Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Klinová matnica na Nikon D750

K1000
2017-11-03 20:52:49+01
Má niekto, alebo vie kde sa dá zohnať klinová matnica na Nikon D750?

Mám na mysli takú, ktorá pomáha pri manuálnom zaostrovaní tým že zobrazí rozpoltený obraz, ktorý sa pri správnom zaostrení spojí (viď druhý obrázok). Ako mali staré analógové zrkadlovky.

Jediné miesto kde som ju zohnal je taiwanská firma www.focusingscreen.com, ktorá prerába matnice z modelov fotoaparátov pre ktoré existujú, na modely pre ktoré neexistujú. Kúpil som ju od nich, prišiel mi však nepodarok. Mala zlý tvar a pri pokuse o opravu sa zlomila.

Ďakujem.
 
lennyl
2017-11-04 07:04:20+01
no neporadim skusenosti s inymi matnicnami. ja som mal praveze z focusingscreen.com tri matnice na Pentax fotakoch (2x Ec-A a jednu S Type) a nikdy som nemal problem s presnostou matnic od nich.
 
K1000
2017-11-04 09:09:43+01
príspevok od: lennyl
no neporadim skusenosti s inymi matnicnami. ja som mal praveze z focusingscreen.com tri matnice na Pentax fotakoch (2x Ec-A a jednu S Type) a nikdy som nemal problem s presnostou matnic od nich.
Áno, Focusingscreen.com majú dobrú povesť, pravdepodobne som mal len smolu. Dal som si to nainštalovať v odbornom servise (robili to predo mnou), takže viem že chyba nebola moja.

Čo tak čítam, zdá sa mi že jediný Nikon pre ktorý sa dodáva klinová matnica je Df. Očakávať od Nikonu aby aspoň štandardizoval rozmery matníc medzi modelmi, to by bolo asi priveľa. Predpokladám že to je zámer, keďže Nikon momentálne predáva len jeden jediný manuálny objektív, aspoň čo ja viem: ten vysoko nadhodnotený 50/1,2 AI-S. Nie je teda v ich záujme podporovať používanie manuálnych objektívov.

Canon je v tomto lepší, dodáva zaostrovacie matnice pre niekoľko modelov.

Tak nič, bude treba asi prejsť na bezzrkadlovku.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()