Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Canon EOS 90d zimné fotenie

saman.sk
2022-01-27 21:40:55+01
Zdravím, chcel by som sa informovať, ako je to s fotením so zrkadlovkami pri mínusových teplotách? V návode ktorý bol pri fotoaparáte sa píše že sa majú používať len do nula stupňov. Tak ako to je pri mínusových teplotách, môžem s ním fotiť v pohode aj v zime, alebo nie?
 
Otecadams
2022-01-28 06:23:42+01
príspevok od: saman.sk
Zdravím, chcel by som sa informovať, ako je to s fotením so zrkadlovkami pri mínusových teplotách? V návode ktorý bol pri fotoaparáte sa píše že sa majú používať len do nula stupňov. Tak ako to je pri mínusových teplotách, môžem s ním fotiť v pohode aj v zime, alebo nie?
Ale áno, len ho treba po príchode do tepla nechať aklimatizovať v brašni.
 
MagickVamp
2022-01-28 10:03:20+01
príspevok od: saman.sk
Zdravím, chcel by som sa informovať, ako je to s fotením so zrkadlovkami pri mínusových teplotách? V návode ktorý bol pri fotoaparáte sa píše že sa majú používať len do nula stupňov. Tak ako to je pri mínusových teplotách, môžem s ním fotiť v pohode aj v zime, alebo nie?
To pise vacsina vyrobcov. Realita je taka ze mozes fotit aj v -30C. A v teplotach -10C a podobne v pohode aj s neutesnenymi modelmi.
 
saman.sk
2022-02-07 21:47:59+01
Ďakujem za odpovede.
 
Porubo
2022-02-07 22:37:42+01
Este by som chcel upozornit na problem s bateriami:
Pri velmi nizkych teplotach sa rychlejsie vybiju.
 
gytheio
2022-02-07 23:58:03+01
príspevok od: Porubo
Este by som chcel upozornit na problem s bateriami:
Pri velmi nizkych teplotach sa rychlejsie vybiju.
Nevybiju sa rychlo iba stratia kapacitu, ked ju po tom vybiti zahrejes mozes s nou zase fotit.
 
Ajax2
2022-02-13 20:20:30+01
Prosím poradte mi. V poslednom čase sa mi do exifu nepremietnu technické údaje . Hoci mi to fungovalo od začiatku ,čo prispievam do ephota fotografiami, teraz mi to nefunguje. Obrátil som sa na ephoto, hoci mi slúbili pomoc, nebolo to deriešené. Pritom určite ide o maličkosť, čo neovládam.Ďakujem .
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2022-02-14 12:49:53+01
príspevok od: saman.sk
Zdravím, chcel by som sa informovať, ako je to s fotením so zrkadlovkami pri mínusových teplotách? V návode ktorý bol pri fotoaparáte sa píše že sa majú používať len do nula stupňov. Tak ako to je pri mínusových teplotách, môžem s ním fotiť v pohode aj v zime, alebo nie?
Tento fotoaparát je dostatočne odolný, aby mu neuškodil polmetroví pád na betón a teploty pod bodom mrazu. Nikon D3300, ktorý výrobca nevybavil utesním zvládol v poriadku slabé sneženie aj teploty od 4 do 11 stupňov pod nulou niekoľkokrát počas 4 rokov používania. U fotoaparátu by som sa skôr obával dažďa i keď Nikon D700 / D4 / D500 vydržali aj silný dážď, kde človek zmokol do nitky. Problém som mal jediné s Canonom 6D, kde počas dažďa prestal pracovať a hlásil chybné hlásenia. Po vysušení začal opäť v poriadku pracovať. Možno sa jednalo o chybní kus. Canon 90D by však mal byť omnoho dôkladnejšie utesnený než Canon 6D a preto by som sa neobával ho používať v mraze ani daždi. Skôr by som mal strach o objektívy.
 
vojkovsky
2022-02-20 11:12:47+01
príspevok od: saman.sk
Zdravím, chcel by som sa informovať, ako je to s fotením so zrkadlovkami pri mínusových teplotách? V návode ktorý bol pri fotoaparáte sa píše že sa majú používať len do nula stupňov. Tak ako to je pri mínusových teplotách, môžem s ním fotiť v pohode aj v zime, alebo nie?
Už som to niekedy písal, len neviem, či tu na tomto portáli. Výrobcovia vo svojich manuáloch uvádzajú tzv. prevádzkovú teplotu, ktorá je definovaná viacerými atribútmi. Pri amatérskych telách je spravidla prevádzková teplota 0-40C, pri profesionálnejších je udávaná teplota -10-40C. To však neznamená, že s foťákmi sa nedá fotiť mimo tento rozsah, len treba dodržiavať nejaké základné pravidlá. Je to podobné ako s človekom. Ľudská bytosť dokáže bežne žiť v teplotách -40-60C, ale to neznamená, že krátkodobo nevydrží aj nižšiu resp. vyššiu teplotu. Ale skúste byť vystavený teplote -70C pár hodín a je po vás.
 
gytheio
2022-02-20 11:26:51+01
príspevok od: vojkovsky
Už som to niekedy písal, len neviem, či tu na tomto portáli. Výrobcovia vo svojich manuáloch uvádzajú tzv. prevádzkovú teplotu, ktorá je definovaná viacerými atribútmi. Pri amatérskych telách je spravidla prevádzková teplota 0-40C, pri profesionálnejších je udávaná teplota -10-40C. To však neznamená, že s foťákmi sa nedá fotiť mimo tento rozsah, len treba dodržiavať nejaké základné pravidlá. Je to podobné ako s človekom. Ľudská bytosť dokáže bežne žiť v teplotách -40-60C, ale to neznamená, že krátkodobo nevydrží aj nižšiu resp. vyššiu teplotu. Ale skúste byť vystavený teplote -70C pár hodín a je po vás.
-70 par hodin urcite nie, clovek pri tej teplote neumrie od chladu ale lahko sa zadusi. Staci sa rozkaslat a je po vas, rychle nadychnutie a pluca v momente zamrznu.
 
Fuser
2022-02-20 19:11:45+01
príspevok od: vojkovsky
Už som to niekedy písal, len neviem, či tu na tomto portáli. Výrobcovia vo svojich manuáloch uvádzajú tzv. prevádzkovú teplotu, ktorá je definovaná viacerými atribútmi. Pri amatérskych telách je spravidla prevádzková teplota 0-40C, pri profesionálnejších je udávaná teplota -10-40C. To však neznamená, že s foťákmi sa nedá fotiť mimo tento rozsah, len treba dodržiavať nejaké základné pravidlá. Je to podobné ako s človekom. Ľudská bytosť dokáže bežne žiť v teplotách -40-60C, ale to neznamená, že krátkodobo nevydrží aj nižšiu resp. vyššiu teplotu. Ale skúste byť vystavený teplote -70C pár hodín a je po vás.
"Ľudská bytosť dokáže bežne žiť v teplotách -40-60C ..." A kde BEZNE ludia ziju pri tejto teplote?
BEZNE = to co robis pri 20C.

To je EXTREM aj +45C/tien je EXTREM! Treba dostudovat biologiu ...
 
vojkovsky
2022-02-20 19:29:26+01
príspevok od: Fuser
"Ľudská bytosť dokáže bežne žiť v teplotách -40-60C ..." A kde BEZNE ludia ziju pri tejto teplote?
BEZNE = to co robis pri 20C.

To je EXTREM aj +45C/tien je EXTREM! Treba dostudovat biologiu ...
Vo svojom vyjadrení škrtám slovo bežne.
 
gytheio
2022-02-20 19:31:32+01
príspevok od: Fuser
"Ľudská bytosť dokáže bežne žiť v teplotách -40-60C ..." A kde BEZNE ludia ziju pri tejto teplote?
BEZNE = to co robis pri 20C.

To je EXTREM aj +45C/tien je EXTREM! Treba dostudovat biologiu ...
Uz pri -50 pri hlbokom nadychu zamrznu pluca. Zazil som v Rusku -40, chodil som pesi do prace lebo mi auto zamrzlo. mal som to asi 45 minut a ked som prisiel do prace strasna bolest ked mi rozmrzali lica, ked je zamrznuta tvar nesmie sa rozpravat a smiat sa
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()