Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Canon 50D kúpený z druhej ruky

Deane
Deane 2017-02-09 22:03:06+01
Zdravím,
Kúpil som z druhej ruky 50D, v mladosti som fotil zrkadlovkami samozrejme na kinofilm, no nie veľa. Potom som mal digitálny kompakt, neskôr ultrazoom takže nejaké skúsenosti nemám.
Teraz by som sa chcel spýtať či sa dá vymazať bývalého majiteľa ako autora, skúsil som vymazať všetky nastavenia, nič nepomohlo.
 
Deane
2017-03-08 08:54:09+01
príspevok od: kubik_FotoVeci.sk
Tak už vieme, kde bola "chyba" v karte. V zdroji od ktorého bola zakúpená.
Ak ste to kúpili v Číne, tak je vysoká pravdepodobnosť, že ste sa stali sa obeťou podvodu.

Prelepovanie CF/SD kariet je v Číne je celkom slušný biznis, ktorý fičí na dennom poriadku.
Autorské práva v CN neplatia a je to či je to originál, je tažko zistiteľné. Nakoľko spotrebiteľ sa riadi len podla nálepky na karte.
Nenechajte sa zlákať nízkou cenou a kupujte len od overených obchodov ako napr. Alza, Hej, Datart atď.. ktoré ich berú od oficiálnych zdrojov.

Takže nie je "LEXAR" (z Číny) ako LEXAR.
Navyše všetky Lexar karty sú "Made in USA"
https://www.youtube.com/watch?v=kvf29R7nXlM
Netvrdím že to tak nie je ale mnohí akože výrobcovia si dajú vyrobiť do číny a nalepia na to nálepku "vyrobené na Slovensku". Osobne poznám mladého človeka ktorý tak lepil tie nálepky na isté textilné produkty. A mnohé svetové značky sa vyrábajú v Číne. (Apple, Philips .....) Dcera žije v Californii 20 rokov a keď niečo pošle alebo prinesie tak je to na 90% made in china. Tých zbývajúcich 10% tiež nie USA ale Philipines ... atď.
 
Deane
2019-09-23 16:46:39+02
Tento foťák som predal, zostal mi Baterry Grip BG-EZ origo Canon ak by niekto potreboval. Koľko zaň môžem pýtať?
Na bazoši som napísal 30€. je to moc?
 
photox
2019-09-23 18:24:41+02
príspevok od: Deane
Netvrdím že to tak nie je ale mnohí akože výrobcovia si dajú vyrobiť do číny a nalepia na to nálepku "vyrobené na Slovensku". Osobne poznám mladého človeka ktorý tak lepil tie nálepky na isté textilné produkty. A mnohé svetové značky sa vyrábajú v Číne. (Apple, Philips .....) Dcera žije v Californii 20 rokov a keď niečo pošle alebo prinesie tak je to na 90% made in china. Tých zbývajúcich 10% tiež nie USA ale Philipines ... atď.
Samozrejme aj znackove veci sa vyrabaju v Cine a vo vydokej kvalite. Kazda znackova firma v Cine ma niekolko nelegalnych sesterskych firiem ktore vyrabaju napodobeniny. V Rusku bola afera okolo roku 2012, iPhone tam stal okolo 800 eur a do roka sa kazdy pokazil. Vyhradny dovozca kupoval z fejkovej firmy v Cine iPhone za 30 eur a predaval v Rusku za 800. Hovori sa, ze v Cine sa vyraba v troch kvalitach, najhordia ide do Ruska Uzbekistanu a podobne, stradna kvalita Afrika Juzna Amerika a top kvalita Eutopa Amerika... Vsetko co je cez Amazon Alibaba a pod. urcite nie je top kvalita.
 
Deane
2019-09-23 19:38:59+02
Ja si ešte pamätám je to možno 35 rokov, vtedy som čítal že dnes neexistujúca spoločnosť Pan American mala nakúpené fake súčiastky do Boeingov za milióny dolárov. Ich bývalý zamestnanec ich nakúpil, asi za slušný bakšiš, keď sa to zistilo bol preč. Všetko museli vyšrotovať.
 
bobo222
2019-09-24 10:21:09+02
Z Aliexpressu kupujem len krytky, clony, L-plate a podobne, plast čo sa dá zahodiť stratiť bez ľútosti. Čokoľvek zložitejšie, nedajbože s elektro kontaktmi radšej nie.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()