Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Kupa zrkadlovky z druhej ruky - pochybnosti...

norulakp
norulakp 2013-06-02 22:01:59+02
Zdravim, chystam sa kupit zrkadlovku z Ebay. V inzerate typek tvrdi, ze ma nacvakanych 25.000 cvakov. Problem je, ze je pomerne osuchany zo zadnej strany. Vraj od pracky na opasku. Ale neviem, ci fotak ktory ma tak malo nnabehane, moze byt tak zniceny od pracky na opasku. Moja stara D300 ma raz tolko cvakov a vyzera ako nova. Tak otazka znie, ci nemoze byt, ze typek nejakym sposobom zresetoval pocitadlo, pripadne ked vymenia zavierku za novu, tak pocitadlo pocita dalej, alebo ide od nuly? Na nete som sa docital, ze sa to da vynulovat aj nahratim noveho firmvaru? Da sa pripadne nejako zistit skutocny celkovy pocet? Z prednej strany polepy vyzeraju byt v dobrom stave, ako nove. Tak neviem sa k tomu vyjadrit. Pytal som sa chlapika na podrobnosti a nic neodpisal, takze je to trochu divne. Diky za postrehy.
 
steve2211
2013-06-03 18:46:13+02
No, ak na to idem logicky, tak D3s si nekupuje človek, ktorý ju nevyužije. A ľudia, čo takúto triedu kupujú novú musia 25000 nacvakať za štvrťrok. Z toho mi logicky vyplýva, že závierka je určite menená a na menenej je nabehané udávané množstvo. A podľa detailných fotiek - ošúchanosť by tomu asi aj zodpovedala.
 
norulakp
2013-06-03 19:03:08+02
príspevok od: haffen
106 je na ebay pomery strašne málo a o ničom to nevypovedá. Nekupoval by som niečo takéto pokiaľ to nie je Top rated seller...
s top rated sellerom je to asi nasledovne. Kupoval som tri LED ziarovky od takeho cinskeho predajcu. SUper feedbacky, tisice predanych veci... LEDky vydrzali asi dva dni. Cinan poslal druhu. Ta vydrzala tri dni. Potom akoze poslal este jednu, ale neposlal a uz presla doba, pocas ktorej som mohol otvorit case. Na druhej strane, ked je niekto drobny predajca, ze predava len par veci, ktore nepotrebuje, tak asi top rated seller nebude. A absolutne o nicom to nevypoveda. Zatial som nemal ziadne problemy s Ebay vecami od sukromnych osob. A ked hej, tak sa bez problemov vyriesili. Tak uvidime.
 
keko
2013-06-03 19:03:57+02
príspevok od: phototomas
sorry pôsobilo to na mňa akoby si bol antiebay naladený samozrejme neber to ako útok na svoju osobu....
Nie, opak. Iba tvrdim, ze cim som skusenejsi, tym menej chyb sa dopustam a mensie riziko znasam aj pri vacsich nakupoch.
eBay povazujem za dobry nastroj urcovania cien. Lebo kamarat kamaratovi predaval RB67-ku s tym, ze ale to ma vacsiu hodnotu. Ano, ale cenu to ma mensiu, za co to chcel predat. A nedal si povedat po dvoch rokoch, co to nemohol predat, ze nema pravdu ... (Takze eBay je take obojsmerne umravnovadlo
 
norulakp
2013-06-03 20:10:36+02
tak chlapik konecne odpisal. Vraj je tam povodna zavierka, nie je menena za novu. Teraz vyvstava otazka, ako si to overim. Viem, ze Slavo Halapi menil na svojej D3 zavierku, on by vedel poradit, ci sa pocitadlo v tomto pripade zresetuje alebo nie. Ale ten mi asi neporadi Je tu niekto s takouto skusenostou?
 
Marcel Rebro
2013-06-03 20:26:12+02
príspevok od: norulakp
tak chlapik konecne odpisal. Vraj je tam povodna zavierka, nie je menena za novu. Teraz vyvstava otazka, ako si to overim. Viem, ze Slavo Halapi menil na svojej D3 zavierku, on by vedel poradit, ci sa pocitadlo v tomto pripade zresetuje alebo nie. Ale ten mi asi neporadi Je tu niekto s takouto skusenostou?
Ved Ti napisal ze menena nebola. Alebo podla seba sudis ostatnych?

Tebe by som nepredal ani ocelovu gulu. Urcite by si reklamoval, ze sa s nou neda hrad fudbal ani vodne polo a v popise to nebolo uvedene!

Mam nutkanie Pierremu napisat nech radsej ten listing stiahne, ak sa chce vyvarovat problemov.
 
norulakp
2013-06-03 20:33:35+02
príspevok od: Marcel Rebro
Ved Ti napisal ze menena nebola. Alebo podla seba sudis ostatnych?

Tebe by som nepredal ani ocelovu gulu. Urcite by si reklamoval, ze sa s nou neda hrad fudbal ani vodne polo a v popise to nebolo uvedene!

Mam nutkanie Pierremu napisat nech radsej ten listing stiahne, ak sa chce vyvarovat problemov.
ty by si mal radsej napisat svojmu psychologovi/ psychiatrovi nech ta preklepne, ci si v poriadku. Netusim, preco mas vzdy taku obrovsku potrebu sa vyjadrit, hoci aj uplne mimo misu. Hlavne aby si nejakou vtakovinou prispel. 30 ludi tu predomnou napisali, ze neveria, ze je to povodna zavierka. Ja mam tiez urcite jemne pochybnosti. Preto si to chcem overit. Kludne mu mozes napisat, ked som sa uz zapojil do drazby, tak to tak ci tak nemoze stiahnut.
 
Marcel Rebro
2013-06-03 20:35:23+02
príspevok od: norulakp
ty by si mal radsej napisat svojmu psychologovi/ psychiatrovi nech ta preklepne, ci si v poriadku. Netusim, preco mas vzdy taku obrovsku potrebu sa vyjadrit, hoci aj uplne mimo misu. Hlavne aby si nejakou vtakovinou prispel. 30 ludi tu predomnou napisali, ze neveria, ze je to povodna zavierka. Ja mam tiez urcite jemne pochybnosti. Preto si to chcem overit. Kludne mu mozes napisat, ked som sa uz zapojil do drazby, tak to tak ci tak nemoze stiahnut.
Vymenuj tych 30 ludi a zmen si nick na McGregor.
 
phototomas
2013-06-03 20:54:41+02
príspevok od: Marcel Rebro
Vymenuj tych 30 ludi a zmen si nick na McGregor.
musím povedať že ťa úprimne považujem za prínos pre toto fórum. V poslednej dobe úplne čakám kedy zareaguješ na nejaké to vlákno a predstavujem si čo by si tak napísal. Ale aj tak ma vždy prekvapíš. Keby som si mal utierať monitor vždy potom, čo ho pri čítaní tvojich bombónov oprskám, už by som ho zodral.

len tak ďalej
 
phototomas
2013-06-03 21:09:55+02
príspevok od: norulakp
ty by si mal radsej napisat svojmu psychologovi/ psychiatrovi nech ta preklepne, ci si v poriadku. Netusim, preco mas vzdy taku obrovsku potrebu sa vyjadrit, hoci aj uplne mimo misu. Hlavne aby si nejakou vtakovinou prispel. 30 ludi tu predomnou napisali, ze neveria, ze je to povodna zavierka. Ja mam tiez urcite jemne pochybnosti. Preto si to chcem overit. Kludne mu mozes napisat, ked som sa uz zapojil do drazby, tak to tak ci tak nemoze stiahnut.
nechápem prečo sa rozčuľuješ a urážaš. Položil si otázku a pár ľudí ti odpísalo. Ty však nepotrebuješ poradiť, mám pocit že chceš rozhrešenie. To ti ale nikto nedá. Pri jazdenej veci vždy podstupuješ risk. Otázka je do akej miery si ochotný riskovať. Niekto ti tu trefne poradil novú D800, další ťa ubezpečil, že shutter count sa výmenou závierky neresetne, iní písali že tomu neveria, niektorí zas (vrátane mňa ) ti poradili ako to z ebay chodí.

Keď si ani z tohoto nevieš vybrať tak ti nepomôže nik. Ja som pred kúpou jazdeniek na ebay nezakladal vlákno no ak by som tak bol urobil, za rady by som poďakoval a rozhodol by som sa sám. Keď sa ti ten foťák nezadarí, nik z nás ti nepomôže inak iba radou. Keď sa budeš k fakt vtipným príspevkom stavať takto, nikto ti už neporadí
 
lacikam
2013-06-03 21:25:03+02
príspevok od: Karol Srnec
stano66 ma na predaj D3x za velmi dobru cenu a vo velmi dobrom stave.
Mňa to zaujalo kde je inzerát?
 
Marcel Rebro
2013-06-03 21:27:44+02
príspevok od: lacikam
Mňa to zaujalo kde je inzerát?
stano@renesans.sk
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2013-06-03 22:15:44+02
príspevok od: norulakp
tak chlapik konecne odpisal. Vraj je tam povodna zavierka, nie je menena za novu. Teraz vyvstava otazka, ako si to overim. Viem, ze Slavo Halapi menil na svojej D3 zavierku, on by vedel poradit, ci sa pocitadlo v tomto pripade zresetuje alebo nie. Ale ten mi asi neporadi Je tu niekto s takouto skusenostou?
Minule tu niekto pisal, ze pocitadlo sa neresetuje. Robia to preto, ze pocitadlo rata opotrebovanie celkovej vnutornej mechaniky.
 
Fatty
2013-06-03 22:24:07+02
príspevok od: norulakp
ty by si mal radsej napisat svojmu psychologovi/ psychiatrovi nech ta preklepne, ci si v poriadku. Netusim, preco mas vzdy taku obrovsku potrebu sa vyjadrit, hoci aj uplne mimo misu. Hlavne aby si nejakou vtakovinou prispel. 30 ludi tu predomnou napisali, ze neveria, ze je to povodna zavierka. Ja mam tiez urcite jemne pochybnosti. Preto si to chcem overit. Kludne mu mozes napisat, ked som sa uz zapojil do drazby, tak to tak ci tak nemoze stiahnut.
ty si tu skor ten co je za pacienta...nepozdava sa ti inzerat, tak v poriadku, nechaj tak a hladaj iny...so simple
 
lennyl
2013-06-03 22:45:06+02
na inom fore o inej znacke chalan pisal, ze po reklamacii Pentax K-r mu po vymene zavierky v servise resetli aj pocitadlo. (pentaxfriends.eu). Tak neviem, ci Nikon to ma inak.

Osobne povazujem zrkadlo s 10tis cvakmi za skoro nove, s 20tis cvakmi po "zabehu". Problem je skor v tom, ze je to mechanicka vec, co ti moze odist hocikedy.
PS: na ebay som uz urobil par nakupov, ale iba mensie veci. Predposledne to bol adapter na Oly PEN a nechodil a nechodil, objednal som u ineho predajcu a ten dosiel. Bolo to 10dolacov,tak som to neriesil.
 
norulakp
2013-06-04 10:05:22+02
takze postupne zodpovieme na urcite tu zmienene dotazy. D800 nechcem urcite a D3X tiez nie. Jednoducho mi nevyhovuju. D3S je presne to, co hladam. Nejdem sa rozpisovat preco, ale je to tak.

Ohladne menenia zavierky a resetovania pocitadla. Informacie na nete sa roznia. Samotna odpoved z Nikon servisu bola nemastna, neslana. Odpovedala na vsetko, len nie na to, co som sa pytal. Jedna z odpovedi na internetovom fore pise, ze toto je oficialne vyjadrenie Nikon servisu:

"There is no way to accurately tell the total number of times your camera shutter has released. While there are third party software applications designed to read a cameras shutter count, this number is not always accurate because the shutter release times may be reset by firmware updates, or reset in the Service department if certain parts are replaced or other operations are performed."

Cize, ak som dobre pochopil, za urcitych okolnosti to moze byt zresetovane.

Pisal som este s chlapikom neskor. Vysvetlil mi, ako vzniklo oskretie. Bol na niekolko mesacnom tripe v Barme. Poslal link na svoju stranku. Mal tam fotky. Stiahol som si jednu z nich. Pozrel som si EXIF. Vsetko sedi ako napisal. Takze uz len vyhrat aukciu a bude to v pohode. Samotne oskretie fotaku mne osobne vobec nevadi. Takze asi tak. Vdaka za poskytnute rady.
 
keko
2013-06-04 12:11:59+02
Uz sa tesim na prvy sex. Vyhovuje takato polha? Alebo taka od zadu? Lebo to by som mal podozrenie ze ma zena podvadza, za to uz mala aj ked to este nemala... A aky mate nazor na ochranu? Lebo pansku nechcem urcite a damsku tiez nie. Jednoduco mi nevyhovuju. Bez ochrany je presne to, co hladam. Nejdem sa rozpisovat preco, ale je to tak.
Pisal som aj Plzakovi. Chlapik tvrdi , ze "69" je dobra poloha, aj mi dal odkaz na jednu stranku, Ministerstvo vnutra, kde sa hlasi poloha ... aj som si to overoval, sedi to.
(Uz ma nic nenapada, ale tesim sa na skvelu zabavu.)
 
om1ci
2013-06-04 12:27:02+02
je to tak... forum je zabava, sem tam sa najdu ludia co aj rozumeju veci...sem, tam...
inac je to zabava, aka otazka - taka odpoved.
a su ludia co si potrebuju vyventilovat svoje mindraky...takych je ajajaaaaj...
a skoda ze aj na fore ephoto.sk

" problemom sucasneho sveta je ze hlupak si je skalopevne isty
ale clovek inteligentny je plny pochybnosti"
 
Marcel Rebro
2013-06-04 14:54:14+02
Pierre je zachraneny ... sranda sa (zatial) nekona ...
 
Fatty
2013-06-04 15:27:43+02
este navrhujem pekne ho popros nech ti vyfoti dnesne noviny a checkni exif... ze ci vsetko 100% sedi
 
keko
2013-06-04 15:29:12+02
príspevok od: Marcel Rebro
Pierre je zachraneny ... sranda sa (zatial) nekona ...
Ano, nachvilku to tu bolo zaujimavejsie ako povoden.
 
Strana 3 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()