Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

rozostrené fotografie EOS 250D

Haxter888
Haxter888 2021-10-04 16:44:24+02
Dobrý deň, chvíľu vlastním canon eos 250D, 18 – 55mm (f/4.0 – 5.6) IS STM, mám problém s rozostrenými fotkami. Pri fotení sú foto pekne zaostrené v hľadáčiku alebo aj na obrazovke, a po prezretí v počítači sú rozostrené.
Spravil som podľa nejakého videa test, ostril som autofocusom na ovládač, a je vidieť, že tam je dosť znatelný frontfocus. Nikde v nastaveniach som nenašiel microadjustment ani žiadnu korekciu objektívu. Tento test som opakoval niekoľko krát, dá sa to nejak vyladiť, alebo reklamácia?
počul som, že sa dá objektív rozobrať a skalibrovať, je to pravda ? lebo mi to príde trošku nezmyslené keďže sa nedá nič o tom dohľadať.

Ďakujem prajem pekný deň
 
karolsch
2021-10-07 08:25:42+02
príspevok od: Haxter888
áno, autofokus a aj manual, pri manuálnom to bolo o niečo lepšie, ale stále nie tak ako by som si ja predstavoval.
aký objektív by ste doporučili ? občas nejaký potrét, budovy, príroda, les
Tento rozmer 18-55 mi celkom vyhovoval + by som chcel nejaký teleobjektiv so zoomom okolo 300-350mm.
Dosť sa hýbem okolo video tvorby na youtube, po akom objektíve pozerať, na čo si dať pozor vzhľadom aj na rýchlosť ostrenia a pod. ?
Občas ked som bol v miesnosti tak som sa úplne tak nevošiel s obrazom akoby som chcel kedže to je APSC, dá sa to nejak trošku zmierniť napr objektívom 14mm alebo širokouhlým?
ďakujem
co sa tyka toho teleobjektivu, tak na APSC by som odporucil Canon EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS STM. Nie je to nic extra, s tou svetelnostou v interieri moc nespravis, ale z druhej ruky sa da zohnat dost lacno (ak si dobre pamatam, isli okolo 160 eur co som posledne videl) a budes si moct vyskusat, ci ti tele sedi... ak ano, mozes zainvestovat do niecoho poriadneho, ak nie, o vela neprides...
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()