Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Kúpa zrkadlovky z ‘druhej ruky’

S.338
S.338 2022-01-08 21:49:41+01
Dobrý večer, chcela by som sa poradiť. Som vpodstate vo foten začiatočník/mierne pokročilý. Mám možnosť kúpiť zrkadlovku Canon eos 2000D. Foťák bol používaný vraj cca 2r (už nie je v záruke) na dovolenky a výlety. Pani ho už dlhšie nepoužíva. Presne mi povedať nevedela, ale priblížne môže mať nafotených 30-40tisíc. Tak by som chcela poprosiť radu, či ma význam ísť do niečoho takého alebo radšej pohľadať a kúpiť novší/nový. O cenu a či sa mi to oplatí mi nejde, ale skôr o to, aby mi ten foťák aj niečo vydržal, nie že po roku to už bude na nič. Vopred ďakujem za všetky vaše rady.
 
S.338
2022-01-09 12:22:05+01
príspevok od: gytheio
Tak to uz radsej ten Canon.
Ja chcem jednoznacne canon, do inej znacky nechcem ist
 
martinmlm
2022-01-09 12:45:13+01
príspevok od: JohnNewton
fotka je na kritiku, tak v pohode môžeš naložiť
 
gytheio
2022-01-09 12:49:22+01
príspevok od: martinmlm
fotka je na kritiku, tak v pohode môžeš naložiť
Su tam velke prepaly, cela fotografia posobi nezrozumitelnym dojmom, chaos.
 
Peter1111
2022-01-09 12:55:02+01
príspevok od: S.338
Ja chcem jednoznacne canon, do inej znacky nechcem ist
Už vopred si rozhodnutá... Načo potom chceš radu? Ten 2000D je pomaly (ak vôbec) najslabší Canon čo sa vyrába. Kúp si ho a nehľadaj rady tu , lebo aj tak každý ti dá inű radu .
Radšej si prečítaj recenzie a potom sa rozhodni. Budeš mať z toho akurát guláš keď ti budeme radiť.
Sanoraia...
 
JohnNewton
2022-01-09 12:58:08+01
príspevok od: martinmlm
fotka je na kritiku, tak v pohode môžeš naložiť
 
gytheio
2022-01-09 13:03:55+01
príspevok od: Peter1111
Už vopred si rozhodnutá... Načo potom chceš radu? Ten 2000D je pomaly (ak vôbec) najslabší Canon čo sa vyrába. Kúp si ho a nehľadaj rady tu , lebo aj tak každý ti dá inű radu .
Radšej si prečítaj recenzie a potom sa rozhodni. Budeš mať z toho akurát guláš keď ti budeme radiť.
Sanoraia...
Na ucenie je to vyborny zaciatok, ze je pomaly? Aspon sama pride na to, kedy je treba nieco lepsie. Hlavne, ze obrazovo je na tom lepsie ako Olympus. Keby zacala Olympusom nikam by sa nedostala, znechutilo by ju to.
 
martinmlm
2022-01-09 13:10:48+01
príspevok od: gytheio
Su tam velke prepaly, cela fotografia posobi nezrozumitelnym dojmom, chaos.
Ano presne tak, v programe som vytiahol parametre do extrémov jak expozíciu, kontrast, farby.....umenie má vela podôb
 
gytheio
2022-01-09 13:22:27+01
príspevok od: martinmlm
Ano presne tak, v programe som vytiahol parametre do extrémov jak expozíciu, kontrast, farby.....umenie má vela podôb
Mozes sem dat original?
 
JohnNewton
2022-01-09 13:34:39+01
Dal som dva príklady, že svetelnosť F 1,2 Ťa nespasí, je len veľmi málo situáci kde to je použiteľné. Zvlášť, keď Ty rozhoduješ o pozadí, a jeho odstupu od objektu , čiže o estetickej kvalite pozadia. Dieťa aj pes sa dajú umiestniť ako Ty chceš, a uhol záberu u toho psa je nevhodný na dobrú foto.
 
martinmlm
2022-01-09 13:35:44+01
príspevok od: gytheio
Mozes sem dat original?
dal som do komentov pod konkretnu fotku v mojej galérii
 
gytheio
2022-01-09 13:42:33+01
príspevok od: martinmlm
dal som do komentov pod konkretnu fotku v mojej galérii
Tam je to podobne, prepaly chaos. Pri tej clone + expozicii fotit na takom ostrom svetle je uz daleko za hranou. A k comu tam to ISO 400? Prepac ale to uz je ukazka ako sa to nema robit.
 
S.338
2022-01-09 13:58:10+01
príspevok od: Peter1111
Už vopred si rozhodnutá... Načo potom chceš radu? Ten 2000D je pomaly (ak vôbec) najslabší Canon čo sa vyrába. Kúp si ho a nehľadaj rady tu , lebo aj tak každý ti dá inű radu .
Radšej si prečítaj recenzie a potom sa rozhodni. Budeš mať z toho akurát guláš keď ti budeme radiť.
Sanoraia...
Chcela som radu ohľadom toho či sa mi oplatí kupovať daný fotoaparát ktorý ma už niečo za sebou, nie radu ohľadom toho aký foťák si mam ako začiatočníčka kúpiť. Ja som jednoznačne rozhodnutá za canon a čo sa týka aj ceny a ostatných vecí mi na začiatok 2000D vyhovuje. Hovorím, mala som možnosť istú dobu fotiť na 1300D a bola som spokojná, tak preto som sa rozhodla takto.
 
S.338
2022-01-09 14:01:28+01
príspevok od: gytheio
Na ucenie je to vyborny zaciatok, ze je pomaly? Aspon sama pride na to, kedy je treba nieco lepsie. Hlavne, ze obrazovo je na tom lepsie ako Olympus. Keby zacala Olympusom nikam by sa nedostala, znechutilo by ju to.
Ďakujem tiež si myslím že na začiatok to je fajn, po určitej dobe keď budem vedieť že som sa niekam posunula a že chcem niečo lepšie tak budem riešiť niečo lepšie. Olympus ma asi znechucuje už len sam o sebe
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2022-01-09 14:17:59+01
príspevok od: S.338
Dobrý večer, chcela by som sa poradiť. Som vpodstate vo foten začiatočník/mierne pokročilý. Mám možnosť kúpiť zrkadlovku Canon eos 2000D. Foťák bol používaný vraj cca 2r (už nie je v záruke) na dovolenky a výlety. Pani ho už dlhšie nepoužíva. Presne mi povedať nevedela, ale priblížne môže mať nafotených 30-40tisíc. Tak by som chcela poprosiť radu, či ma význam ísť do niečoho takého alebo radšej pohľadať a kúpiť novší/nový. O cenu a či sa mi to oplatí mi nejde, ale skôr o to, aby mi ten foťák aj niečo vydržal, nie že po roku to už bude na nič. Vopred ďakujem za všetky vaše rady.
Canon 2000D ako predstaviteľ najnižšej rady od Canonu pre začiatočníka nie je zlá voľba. Dvojročný fotoaparát s počtom zhotovených záberov 30 až 40 tisíc záberov je na môj vkus dosť. Pokiaľ kupovať fotoaparát, tak určite by som sa rozhodol pre kúpu nového prístroja. Záruka je dôležitá. Prípadne použitý, ale s ešte platnou zárukou. Ja by som ale osobne odporúčal Canon 200D + Canon EF 50mm f/1.8 STM + Canon EF-S 18-55mm f/4-5.6 IS STM. EF 50 mm F/1.8 po prepočte je 80 mm. Svetelnosť zostáva rovnaká, ale v rámci bokehu sa po prepočte z Full Framu na APS-C rozostrenie mení a dosahuje vyššie číslo. V tomto prípade je to f/2.88. Na portréty je to ale veľmi dobrá hodnota.
 
martinmlm
2022-01-09 14:21:30+01
príspevok od: gytheio
Tam je to podobne, prepaly chaos. Pri tej clone + expozicii fotit na takom ostrom svetle je uz daleko za hranou. A k comu tam to ISO 400? Prepac ale to uz je ukazka ako sa to nema robit.
Suhlasim, že to nebolo najlepšie nastavené. Clona bol zámer. Čas 850 bol kvôli rýchlym pohybom, pretože dcerka šantila na záhrade s psami , a iso malo byt na auto, čo asi nebolo, no aj keby mi to dalo na iso200 velká zmena by to už zrejme nebola....a preto som sa rozhodol celú foto takto dogabať. Myslím, že mám v galérii aj fotky, kde tento proplém nie je.............Ja ti velmi pekne ďakujem za tvoj názor, a že pomože autorke témy, v rozhodovaní čí využije objektív s nižšou clonou
 
gytheio
2022-01-09 14:29:26+01
príspevok od: martinmlm
Suhlasim, že to nebolo najlepšie nastavené. Clona bol zámer. Čas 850 bol kvôli rýchlym pohybom, pretože dcerka šantila na záhrade s psami , a iso malo byt na auto, čo asi nebolo, no aj keby mi to dalo na iso200 velká zmena by to už zrejme nebola....a preto som sa rozhodol celú foto takto dogabať. Myslím, že mám v galérii aj fotky, kde tento proplém nie je.............Ja ti velmi pekne ďakujem za tvoj názor, a že pomože autorke témy, v rozhodovaní čí využije objektív s nižšou clonou
Na clone moc nezalezi ale ked uz tam bolo 1,2 tak expozicia viac ako 1000 a ISO 100. Praveze ISO dokaze paradne znehodnotit fotografiu.
 
S.338
2022-01-09 14:35:11+01
príspevok od: Mgr. art. Zdenko Dendis
Canon 2000D ako predstaviteľ najnižšej rady od Canonu pre začiatočníka nie je zlá voľba. Dvojročný fotoaparát s počtom zhotovených záberov 30 až 40 tisíc záberov je na môj vkus dosť. Pokiaľ kupovať fotoaparát, tak určite by som sa rozhodol pre kúpu nového prístroja. Záruka je dôležitá. Prípadne použitý, ale s ešte platnou zárukou. Ja by som ale osobne odporúčal Canon 200D + Canon EF 50mm f/1.8 STM + Canon EF-S 18-55mm f/4-5.6 IS STM. EF 50 mm F/1.8 po prepočte je 80 mm. Svetelnosť zostáva rovnaká, ale v rámci bokehu sa po prepočte z Full Framu na APS-C rozostrenie mení a dosahuje vyššie číslo. V tomto prípade je to f/2.88. Na portréty je to ale veľmi dobrá hodnota.
Ďakujem za radu.
 
martinmlm
2022-01-09 14:45:02+01
príspevok od: gytheio
Na clone moc nezalezi ale ked uz tam bolo 1,2 tak expozicia viac ako 1000 a ISO 100. Praveze ISO dokaze paradne znehodnotit fotografiu.
Moj foťak dá Iso100 len v určitom nastavení.....X-trans snímač je postavený aj aby napodoboval šum kinofilmu, tak v určitých prípadoch cielene iso zvyšujem. JohnNewton správne vytiahol fotku kedy nizka clona nie je vhodná. Ale v prípade málo svetla to bude debata úplne o niečom inom.
 
kwido
2022-01-10 12:49:57+01
príspevok od: martinmlm
Napríklad mne sa taká clona hodila. Ak môžem popísať môj prípad, tak ako začiatočník som mal f2,8. Dokúpil som si f1,8, potom f1,4 a potom f1,2. (všetko manuálne). Potom som si doprial originál s autofokusom zoom f2,8-4, ale najradšej mám tú 55mm f1,2. Prešiel som si tým a poučil som sa, dačo ma to stálo. Neľutujem, lebo každý jeden má svoje výhody. Toto všetko S338 môže preskočiť a hneď si kúpiť 1,4 či 1,2....a môžem s tebou súhlasiť, tiež by som chcel menšie ohnisko s f1,2 alebo f0,95 ale radšej som si kúpil novú práčku
Ja napriklad fotim uz nejaky ten rok (fotil som uz na film) a nikdy za cely ten cas som nemal potrebu vlastnit a pouzivat tak vysokosvetelne objektivy. Nie kazdy potrebuje tak svetelne a drahe objektivy.
Radsej si kupim 2 objektivy s max f/1.8 ako jeden s f/1.2...
 
kwido
2022-01-10 12:59:34+01
príspevok od: S.338
Chcela som radu ohľadom toho či sa mi oplatí kupovať daný fotoaparát ktorý ma už niečo za sebou, nie radu ohľadom toho aký foťák si mam ako začiatočníčka kúpiť. Ja som jednoznačne rozhodnutá za canon a čo sa týka aj ceny a ostatných vecí mi na začiatok 2000D vyhovuje. Hovorím, mala som možnosť istú dobu fotiť na 1300D a bola som spokojná, tak preto som sa rozhodla takto.
Ono je to velmi tazke povedat a odporucit ci sa to oplati ak ten konkretny fotak nevidime a nevieme v akom je naozaj stave. Pocet zaberov a vek nic neznamena. Mal som v ruke fotaky ktore mali nafotene aj viac a boli starsie a vyzerali a aj fungovali ako nove a naopak, mal som v ruke fotaky ktore mali nafotene len polovicu z toho co ma tento a boli to uplne crepy.
Velmi zalezi od majitela, ako sa o techiku stara, ako ju pouziva, skladuje, kde a co foti atd.
Takze konecnej odpovede sa tu nedockas.
V podstate kazdy fotak vyrobeny poslednych 7-8 rokov je viac ako schopny robit perfektne fotky za beznych podmienok a ak ti bude niekto niekedy tvrdit nieco ine tak ho nepocuvaj.
Ano su zanre a podmienky ktore vyzaduju profi stroje ale pre zaciatocnika je to v podstate jedno.
Hlavne je aby sa s fotakom dobre robilo a mala si z neho radost.... A na tieto otazky si musis zodpovedat asi sama.
 
Strana 2 z 5
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()