 50 ktorý mal cca 50000 cvakov si kupujúci doniesol " odborníka", ktorý zistil že fotoapárát ma 7500 cvakov
 
alzhajmer
2013-04-30 10:54:40+02
príspevok od: JohnNewton
Mám inú skúsenosť, pri predaji Nikonu D 50 ktorý mal cca 50000 cvakov si kupujúci doniesol " odborníka", ktorý zistil že fotoapárát ma 7500 cvakov
pošikuj ich aj ku mne mám na predaj D7000
 
bonifacko
2013-04-30 11:23:06+02
príspevok od: dmedia
Len na doplnenie doda, ked ma stroj par zaberov po 5 rokoch, moze to byt aj priznak, ze mal menenu uzavierku....teda ma cosi "odklepane"
A kde sa zapisuje počet nacvakaneho? Zavierka ma elektronicky pamäťovy obvod, alebo sa to zapisuje do elektroniky na matičku dosku?
 
crimoso
2013-04-30 11:32:53+02
Uz sa to tu minimalne raz riesilo,typek bol prekvapeny,ze po vymene zavierky v autorizovanom servise mu ostal pocet aktuacii nezmeneny,dotazoval sa, ako sa to da resetnut,ze pri dalsom predaji by to bolo zaujimave. Sumar tej debaty bol,zepocet aktuacii vypoveda o celkovom pouziti fotaku,nielen o pouziti zavierky. Ak sa pamatam spravne, nedokaze to resetnut ani servis nikonu...
 
WildSammy
2013-04-30 11:41:17+02
da sa to resetnut jedine pomocou interfacu a softu, ktory nik nema
 
Pinč
2013-04-30 12:07:53+02
príspevok od: JohnNewton
Mám inú skúsenosť, pri predaji Nikonu D 50 ktorý mal cca 50000 cvakov si kupujúci doniesol " odborníka", ktorý zistil že fotoapárát ma 7500 cvakov
By ma zaujímalo ako vyzerala tvoja reakcia v tom momente
 
bonifacko
2013-04-30 12:09:16+02
príspevok od: crimoso
Uz sa to tu minimalne raz riesilo,typek bol prekvapeny,ze po vymene zavierky v autorizovanom servise mu ostal pocet aktuacii nezmeneny,dotazoval sa, ako sa to da resetnut,ze pri dalsom predaji by to bolo zaujimave. Sumar tej debaty bol,zepocet aktuacii vypoveda o celkovom pouziti fotaku,nielen o pouziti zavierky. Ak sa pamatam spravne, nedokaze to resetnut ani servis nikonu...
Tak, lebo sa to zapisuje do elektroniky na doske. Výmena zavierky neznamena automaticky reset počtu "nastrielaneho".
 
JohnNewton
2013-04-30 12:19:47+02
príspevok od: Pinč
By ma zaujímalo ako vyzerala tvoja reakcia v tom momente
Úprimne ? Utrúsil som niečo o 30000 cvakoch, ale on trval na svojom, že to vidí na displeji, tak som si zhryzol do jazyka, no budem sa z odborníkom hádať
 
phototomas
2013-04-30 12:53:07+02
NEodsudzoval by som ani kúpu staršieho z málo zábermi. hlavne u nižších modelov to môže byť bargain. človek, ktorý nikdy nemal zkadlovku si ju kúpi aby bol in, po troch rokoch si spomenie že ho má v skrini a predá ho pod cenu. Sám som pár takých vecí kúpil, vrátane 450D ktorá mala pár cvakov a ležala v novom batohu v skrini spolu s 3ma objektívmi asi 3 roky.....

Zresetovať sa dá všetko ale silne pochybujem že bežný šuflikant by disponoval softom ktorý dokáže prepísať shutter count. Nie je to podmienené uzávierkou ale doskou.

Inak súhlas @dodo_bb - preklepnúť si predávajúceho na nete. Veľakrát sú neopatrný a chvália sa ako majú kupcu na svoj šrot a podobne....
U nižšich modelov je aj vizuálny stav vcelku ľahkým meradlom (teda ak nebol použitý na timelapse). Plastové telá sa rýchlo ošúchajú a ostanú lesklé, polepy sú zodraté, prípadne je opotrebovaný bajon z častej výmeny skiel
 
bonifacko
2013-04-30 12:54:03+02
príspevok od: JohnNewton
Úprimne ? Utrúsil som niečo o 30000 cvakoch, ale on trval na svojom, že to vidí na displeji, tak som si zhryzol do jazyka, no budem sa z odborníkom hádať
resetol číslovanie?
 
JohnNewton
2013-04-30 13:30:06+02
príspevok od: bonifacko
resetol číslovanie?
Ja neviem čo urobil, vliezol do menu, zadal nejakú kombináciu a vyliezol mu nezmysel, ja som sa o to nikdy nezaujímal že ako na to.
 
Paulie
2013-04-30 13:52:30+02
Dá sa to resetnúť velmi jednoducho. Stačí vymeniť všetky mechanické diely a komplet elektroniku za nové, a je to.
 
johnyba
2013-04-30 14:15:10+02
príspevok od: Paulie
Dá sa to resetnúť velmi jednoducho. Stačí vymeniť všetky mechanické diely a komplet elektroniku za nové, a je to.
v skratke povedane kupit si nove telo...
 
Paulie
2013-04-30 14:49:03+02
príspevok od: johnyba
v skratke povedane kupit si nove telo...
Áno, aj to je jedna z možností.
 
dodo_bb
2013-04-30 16:00:13+02
príspevok od: dmedia
Len na doplnenie doda, ked ma stroj par zaberov po 5 rokoch, moze to byt aj priznak, ze mal menenu uzavierku....teda ma cosi "odklepane"
kupovať 5 ročný stroj sa už veľmi neoplatí kupovať. Taký NIKON má obnovu strojov cca každé tri roky, po vyjdení nového modelu sa vyroja predošlé typy v bazároch. Podotýkam, že môj postup má význam pri drahších modeloch, keby som kupoval nejakú D40 za 150€, tak kašlem na počítadlo aj na majiteľa
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()