Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Nikon D5xxx a živý náhľad

om1ci
2017-06-05 13:33:27+02
Poprosím o informáciu od majiteľov Nikonov, nemusí byť práve 5100, ale tento typ ma kamoš.
Tvrdí že v režime živého náhľadu má na displeji vždy scénu s rovnakým jasom..akoby sa nemenilo EV, aj keď je v plne manuálnom režime a mení čas, resp clonu.
Nemôžem sa na to pozrieť osobne, budem za nim cestovať možno o mesiac a tak by som chcel či to niekto neotestuje na svojom, resp aké má skúsenosti. ja som Nikon ešte v ruke nedržal, čím sa týmto aj všetkým žltočiernym ospravedlňujem....

Srdečne ďakujem, Jozef
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2017-06-05 14:00:57+02
Bohuzial je to tak. Starsie modely nemaju pokrocile nastavenie LV. Iakzu ti napr. korekciu expozicie, ale v M-ku ukazuju len obraz aby bol citatelny na displeji.
V menu nenajdes ziadnu funkciu, ako to zmenit.

U pokrocilejsich a novsich fotakov mava LV dva rezimy:
1. Simuluje nastavenia, vhodny pri praci s trvalym svetlom.
2. Ukazuje dobre viditelny obraz, aj ked nezodpoveda nasaveniam. Tento rezim je vhodny napr. pri praci s bleskami.

Niektore fotoaparaty nakratko pri zaostrovani dokazu prepinat medzi 1 a 2 rezimom.
 
om1ci
2017-06-05 14:15:19+02
OK, vďaka. Tak mal predsa kamoš asi pravdu, lebo som mu neveril...myslel som že má stále nejakú automatiku zapnutú, napr. AutoISO.
 
Blue33
2017-06-05 14:31:46+02
Zdravím, mám podobný problém a dosť mi to vadí, preto sa pýtam ktorý Nikon na súčasnom trhu má možnosť v móde M simulovať aktuálny obraz v živom náhľade, v závislosti na nastavení exp. prvkov, nakoľko zvažujem upgrade. Ďakujem.
 
Blue33
2017-06-05 14:36:20+02
Samozrejme v rozumnej cenovej kategórii, nakoľko ma fotografovanie neživí a je to len môj koníčečk.
 
duroslav
2017-06-06 14:36:03+02
Má to napr. D750. Ale tento režim má určité obmedzenia, ktoré som postrehol pri fotení nočných fotiek. Od určitej medznej hodnoty predlžovania expozičného času sa už obraz na displeji nemení. A čo je horšie, nemení sa ani histogram.
 
om1ci
2017-06-06 20:24:15+02
..no , čo všetko dokáže domrviť marketing. Určite je to všetko robené naschvál, len ťahať zo zákazníkov peniaze za vyššie modely.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()