Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

pentax K-5 IIs alebo K-30

ivaness1
2015-01-03 11:05:22+01
Zdravím chcem sa vás opýtať viem že už je tu na tuto otazku vela odpovedí ale predsa. Chcem prejst na novy fotak a rozhodujem sa medzi pentaxmi K-5 IIs alebo K-30 obydva čo som čital su super len ktory mam vybrať ja som doteraz fotil na nikone ale amaterskom a chcem prejst na niečo ine a čo som počul že pentaxi su teraz dost vo forme čo by ste mi odporučili vopred dakujem za odpoved .
 
kaukaz
2015-01-03 11:34:05+01
K-5 IIs
 
ivaness1
2015-01-03 11:40:29+01
príspevok od: kaukaz
K-5 IIs
a inač ako je to s týmy pentax objektívmi su dobre dostupne či ako je to snimi ?
 
majster333
2015-01-03 11:48:29+01
keď chceš zistiť aký je medzi nimi konkrétny rozdiel tak skús československé fórum o petaxfoťákoch: http://www.pentaxfriends.eu/
Ja mám K-5 IIs, preto by som ho odporučil, páči sa mi a bol by tam výraznejší rozdiel oproti N. 3100. Ale odporúčam vyberať, podľa toho čo od foťáku chceš, podľa vlastností. foťák už máš tak by si to mal vedieť. Lebo žiaden foťák nieje najlepší vo všetkom. ak už máš nejaké lepšie objektívy zváž či nekúpiť N 7000.
 
ivaness1
2015-01-03 11:54:33+01
príspevok od: majster333
keď chceš zistiť aký je medzi nimi konkrétny rozdiel tak skús československé fórum o petaxfoťákoch: http://www.pentaxfriends.eu/
Ja mám K-5 IIs, preto by som ho odporučil, páči sa mi a bol by tam výraznejší rozdiel oproti N. 3100. Ale odporúčam vyberať, podľa toho čo od foťáku chceš, podľa vlastností. foťák už máš tak by si to mal vedieť. Lebo žiaden foťák nieje najlepší vo všetkom. ak už máš nejaké lepšie objektívy zváž či nekúpiť N 7000.
No ako tie obiektyvy nikonacke čo mam nieje bohvieaka kvalita klasika setak 18-55mm a70-300mm sigma a chcem prejst na inu značku aj kmarat ma pentax tak aj preto chcem prejst že by sme mohli vymienat si skusenosti sním ale tak rád by som bol keby ste napisali že aky je rozdiel medzi N. 7000 a P. K-5 IIs
 
kaukaz
2015-01-03 12:21:14+01
http://www.optyczne.pl/211.9-Test_aparatu-Pentax_K-5_IIs__Podsumowanie.html
 
kaukaz
2015-01-03 12:22:50+01
byt pentaxak vystacim si s limited objektivmi ktore su absolutnou spickou v pancak prevedeni napriklad 15mm, 40, a 70. Je si tam z coho vybrat a je my luto ze nieco take nieje v znackach ktore momentalne pouzivam.
 
majster333
2015-01-03 12:29:22+01
už si rozdiely nepamätám porovnával som si to už dávno :/ ale zhruba nikon má lepší CLS systém, blesku (diaľkové ovldáanei má viac možností). Nikon má pár (väčšinou profi) objektívov ktoré sú rýchlejšie v ostrení. veľa dobrých obj od pentaxu je poháňaná šróbom z tela = hlučná pri ostrení. nikon má lacný a dobrý 85/1,8
Pentax: je utesnený proti vode prachu, má lacné utesnené obj (aj seťáky), má stabilizátor v tele na kratšie obj lepšie- lebo všetky obj = lacnejšie ( na dlhších zasa teleobjektívoch menej účinné...). K5IIs je malá ( pre mňa výhoda) + malé objektívy v limited rade a napr pentax 50-135/2,8 nemajú v nikonoch obdobu. K-5 IIs nemá AAfilter = o niečo ostrešie fotky (má aj nevýhody nartreba kuknúť na nete: napr moire - len veľmi zriedka)
Výhod aj nevýhod oboch systémov namä v detailoch je viac
objektívy som nekupoval dlhšiu dobu takže neviem, navyše väčšinu som kúpil z druhej ruky za veľmi výhodné ceny
 
ivaness1
2015-01-03 15:19:50+01
príspevok od: majster333
už si rozdiely nepamätám porovnával som si to už dávno :/ ale zhruba nikon má lepší CLS systém, blesku (diaľkové ovldáanei má viac možností). Nikon má pár (väčšinou profi) objektívov ktoré sú rýchlejšie v ostrení. veľa dobrých obj od pentaxu je poháňaná šróbom z tela = hlučná pri ostrení. nikon má lacný a dobrý 85/1,8
Pentax: je utesnený proti vode prachu, má lacné utesnené obj (aj seťáky), má stabilizátor v tele na kratšie obj lepšie- lebo všetky obj = lacnejšie ( na dlhších zasa teleobjektívoch menej účinné...). K5IIs je malá ( pre mňa výhoda) + malé objektívy v limited rade a napr pentax 50-135/2,8 nemajú v nikonoch obdobu. K-5 IIs nemá AAfilter = o niečo ostrešie fotky (má aj nevýhody nartreba kuknúť na nete: napr moire - len veľmi zriedka)
Výhod aj nevýhod oboch systémov namä v detailoch je viac
objektívy som nekupoval dlhšiu dobu takže neviem, navyše väčšinu som kúpil z druhej ruky za veľmi výhodné ceny
takže ako hovoríš každe ma nejake plusi a minusy ale tak to bude vždy ale mna velmi láka to že je utesnený a N D7100 nieje utestnená a vela sa stretavam že mi fotak uprší a tie veci lebo vela človek travi vonku tak aj preto chcem niečo utestnené a nikon nevie čo zato pýtat
 
fatality
2015-01-03 17:23:29+01
príspevok od: ivaness1
takže ako hovoríš každe ma nejake plusi a minusy ale tak to bude vždy ale mna velmi láka to že je utesnený a N D7100 nieje utestnená a vela sa stretavam že mi fotak uprší a tie veci lebo vela človek travi vonku tak aj preto chcem niečo utestnené a nikon nevie čo zato pýtat
aj D7000 aj D7100 je utesnena..+kopec origi aj 3rd party objektivov..
Pentax ma moje sympatie,ponuka za dobre peniaze kopec benefitov,len..je to
trosku "skomírající" znacka..problemy s nakupom,podporou..aj s objektivmi inych znaciek..
limited skla fajn,ale drahe..ako..urcite ta od neho nechcem odhovarat ale vyber by mal byt
skor o poziadavkach,nez o znacke..takze v roznych parametroch a ukazovateloch moze byt raz
vhodnejsi Nikon,raz Pentax,alebo Canon..popr.aj Olympus,FujiFilm alebo Panasonic..zalezi od toho,co od fotaku pozadujes,co chces fotit a aky mas budget..
 
majster333
2015-01-03 20:17:04+01
príspevok od: ivaness1
takže ako hovoríš každe ma nejake plusi a minusy ale tak to bude vždy ale mna velmi láka to že je utesnený a N D7100 nieje utestnená a vela sa stretavam že mi fotak uprší a tie veci lebo vela človek travi vonku tak aj preto chcem niečo utestnené a nikon nevie čo zato pýtat
tak podľa všetkého nikon 7100 je utesnená, ale musíš také mať aj objektývy aby to malo zmysel.
Dostupnosť objektívov nie je taká dobrá akou N/C. 30. septembra 2014 oficiálny dovozca skončil. Takže kupovať sa dá prakticky už len od internetových obchodov, ktoré majú českú distribúciu, alebo majú ešte skladové zásoby.
 
majster333
2015-01-03 20:19:12+01
zváž, čo si môžeš požičať, čo chceš kúpiť ( obchodov bude menej, kým nebude ofic dovozca) a či to vieš dostať kúpiť za peniate, ktoré chceš investovať.
 
tonyskot
2015-01-05 21:15:27+01
Pentax je super fotak ale ta lod sa potapa tak rozmyslaj . Ja mam K5 II a chcem prejst na C 6d
 
kaukaz
2015-01-05 22:26:59+01
príspevok od: tonyskot
Pentax je super fotak ale ta lod sa potapa tak rozmyslaj . Ja mam K5 II a chcem prejst na C 6d
daj nejaky relevantny overeny link o tej lodi lebo sa mi skor zda ze taras. Nemam pentax ale taketo nikym a nicim s prsta vycmulane hluposti pocuvam roky. To ze oficialny dovozca Exapro na Slovensku skoncil je pre majitelov malo podstatne, zarucny servis je robeny tak ako aj v minulosti v Nemecku, skla i tela su dovazane ostatne tak ako aj v minulosti s celej EU. Pozarucny servis robia tak ako i u inych znaciek viacej firiem u nas. Kupit si mozem od nich v ramci celej europy cokolvek kdekolvek bez cla a poplatkov. Pentax poslednu dobu komplet prekopal radu skiel limited, prekopal stredoformat. Ja ako fotograf by som si vedel s ponukanych skiel vybrat v pohode. V triede APS-C su ich tela dlhodobo spickou. Posledne pentax rumors hlasi ff 70-200 vid roadmapa. To si ozaj myslis ze 6D je to co ti pri tvojej tvorbe zasadne pomoze a zacnes tvorit?
 
tonyskot
2015-01-06 07:50:42+01
a naco su im ff skla ked nemaju ff. Preco TAM A Sigma uz nerobia pre Pentax nic . Naposledy K 3 pred dvoma rokmi. A SK ma nezaujima nezijem tam . Ahoj
 
kaukaz
2015-01-06 09:08:03+01
príspevok od: tonyskot
a naco su im ff skla ked nemaju ff. Preco TAM A Sigma uz nerobia pre Pentax nic . Naposledy K 3 pred dvoma rokmi. A SK ma nezaujima nezijem tam . Ahoj
v podstate ani rozumnu odpoved som neocakaval, zas len nejaky polepetko
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()