Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Canon Eos 200D vs Olympus E-M10 Mark II

Bolthorn
Bolthorn 2017-09-07 17:14:42+02
Ahojte
Mam viacero otázok
Mam Canon EOS200d + objektív 18 - 55 mm IS STM,10-18mm IS STM,75-300
Fotky su celkom Ok ale nie su ostré aspoň podľa mna.
Manželka má spomínaný Olympus so setovym objektívom +SIGMA 30 mm F2.8
Jej fotky su o dosť ostrejšie oproti mojim ? Je chyba vo mne alebo ?kludne sa do mna pustite len chcem vedieť prečo
Ďakujem
 
blahoslav J B Art
2017-09-08 15:43:50+02
príspevok od: Bolthorn
Žena fotí aj na tom základnom 14-42 a aj vtedy su fotky ostrejšie ...
vsetci tu spominaju len technicke aspekty ... ale co ak je tvoja zena lepsia fotografka, to nikomu nenapadlo?

najjednoduchsie riesenie, ako navrhoval K.Srnec ... vymente si fotaky pri foteni
 
marcus_labeo
2017-09-08 16:39:14+02
príspevok od: blahoslav J B Art
vsetci tu spominaju len technicke aspekty ... ale co ak je tvoja zena lepsia fotografka, to nikomu nenapadlo?

najjednoduchsie riesenie, ako navrhoval K.Srnec ... vymente si fotaky pri foteni
To je zase blahoslavovina. Ide mu o ostrosť, to je technický aspekt, čo to má spoločné s "lepšou fotografkou"? Jedine žeby mala menej trasľavé ruky.
 
blahoslav J B Art
2017-09-08 17:21:57+02
príspevok od: marcus_labeo
To je zase blahoslavovina. Ide mu o ostrosť, to je technický aspekt, čo to má spoločné s "lepšou fotografkou"? Jedine žeby mala menej trasľavé ruky.
tak potom plati moj prvy koment ... nech preda Canon, za tie peniaze nech si kupi dobry workshop pre zaciatocnikov a foti so zeninym Olympusom ... takto by som to urobil ja
 
Bolthorn
2017-09-08 17:24:12+02
príspevok od: marcus_labeo
To je zase blahoslavovina. Ide mu o ostrosť, to je technický aspekt, čo to má spoločné s "lepšou fotografkou"? Jedine žeby mala menej trasľavé ruky.
Fotim na voľbe P a tam si pridávam + alebo - ,tak isto aj žena len ona ovláda aj Režim M , ja len čiastočne
 
blahoslav J B Art
2017-09-08 17:32:24+02
príspevok od: Bolthorn
Fotim na voľbe P a tam si pridávam + alebo - ,tak isto aj žena len ona ovláda aj Režim M , ja len čiastočne
ja to rikal ... ja to rikal ... ze je lepsi fotografka
 
Bolthorn
2017-09-22 19:11:10+02
Ďakujem všetkým mam možnosť kúpiť tento objektív Tamron SP AF17-50mm F2.8 XR Di-II VC pre Canon za 240 oplatí sa ? A či je lepší ako ten setak (18-55)
 
Bpali
2017-09-22 19:44:28+02
príspevok od: Bolthorn
Ďakujem všetkým mam možnosť kúpiť tento objektív Tamron SP AF17-50mm F2.8 XR Di-II VC pre Canon za 240 oplatí sa ? A či je lepší ako ten setak (18-55)
cena neviem,ale bude podla mna lepsi ako setak... 1 mm pocitis... aj svetelnost...ak sa ti podari predat setak....vela nepreplatis...
 
PeCh
2017-09-23 08:52:37+02
príspevok od: Bolthorn
Ďakujem všetkým mam možnosť kúpiť tento objektív Tamron SP AF17-50mm F2.8 XR Di-II VC pre Canon za 240 oplatí sa ? A či je lepší ako ten setak (18-55)
Tamron 17-50 si celkom chvália ako ostrý objektív, výčítajú mu pomalosť a hlučnosť. Ja som mal možnosť vyskúšať prvú verziu (bez VC) a mňa nejako neoslnil. Rýchlosť aj hlučnosť sa mi zdali v pohode ale práve ostrosť som čakal lepšiu. Ale skúšal som ho iba asi len 5 minút a bol som zvyknutý na lepšie objektívy (seťák na Canone som nikdy nemal). Druhá verzia (s VC) je ževraj menej ostrá ako prvá. Ale len o kúsok. Popýtaj sa na to tých čo ho majú, prípadne si ho poriadne odskúšaj.

BTW skúšal si už ten Olympus, ako ti radili? Ak by ti z neho išli lepšie fotky, tak by bolo zbytočné investovať do toho Canonu. Prípadne ukáž nejaké fotky aby sme mohli posúdiť, či je chyba v technike samotnej alebo technike fotenia.
 
Bolthorn
2017-09-23 10:26:22+02
príspevok od: PeCh
Tamron 17-50 si celkom chvália ako ostrý objektív, výčítajú mu pomalosť a hlučnosť. Ja som mal možnosť vyskúšať prvú verziu (bez VC) a mňa nejako neoslnil. Rýchlosť aj hlučnosť sa mi zdali v pohode ale práve ostrosť som čakal lepšiu. Ale skúšal som ho iba asi len 5 minút a bol som zvyknutý na lepšie objektívy (seťák na Canone som nikdy nemal). Druhá verzia (s VC) je ževraj menej ostrá ako prvá. Ale len o kúsok. Popýtaj sa na to tých čo ho majú, prípadne si ho poriadne odskúšaj.

BTW skúšal si už ten Olympus, ako ti radili? Ak by ti z neho išli lepšie fotky, tak by bolo zbytočné investovať do toho Canonu. Prípadne ukáž nejaké fotky aby sme mohli posúdiť, či je chyba v technike samotnej alebo technike fotenia.
Hej skúšal som to fotky teda pridám ked prídem z prace (16+)
 
Bolthorn
2017-09-23 11:05:15+02
Toto je fotené EOS 200D
 
Bolthorn
2017-09-23 11:07:18+02
Toto omd 10 mark 2
 
Bolthorn
2017-09-23 11:12:46+02
Omd 10 mark2
 
Jan1
2017-09-23 20:35:04+02
Ako tu už bolo spomenuté, nemá veľký zmysel porovnávať JPG. Treba porovnávať RAWy a to v programe, ktorý číta RAW a nie k nemu pripojený JPG náhľad a úplne oprimálne sa treba ubezpečiť, že ten program nerobí nejaké základné úpravy RAWu (napr. Lightroom v prípade Lightroom sa ubezpečiť, že nie je zapnutý žiadny import preset).
 
Bolthorn
2017-09-24 09:26:42+02
príspevok od: Jan1
Ako tu už bolo spomenuté, nemá veľký zmysel porovnávať JPG. Treba porovnávať RAWy a to v programe, ktorý číta RAW a nie k nemu pripojený JPG náhľad a úplne oprimálne sa treba ubezpečiť, že ten program nerobí nejaké základné úpravy RAWu (napr. Lightroom v prípade Lightroom sa ubezpečiť, že nie je zapnutý žiadny import preset).
Ďakujem idem to vyskúšať
 
blahoslav J B Art
2017-09-24 17:27:40+02
príspevok od: Bolthorn
Ďakujem idem to vyskúšať
podla mna nema vyznam zaoberat sa s tymito fotkami v RAWe ... treba ich zmazat ... ostrost na fotkach je tym najmensim problemom ... doporucil by som ist na nejaky dobry fotoworkshop pre zaciatocnikov ... tu proste zmena fototechniky nepomoze
 
Bolthorn
2017-09-24 20:54:23+02
príspevok od: blahoslav J B Art
podla mna nema vyznam zaoberat sa s tymito fotkami v RAWe ... treba ich zmazat ... ostrost na fotkach je tym najmensim problemom ... doporucil by som ist na nejaky dobry fotoworkshop pre zaciatocnikov ... tu proste zmena fototechniky nepomoze
Ďakujem , konečne niekto povedal ze chyba je vo mne a nie vo fotoaparáte
Vie mi niekto niaky fotoworkshop poradiť ? Ďakujem
 
DenisBede
2017-09-25 10:38:35+02
príspevok od: Bolthorn
Ďakujem , konečne niekto povedal ze chyba je vo mne a nie vo fotoaparáte
Vie mi niekto niaky fotoworkshop poradiť ? Ďakujem
Ja by som netvrdil hneď jednoznačne, že chyba je v tebe... mne to stále príde ako problém BF/FF, proste ten objektív môže ostriť zle. Testoval si ostrenie?
Jednoduchý test - postaviť foťák na statív alebo kľudne na stôl, vziať pravítko, postaviť si ho naklonený pred foťák a ostriť cez live view na 0 pri zapnutom autofokuse, nastaviť najnižšie clonové číslo a fotiť... skúsiš viac krát za sebou, skontroluješ fotky a ak bude rovina ostrosti správne, so stredom na 0 na pravítku, ostrí dobre... ak bude mimo, viež že problém je vo fotoaparáte...
 
Bolthorn
2017-09-25 10:44:46+02
príspevok od: DenisBede
Ja by som netvrdil hneď jednoznačne, že chyba je v tebe... mne to stále príde ako problém BF/FF, proste ten objektív môže ostriť zle. Testoval si ostrenie?
Jednoduchý test - postaviť foťák na statív alebo kľudne na stôl, vziať pravítko, postaviť si ho naklonený pred foťák a ostriť cez live view na 0 pri zapnutom autofokuse, nastaviť najnižšie clonové číslo a fotiť... skúsiš viac krát za sebou, skontroluješ fotky a ak bude rovina ostrosti správne, so stredom na 0 na pravítku, ostrí dobre... ak bude mimo, viež že problém je vo fotoaparáte...
Skúsim a pridám sem fotky . Keby nahadou bola chyba vo fotaku to sa dá reklamovať ?
 
Paladin25
2017-09-25 12:51:49+02
príspevok od: DenisBede
Ja by som netvrdil hneď jednoznačne, že chyba je v tebe... mne to stále príde ako problém BF/FF, proste ten objektív môže ostriť zle. Testoval si ostrenie?
Jednoduchý test - postaviť foťák na statív alebo kľudne na stôl, vziať pravítko, postaviť si ho naklonený pred foťák a ostriť cez live view na 0 pri zapnutom autofokuse, nastaviť najnižšie clonové číslo a fotiť... skúsiš viac krát za sebou, skontroluješ fotky a ak bude rovina ostrosti správne, so stredom na 0 na pravítku, ostrí dobre... ak bude mimo, viež že problém je vo fotoaparáte...
čo ja viem mne k tým fotkám chýba exif aby človek vedel aspoň na akej clone to bolo fotené. So seťákom po zaclonený a fotení krajiny by si BF/FF nemal vidieť ani keby tam bol...

 
Paladin25
2017-09-25 12:52:28+02
príspevok od: Bolthorn
Omd 10 mark2
Vieš prosím tie fotky nahrať aj s EXIFOM tak ako ti vypadli? resp. niekde uploudnuť RAW súbory ak si fotil aj do raw...

Dík
 
Strana 2 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()