Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

VIDEO ZO ZRKAZDLOVKY - nastavenie parametrov

marek123456
marek123456 2011-04-23 22:18:40+02
Aký čas je potrebný pri natáčaní? Zaklad je 1/50s, ale mozu sa aj vyššie? Aké násobky? VDAKA
 
JOK3R
2013-03-21 17:04:39+01
príspevok od: slavmiro
Q: co sa tyka IS (VR), pri filmovani zo stativu ma byt zapnute ci vypnute?
Ja by som ho zapol, je to íné ako pri fotení, ak budeš na statíve pri videu fotoaparátom hýbať, určite to pomôže, pohyb bude určite plynulejší
 
dawajsoft
2013-03-21 17:16:32+01
príspevok od: JOK3R
Nejak sa mi nezdá že niekto rozozná 24 vs 25 fps a že ten 1 fps dodá záberom filmový look

Ani tie PAL a NTSC dobre nechápem, niekedy to možno malo význam, ale v dnešnej dobe TV správne zobrazí ako PAL, tak aj NTSC normu (snímkovaciu frekvenciu) nie?

oko mozno nerozozna rozdiel medzi 24 a 25 obr/s. ale pocitovy vnem je mozno iny..napr vo foto: ludske oko tiez nevnima vsetky farby ale ked sa pozries na fotku urobenu klasicky a fotku z tlaciarne,hoci budu navlas rovnake,ci chces ci nechces,bez ohladu aby si vedel ktora fotka je ako urobena,bude sa ti zdat fotka klasicky vyvolana prijemnejsia....osvit a papier dokazu zachytit rozzsah farieb,ktore sice ludske oko nevnima ale su tam(tlaciaren nie) a tie farby vnima nase podvedomie...mozno nieco podobne je aj s tym filmom..filmove pásy premietane v kine doteraz maju frekvenciu 24 policok..preco ? neviem.
 
Fatty
2013-03-21 17:24:51+01
hlavne ze ste sa mu na zaciatku vysmiali blbeckovia...no to je tak ked sa niekto velmi rad zapaja do tem o ktorych vie uplne HOVNO, ze ?
 
dawajsoft
2013-03-21 17:57:37+01
príspevok od: slavmiro
Q: co sa tyka IS (VR), pri filmovani zo stativu ma byt zapnute ci vypnute?
moze byt zapnute a pomaha to presne ako pri foteni..ja ho vsak musim vypinat..nie koli tomu ze ho nechcem ale koli tomu ze nemam externy mic. a ten interny aspon na mojom canone je tak citlivy ze zachytava aj zvuk motorceka IS-ka a posobi to dost rusivo..preto planujem externi mic kupit.
 
slavmiro
2013-03-21 18:33:17+01
príspevok od: dawajsoft
moze byt zapnute a pomaha to presne ako pri foteni..ja ho vsak musim vypinat..nie koli tomu ze ho nechcem ale koli tomu ze nemam externy mic. a ten interny aspon na mojom canone je tak citlivy ze zachytava aj zvuk motorceka IS-ka a posobi to dost rusivo..preto planujem externi mic kupit.
chapem, RØDE VideoMic Pro mi toto od vcera isti.
 
JohnNewton
2013-03-21 18:56:46+01
príspevok od: JOK3R
Nejak sa mi nezdá že niekto rozozná 24 vs 25 fps a že ten 1 fps dodá záberom filmový look

Ani tie PAL a NTSC dobre nechápem, niekedy to možno malo význam, ale v dnešnej dobe TV správne zobrazí ako PAL, tak aj NTSC normu (snímkovaciu frekvenciu) nie?

24 obrázkov je pozostatok klasického filmu a v súčasnosti to ostalo zachované práve kvôli konverzii klasického filmu do digitálnej podoby. Ako by ste z 24 obr/sec urobili 25 obr/ sec ?
Na kamere zásadne používam 50p miesto 50i, je to výrazne kvalitnejší obraz. Mimochodom dosť ľudí si tu pletie snímkovú frekvenciu s expozičným časom
 
my_mind
2013-03-21 19:56:19+01
príspevok od: marek123456
Aký čas je potrebný pri natáčaní? Zaklad je 1/50s, ale mozu sa aj vyššie? Aké násobky? VDAKA
http://zrcadlovkou.cz/nastaveni-zrcadlovky-pro-nataceni tu najdes zakladne informacie o nastaveni zrkadlovky pre natacanie videa a na stranke je tak isto vela informacii a tutorialov pre dalsie nastavenia, slow motion atd, atd...
 
Paulie
2013-03-22 07:48:39+01
príspevok od: Jagged
Ziadne cierne pasy nepribudnu . Pri 16:9 sa meni pixel ratio. Ludovo pixel uz nebude stvorec ale obdlznik. Preto ma video take iste rozlisenie ako 4:3.
Bavíme sa o televíznom signále?
 
Bruce
2013-03-22 10:30:46+01
Ako by ste z 24 obr/sec urobili 25 obr/ sec ?

No tak, ze sa jeden frame doplni...

Na kamere zásadne používam 50p miesto 50i, je to výrazne kvalitnejší obraz.

No mnohe dslr maju only 50p ak vobec maju ...
Na svojej kamere zasadne nepouzivam od 30 hore... Pretoze to nema pre mna vyznam. Slow motion nepouzivam. Pre mna je dolezity skor filmovy look ako nejaka frekvencia 120 snimkov za sekundu a nadherny pohyb.
 
JohnNewton
2013-03-22 15:00:56+01
príspevok od: Bruce
Ako by ste z 24 obr/sec urobili 25 obr/ sec ?

No tak, ze sa jeden frame doplni...

Na kamere zásadne používam 50p miesto 50i, je to výrazne kvalitnejší obraz.

No mnohe dslr maju only 50p ak vobec maju ...
Na svojej kamere zasadne nepouzivam od 30 hore... Pretoze to nema pre mna vyznam. Slow motion nepouzivam. Pre mna je dolezity skor filmovy look ako nejaka frekvencia 120 snimkov za sekundu a nadherny pohyb.
Čím ten frame doplníš , tým že posledný v danej sekunde použiješ dva krát ?
 
JohnNewton
2013-03-22 15:24:00+01
príspevok od: Bruce
Ako by ste z 24 obr/sec urobili 25 obr/ sec ?

No tak, ze sa jeden frame doplni...

Na kamere zásadne používam 50p miesto 50i, je to výrazne kvalitnejší obraz.

No mnohe dslr maju only 50p ak vobec maju ...
Na svojej kamere zasadne nepouzivam od 30 hore... Pretoze to nema pre mna vyznam. Slow motion nepouzivam. Pre mna je dolezity skor filmovy look ako nejaka frekvencia 120 snimkov za sekundu a nadherny pohyb.
Nerobí sa to dopĺňaním obrázku, prevod z filmového 24 obr./sec na TV PAL 25obr./sec sa robí 1:1, čo znamená, že dikitálny záznam bude o 4 % rýchlejší ako orginál .
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()