Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Podpora RAW pre Olympus OMD- M10 III Mark

paldixy
2020-04-19 09:59:14+02
Zohnal som si Nový Olympus O-MD - M10 III Mark. Vznikol mi problém, že pri nafotení do JPG+RAW , RAW nie je podporovaný. Keď spracovávam RAW vyskočí mi, že nie podporovaný tímto foťákom. Mám si nainštolavať ADOBE DNG CONVERTOR najnovšiu verziu, ale chcel by som to ako Free, aby som nemusel zbytočne platiť. Otvoril som si v googli, ale tam je viac verzii a neviem, ktorá verzia -najnovšia je vhodná pre Olympus M10 III. Vie mi niekto poslať spoľahlivý link / aby som neschytal nejaký vírus/ ktorý by mi v tomto pomohol ?? A ako si ho mám stiahnuť, či uložiť a potom pokračovať ďalej. Inak by som musel fotiť len do JPEG čo je komprimovaný. Ďakujem.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2020-04-19 10:10:50+02
Adobe DNG convertor je uplne zdarma, jeho najnovsia verzia je vzdy dostupna na strankach Adobe.
https://helpx.adobe.com/sk/photoshop/using/adobe-dng-converter.html
 
paldixy
2020-04-19 12:48:42+02
príspevok od: Karol Srnec
Adobe DNG convertor je uplne zdarma, jeho najnovsia verzia je vzdy dostupna na strankach Adobe.
https://helpx.adobe.com/sk/photoshop/using/adobe-dng-converter.html
Ďakujem pekne. A ako ho nakomponujem do Zoner 17, Mám aj Zoner X, ale na ten sa len zaúčam.
 
landov
2020-04-19 17:57:33+02
príspevok od: paldixy
Ďakujem pekne. A ako ho nakomponujem do Zoner 17, Mám aj Zoner X, ale na ten sa len zaúčam.
Zoner X predsa podporuje O-MD - M10 III Mark, tak naco instalovat DNG a robit velky a zbytocny krok naviac ???
 
Fuser
2020-04-19 22:37:02+02
A co tak pouzit rovno software od Olympusu?
Olympus Workspace

https://www.olympus.cz/site/cs/c/cameras_support/downloads/olympus_workspace.html
 
z80
2020-04-20 10:01:25+02
príspevok od: paldixy
Ďakujem pekne. A ako ho nakomponujem do Zoner 17, Mám aj Zoner X, ale na ten sa len zaúčam.
V Zoner 14 je to v nastaveniach RAW. (Nastavenia -> Moznosti -> Format RAW)
 
paldixy
2020-04-20 11:40:14+02
príspevok od: landov
Zoner X predsa podporuje O-MD - M10 III Mark, tak naco instalovat DNG a robit velky a zbytocny krok naviac ???
O.K. Vyskúšam a uvidím. Zatiaľ pracujem leno so ZPS 17 a ten mi vyhodil/ fotil som do JPG+RAW/ , že Raw nie v 17 nie je podporovaný. Pracovol som s objektívom 60/2,8 macro so zapnutým Digital tele konvertorom, obrázok bol v JPG veľký v Raw mrňavý a keď som otváral RAW, tak mi vyskočilo to okno, že nie je podporovaný Tak som Rawy vyhodil do koša. Načo mi je ?? Vyskúšam v ZPS X a uvidím, či mi ho otvorí ak je podporovaný foťákom O-MD M10 III.
 
zlobath
2020-04-21 10:17:37+02
Paldixy, preto ze to nepodporuje aktualny program treba raw vyhodit ? V tejto dobe, ked sa da zalohovat relativne lacno ( klasicke platnove HDD) a pomaly kazdy mesiac su nejake updaty softwaru, je skoda mrhat RAW. Pokial bol zly aj ako jpeg ( kompo, zaostrenie...), tak ano, ale inak nevidim zmysel.

Vsak nedavno aj Karol Srnec daval clanok ako skusal nove postupy na starych rawoch z dob, ked zacinal fotit.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()