Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Canon 50D kúpený z druhej ruky

Deane
2017-02-09 22:03:06+01
Zdravím,
Kúpil som z druhej ruky 50D, v mladosti som fotil zrkadlovkami samozrejme na kinofilm, no nie veľa. Potom som mal digitálny kompakt, neskôr ultrazoom takže nejaké skúsenosti nemám.
Teraz by som sa chcel spýtať či sa dá vymazať bývalého majiteľa ako autora, skúsil som vymazať všetky nastavenia, nič nepomohlo.
 
Tibor78
2017-02-10 07:08:06+01
príspevok od: Deane
Zdravím,
Kúpil som z druhej ruky 50D, v mladosti som fotil zrkadlovkami samozrejme na kinofilm, no nie veľa. Potom som mal digitálny kompakt, neskôr ultrazoom takže nejaké skúsenosti nemám.
Teraz by som sa chcel spýtať či sa dá vymazať bývalého majiteľa ako autora, skúsil som vymazať všetky nastavenia, nič nepomohlo.
Ahoj, urcite ano.
 
Peter1111
2017-02-10 07:23:56+01
príspevok od: Deane
Zdravím,
Kúpil som z druhej ruky 50D, v mladosti som fotil zrkadlovkami samozrejme na kinofilm, no nie veľa. Potom som mal digitálny kompakt, neskôr ultrazoom takže nejaké skúsenosti nemám.
Teraz by som sa chcel spýtať či sa dá vymazať bývalého majiteľa ako autora, skúsil som vymazať všetky nastavenia, nič nepomohlo.
Továrenské nastavenie
 
om1ci
2017-02-10 07:29:29+01
da sa to ale iba ak sa pripojis na PC cez USB kabel a potom soft od Canonu, alebo aj nejaky iny...
Ja som pouzil DSLR Remote Pro
 
kubik_FotoVeci.sk
2017-02-10 08:16:12+01
Cez USB kábel a EOS utility software to na 100% pôjde.
 
Brian
2017-02-10 13:27:57+01
Malo by sa to dat zmenit aj cez software EOS utility
http://www.learn.usa.canon.com/resources/articles/2013/adding_copyright_information.shtml
 
Deane
2017-02-11 17:11:25+01
príspevok od: Peter1111
Továrenské nastavenie
to nepomohlo
 
Deane
2017-02-11 23:24:51+01
Pomocou EOS utility problém vyriešený. Len som musel nájsť verziu softu ktorá fungovala.
Všetkým ďakujem.
 
Deane
2017-02-12 07:59:57+01
Na Aliexpres som kupoval nejaké veci, puzdro na objektív, redukciu na 42 mm objektív a pod. a kúpil som aj CF kartu a na prvý raz mi ju naformátovalo, vyfotil som na nu 3 fotky, všetko ok, potom po tom čo som v tom softe zmenil meno a znovu zapol foťák písalo že karta neni naformátovaná v tomto foťáku. Tak som ju dal znovu naformátovať. A nedokázalo ju už naformátovať, skúsil som to v compe a tam mi s ňou aj čítačka blbne. Takže karta je ko.
 
kubik_FotoVeci.sk
2017-02-12 13:30:13+01
S úpravou mena CF karta nemá nič spoločné. Je to chyba nekvalitnej lacnej karty.
Kupujte výhradne značkové karty a čítačky ako napr. Lexar, Sandisk, Kingston atď. a máte po probléme.

Šetriť sa nedá na všetkom, lebo niekde sa to šetrenie nakoniec aj tak prejaví.
Napr.:
Nekvalitný statív = rozbitý foťák a objektív
Nekvalitné batérie = skorodované kontakty na foťáku/blesku
Nekvalitné SD/CF karty = žiadne uložené fotky po fotení, ktorému ste venovali čas a energiu
 
Deane
2017-02-12 15:56:44+01
Ja viem že s úpravou mena to nemá nič. A tá karta neni zas taká neznačková, ved je to Lexar Profesional 800x 16 GB
https://www.patro.cz/produkt/1076305122-lexar-16gb-cf-1066x-professional
 
Deane
2017-02-16 21:37:56+01
Kamarát sa mi pokúša tú kartu vyreklamovať. Posielal som video čo robí v compe. Tak uvidíme.
 
om1ci
2017-02-17 09:51:18+01
ja som kupil prvy a posledny raz na Aliexprese mikroSD kartu 32GB...bola iba 4 GB, aj ked sa tvarila ako 32, ale vsetko nad 4 GB sa stratilo, resp. nezapisalo...
Takze presne ako pisali predomnou,
tam nakupuju iba bezdomovci.

A naozaj znackove, kvalitne veci tam stoja rovnako ako aj u nas
 
Deane
2017-02-17 20:26:31+01
Všetky tie značkové kvalitné sa vyrábajú myslíš kde? Aj keď si kúpiš v Rakúsku značkové veci tak sú made in China. Dcera žije 20 rokov v Spojených Štátoch a čo myslíš? Ak niečo kúpi kde je to vyrobené? Len rozdiel bude v tom že pre západný trh ich budú aj testovať a vadné vyradia a pre vlastný nie. Inak vypadá to tak že mi vrátia peniaze, len sa dohadujeme či im ju pošlem nazad. Rieši to kamarát a on im položil otázku či poštovné preplatia ak na tom budú trvať. Posielali sme im video ako sa chová v počítači kde je jasné že ju nenačíta.
Vieš rozdiel v cene je niekedy malý a niekedy veľký. Nabaliť sa musí dovozca aj obchodník.
 
2017-02-18 17:12:59+01
príspevok od: Deane
Všetky tie značkové kvalitné sa vyrábajú myslíš kde? Aj keď si kúpiš v Rakúsku značkové veci tak sú made in China. Dcera žije 20 rokov v Spojených Štátoch a čo myslíš? Ak niečo kúpi kde je to vyrobené? Len rozdiel bude v tom že pre západný trh ich budú aj testovať a vadné vyradia a pre vlastný nie. Inak vypadá to tak že mi vrátia peniaze, len sa dohadujeme či im ju pošlem nazad. Rieši to kamarát a on im položil otázku či poštovné preplatia ak na tom budú trvať. Posielali sme im video ako sa chová v počítači kde je jasné že ju nenačíta.
Vieš rozdiel v cene je niekedy malý a niekedy veľký. Nabaliť sa musí dovozca aj obchodník.
to myslis ako sa testuje? vystupny kontrolor ho vezme do ruk a cvakne, to je cely test... v cine v kazdej tovarni maju 3 prevadzky, v prvej sa vyraba zo zlych materialov a vadnych komponentov, to sa potom vyvaza do krajin ako je rusko, uzbekistan a vobec staty byvaleho sojuzu, druha pevadzka je je uz pomerne kvalitnejsia z tejto to putuje do afriky a tretia je kvalitovo porovnatelna s hociktorym zavodom v europe alebo amerike a z tadial to putuje na zapad, tvrdenie, ze je to z ciny vobec nema opodstatnenie...
aj tie najnekvalitnejsie veci co sa vyrabaju v cine su neporovnatelne kvalitnejsie ako veci co sa v rusku vyrabaju...
 
Deane
2017-02-18 17:26:11+01
No asi budeš myslieť že som na hlavu ale moja žena pracovala na Slovensku v jednej firme kde jeden čas vyrábali DVD rekordéry. Robila na výstupnej kontrole na testovaní. A vieš čo na ne lepili za nálepku?
Made in china!!!
 
2017-02-18 17:39:36+01
príspevok od: Deane
No asi budeš myslieť že som na hlavu ale moja žena pracovala na Slovensku v jednej firme kde jeden čas vyrábali DVD rekordéry. Robila na výstupnej kontrole na testovaní. A vieš čo na ne lepili za nálepku?
Made in china!!!
ano to robilo viacero firiem, ale dovod bol ten, ze vela ludi na zapade vobec nevie, ze nejake slovensko existuje a ako som uz vyssie spominal ludia na zapade nespojuju cinu s nekvalitnym tovarom, tam ten tovar bol inej kvality ako v ceskoslovensku po pade komunizmu, k nam vyvazali ten isty odpad ako teraz do ruska,
v rusku bola afera ked som tam bol, ze vsetky iPhony co tam predavali sa do roka pokazili, ten iPhon v rusku je drahsi ako v eu ale su to napodobeniny z tretotriednej tovarne v cine.
 
Deane
2017-02-23 20:38:07+01
Objednal som kartu cez eshop s vyzdvihnutím v obchode, mám to cca 300-400 metrov.
16 GB . Ultimate Compact Flash Card (266x) Kingston

Aký soft používate na úpravy fotiek? Stiahol som Photoshop CS 5 a skúšam ho. Potrebujem niečo v jazyku ktorému na rozdiel od angličtiny rozumiem. Ten soft od Canonu v angličtine mi nesedí.
 
Deane
2017-03-03 17:52:58+01
Z Číny mi už vraj poslali na účet peniaze, kamarát mi to tam vyreklamoval. Nová karta funguje v poriadku.
 
kubik_FotoVeci.sk
2017-03-03 20:52:21+01
Tak už vieme, kde bola "chyba" v karte. V zdroji od ktorého bola zakúpená.
Ak ste to kúpili v Číne, tak je vysoká pravdepodobnosť, že ste sa stali sa obeťou podvodu.

Prelepovanie CF/SD kariet je v Číne je celkom slušný biznis, ktorý fičí na dennom poriadku.
Autorské práva v CN neplatia a je to či je to originál, je tažko zistiteľné. Nakoľko spotrebiteľ sa riadi len podla nálepky na karte.
Nenechajte sa zlákať nízkou cenou a kupujte len od overených obchodov ako napr. Alza, Hej, Datart atď.. ktoré ich berú od oficiálnych zdrojov.

Takže nie je "LEXAR" (z Číny) ako LEXAR.
Navyše všetky Lexar karty sú "Made in USA"
https://www.youtube.com/watch?v=kvf29R7nXlM
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()