Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Canon 90D shutter count

cernunnos
2023-01-09 17:28:07+01
Ahojte,
potreboval by som poradit ohladom poctu nasnimanych zaberov na Canone EOS 90D. Presiel som par webov, z ktorych vyplunulo, ze pocet nafotenych snimko sa zistit neda. Ale predsa, vie niekto o nejakom sposobe?
Za moznu alternativu mozno povacovat cislo/nazov suboru, pod ktorym bola fotka ulozena. Fotoaparat by mal zacat ukladat fotky od nazvu 100-0001 a potom postupne zvysovat to cislo. Viem, ze sa toto cislo da resetovat, ale ak by som veril tomu, ze to nebolo resetovane, mozno tento udaj povazovat za "shutter count"?
Chcem kupit fotoaparat z druhej ruky, kde predajca deklaruje, ze fotak je novy a nebol pouzivany (fotak aj vyzera ako novy nepouzivany), ale fotografiu, ktoru som na mieste urobil ulozil pod nazvom/cislo 108-0007, co by znamenalo, ze shutter count je 80tis.
Ak mam seriove cislo fotoaparatu, da sa zistit jeho povod, datum vyroby/predaja?
Dakujem
 
gytheio
2023-01-09 17:47:35+01
príspevok od: cernunnos
Ahojte,
potreboval by som poradit ohladom poctu nasnimanych zaberov na Canone EOS 90D. Presiel som par webov, z ktorych vyplunulo, ze pocet nafotenych snimko sa zistit neda. Ale predsa, vie niekto o nejakom sposobe?
Za moznu alternativu mozno povacovat cislo/nazov suboru, pod ktorym bola fotka ulozena. Fotoaparat by mal zacat ukladat fotky od nazvu 100-0001 a potom postupne zvysovat to cislo. Viem, ze sa toto cislo da resetovat, ale ak by som veril tomu, ze to nebolo resetovane, mozno tento udaj povazovat za "shutter count"?
Chcem kupit fotoaparat z druhej ruky, kde predajca deklaruje, ze fotak je novy a nebol pouzivany (fotak aj vyzera ako novy nepouzivany), ale fotografiu, ktoru som na mieste urobil ulozil pod nazvom/cislo 108-0007, co by znamenalo, ze shutter count je 80tis.
Ak mam seriove cislo fotoaparatu, da sa zistit jeho povod, datum vyroby/predaja?
Dakujem
Pokial viem iba posledne stvorcislie ukazuje pocet zaberov a fotoaparat nikdy neukazuje viac ako 9999, po tomto cisle sa vynuluje a od nuly zase iba do 9999. Asi pred rokom som predaval fotoaparat a tiez som nijak nemohol zistit pocet zaberov. Ked sa fotoaparat aktualizuje vzdy pri aktualizacii sa pocitadlo tiez vynuluje. Pocet zaberov sa da zistit iba v servise. Jedina moznost zobrat zo sebou niekoho kto sa vyzna nech ten fotoaparat vyskusa.
 
vilkoo
2023-01-09 18:30:26+01
Free Shuter count Canon na googli
 
francesco
2023-01-09 19:05:28+01
Predava ho ako novy, vyzera ako novy nechapem na co riesit blbosti. Ak sa bojis chod do obchodu a kup novy.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2023-01-09 20:11:25+01
U mnohych Canonov vedia zistit pocet cvakov len v servise. Cislovanie suborov ignoruj. Staci dat do fotaku kartu z ineho fotaku a cislovanie sa zmeni. Mimochodom, inormacia o nacvakanych zaberoch bola zaujimava pre 10-15 rokmi, kedy uzavierka vydrzala cca 30 000 cyklov. Ze by niekto s EOS 90D na cvakal aspon 1/4 predpokladanej zivotnosti, je velmi mala sanca.
 
cernunnos
2023-01-09 20:57:36+01
príspevok od: vilkoo
Free Shuter count Canon na googli
Canon 90D nie je v zozname podporovanych zariadeni
 
cernunnos
2023-01-09 21:00:15+01
príspevok od: Karol Srnec
U mnohych Canonov vedia zistit pocet cvakov len v servise. Cislovanie suborov ignoruj. Staci dat do fotaku kartu z ineho fotaku a cislovanie sa zmeni. Mimochodom, inormacia o nacvakanych zaberoch bola zaujimava pre 10-15 rokmi, kedy uzavierka vydrzala cca 30 000 cyklov. Ze by niekto s EOS 90D na cvakal aspon 1/4 predpokladanej zivotnosti, je velmi mala sanca.
Pri hladani informacii o "shutter count" som narazil na udavanu zivotnot 120tis zaberov, a to v kombinacii s moznym shutter countom 80tis u mna vyvolalo obavy. Asi sa cez to budem musiet preniest
 
gytheio
2023-01-09 21:31:04+01
príspevok od: cernunnos
Pri hladani informacii o "shutter count" som narazil na udavanu zivotnot 120tis zaberov, a to v kombinacii s moznym shutter countom 80tis u mna vyvolalo obavy. Asi sa cez to budem musiet preniest
Nie je mozne aby pocitadlo ukazovalo 80 000, este k tomu ked ten fotoaparat vyzera ako novy. To 108 tam bude ukazovat aj ked to bude mat 140 000 zaberov.
 
PHiLiPZ
2023-01-10 05:11:39+01
https://www.reddit.com/r/canon/comments/kkjwi9/shutter_count_software_for_90d/
 
cernunnos
2023-01-10 07:10:07+01
príspevok od: PHiLiPZ
https://www.reddit.com/r/canon/comments/kkjwi9/shutter_count_software_for_90d/
Dakujem, celkom pekne to tam vysvetlil ten developer, ako to canon pocita. Zda sa ale, ze software je len pre Mac (ktory aj tak nemam).
 
shagy2301
2023-01-10 09:45:29+01
Canon nezapisuje počet cvaknutí uzávierky do RAW.
Mne osobne sa zatiaľ najviac osvedčila aplikácia pre mac/ios https://www.direstudio.com/shuttercount/
Na windowse mi kedysi fungovala dobre táto aplikácia https://www.eosmsg.com/
Ale obe mám otestované len na svojich 80D (jedna má už cez 130 tisíc záberov, druhú som kúpll len nedávno, ako zálohu a má 30 tisíc, udávaná životnosť je 100 tisíc )
 
Mgr. art.  Zdenko Dendis
2023-01-13 11:19:14+01
Treba sa obrátiť na zahraničné fóra, kde táto problematika bola určite už preberaná. Sú to len základné údaje o fotoaparáte na ktoré určite budú existovať účinné softvéry, ktoré poskytnú údaje o stave uzávierky u všetkých zrkadloviek Canon.
 
internetiko
2023-01-14 06:18:03+01
https://sourceforge.net/projects/canon-eos-digital-info/files/Portable/
fotak pripojiť k PC cez USB
 
cernunnos
2023-01-15 10:47:22+01
príspevok od: Mgr. art. Zdenko Dendis
Treba sa obrátiť na zahraničné fóra, kde táto problematika bola určite už preberaná. Sú to len základné údaje o fotoaparáte na ktoré určite budú existovať účinné softvéry, ktoré poskytnú údaje o stave uzávierky u všetkých zrkadloviek Canon.
Pozeral som rozne (hlavne zahranicne fora) este predtym ako som sa opytal tu. Vysledok je asi taky, ze shutter count vedia zistit len v servise.
 
cernunnos
2023-01-15 10:48:37+01
príspevok od: internetiko
https://sourceforge.net/projects/canon-eos-digital-info/files/Portable/
fotak pripojiť k PC cez USB
Jedna sa o starsi software, ktory nepodporuje Canon EOS 90D. Aj napriek tomu som software skusil. Software nevie z fotoaparatu precitat ziadne informacie.
 
cernunnos
2023-01-15 10:50:12+01
Dakujem, za vsetky odpovede. Fotoaparat z druhej ruky som nakoniec kupil. Vzhladom na to, ze nema takmer ziadne znamky pouzivania, rad budem verit tomu, ze zivotnost zavierky nie je na konci
 
MagickVamp
2023-01-15 11:33:44+01
príspevok od: cernunnos
Pozeral som rozne (hlavne zahranicne fora) este predtym ako som sa opytal tu. Vysledok je asi taky, ze shutter count vedia zistit len v servise.
Svojho casu som si robil rovnaky prieskum. Tak vidim ze sa nic nezmenilo a stale sa to zistit inak ako v servise neda.
 
shagy2301
2023-01-16 09:38:20+01
príspevok od: MagickVamp
Svojho casu som si robil rovnaky prieskum. Tak vidim ze sa nic nezmenilo a stale sa to zistit inak ako v servise neda.
Ako píšem vyššie tak ja osobne som to zisťoval cez 2 rôzne programy na dvoch rôznych kusoch 80D,v jednom prípade to viem s určitosťou že číslo bolo reálne, lebo ten foťák som kupoval nový, druhý som kupoval od ruky ale vzhľadom na zvukový prejav a opotrebenie tela bol môj odhad pred overením bol o nejakých 10000 mimo (predávajúci odhadoval dvojnásobok, takže predával radšej pod cenu)
 
MagickVamp
2023-01-16 12:49:40+01
príspevok od: shagy2301
Ako píšem vyššie tak ja osobne som to zisťoval cez 2 rôzne programy na dvoch rôznych kusoch 80D,v jednom prípade to viem s určitosťou že číslo bolo reálne, lebo ten foťák som kupoval nový, druhý som kupoval od ruky ale vzhľadom na zvukový prejav a opotrebenie tela bol môj odhad pred overením bol o nejakých 10000 mimo (predávajúci odhadoval dvojnásobok, takže predával radšej pod cenu)
Jo, ze to ide na mac som pocul, len ten ja nemam. A na win som skusil vsetko co som nasiel a hladal som fakt dlho. Nefungovalo nic.
 
bear
- moderator
2023-01-16 15:56:34+01
Minule som riesil podobny problem s 5D mark IV, nakoniec to dokazal precitat "tornado shutter count", ale neodporucam ziadny z tychto SW pustat na pouzivanom pocitaci. Nainstalovat virualnu masinu a spustit to tam.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()