Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

vyber zrkadlovky,canon?nikon?

trinity761
trinity761 2015-06-23 23:07:10+02
Dobry den,uz dlhsiu dobu ma bavi fotenie,mam Canon 350d stara sunka,kupila som si pevne sklo 50 1,4 if ale citim ze too telo mi to nestaci, rada fotim deti,doma mam spravene male studio,a potrebujem uppgrade ,som amater takze ma tu nezlincujte D co taka Canon EOS 5D Mark II bude to na mna moc zlozite? alebo co mi poradite?
 
blahoslav J B Art
2015-07-03 00:06:29+02
príspevok od: trinity761
v akom rezime je dobre fotit deti vonku?
tento fotak EOS 6D sa nelisi nicim zasadnym od EOS 350D, takze fot tak, ako predtym ... ja najcastejsie na fotaku pouzivam rezim P, k tomu korekciu expozicie ... a vsetko ostatne nechavam na inteligentnej automatike fotaku, ktora byva ovela inteligentnejsia, ako vacsina volicov
 
Štefan Káčer
2015-07-03 18:59:46+02
príspevok od: trinity761
Dobry den,uz dlhsiu dobu ma bavi fotenie,mam Canon 350d stara sunka,kupila som si pevne sklo 50 1,4 if ale citim ze too telo mi to nestaci, rada fotim deti,doma mam spravene male studio,a potrebujem uppgrade ,som amater takze ma tu nezlincujte D co taka Canon EOS 5D Mark II bude to na mna moc zlozite? alebo co mi poradite?
nebude, je to skoro to iste , akurat neporovnatelne lepsie a mas viac moznosti, ak ich zvladnes a chybu neurobis, je to super fotoaparat a z druhej ruky aj za cca 800€
 
Cyril
2015-07-03 20:07:20+02
príspevok od: zvonec
Gratulujem k 6D, ked raz budem velky, tiez si kupim...

WB Urcite na auto, nema vyznam zatial riesit.
Deti by som fotil stamdardne v P (programova automatika) Bezne fotenie by som nejako moc neriesil.

Pokial chces riesit portrety, (Teoreticky AV mod) tak co najnizsia clona, f/4 a tak by si mala nizku hlbku ostrosti, a fotit tak aby mali deti slnko za sebou. Je to vseobecne pravidlo pri portretoch...
Ked ma niekto slnko pred sebou, tak ho oslepuje, a tvari sa krcovo, resp. sa mraci...

Pokial chces deti zachytit pri hrani sa vo vode, alebo pri skakani, takze co najkratsi cas... (Teoreticky Tv Mod)
Odporucam, postudovat manual, a taktiez clanky vo fotoskole na ephoto....
Dobre svetlo...
Si napisal:
"a fotit tak aby mali deti slnko za sebou. Je to vseobecne pravidlo pri portretoch...
Ked ma niekto slnko pred sebou, tak ho oslepuje, a tvari sa krcovo, resp. sa mraci..."

Tak toto je ake pravidlo? Vseobecne vravis? To som este nepocul.
Nedava mi to logiku.
 
blahoslav J B Art
2015-07-03 20:33:32+02
príspevok od: Cyril
Si napisal:
"a fotit tak aby mali deti slnko za sebou. Je to vseobecne pravidlo pri portretoch...
Ked ma niekto slnko pred sebou, tak ho oslepuje, a tvari sa krcovo, resp. sa mraci..."

Tak toto je ake pravidlo? Vseobecne vravis? To som este nepocul.
Nedava mi to logiku.
ako hovoril slavny fotograf Tomas Pospichal: 'fotografovanie nema logiku'
 
seifi
2015-07-03 20:51:49+02
príspevok od: Paulie
Píšeš že Canon 350d ti už nestačí a pritom neovládaš ani základy.
ja ti neviem ... Zvonec píše .."Nikon by som vypustil, pretoze Canon uz poznas" .
 
seifi
2015-07-03 20:59:11+02
príspevok od: Cyril
Si napisal:
"a fotit tak aby mali deti slnko za sebou. Je to vseobecne pravidlo pri portretoch...
Ked ma niekto slnko pred sebou, tak ho oslepuje, a tvari sa krcovo, resp. sa mraci..."

Tak toto je ake pravidlo? Vseobecne vravis? To som este nepocul.
Nedava mi to logiku.
Cyril, mladí to chcú všetko prevrátiť hore nohami. Cesta je dať niečo, čo tu ešte nebolo. Keď sa opýtaš prečo, tak odpoveď je ...lebo sa mi to páči . Nehľadaj logiku.
 
Cyril
2015-07-03 21:27:44+02
príspevok od: seifi
Cyril, mladí to chcú všetko prevrátiť hore nohami. Cesta je dať niečo, čo tu ešte nebolo. Keď sa opýtaš prečo, tak odpoveď je ...lebo sa mi to páči . Nehľadaj logiku.
Aha, no dobre teda
Takze odteraz len siluetky
 
zvonec
2015-07-05 17:42:04+02
príspevok od: Cyril
Aha, no dobre teda
Takze odteraz len siluetky
Tusim porusim dalsie pravidlo, nikdy nekrm trolla na diskusii, ja som len myslel, ze nieje dobre robit portrety takymto sposobom: www.ephoto.sk/fotogaleria/fotografie/510568/jednoducho-pekna/?s=photos

Pokial sa to niekomu paci, v pohode, mne ale taketo portrety vobec nesedia, nevidim v tom ziadnu logiku.... Uznavam, ze mozno som mozno som nedal najlepsie odporucenie, ale cital som to v jednej knizke o foteni 20 rokov dozadu...

Dneska uz existuju podstatne lepsie sposoby... existuje super stranka: http://lmgtfy.com/?q=fotenie+portretov

Takze beriem vyzvu, odnes len siluetky...
 
tomas2009
2015-07-06 00:24:18+02
Tak jasnze ze ti to uz nestaci ked si fotila do teraz na taky Canon, ano Canon uz poznas a vies ze ti uz nestaci, tak preco znova Canon? Skus trosku porozmyslat a zodpovedat si otazku preco aj Karol vlak veduci Ephota foti na Nikon, ...ked si kupis Nikon ziskas prestiznost znacky, super servis, vyborny d. rozsah. A nie len znacku ktora v Amerike musi nazivat svoju lacnu radu fotakov privlastkom rebel aby sa tym ich mladym chudakom vobec nieco predalo... D...
Skus zalovit aj v inych vodach, co tak Fuji?...XT...rada, A Fuji ma skoro naj. objektivy na svete..hmm.
 
Roman Point
2015-07-06 06:32:24+02
Super servis niekto dostal upal asi.
 
zvonec
2015-07-06 12:20:04+02
príspevok od: Roman Point
Super servis niekto dostal upal asi.
V ramci toho upalu, a narazky, ze cim foti veduci ephota...

Rozhovor s bohom vseveducim:
"Synu mozes mi dat jedinu otazku a nech je akakolvek, zodpoviem ti ju."
"Boze, Canon alebo Nikon?"
"A nechces radsej vediet aky je zmysel zivota?"

Alebo:
"Rozbity Nikon je este vzdy dobry Canon"

 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()