Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Kúpa zrkadlovky z ‘druhej ruky’

S.338
S.338 2022-01-08 21:49:41+01
Dobrý večer, chcela by som sa poradiť. Som vpodstate vo foten začiatočník/mierne pokročilý. Mám možnosť kúpiť zrkadlovku Canon eos 2000D. Foťák bol používaný vraj cca 2r (už nie je v záruke) na dovolenky a výlety. Pani ho už dlhšie nepoužíva. Presne mi povedať nevedela, ale priblížne môže mať nafotených 30-40tisíc. Tak by som chcela poprosiť radu, či ma význam ísť do niečoho takého alebo radšej pohľadať a kúpiť novší/nový. O cenu a či sa mi to oplatí mi nejde, ale skôr o to, aby mi ten foťák aj niečo vydržal, nie že po roku to už bude na nič. Vopred ďakujem za všetky vaše rady.
 
seifi
2022-01-18 11:19:21+01
príspevok od: gytheio
Vobec nefotim kvoli IG, mam technike 15000 fotim cez 20 rokov a na IG som asi 3 roky. Nemyslis, ze dovolenka nie je dovod kupovat si spickovu techniku?
však do hobby, z toho čo máš, môžeš dať koľko chceš; zober si, čo stojí také cestovanie, poznávanie iných krajín; keď chce niekto 1DX a má nato, tak si to kúpi, a dôvodom je chcenie, upokojenie potreby
 
seifi
2022-01-18 11:24:13+01
príspevok od: gytheio
Vobec nefotim kvoli IG, mam technike 15000 fotim cez 20 rokov a na IG som asi 3 roky. Nemyslis, ze dovolenka nie je dovod kupovat si spickovu techniku?
.
 
seifi
2022-01-18 11:26:18+01
príspevok od: Johnnny
Aj ta fotka bude este mozno starsia nez 5-6 rokov, je to z testu 75 f1.8.

Ja urcite nie som clovek ktory tu obhajuje ceny, alebo kvalitu Olympusov, to snad kazdy vie. Aj ja osobne tvrdim, ze ten system je predrazeny aj ked cez rozne akcie sa da nakupit velmi vyhodne.

Mam ale aj skusenosti s cestovanim a viem ake je pre bezneho cloveka nosit 5D MK II + 24-70 f2.8. Po prvej dovolenke, mozno po prvom dni na nej by sa vratil k iPhonu. V tomto smere poskytuju fotaky ako GX80, alebo tie Peny idealny kompromis. Na fotke to v podstate nevidis a na krku necitis.

Ale samozrejme, ak si myslis ze kvoli fotkam na IG potrebujes 2kg fototechniky ... do toho, si slobodny clovek
Pre bežného človeka áno. Pre zanieteného fotografa nie je problém takú výbavu, ako píšeš, nosiť. K tomu 70-200/2,8. Vonkoncom nie. Fotograf ide na dovolenku s tým, že si vychutná to, čo robí rád. Ak ideš na dovolenku na pláž, opaľovať a kúpať sa, tak stačí ten iPhone.
 
gytheio
2022-01-18 11:31:16+01
príspevok od: seifi
však do hobby, z toho čo máš, môžeš dať koľko chceš; zober si, čo stojí také cestovanie, poznávanie iných krajín; keď chce niekto 1DX a má nato, tak si to kúpi, a dôvodom je chcenie, upokojenie potreby
Samozrejme, ked uz cestovanie nie je lacna zalezitost nebudem sa dvat na to, ci je ten fotoaparat o 200gr tazsi. Logicky cim viac da niekto za techniku tym menej dovolenky bude mat.
 
seifi
2022-01-18 11:40:08+01
príspevok od: gytheio
Samozrejme, ked uz cestovanie nie je lacna zalezitost nebudem sa dvat na to, ci je ten fotoaparat o 200gr tazsi. Logicky cim viac da niekto za techniku tym menej dovolenky bude mat.
Čo je menej dovolenky ? V priemere má každý 4 týždne. A potom, dovolenka je dnes cenovo na takej úrovni, že Tatry či Chorvátsko či kúpele je rovnako. Dovolenka je pocit, oddych od práce a stien kancelárie či dielne. A do čoho ten čas investuješ, je na tebe. Takže aj do hobby ? Napr. WS do Chorvátska fotiť modelky ... .
 
gytheio
2022-01-18 11:55:27+01
príspevok od: seifi
Čo je menej dovolenky ? V priemere má každý 4 týždne. A potom, dovolenka je dnes cenovo na takej úrovni, že Tatry či Chorvátsko či kúpele je rovnako. Dovolenka je pocit, oddych od práce a stien kancelárie či dielne. A do čoho ten čas investuješ, je na tebe. Takže aj do hobby ? Napr. WS do Chorvátska fotiť modelky ... .
Cital som tu za tie roky aj take, kupil som si novy objektiv tento rok dovolenka nebude... Pravda su aj taki ktori si mozu dovolit aj to aj to. Bol som v Chorvatsku niekolko krat a uz by ma tam asi nikto nedostal, dovolenka v Chorvatsku je ako fotit na Slovensku jelenov, po kazde to iste Tatry ano, mam rad vysokohorsku turistiku extremne sporty. Ale este radsej Bajkalske jazero a samozrejme s niekolko kilovym fotobatohom.
 
seifi
2022-01-18 14:36:18+01
príspevok od: gytheio
Cital som tu za tie roky aj take, kupil som si novy objektiv tento rok dovolenka nebude... Pravda su aj taki ktori si mozu dovolit aj to aj to. Bol som v Chorvatsku niekolko krat a uz by ma tam asi nikto nedostal, dovolenka v Chorvatsku je ako fotit na Slovensku jelenov, po kazde to iste Tatry ano, mam rad vysokohorsku turistiku extremne sporty. Ale este radsej Bajkalske jazero a samozrejme s niekolko kilovym fotobatohom.
Ak má fotograf dovolenku a kúpu nového objektívu na rovnakej úrovni, tak až tak zanietený nebude. Teším sa z nového objektívu a nerumádzgam nad tým, že teraz nemôžem ísť k moru. Keď zostaneš na dovolenke doma s novým objektívom, tak by si mal mať viac radosti ako na dovolenke pri more bez objektívu ... . Ako ti je dobre, keď vidíš susedov vystupovať po dovolenke z auta a ty pozrieš na stôl, a tam tvoj objektív. Ale to sme odbočili.
 
ViloM
2022-01-18 17:51:38+01
príspevok od: gytheio
Spominal som tu vela krat, ze aj Olympus dokaze robit spickove fotografie ale treba za to zaplatit. Ked kupim 5Dm2 co je vyse 10 rokov stary fotoaparat a k tomu tak isto stary 24-70 budem tiez robit spickove fotografie a za podstatne mensie peniaze. Chcem tym povedat, ze Olympus sa dostal na uroven na akej boli zrkadlovky v roku 2010.
To že ty s tým nevieš fotiť neznamená, že je to zastaraný fotoaparát. Nič v zlom, naozaj. PS: Videl som tu veľa biednych fotiek zo zrkadloviek , ale to neznamená, že zrkadlovky sú apriori zlé, všakže. Alebo sa mýlim ?
 
Porubo
2022-01-18 18:33:35+01
Mne to pride ako viera v Evanjelium podla Olympusu:
Ked niekto neuzna, ze ked si clovek zarata ekvivalenciu, tak to nie je zrovna lacna znacka. Ale tak to byva aj s veriacimi v Apple ci veriacimi v ine znacky...
 
gytheio
2022-01-18 18:43:07+01
príspevok od: ViloM
To že ty s tým nevieš fotiť neznamená, že je to zastaraný fotoaparát. Nič v zlom, naozaj. PS: Videl som tu veľa biednych fotiek zo zrkadloviek , ale to neznamená, že zrkadlovky sú apriori zlé, všakže. Alebo sa mýlim ?
Ja som nepisal nic o zastaralom fotoaparate skus to este raz precitat.
 
Johnnny
2022-01-19 12:02:18+01
príspevok od: seifi
Pre bežného človeka áno. Pre zanieteného fotografa nie je problém takú výbavu, ako píšeš, nosiť. K tomu 70-200/2,8. Vonkoncom nie. Fotograf ide na dovolenku s tým, že si vychutná to, čo robí rád. Ak ideš na dovolenku na pláž, opaľovať a kúpať sa, tak stačí ten iPhone.
Podstatou je, ze vystup nie je vsetko.

Ja nerad ludom hovorim co si maju kupit bez toho aby som mal tonu informacii o tom na co to maju pouzivat ... za rady ako "kup si Canon", alebo "kup si DSLR" by som sa podakoval a uz nikdy sa dotycneho nic nepytal, lebo su to rady k hovnu.

Jednoducho obcas to zenies do extremu, inokedy je lepsi kompromis. Preto nejake obecne tvrdenie, ze len FF je cesta, len DSLR je cesta, len Olympus, alebo len bezzrkadlovka je cesta ...

To su blbosti Ja doteraz neviem na co slecna fotak chcela a tym padom mi akakolvek rada pride irelevantna a kazdy skratka bude radit len to co ma.
 
gytheio
2022-01-19 13:01:13+01
príspevok od: Johnnny
Podstatou je, ze vystup nie je vsetko.

Ja nerad ludom hovorim co si maju kupit bez toho aby som mal tonu informacii o tom na co to maju pouzivat ... za rady ako "kup si Canon", alebo "kup si DSLR" by som sa podakoval a uz nikdy sa dotycneho nic nepytal, lebo su to rady k hovnu.

Jednoducho obcas to zenies do extremu, inokedy je lepsi kompromis. Preto nejake obecne tvrdenie, ze len FF je cesta, len DSLR je cesta, len Olympus, alebo len bezzrkadlovka je cesta ...

To su blbosti Ja doteraz neviem na co slecna fotak chcela a tym padom mi akakolvek rada pride irelevantna a kazdy skratka bude radit len to co ma.
Preto je naj univerzal kompakt🙂
 
Johnnny
2022-01-19 13:30:50+01
príspevok od: gytheio
Preto je naj univerzal kompakt🙂
Kompakt je univerzal, rozhodne nie je naj. Tych limitov je tam xy co opat neznamena, ze to pre niekoho bude problem. Len je vhodne na ne upozornit
 
Porubo
2022-01-19 14:30:33+01
Este je aj takato mudrlantska rada:
Kupit zo vsetkeho po jednom kuse, po par mesiacoch zistit co vyhovuje co sa pouziva, a zvysok predat!
 
gytheio
2022-01-19 15:30:22+01
príspevok od: Johnnny
Kompakt je univerzal, rozhodne nie je naj. Tych limitov je tam xy co opat neznamena, ze to pre niekoho bude problem. Len je vhodne na ne upozornit
Pre zaciatocnika je kompakt bez limitu. Kompakt je vzdy univerzal, nepredava sa, ked sa clovek dostane do bodu, ze potrebuje nieco lepsie tak si kupi lepsie ale ten kompakt vyuzije aj potom.
 
Johnnny
2022-01-19 15:52:25+01
príspevok od: gytheio
Pre zaciatocnika je kompakt bez limitu. Kompakt je vzdy univerzal, nepredava sa, ked sa clovek dostane do bodu, ze potrebuje nieco lepsie tak si kupi lepsie ale ten kompakt vyuzije aj potom.
Ked pride zaciatocnik s poziadavkou, ze sa mu paci fotky s rozmazanym pozadim, asi ho nebudem tlacit do kompaktu.

Ano, ak niekto povie ze chce fotak a sam nevie co s nim, nejaky fotak s 1" snimacom bude zrejme good enough, ale rozhodne nie je pravidlo, ze kompakt je pre zaciatocnika vzdy jedina cesta. Aj zaciatocnik moze mat konkretnu predstavu o tom co chce fotit a kolko je ochotny nosti a zaplatit.
 
MagickVamp
2022-01-20 09:00:59+01
Niekomu kto zacina fotit je celkovo tazko poradit. Zaciatocnik vela krat netusi, ci bude dakedy robit v raw. (ja osobne som si myslel ze raw je zbytocnost a teraz fotim takmer len do raw), netusi co bude nakoniec fotit, netusi aka velkost je pre neho dobra, netusi co vlastne od fotaka chce, aku velkost je ochotny nosit. Ked uz som mal Canon, dvom ludom som poradil Nikon, lebo mali maly budget a chceli fotit len krajinky (Canon vtedy strasne zaostaval v DR a za male peniaze dokopy nic neponukal). Oboch to chytilo a presli na uplne iny zaner a viem ze na mna mali tazke srdce ze som im neporadil Canon.

Ked sa ale niekto pyta, ma pravo dostat odpoved co je to naj vzhladom na jeho zadanie a co mu bude stacit. Vybrat si ale musi sam.
 
2022-01-24 15:37:11+01
Riešenia vašich finančných problémov
Jednotlivcom kdekoľvek na svete ponúkame pôžičku v rozmedzí od 3 000 eur do 80 000 000 eur, všetci ľudia ju môžu splatiť aj s úrokom pri úrokovej sadzbe 2% z akejkoľvek požadovanej sumy. Kontaktujte ma emailom: biezbardelaura@gmail.com
WhatsApp: +33752595873

Webstránka: http://www.keogh-group.com
 
Strana 5 z 5
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()