Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Raw a JPG

tichyadam7
tichyadam7 2021-04-19 18:17:08+02
Smiem sa opýtať??
Chcem si presunúť fotky z Fotoaparátu do PC a keď si otvorím ten priečinok tak vidím že tam sú všetky fotky 2x v JPG a aj v RAW formáte. Tak sa chcem opýtať dá sa to nejako vyriešiť alebo to musím za každým prehľadávať triediť ktorá je RAW keď ju chcem upraviť? Alebo to tak má byt ?
 
blahoslav J B Art
2021-04-22 15:19:12+02
ja kvoli bezpecnosti uz 3 roky nechodim na internet, ani tam nic nedavam, ani nepisem
 
gytheio
2021-04-22 16:13:09+02
príspevok od: poqy
Prečo, je silne manipulatívna otázka Z tvojho vyjadrenia, že by si tam nikdy neskladoval rodinné foto predpokladám, že narážaš na bezpečnosť.
Nie je to kvoli bezpecnosti ani na to nemam odpoved. Uz asi 20 rokov to mam vsetko na externych diskoch ktore obcas obmienam. Mam nevim presne ale asi 200-300 ticic fotografii mozno viac. Neviem si predstavit kolko miesta by som potreboval to vsetko uskladnit niekde... a to mam fotografie ktore maju aj 3 Gb.
Uz ma dva razy vykradli v Rusku, mal som ovela viac fotografii. Neviem si predstavit keby som mal 500 tisic fotografii naco by mi boli? Uz si neprezeram ani tie co mam a niekde to skladovat ako skrecok...naco?
Tie najlepsie fotografie samozrejme strazim ale tie ostatne? Mozno ked budem mat 100 rokov a uz nebudem fotit, potom budem prezerat a spominat.
Nemam zasifrovany mobil a ani s nim skoro vobec nefotim
 
seifi
2021-04-22 16:25:40+02
príspevok od: Marcel Rebro
Ja mám práveže všetko aj "mimo barák"
snáď nevyhorím za a) čo ale človek nikdy nevie; a za b) aj tak by chýbalo len zopár fotiek rodine ; otázkou bolo kvôli čomu export všetkých jpeg z rawov ... uchovávaš mimo barák jpeg ? alebo ešte lepšie, len jpeg ?
 
Marcel Rebro
2021-04-22 17:48:38+02
príspevok od: seifi
snáď nevyhorím za a) čo ale človek nikdy nevie; a za b) aj tak by chýbalo len zopár fotiek rodine ; otázkou bolo kvôli čomu export všetkých jpeg z rawov ... uchovávaš mimo barák jpeg ? alebo ešte lepšie, len jpeg ?
Ak by niekoho zaujímal môj workflow :
- fotím do RAW aj JPEG. Do JPEG pre prípad, že by som chcel spracovať niečo v teréne na mobile
- pri prenose z karty do PC JPEG mažem
- fotku ukladám do adresárovej štruktúry podľa dátumu a názvu akcie
- celý folder v ktorom mám RAWká keď som na cestách sa mi synchronizuje do Cloud1
- vyvolané fotky (len JPEG) ukladám na Cloud3, ktorého kopia je na SSD môjho NTB
- keď prídem domov, prenesiem všetko na NAS1 (domáci). Cloud1 sa teda vyprázdni
- zbehne skript, ktorý v rámci NAS1 premiestni všetky fotky ktoré som vyvolal - včitane RAWiek a TIF. Mám teda rozdelené fotky na vyvolané a nevyvolané.
- vyvolané aj nevyvolané sa raz denne synchronizujú z NAS2 (vo firme)
- z NAS2 sa vyvolané fotky (včítane RAW a TIF) synchronizujú do Cloud2 a na prenosný SSD ktorý nosím so sebou
- raz týždenne sa nevyvolané RAW ukladajú na prenosný HDD

Suma sumárum :
- fotky ktoré som vyvolal mám na dvoch NAS, jednom cloude a jednom externom SSD
- fotky ktoré som neupravoval mám mám na dvoch NAS a externom HDD (tých je viac - po rokoch)

A len na okraj : veľmi som sa s tým nenarobil, lebo okrem domáceho NAS a externých HDD/SSD "zneužívam" našu firemnú infraštruktúru.
 
seifi
2021-04-22 19:12:32+02
príspevok od: Marcel Rebro
Ak by niekoho zaujímal môj workflow :
- fotím do RAW aj JPEG. Do JPEG pre prípad, že by som chcel spracovať niečo v teréne na mobile
- pri prenose z karty do PC JPEG mažem
- fotku ukladám do adresárovej štruktúry podľa dátumu a názvu akcie
- celý folder v ktorom mám RAWká keď som na cestách sa mi synchronizuje do Cloud1
- vyvolané fotky (len JPEG) ukladám na Cloud3, ktorého kopia je na SSD môjho NTB
- keď prídem domov, prenesiem všetko na NAS1 (domáci). Cloud1 sa teda vyprázdni
- zbehne skript, ktorý v rámci NAS1 premiestni všetky fotky ktoré som vyvolal - včitane RAWiek a TIF. Mám teda rozdelené fotky na vyvolané a nevyvolané.
- vyvolané aj nevyvolané sa raz denne synchronizujú z NAS2 (vo firme)
- z NAS2 sa vyvolané fotky (včítane RAW a TIF) synchronizujú do Cloud2 a na prenosný SSD ktorý nosím so sebou
- raz týždenne sa nevyvolané RAW ukladajú na prenosný HDD

Suma sumárum :
- fotky ktoré som vyvolal mám na dvoch NAS, jednom cloude a jednom externom SSD
- fotky ktoré som neupravoval mám mám na dvoch NAS a externom HDD (tých je viac - po rokoch)

A len na okraj : veľmi som sa s tým nenarobil, lebo okrem domáceho NAS a externých HDD/SSD "zneužívam" našu firemnú infraštruktúru.
máš to/ máte to prepracované; vďaka za tvoje info, Marcel;
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()