Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Problém s fotoaparátom Olymus E-520

paldixy
2019-05-14 00:10:25+02
Priatelia E-phota. Vyskytol sa mi takíto problém. Chcel som fotografovať svoje obľúbené témy- väčšinou je to príroda , resp makro snímky a používam fotoaparát E-520. Mal som nasadený makro objektív Zuiko 35/3,5 makro. Urobil som 2 snímky, ale niečo sa mi nezdálo. Išiel som fotiť jednu informačnú tabuľu a prestalo fungovať ostrenie pri clone 5,6. proste snažil sa zaostriť , ale zelený bod vľavo hore vo foťáku len blikal/ nezaostrené. Skúsil som vybrať iný segment P, to isté. To isté aj pri prepnutí na Live displej. Pri zaostrovaní sa mi na displeji vpravo hore uvidel H-AF, čo neviem čo to znamená. Tak isto pri C-AF. Predpokladal som, že mám chybný objektív. Avšak doma som nasadil ďalší objektív a všetko sa opakovalo. Jednoducho nefotí. Z toho vyplynulo, že objektívy budú v poriadku a chyba, neviem aká je vo foťáku. Má nacvakaných len čosi okolo 19.000 expozícii. Ak je ktosi technicky zdatný môže mi pomôcť vysvetliť príčinu tohoto problému ??
 
bonifacko
2019-05-14 08:17:20+02
Čas na výmenu. Oprava tejto vykopavky bude kontraproduktívna.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2019-05-14 08:37:44+02
Najprv vyskusaj ocistit kontakty bajonetu na fotaku aj objektivoch.
 
jarinosk
2019-05-14 08:53:20+02
V živém náhledu si můžete zvolit ze tří dostupných systémů AF. Nastavení [LIVE VIEW AF MODE] určuje kdy a jak bude provedeno zaostření:
IMAGER AF(výchozí nastavení)
AF SENSOR
HYBRID AF (H-AF)
Nejnovější informace o objektivech Olympus kompatibilních se systémem Imager AF najdete na stránkách Olypmus. Při použití objektivu, který není kompatibilní s nastavením [IMAGER AF] bude automaticky zvoleno nastavení [HYBRID AF]
Tolko som vycital z manualu.
Mozno skusit obnovit fotak do vyrobneho nastavenia a uvidite co bude robit.
Viac zial neviem poradit.
 
paldixy
2019-05-14 11:45:16+02
Ďakujem, ale nefunguje. Urobil som reset na výrobné nastavenie a skúšal som bez živého náhľadu a neostrí. Hľadal som chybu v objektíve, tak som vymenil objektívy a to isté, takže chyba bude v tele E-520. Skúšal som aj Live View AF mode to isté neostrí ani s jedným objektívom. Posla som ho do opravy. Ale neviem či sa to bude dať, lebo komponenty na tento typ fotoaparátu sa už zrejme nevyrábajú. Tak uvidím čo na to servis. po diagnostike.
 
jarinosk
2019-05-14 14:13:15+02
Dobry den.

Dajte potom vediet ako ste dopadli v servise.
Niekedy davno som tento fotoaparat vlastnil.

Vdaka.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()