Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Oplatí sa kúpiť tento fotoaparát?

zuzanka9999
zuzanka9999 2015-10-16 19:36:03+02
Prosím Vás, mám doma na skúšku nikon D90, teraz používam nikon D3100, pani mi ho chce predať za 200 eur (len telo) no ked som si dnes pozrela počet fotiek ktoré fotáčik už nafotil nie som si istá či ho mám vziať.. má za sebou viac než 62 000 cvakov.. kupovaný v roku 2010 a vraj dva roky skoro vôbec nebol používaný.. foťáčik funguje.. zatial som si nevšimla žiadnu vadu.. ale.. :-/ poradte prosím ...
 
DrAcula
2015-10-20 10:25:10+02
príspevok od: jugin
Hej bolo to dlhšie, ale dá sa to tam natlačiť späť, síce nie je to úplne ako z výroby, ale nepociťujem žiadne obmedzenia pri fotení ...lepil som to klasickým sekundovým lepidlom . Totižto mne sa to úplne odlepilo na dovolenke a potreboval som to dať dokopy, tak na rýchlo som to takto zbúchal a odvtedy mi to už vyše roka drží.
Skôr som si teraz všimol, že guma na hľadáčiku sa mi roztrhla a netuším čo s tým, to budem musieť asi už kúpiť.
Sekundove moc vhodne nieje, pretoze ked sa Ti teraz znova poskodi alebo odpadne tak budes mat problem to sekundove lepidlo odstranit aby si nalepil novy kus. Pred nalepenim novej gumy to musis poriadne vycistit aby drzala.

S gumou na hladacik som problem nemal. Ale tu som nieco nasiel (ak je to to co si myslel):
http://www.bhphotovideo.com/c/product/407314-REG/Nikon_25335.html
 
jugin
2015-10-20 10:35:11+02
príspevok od: DrAcula
Sekundove moc vhodne nieje, pretoze ked sa Ti teraz znova poskodi alebo odpadne tak budes mat problem to sekundove lepidlo odstranit aby si nalepil novy kus. Pred nalepenim novej gumy to musis poriadne vycistit aby drzala.

S gumou na hladacik som problem nemal. Ale tu som nieco nasiel (ak je to to co si myslel):
http://www.bhphotovideo.com/c/product/407314-REG/Nikon_25335.html
jo presne to som myslel , dikes
Samozrejme, že som to vyčistil, tak uvidíme zatiaľ to ani len nevypadá, že by to chcelo odpadnúť, ale tak čas ukáže čo sa s tým bude diať. Hovorím, že vtedy som nemal moc na výber. Dá sa síce fotiť aj bez tej gumy, ale nejako mi to nesedelo v ruke, tak som to spravil takto.
 
belco
2015-10-20 11:53:41+02
príspevok od: jugin
Hej bolo to dlhšie, ale dá sa to tam natlačiť späť, síce nie je to úplne ako z výroby, ale nepociťujem žiadne obmedzenia pri fotení ...lepil som to klasickým sekundovým lepidlom . Totižto mne sa to úplne odlepilo na dovolenke a potreboval som to dať dokopy, tak na rýchlo som to takto zbúchal a odvtedy mi to už vyše roka drží.
Skôr som si teraz všimol, že guma na hľadáčiku sa mi roztrhla a netuším čo s tým, to budem musieť asi už kúpiť.
co sa tyka gumy na hladaciku tak s tymto som mal dost znacne problemy, do roka som ich dokazal strati aj 5 ks. Nakonies som kupil tu, co ide na Nikon D5100, tazsie sa tam sice davala, ale zas drzi ako prikovana. Gumu na gripe taktiez neodporucam lepit sekundovym lepidlom, casom aj tak prestane drzat, preto je lepsie kupit novu, poriadne to ocistit a nelepiť. Na ebay sa to da zohanť za par €.
 
jugin
2015-10-20 15:25:48+02
príspevok od: belco
co sa tyka gumy na hladaciku tak s tymto som mal dost znacne problemy, do roka som ich dokazal strati aj 5 ks. Nakonies som kupil tu, co ide na Nikon D5100, tazsie sa tam sice davala, ale zas drzi ako prikovana. Gumu na gripe taktiez neodporucam lepit sekundovym lepidlom, casom aj tak prestane drzat, preto je lepsie kupit novu, poriadne to ocistit a nelepiť. Na ebay sa to da zohanť za par €.
Guma na hladáčiku sami len roztrhla, inak mi to tam drží aj také roztrhnuté, len musím to vymeniť . S grip nevlastním a nemám sním skúsenosti, ale kažodpádne dikes za tipy a rady .
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()