Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Co so starym telom zrkadlovky?

tomasqo
tomasqo 2011-02-22 18:56:39+01
Po prechode na vysnivany vyssi model, ten povodny predate, nechate si ako zalohu alebo prerobite na infra?
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2011-02-22 21:19:41+01
príspevok od: Karol Srnec
Ja si zalozne telo nikdy nenechavam. Ked zacnem citit v kostiach, ze prisiel cas na novy model (nemusi byt este vyrobeny), predavam, kym este dostanem relativne slusne peniaze. Niekedy som potom aj nejaky cas bez fotaku.
Jediny aparat, ktory som nepouzival a nechal som si ho, je Canon G9 a prerobil som ho na infra.
jasne karol ale ak fotíš občas za peniaze, tak záložné telo musíš mať vždy so sebou, ak si teda zodpovedný fotograf... Amatérovi čo si fotí pre radosť je záložné telo fakt zbytočné. Poznám síce profíkov čo fotia svadby a všetko s jedným telom a bleskom ale to je kategória adrenalínové športy podľa mňa. Ked si predstavím fotenie kde okrem na prišlo ďalších pár ľudí, a na ktoré som sa tri dni pripravoval tak tam radšej idem s dvoma telami.

Kvoli tele a rozloženiu AF bodov, ale nie je zlé mať jedne foťák APS-C foťák a druhý FF.
 
H1tM4nCoRp
2011-02-22 21:23:50+01
príspevok od: Jozef Peniak
najlepšie všetky tri možnosti , ale spravidla ostane ako záloha pokiaľ nie je zastaraný (preto teraz mením záložné 40D za 7D napríklad)
nakoniec 7D?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-02-22 21:26:40+01
príspevok od: Jozef Peniak
jasne karol ale ak fotíš občas za peniaze, tak záložné telo musíš mať vždy so sebou, ak si teda zodpovedný fotograf... Amatérovi čo si fotí pre radosť je záložné telo fakt zbytočné. Poznám síce profíkov čo fotia svadby a všetko s jedným telom a bleskom ale to je kategória adrenalínové športy podľa mňa. Ked si predstavím fotenie kde okrem na prišlo ďalších pár ľudí, a na ktoré som sa tri dni pripravoval tak tam radšej idem s dvoma telami.

Kvoli tele a rozloženiu AF bodov, ale nie je zlé mať jedne foťák APS-C foťák a druhý FF.
Ja profesionalne nefotim, takze mi obcasna absencia az tak nevadi. Naviac ako redaktor mam teraz k dispozicii redakcny aparat a obcas nejaky testovaci. Plany do buducna: Full Frame, neskor APS-C, kvoli teleobjektivom a ako mozno uplne prvy, pouzity Nikon D90 prerobeny na infra.
 
andysalay
2011-02-22 22:38:21+01
príspevok od: tadzesi
Tiez takto uvazujem. Predat strare telo alebo sa chvalit ze aky som to ja profi profik lebo mam aj zalozne telo. D80 fungovala, D300 funguje, D700 chodi. Ak pride nieco ako D800 za 1 ci 2 roky tak D300 uz nikto nekupi.

D300 som presne z tohto dôvodu predal.
Druhý, prozaickejší a hlavný dôvod bol, že na D800 by som musel dlhšie šetriť bez finančnej injekcie získanej zapredaním mojej milovanej D300
D800 tu bude najneskôr do augusta/septembra, možno aj skôr.
Pôvodne som ho čakal vo februári, preto som sa poponáhľal s predajom D300.

Kvalitný objektív 16-85, s ktorým som bol mimoriadne spokojný, zatiaľ využívam na požičanej D80, a uvažujem o nejakom \"záložnom\" tele formátu APS-C - malé, skladné pohodlné - možno neskôr D7000, ale pre vysokú cenu zrejme značne \"neskôr\" - určite až po D800; alebo D5100 o niečo skôr (teraz by sa mala objaviť).
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2011-02-22 23:19:46+01
príspevok od: H1tM4nCoRp
nakoniec 7D?
asi ano
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()