Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Kupa zrkadlovky z druhej ruky - pochybnosti...

norulakp
norulakp 2013-06-02 22:01:59+02
Zdravim, chystam sa kupit zrkadlovku z Ebay. V inzerate typek tvrdi, ze ma nacvakanych 25.000 cvakov. Problem je, ze je pomerne osuchany zo zadnej strany. Vraj od pracky na opasku. Ale neviem, ci fotak ktory ma tak malo nnabehane, moze byt tak zniceny od pracky na opasku. Moja stara D300 ma raz tolko cvakov a vyzera ako nova. Tak otazka znie, ci nemoze byt, ze typek nejakym sposobom zresetoval pocitadlo, pripadne ked vymenia zavierku za novu, tak pocitadlo pocita dalej, alebo ide od nuly? Na nete som sa docital, ze sa to da vynulovat aj nahratim noveho firmvaru? Da sa pripadne nejako zistit skutocny celkovy pocet? Z prednej strany polepy vyzeraju byt v dobrom stave, ako nove. Tak neviem sa k tomu vyjadrit. Pytal som sa chlapika na podrobnosti a nic neodpisal, takze je to trochu divne. Diky za postrehy.
 
blahoslav J B Art
2013-06-03 00:49:41+02
zatial som kupoval z Ebaju 3 jazdene fotaky - 1 kompakt a 2 bezzrkadlovky, spolu okolo 800 eur, vzdy od predajcov so 100% fidbekom a vzdy ich popis sedel na 100%
 
rica
2013-06-03 08:11:58+02
príspevok od: norulakp
ja si zase nepotrpim na nove veci. Ani auto by som nikdy v zivote nove nekupil. A fotak, je to risk, ja som si toho vedomy. Ale zatial som mal vzdy stastie pri kupe takychto veci. Len to pocitadlo musim niekde zistit, ako to pocita. Ale to bude asi najlepsie napisat priamo do Nikonu. Snad mi odpovedia.
Písať Nikonu v tejto veci je strata času. Keď som kupoval z druhej ruky 800E, tak som sa osobne stretol s predávajúcim. Aparát v pohode, ale predávajúci sa ošíval ohľadne info odkiaľ ten foťák je, na ďalšie otázky sa tiež len vykrúcal, tak som odfotil sériové číslo, poslal do Nikonu s informáciou, že mám záujem kúpiť jazdený D800E, ale mám podozrenie, že je kradnutý atď atď atď.
Hádaj ako sa zachovali
Samozrejme, že som ho od neho nekúpil...
 
Emilio
2013-06-03 09:02:11+02
Čip ktorý počíta cvaky je súčasťou závierky a nedá sa oklamať, závierka bude tiež origo, neviem, že by ich číňania kopírovali. Ale odísť vie aj skôr ako nacvaká garantovaný počet.
 
Marek Janicko
2013-06-03 09:07:30+02
Ja sa riadim kupou veci z ebay, ze kupujem iba to co ma nezrujnuje ani financne a ani psychicky, ak by to nedoslo nenajboze.
Kupil som D3 nedavno v podobnom stave a funguje skvelo. Jedine gumy neboli koser, co nebolo vidiet na fotkach, no s majitelom som sa dohodol na kompenzacii a uz mi ich v servise prelepuju.
Apropo gumy vobec niesu drahe a pokial nepotrebujes menit hlavnu gumu pod spustou, tak ani do servisu nemusis posielat. Spravis si to sam doma.

Apropo porovnavat D300 s D3s v otazke zachovalosti je uplne mimo. D3ska ma horcikovy spodok zatial co na D300 sa stavim, ze mas cinsky grip. Obe sa osuchaju, obiju, no na plaste to nevidiet, zatial co na osuchanej farbe ano. Mal som moznost vidiet i slovensku D3ku o ktoru sa majitel staral a ten spodok tiez nevyzeral najnovsie. Osobne mam to v plane strieknut ciernou farbou, iba kvoli klientom, nech to na nich neposobi divnym dojmom. Pripadne novy spodok stoji 30 eur, no problem je, ze praca je omnoho drahsia, kedze spodok to malo co obsahuje je narocne na demontaz a montaz.
 
Blackman
2013-06-03 09:11:54+02
príspevok od: norulakp
Zdravim, chystam sa kupit zrkadlovku z Ebay. V inzerate typek tvrdi, ze ma nacvakanych 25.000 cvakov. Problem je, ze je pomerne osuchany zo zadnej strany. Vraj od pracky na opasku. Ale neviem, ci fotak ktory ma tak malo nnabehane, moze byt tak zniceny od pracky na opasku. Moja stara D300 ma raz tolko cvakov a vyzera ako nova. Tak otazka znie, ci nemoze byt, ze typek nejakym sposobom zresetoval pocitadlo, pripadne ked vymenia zavierku za novu, tak pocitadlo pocita dalej, alebo ide od nuly? Na nete som sa docital, ze sa to da vynulovat aj nahratim noveho firmvaru? Da sa pripadne nejako zistit skutocny celkovy pocet? Z prednej strany polepy vyzeraju byt v dobrom stave, ako nove. Tak neviem sa k tomu vyjadrit. Pytal som sa chlapika na podrobnosti a nic neodpisal, takze je to trochu divne. Diky za postrehy.
Len tak pre info keby niekto chcel pozriet: http://www.ebay.co.uk/itm/Nikon-D3S-/140986092440?pt=FR_IQ_PhotoVideo_Photo_AppareilsNumeriques&hash=item20d36d0b98
Inak aky mas dovod na kupu D3s? Za tu cenu mas fungel novu D800 zabalenu/vonavu z obchodu v zaruke a nemusis riesit ci nekupis macku vo vreci.
 
Marcel Rebro
2013-06-03 09:18:01+02
Ak kolega kupi, mozeme sa tesit na seriu vlakien o problemoch s osuchanou D3s a neserioznom predajcovi, eBajovi, PajPalkovi ...
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2013-06-03 09:35:06+02
stano66 ma na predaj D3x za velmi dobru cenu a vo velmi dobrom stave.
 
keko
2013-06-03 09:52:05+02
eBay je burza, na ktorej je pre neskuseneho risk kupovat cokolvek, preto by mal zacat sumami okolo 20€. Ak nemas za sebou 10-20 nakupov a trasu sa ti ruky, nespavas a to vsetko kovoli jednej jedinej drazenej veci, potom si pravdepodobne lahkou koristou nejakeho podvodnika.
Viac, ako to, ci je osuchana (lebo to sa prejavi nakoniec v celkovej cene) by ma zaujimalo odkial predajca je, ci vobec posiela na Slovensko, kolo uskutocnil a s akym vysledkom skoncili jeho obchody.
Plati este jedna zasada, cim menej si pri nakupe nadrzany (das si cas na vhodnu kupu a vhodnu cenu), tym lepsie kupis. A este jedna zasada, zadarmo to nebude, dobre veci su casto drahsie, ako niekde v bazari, v ktorom si mozes na to siahnut.
Rada teda znie, nekupuj, ked mas co i len minimalnu pochybnost a zaroven je 100€ jpre teba vela.
Na eBay kupuje moje decko, ma PayPal konto, vlastny ucet a s postarkou sa pozna uz osobne. Ale viac ako 100€ ochotny dat nie je za nic....
Tak vela zdrau a "Kupovanim na eBay za zruinovanie bazarovov!!
 
haffen
2013-06-03 10:29:44+02
príspevok od: norulakp
No je to divne. Kukol som na veci, ktore doteraz predal. Takmer vsetko suvisi s fotenim. Ma 106 hodnoteni a vsetky pozitivne. No snad to bude dobre. Moj prvy fotak som tiez takto kupoval z Francuzska. Prisiel zabaleny v uteraku! Ale nastastie funguje bez problemov dodnes. Tak snad bude aj toto v pohode. Som strasne zvedavy.
106 je na ebay pomery strašne málo a o ničom to nevypovedá. Nekupoval by som niečo takéto pokiaľ to nie je Top rated seller...
 
phototomas
2013-06-03 10:30:37+02
príspevok od: keko
eBay je burza, na ktorej je pre neskuseneho risk kupovat cokolvek, preto by mal zacat sumami okolo 20€. Ak nemas za sebou 10-20 nakupov a trasu sa ti ruky, nespavas a to vsetko kovoli jednej jedinej drazenej veci, potom si pravdepodobne lahkou koristou nejakeho podvodnika.
Viac, ako to, ci je osuchana (lebo to sa prejavi nakoniec v celkovej cene) by ma zaujimalo odkial predajca je, ci vobec posiela na Slovensko, kolo uskutocnil a s akym vysledkom skoncili jeho obchody.
Plati este jedna zasada, cim menej si pri nakupe nadrzany (das si cas na vhodnu kupu a vhodnu cenu), tym lepsie kupis. A este jedna zasada, zadarmo to nebude, dobre veci su casto drahsie, ako niekde v bazari, v ktorom si mozes na to siahnut.
Rada teda znie, nekupuj, ked mas co i len minimalnu pochybnost a zaroven je 100€ jpre teba vela.
Na eBay kupuje moje decko, ma PayPal konto, vlastny ucet a s postarkou sa pozna uz osobne. Ale viac ako 100€ ochotny dat nie je za nic....
Tak vela zdrau a "Kupovanim na eBay za zruinovanie bazarovov!!
nechápem tú predpojatosť. Ako som písal sám som na ebay kúpil 40D, v čase keď som ešte bol v UK som kolegovi kupoval D300. Pokiaľ fotoaparát nebude as described a nebude mať deklarované najazdené km, stačí otvoriť spor s ebay a predajcovi peniaze nebudú uvoľnené.

Keď bude kupovať jazdený tu, tak pri skúšaní nemusí nájsť robnako nič, doma zistí že to napr neostrí konzistentne a je v prdeli. Keď sa podobná vec stane pri nákupe nba ebay, tak je vysoká šanca vrátenia peňazí. NIkdy ma na ebay nikto nepodviedol a to už som nakúpil XY vecí od 1E XXX e.

Osobne si tiež v tomto prípade myslím že ak predal len dve veci tak to pôsobí neisto ale ak je tam už nejaký ten pátek a má 100% feedback je to svojim spôsobom záruka dobrého obchodu. Ebay nie je bazoš ani bazar.sk. Ebay niečím ručí.

Základ je mať predajcu preklepnutého, tiež aby bolo vyplnených čo najviac informácii o predávanej veci - to zaváži pri prípadnej reklamácii - ITEM NOT AS DESCRIBED -
 
inkubbus
2013-06-03 10:41:26+02
príspevok od: Marcel Rebro
Ak kolega kupi, mozeme sa tesit na seriu vlakien o problemoch s osuchanou D3s a neserioznom predajcovi, eBajovi, PajPalkovi ...
Od vcera vecera som si hryzol do jazyka aby som toto nepovedal nahlas

Tiez som za to aby to kupil. Tesim sa na tu telenovelu potom, lebo uz tu bola pomerne velka nuda
 
Pallio
2013-06-03 11:23:32+02
Ja som kupoval dvakrat na inzerat. Prvy raz objektiv, ktory som si aj skusil,,vsetko ok. Druhy objektiv prisiel z vychodu, ten som nebral osobne. Nesiel stabilizator, tak som sa pekne okydal a zostal mi iba polofunkcny objektiv a velmi "prijemne" pocity. Takuto techniku uz nikdy viac


NEKUPUJEM BEZ ODSKUSANIA.
 
Pallio
2013-06-03 11:30:23+02
príspevok od: ferguson
Fotak, ci inu hodnotnu vec z bazaru by som urcite nekupoval cez net, bez osobneho stretnutia.
PRESNE TAK!!!!!!!!! JE TO DOST DRAHA TECHNIKA A PO SVETE POBEHUJE DOST VELA LUDI, CO CHCU NA TOM ZAROBIT HOCIJAKYM PODVODOM.
 
Seto
2013-06-03 12:00:09+02
príspevok od: Pallio
Ja som kupoval dvakrat na inzerat. Prvy raz objektiv, ktory som si aj skusil,,vsetko ok. Druhy objektiv prisiel z vychodu, ten som nebral osobne. Nesiel stabilizator, tak som sa pekne okydal a zostal mi iba polofunkcny objektiv a velmi "prijemne" pocity. Takuto techniku uz nikdy viac


NEKUPUJEM BEZ ODSKUSANIA.
toto vlakno je o nakupe cez ebay, nie od niekoho z vychodu co si ho nasiel na bazosi.
 
rk.
2013-06-03 12:00:32+02
príspevok od: phototomas
nechápem tú predpojatosť. Ako som písal sám som na ebay kúpil 40D, v čase keď som ešte bol v UK som kolegovi kupoval D300. Pokiaľ fotoaparát nebude as described a nebude mať deklarované najazdené km, stačí otvoriť spor s ebay a predajcovi peniaze nebudú uvoľnené.

Keď bude kupovať jazdený tu, tak pri skúšaní nemusí nájsť robnako nič, doma zistí že to napr neostrí konzistentne a je v prdeli. Keď sa podobná vec stane pri nákupe nba ebay, tak je vysoká šanca vrátenia peňazí. NIkdy ma na ebay nikto nepodviedol a to už som nakúpil XY vecí od 1E XXX e.

Osobne si tiež v tomto prípade myslím že ak predal len dve veci tak to pôsobí neisto ale ak je tam už nejaký ten pátek a má 100% feedback je to svojim spôsobom záruka dobrého obchodu. Ebay nie je bazoš ani bazar.sk. Ebay niečím ručí.

Základ je mať predajcu preklepnutého, tiež aby bolo vyplnených čo najviac informácii o predávanej veci - to zaváži pri prípadnej reklamácii - ITEM NOT AS DESCRIBED -
Presne tak, ebay + platba cez paypal a si v pohode. Mal som problem s jednou objednavkou za nemalu sumu, lebo obchodnik zle opisal stav produktu. Par mailov a vsetko bolo vyriesene okamzite, obchodnik robil uplne vsetko preto, aby som nemusel otvarat case s ebayom.

Naproti tomu som 3x kupoval objektiv na inzerat, vsetky osobne. 2x uplne v pohode, 1x bola na objektive skryta chyba, ktoru som objavil po cca mesiaci intenzivneho testovania ... holt smola.
 
Pallio
2013-06-03 12:09:54+02
príspevok od: Seto
toto vlakno je o nakupe cez ebay, nie od niekoho z vychodu co si ho nasiel na bazosi.
To je pravda., ale riesit potom reklamacie a stracat cas sa mi vobec nechce, aj ked to na ebay dobre funguje.
 
Marcel Rebro
2013-06-03 12:20:41+02
príspevok od: Pallio
To je pravda., ale riesit potom reklamacie a stracat cas sa mi vobec nechce, aj ked to na ebay dobre funguje.
eBay + PayPal = safe trade. A stracat cas? Vyplnim reklamaciu, pred ukoncenim casu na vybavenie potvrdim ze nebola vyriesena.
 
keko
2013-06-03 13:48:09+02
príspevok od: phototomas
nechápem tú predpojatosť. Ako som písal sám som na ebay kúpil 40D, v čase keď som ešte bol v UK som kolegovi kupoval D300. Pokiaľ fotoaparát nebude as described a nebude mať deklarované najazdené km, stačí otvoriť spor s ebay a predajcovi peniaze nebudú uvoľnené.

Keď bude kupovať jazdený tu, tak pri skúšaní nemusí nájsť robnako nič, doma zistí že to napr neostrí konzistentne a je v prdeli. Keď sa podobná vec stane pri nákupe nba ebay, tak je vysoká šanca vrátenia peňazí. NIkdy ma na ebay nikto nepodviedol a to už som nakúpil XY vecí od 1E XXX e.

Osobne si tiež v tomto prípade myslím že ak predal len dve veci tak to pôsobí neisto ale ak je tam už nejaký ten pátek a má 100% feedback je to svojim spôsobom záruka dobrého obchodu. Ebay nie je bazoš ani bazar.sk. Ebay niečím ručí.

Základ je mať predajcu preklepnutého, tiež aby bolo vyplnených čo najviac informácii o predávanej veci - to zaváži pri prípadnej reklamácii - ITEM NOT AS DESCRIBED -
A o com pisem?
 
petfoto
2013-06-03 14:39:48+02
Úplne jednoduchá rada - kto sa nebojí, kupuje fototechniku z druhej ruky, kto sa bojí, musí si našetriť viac a kúpiť si vec v obchode.
Je zbytočné o tom diskutovať, každý má na výber.
 
phototomas
2013-06-03 18:31:03+02
príspevok od: keko
A o com pisem?
sorry pôsobilo to na mňa akoby si bol antiebay naladený samozrejme neber to ako útok na svoju osobu....
 
Strana 2 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()