Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

D5300 živosť farieb na pc

LCSLaces
2017-03-19 20:50:51+01
Fotím do RAW, na obrazovke fotoaparátu je obraz nádherný živý. Ale po zobrazení na pc je to otras - modré neživé, moc svetlé, na mobile je to lepšie ale nie je to také aké to má byť. Kde je problém? V Lightroom si to dokážem nastaviť aby to bolo krásne ako na obrazovke fotoaparátu ale nerozumiem prečo sa to deje
 
blahoslav J B Art
2017-03-19 21:09:35+01
zive farby su len v skutocnosti ... kedze fotoaparat zabija farby, na monitore vidiet uz len mrtve farby
 
duroslav
2017-03-19 21:17:35+01
LR neberie do úvahy aký si mal pri fotení nastavený picture control.
Skontroluj aké máš štandardné nastavenia pri importe fotiek. S najväčšou pravdepodobnosťou máš ako štandard nastavený profil "Adobe Standard".
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2017-03-19 21:23:25+01
100x peberane. Fotak ti ukazuje obraz upraveny vsetkymi nastaveniami. LR ti ukazuje surovy zaber. Musis ho vediet upravit, aby vazeral ako JPG u fotaku. Ty musis urobit vsetky kroky, co robi fotak.
 
fatality
2017-03-20 12:24:03+01
príspevok od: LCSLaces
Fotím do RAW, na obrazovke fotoaparátu je obraz nádherný živý. Ale po zobrazení na pc je to otras - modré neživé, moc svetlé, na mobile je to lepšie ale nie je to také aké to má byť. Kde je problém? V Lightroom si to dokážem nastaviť aby to bolo krásne ako na obrazovke fotoaparátu ale nerozumiem prečo sa to deje
presne ako pisu ostatni..alebo..ked chces vyvolat raw do jpgu s presne takymi nastaveniami,ako mas vo fotaku,musi pouzit Nikon programy..CaptureNX alebo ViewNX2..ten druhy si dostal zadarmo k fotaku..
 
LCSLaces
2017-03-21 21:24:57+01
príspevok od: fatality
presne ako pisu ostatni..alebo..ked chces vyvolat raw do jpgu s presne takymi nastaveniami,ako mas vo fotaku,musi pouzit Nikon programy..CaptureNX alebo ViewNX2..ten druhy si dostal zadarmo k fotaku..
Mám Capture NX, vieš poradiť ako to presne urobím? Vopred ďakujem
 
fatality
2017-03-22 01:02:41+01
príspevok od: LCSLaces
Mám Capture NX, vieš poradiť ako to presne urobím? Vopred ďakujem
no..pokial ti vyhovuje to co vidis na displeji fotaku,staci raw otvorit v captureNX a len ho ulozit ako jpg..
ak by si ho chcel este doladit,odpichnes sa presne od toho bodu,ako si zaber nafotil..na rozdiel od lightroomu,kde zacinas od piky..
 
LCSLaces
2017-03-22 19:47:44+01
Ano už viem vďaka za pomoc Robím to od piky v Lightroom, ten je výsledok úplne niekde inde V capture budem robiť len keď mi to bude vyhovovať vo veľkom množstve a tak aby som ušetril čas A veľmi mi pasuje to prostredie Lightroom kde si fotky triedim a katalogizujem
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()