Hore

Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Canon 50D kúpený z druhej ruky

Deane
Deane 2017-02-09 22:03:06+01
Zdravím,
Kúpil som z druhej ruky 50D, v mladosti som fotil zrkadlovkami samozrejme na kinofilm, no nie veľa. Potom som mal digitálny kompakt, neskôr ultrazoom takže nejaké skúsenosti nemám.
Teraz by som sa chcel spýtať či sa dá vymazať bývalého majiteľa ako autora, skúsil som vymazať všetky nastavenia, nič nepomohlo.
 
Deane
2017-03-08 08:54:09+01
príspevok od: kubik_FotoVeci.sk
Tak už vieme, kde bola "chyba" v karte. V zdroji od ktorého bola zakúpená.
Ak ste to kúpili v Číne, tak je vysoká pravdepodobnosť, že ste sa stali sa obeťou podvodu.

Prelepovanie CF/SD kariet je v Číne je celkom slušný biznis, ktorý fičí na dennom poriadku.
Autorské práva v CN neplatia a je to či je to originál, je tažko zistiteľné. Nakoľko spotrebiteľ sa riadi len podla nálepky na karte.
Nenechajte sa zlákať nízkou cenou a kupujte len od overených obchodov ako napr. Alza, Hej, Datart atď.. ktoré ich berú od oficiálnych zdrojov.

Takže nie je "LEXAR" (z Číny) ako LEXAR.
Navyše všetky Lexar karty sú "Made in USA"
https://www.youtube.com/watch?v=kvf29R7nXlM
Netvrdím že to tak nie je ale mnohí akože výrobcovia si dajú vyrobiť do číny a nalepia na to nálepku "vyrobené na Slovensku". Osobne poznám mladého človeka ktorý tak lepil tie nálepky na isté textilné produkty. A mnohé svetové značky sa vyrábajú v Číne. (Apple, Philips .....) Dcera žije v Californii 20 rokov a keď niečo pošle alebo prinesie tak je to na 90% made in china. Tých zbývajúcich 10% tiež nie USA ale Philipines ... atď.
 
Strana 2 z 2
 

Inzercia
 • ()
   
 • ()
   
 • ()
   
 • ()
   
 • ()