Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Vyberám si prvú ale dobrú zrkadlovku

zanet.filova
2015-07-24 19:29:30+02
Zdravím celé fórum
Myslím, že položím sto razy opakovanú otázku. Vyberám si prvú zrkadlovku a chcem aby bola dobrá. Moje požiadavky:
1. Max. do 700 EUR ale samozrejme môže byť aj lacnejšia
2. Účel : dovolenka, príroda, zvieratá, aj ľudia a klasika (víkendy, zábava a iné)
3. Rýchlosť zrkadlovky pri fotení : tá vyššia
4. Určite aj ZOOM nie zas ten najväčší
5. Fotenie vonku aj vnútri
6. Externý blesk áno
7. Filtre na objektív výhoda
8. Kvalitné zaostrenie, vela megapixelov pre lepšie fotky, kvalita snímky, stabilita,
9. Ostatným veciam sa nerozumiem...

Poradte. Ďakujem
 
Tibor78
2015-07-24 20:09:54+02
príspevok od: zanet.filova
Zdravím celé fórum
Myslím, že položím sto razy opakovanú otázku. Vyberám si prvú zrkadlovku a chcem aby bola dobrá. Moje požiadavky:
1. Max. do 700 EUR ale samozrejme môže byť aj lacnejšia
2. Účel : dovolenka, príroda, zvieratá, aj ľudia a klasika (víkendy, zábava a iné)
3. Rýchlosť zrkadlovky pri fotení : tá vyššia
4. Určite aj ZOOM nie zas ten najväčší
5. Fotenie vonku aj vnútri
6. Externý blesk áno
7. Filtre na objektív výhoda
8. Kvalitné zaostrenie, vela megapixelov pre lepšie fotky, kvalita snímky, stabilita,
9. Ostatným veciam sa nerozumiem...

Poradte. Ďakujem
za 700 euro nic take nezozenies...
 
Martin Školiak
2015-07-24 20:30:01+02
príspevok od: zanet.filova
Zdravím celé fórum
Myslím, že položím sto razy opakovanú otázku. Vyberám si prvú zrkadlovku a chcem aby bola dobrá. Moje požiadavky:
1. Max. do 700 EUR ale samozrejme môže byť aj lacnejšia
2. Účel : dovolenka, príroda, zvieratá, aj ľudia a klasika (víkendy, zábava a iné)
3. Rýchlosť zrkadlovky pri fotení : tá vyššia
4. Určite aj ZOOM nie zas ten najväčší
5. Fotenie vonku aj vnútri
6. Externý blesk áno
7. Filtre na objektív výhoda
8. Kvalitné zaostrenie, vela megapixelov pre lepšie fotky, kvalita snímky, stabilita,
9. Ostatným veciam sa nerozumiem...

Poradte. Ďakujem
Za 700euro si môžeš dovoliť skoro len to najlacnejšie. To však neznamená že s takou zrkadlovkov sa nedá spraviť dobrá fotka. Naopak, dnes aj tie najlacnejšie modely majú vynikajúci výstup. Skôr ako začiatočníka ťa budú limitovať vlastné schopnosti ako fotoaparát.
 
Magerovsky
2015-07-24 21:49:23+02
... podľa položených otázok usudzujem , že každá nova zrkadlovka bude pre teba dobrá. Alebo skús si položiť opačnú otázku na ktorú budeš vedieť si dať odpoveď. Aká dobrá som ja fotografka?
 
Fuser
2015-07-24 22:50:37+02
"9. Ostatným veciam sa nerozumiem... "
Mozno by bolo dobre si najprv nieco nastudovat o fotografovani:
PRECO prave kupovat zrkadovku. Lebo to maju "profici"? ...
8. Vela megapixlov ti lepsiu fotku nespravi ...

Poobzeral by som sa po: Olympuse OM-D E-M5 z inzeratov + objektiv 14-150mm.
Do 700Eur, rychle ostrenie, zoom 11x, externy blesk, daju sa pouzit filre, fotky su dobre, ma stabilizaciu .
 
Rastislav
2015-07-25 09:24:14+02
Na začiatok super:
http://www.edigital.sk/pentax-dslr/pentax-k-50-kit-+-18-55mm-dal-wr+50-200mm-dal-wr-objektiv-cierny-p360474.html

alebo

http://www.edigital.sk/pentax-dslr/pentax-k-50-kit-+-18-135mm-da-wr-objektiv-cierny-p360476.html
 
Neschopko
2015-07-25 09:28:10+02
To za 700€ chceš aj extrený blesk a filtre???
 
f64
2015-07-25 10:24:04+02
príspevok od: zanet.filova
Zdravím celé fórum
Myslím, že položím sto razy opakovanú otázku. Vyberám si prvú zrkadlovku a chcem aby bola dobrá. Moje požiadavky:
1. Max. do 700 EUR ale samozrejme môže byť aj lacnejšia
2. Účel : dovolenka, príroda, zvieratá, aj ľudia a klasika (víkendy, zábava a iné)
3. Rýchlosť zrkadlovky pri fotení : tá vyššia
4. Určite aj ZOOM nie zas ten najväčší
5. Fotenie vonku aj vnútri
6. Externý blesk áno
7. Filtre na objektív výhoda
8. Kvalitné zaostrenie, vela megapixelov pre lepšie fotky, kvalita snímky, stabilita,
9. Ostatným veciam sa nerozumiem...

Poradte. Ďakujem
Preco prave zrkadlovku? Preco nie napriklad kompakt?
 
psykora2
2015-07-25 11:12:19+02
príspevok od: f64
Preco prave zrkadlovku? Preco nie napriklad kompakt?
zadanie nepusti: vyssia rychlost
 
Fatty
2015-07-25 12:43:53+02
vela gigapixelov pre ešte lepšie fotky
 
f64
2015-07-25 13:36:58+02
Pani, zo zadania je myslim vcelku jasne, ze dievcina netusi co presne skutocne potrebuje. To vsak nie je dovod, aby sme ju tu za to zvozili pod zem. Normalne slusne sa opytala, tak ju nebicujme, ale skor jej nieco zmysluplne poradme, alebo aspon vysvetlime, ze tie jej umelo nastavene fiktivne body su tak trochu uletene (minimalne ich vsekombinacia).

Preto ma zaujima, ze preco to musi byt prave zrkadlovka. Ale to sa musi vyjadrit Zanet.

Takisto co presne znamena "rychlost". Cas reakcie od stlacenia spuste? Rychlost zaostrenia? Rychlost zaostrenia v zlom svetle? Alebo pocet snimkov za sekundu?

Co znamena fotenie vnutri? Fotenie statickych veci alebo nahanajucich sa deti?

Co znamena kvalitne zaostrenie? Presne zaostrenie? Rychle zaostrenie? Vela zaostrovacich bodov? Sledovanie rychleho objektu? Zaostrovanie vnutri pri zlom svetle?

Preco vela megapixelov? Pojde to na billboardy? Alebo len na facebook? Alebo planujes vysekavat detailny zaber na nos jedneho konkretneho cloveka z velkej skupinovej fotky, na ktorej je 30 ludi?

Co znamena stabilita? Ze ti nezatuhne fotak pri foteni? Alebo tym myslis stabilizator obrazu?

Co znamena kvalita snimky? Vies dat nejake priklady? Linky na nejake take obrazky?

Proste ty sama si musis vybrat klucove priority, co je pre teba skutocne podstatne.
Lebo mozno pre teba nie su tie jednotlive body take dolezite, ako si myslis a budes uplne spokojna aj s obycajnym strojom.

To sa proste neda nahadzat vsetko naj do jedneho vreca a chciet to za male peniaze, to je ako keby som si dal poziadavku, ze chcem auto, ktore pojde tych 400 km/h, so spotrebou 3l/100km, s obrovskym kufrom, kam sa vojde 2 metrova skrina pri stahovani, za cenu do tych cca 2000 euro, ale samozrejme moze byt aj lacnejsie.

Poznamka: Nepodpichujem, len sa ti to snazim analogiou priblizit, co sa asi pytas.
 
bonifacko
2015-07-25 14:58:50+02
príspevok od: zanet.filova
Zdravím celé fórum
Myslím, že položím sto razy opakovanú otázku. Vyberám si prvú zrkadlovku a chcem aby bola dobrá. Moje požiadavky:
1. Max. do 700 EUR ale samozrejme môže byť aj lacnejšia
2. Účel : dovolenka, príroda, zvieratá, aj ľudia a klasika (víkendy, zábava a iné)
3. Rýchlosť zrkadlovky pri fotení : tá vyššia
4. Určite aj ZOOM nie zas ten najväčší
5. Fotenie vonku aj vnútri
6. Externý blesk áno
7. Filtre na objektív výhoda
8. Kvalitné zaostrenie, vela megapixelov pre lepšie fotky, kvalita snímky, stabilita,
9. Ostatným veciam sa nerozumiem...

Poradte. Ďakujem
kolko megapixelov je podla teba kvalita?
 
blahoslav J B Art
2015-07-25 17:24:27+02
príspevok od: Tibor78
za 700 euro nic take nezozenies...
neojebavaj!!! ... co z uvedenych poziadaviek nesplna nejaky aktualny, hoci aj zakladny model zrkadlovky Canon, Nikon, Sony, Pentax ?
ak ak taka zrkadlovka naozaj u tychto vyrobcov neexistuje, tak som celkom rad, ze ja som presiel na bezzrkadlovky Olympus a za 400 eur som kupil model OMD M10, ktory toto zadanie splna
 
Tibor78
2015-07-25 17:36:27+02
príspevok od: blahoslav J B Art
neojebavaj!!! ... co z uvedenych poziadaviek nesplna nejaky aktualny, hoci aj zakladny model zrkadlovky Canon, Nikon, Sony, Pentax ?
ak ak taka zrkadlovka naozaj u tychto vyrobcov neexistuje, tak som celkom rad, ze ja som presiel na bezzrkadlovky Olympus a za 400 eur som kupil model OMD M10, ktory toto zadanie splna
Sajze, ved citaj komplet poziadavky...nie len telo chcela, je tam aj ext.blesk, filtre atd...a hl.chcela zrkadlovku, tak nac nukate mirrorles?
 
blahoslav J B Art
2015-07-25 18:16:25+02
príspevok od: Tibor78
Sajze, ved citaj komplet poziadavky...nie len telo chcela, je tam aj ext.blesk, filtre atd...a hl.chcela zrkadlovku, tak nac nukate mirrorles?
ja nemam problem citat s porozumenim
len doplnim, ze ja som celu zostavu, ktora splna poziadavky Zanet podla vykladu Tibora78 (az na to, ze to nie je zrkadlovka, ale bezzrkadlovka, hoci si netrufam povedat, ci Zanet vie, aky je v tom rozdiel)
Olympus OMD M10 + objektiv MZuiko 28-84mm EQ + UV filter + blesk Olympus FL-36R
kupil spolu za 470 eur ... to uvadzam len pre porovnanie, ak vyrobcovia zrkadloviek nic, co by splnalo Zanetine poziadavky, v ponuke nemali (podla teba)

a este pridam link na fajn clanok, snad si ho Zanet precita
http://www.fotoradce.cz/zrcadlovka-za-vas-hezke-fotky-neudela
 
blahoslav J B Art
2015-07-25 18:31:35+02
inak ma zaujalo, ze zakladatelka temy ma pri svojom prispevku momentalne 7 minusiek ... zaciatocnik aby sa tu bal aj nieco opytat ... hold zrkadlovkari
 
legolas380
2015-07-25 18:56:06+02
no pobavil som sa na tom minuskovani

napisala to slecna trosku inak ako by to napisal niekto to sa tomu rozumie ale vobec nema extremne prehnane poziadavky. skor vypisala vseobne prednosti zrkadloviek. jedine co jej trochu nevyslo bol ten externy blesk kedze blesky su trochu drahsie ako by bezny clovek ocakaval.

otazka je co mysli tym zoomom, ak by jej stacila kombinacia D3200+18-105 (laicky cca 6x zoom) tak to ma za 550 eur aj s pamatovkou. a zrazu ani nemusi moc doplatit na externy blesk. alebo kupi bazarovy. filtre z ebayou dake lacne.


v pohode by jej to stacilo na zlepsovanie fotografickeho skillu na dlhu dobu a mozno by jej to stacilo uplne.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-07-25 19:38:31+02
Canon EOS 100D + 18-55STM v bielej farbe je kompaktny a cool, k nemu novy EF 50/1,8STM na fotky s peknym bokehom a fotenie za zlych svetelnych podmienok. Spolu 600€. Ostane ti na filtre i brasnu.

Este viac zabavy si ale uzijes s CSC fotakom, dokaze to, co zrkadlovka a vlastne exte viac. Na ucenie je vhodnejsi. Napr. spomenuty Olympus OMD-E-M10, momentalne v cas back akacii a k nemu M.Zuiko 45/1,8 MSC.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()