Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Canon 550D, 50D , NIkon D3100 ktorý je najvhodnejší?

Bells
Bells 2011-06-06 08:09:06+02
Dobrý deň,

po 3 rokoch by som chcela prejsť s compaktu Sony DSC H10 na zrkadlovku. Ale neviem si správne vybrať, ktorý by bol pre mňa najvhodnejší, preto by som potrebovala radu.
Mám možnosť si kúpiť objektív Sigma 28-200 a chcela by som si ho kúpiť, lenže neviem aké telo je najvhodnejšie. Dlho som rozmýšľala nad Canon 550D a myslím, že by mi aj ponúkol to čo v hľadám vo fotoaparáte. Ale zase Canon 50D sa dá nájsť skoro za rovnakú cenu ako 550D tak, teraz neviem čo je výhodnejšie? Potrebujem nové telo k vyššie spomínanému objektívu. Pár ľudí mi odporúčalo 50D, že je to už stredná trieda a viac sa to oplatí ale zase niektorý mi hovorili, že stačí aj 550D na začiatok s dobrým objektívom. A dnes som čítala recenziu na Nikon D3100, že vraj je to vhodný fotoaparát pre tých čo prechádzajú z compaktu na zrkadlovku. Ak mám povedať bola by som rada, aby smi fotoaparát slúžil nejakých tých pár rokov a podľa potreby by som si k nemu už iba dokupovala objektív. Už som si čítala veľa recenzií na tieto tri fotoaparáty a nejako si z nich neviem vybrať.. Hoci osobne sa rozhodujem medzi Canon 550 -50D.

Predom ďakujem za vaše rady.
 
b.a.f.o.a.r.t.
2011-06-08 21:37:28+02
príspevok od: xitanaf
1100 12mpx, 550 18mpx, a čo tak kompromis 500 s 15mpx???
teraz si len tak treskol vsak ??? Lebo az ne tak by som sa rad dozvedel v com je 500ka lepsia od 1100???
 
xitanaf
2011-06-08 22:24:10+02
príspevok od: b.a.f.o.a.r.t.
teraz si len tak treskol vsak ??? Lebo az ne tak by som sa rad dozvedel v com je 500ka lepsia od 1100???
samozrejme, ze som prioritne iba tresol, ked sa nevedia dohodnut ci 18mpx alebo 12mpx. Myslim, ze jediny rozdiel medzi 1100 a 500 je, ze 500vka ma odstranovanie prachu, v menu je toho asi viac k uziv. nastaveniu atd., teda nic bez coho by sa nedalo existovat
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2011-06-08 22:30:36+02
príspevok od: Bells
Dobrý deň,

po 3 rokoch by som chcela prejsť s compaktu Sony DSC H10 na zrkadlovku. Ale neviem si správne vybrať, ktorý by bol pre mňa najvhodnejší, preto by som potrebovala radu.
Mám možnosť si kúpiť objektív Sigma 28-200 a chcela by som si ho kúpiť, lenže neviem aké telo je najvhodnejšie. Dlho som rozmýšľala nad Canon 550D a myslím, že by mi aj ponúkol to čo v hľadám vo fotoaparáte. Ale zase Canon 50D sa dá nájsť skoro za rovnakú cenu ako 550D tak, teraz neviem čo je výhodnejšie? Potrebujem nové telo k vyššie spomínanému objektívu. Pár ľudí mi odporúčalo 50D, že je to už stredná trieda a viac sa to oplatí ale zase niektorý mi hovorili, že stačí aj 550D na začiatok s dobrým objektívom. A dnes som čítala recenziu na Nikon D3100, že vraj je to vhodný fotoaparát pre tých čo prechádzajú z compaktu na zrkadlovku. Ak mám povedať bola by som rada, aby smi fotoaparát slúžil nejakých tých pár rokov a podľa potreby by som si k nemu už iba dokupovala objektív. Už som si čítala veľa recenzií na tieto tri fotoaparáty a nejako si z nich neviem vybrať.. Hoci osobne sa rozhodujem medzi Canon 550 -50D.

Predom ďakujem za vaše rady.
kup si čo sa ti bude najviacej pozdávať, kedže si dievča asi tibude vyhovovať malý a ľahký 550D / 600D, ber z týchto dvoch podla mna to má lepší obraz ako 50D. No a 18-55 IS je ovela lepší ako sigma 28-200 - na tu sa rýchlo vykašli, a čím skôr si kup pevný Canon 50F1,8 aby si začala robiť fotky a nie cvaky. Foťák je to posledné čo ovplyvní tvoju tvorbu, všetko je to v hlave

To že sa s 18-55 IS nedá urobiť dobrá či ostrá fotka je bulshit najsamväčší ten objektív má jediný vážnejší limit a tým je svetelnosť. Podstatne lepšiu zoom službu ti urobí len drahý 17-55 IS alebo hrkálkový tamron 17-50 F2,8.

Niečo typu 15-85 IS , 17-85 IS či 18-135 ti moc muziky neprinesie len bude drahší a s kvetinkovou clonu...
 
falco.tinnunculus
2011-06-08 22:44:50+02
Ergonomia, buffer. 1100D "pali" 1.5 rawov za sekundu, xx0D rada aspon dvakrat tolko...treba sa rozhodnut, co potrebujem...ci o 5% lepsiu kvalitu obrazu, alebo vacsiu pravdepodobnost, ze vobec zachytim ten-ktory moment deja so zaostrenym objektivom.
Vacsi dynamicky rozsah je dobra vec v kontrastnych scenach...lenze pri nich lacny setovy objektiv casto robi zavoje,prasiatka a vyblednute tiene,ci fadne farby. Podla mna 550D by mal byt ok fotak pre zaciatocnika takeho vsefotiaceho,nebude obmedzovat zeby bol pomaly,obraz ma slusny...pripadne v 600D sa vylepsovala ergonomia,ma trochu vacsi grip... treba si tie fotaky vyskusat nazivo,to potom clovek pochopi ten rozdiel medzi triedami.
 
pxls.jpg
2011-06-09 00:08:57+02
príspevok od: falco.tinnunculus
Ergonomia, buffer. 1100D "pali" 1.5 rawov za sekundu, xx0D rada aspon dvakrat tolko...treba sa rozhodnut, co potrebujem...ci o 5% lepsiu kvalitu obrazu, alebo vacsiu pravdepodobnost, ze vobec zachytim ten-ktory moment deja so zaostrenym objektivom.
Vacsi dynamicky rozsah je dobra vec v kontrastnych scenach...lenze pri nich lacny setovy objektiv casto robi zavoje,prasiatka a vyblednute tiene,ci fadne farby. Podla mna 550D by mal byt ok fotak pre zaciatocnika takeho vsefotiaceho,nebude obmedzovat zeby bol pomaly,obraz ma slusny...pripadne v 600D sa vylepsovala ergonomia,ma trochu vacsi grip... treba si tie fotaky vyskusat nazivo,to potom clovek pochopi ten rozdiel medzi triedami.
sprav mi plz fotku v protisvetle 18-55 IS a potom fotku s tvojim oblubenym objektivom - porovname.
 
Bells
2011-06-09 18:47:43+02
príspevok od: Jozef Peniak
kup si čo sa ti bude najviacej pozdávať, kedže si dievča asi tibude vyhovovať malý a ľahký 550D / 600D, ber z týchto dvoch podla mna to má lepší obraz ako 50D. No a 18-55 IS je ovela lepší ako sigma 28-200 - na tu sa rýchlo vykašli, a čím skôr si kup pevný Canon 50F1,8 aby si začala robiť fotky a nie cvaky. Foťák je to posledné čo ovplyvní tvoju tvorbu, všetko je to v hlave

To že sa s 18-55 IS nedá urobiť dobrá či ostrá fotka je bulshit najsamväčší ten objektív má jediný vážnejší limit a tým je svetelnosť. Podstatne lepšiu zoom službu ti urobí len drahý 17-55 IS alebo hrkálkový tamron 17-50 F2,8.

Niečo typu 15-85 IS , 17-85 IS či 18-135 ti moc muziky neprinesie len bude drahší a s kvetinkovou clonu...
Dnes som bola pozrieť 550D v obchode a je veľmi ľahký a aj dobre sa mi držal v ruke a aj predavač fo Fujifilme nám ho odporučil. A koniec koncom už som si ho objednala s 18-55 objektívom. Čiže som sa rozhodla. Na začiatok to stačí S potom uvidíme.

Tiež si myslím, že môžem mať svetovú techniku, keď budem robiť iba cvaky, bude to o ničom: mám takú kamarátku, ktorá len básni o zrkadlovka a hrá sa na veľkú fotografku ale ak jej hovorím ako by mohla vylepšiť fotku lepšou kompozíciou tak to už nepočúva. Na svoju 550D sa teším a viem, že sa budem na nej poriadne dlho učiť a verím, že to bude zato stáť
 
Bells
2011-06-09 18:51:45+02
príspevok od: falco.tinnunculus
Ergonomia, buffer. 1100D "pali" 1.5 rawov za sekundu, xx0D rada aspon dvakrat tolko...treba sa rozhodnut, co potrebujem...ci o 5% lepsiu kvalitu obrazu, alebo vacsiu pravdepodobnost, ze vobec zachytim ten-ktory moment deja so zaostrenym objektivom.
Vacsi dynamicky rozsah je dobra vec v kontrastnych scenach...lenze pri nich lacny setovy objektiv casto robi zavoje,prasiatka a vyblednute tiene,ci fadne farby. Podla mna 550D by mal byt ok fotak pre zaciatocnika takeho vsefotiaceho,nebude obmedzovat zeby bol pomaly,obraz ma slusny...pripadne v 600D sa vylepsovala ergonomia,ma trochu vacsi grip... treba si tie fotaky vyskusat nazivo,to potom clovek pochopi ten rozdiel medzi triedami.
Ak môžem namietať poznám ľudí, ktorí dokážu aj s obyčajným seťákom mať skvelé ostré fotky a aj s 550D krásne fotky, bez prepalov. A čo som pozerala jedna holka neviem ako sa volala fotila 50 objektívom a tiež mala dosť prepaly niekde. Určite je to o tom ako sa človek s tým foťákom naučí robiť, začiatok je vedieť ovládať foťák a vychytať jeho chyby. Môžem mať neviem aký drahý objektív keď si neviem správne nastaviť clonu a tak.

Tak už som si objednala 550D
 
verika
2011-06-09 19:03:05+02
príspevok od: Bells
Ak môžem namietať poznám ľudí, ktorí dokážu aj s obyčajným seťákom mať skvelé ostré fotky a aj s 550D krásne fotky, bez prepalov. A čo som pozerala jedna holka neviem ako sa volala fotila 50 objektívom a tiež mala dosť prepaly niekde. Určite je to o tom ako sa človek s tým foťákom naučí robiť, začiatok je vedieť ovládať foťák a vychytať jeho chyby. Môžem mať neviem aký drahý objektív keď si neviem správne nastaviť clonu a tak.

Tak už som si objednala 550D
Ja mam 550ku,tiez som dlho zvazovala a skusala aj to aby mi "sadol do ruky" je tak akurat, ja som s nim spokojna. Co s atyka objektivu , kupila som ho so setovym, co bol pre mna tiez velky skok dopredu od kompaktu . Ale pozicana pevna50ka sa mi velmi pacila. Urcite si ju kupim. Je to maly objektiv s dobrou svetelnostou aj kresbou, hlavne na portrety. A Nezalezi od objektivu ci mas na fotke prepaly alebo nie
 
werdza
2011-06-09 19:07:44+02
príspevok od: Bells
Ak môžem namietať poznám ľudí, ktorí dokážu aj s obyčajným seťákom mať skvelé ostré fotky a aj s 550D krásne fotky, bez prepalov. A čo som pozerala jedna holka neviem ako sa volala fotila 50 objektívom a tiež mala dosť prepaly niekde. Určite je to o tom ako sa človek s tým foťákom naučí robiť, začiatok je vedieť ovládať foťák a vychytať jeho chyby. Môžem mať neviem aký drahý objektív keď si neviem správne nastaviť clonu a tak.

Tak už som si objednala 550D
550 bude dobra volba ja som z kompaktu presla na 450D a fotila s nim vyse dvoch rokov a bola velmi spokojna, akurat mi bolo uz na to, co fotim iso malo, tak som musela preist na fullframe, ale na zaciatok ti bude bohato stacit a k nemu dufam, ze si vzala aj 50 mm 1,8. ta a setak 17-50 uplne na zaciatok stacia. a mas pravdu, ze s kazdym objektivom mozes spravit prepal, aj, ked budes fotit naprikload na prioritu clony ale, ked budes fotit don rawka, tak to len klikom opravis aj cez ten pribaleny canon program
 
stancok
2011-06-15 21:57:24+02
zober nikon D3100 na ucenie je ako stvoreny, prip. D5100(je sice trosku drahsi, ale obrazova kvalita je uzasna-najdi si aktualnu recenziu na tejto stranke) ak chces mat aj vyklopny displej ,k tomu by som odporucil zobrat set s objektivom nikon 18-105mm ,prip kupit osobitne telo a objektiv tamron 18-270mm tu ho mas celkom lacno http://www.najnakup.sk/Porovnaj_fotoobjektivy_TAMRON-18-270mm-F-3-5-6-3-Di-II-VC-AF_200532.html inak stoji niekde aj o 2 stovky viac prip je tu este jedna varianta kupit osobitne telo a k tomu original nikon objektiv 18-200mm ,no ten uz je trochu drahsi http://www.najnakup.sk/Porovnaj_fotoobjektivy_NIKON-AF-S-18-200mm-f-3-5-5-6G-DX-VR-II_86547.html ale na zaciatok Ti uplne postaci aj set s rozsahom 18-105 ,ci uz nikon D3100: http://www.najnakup.sk/Porovnaj_digitalne-zrkadlovky_NIKON-D3100--18-105-AF-S-DX-VR_591208.html alebo D5100: http://www.najnakup.sk/Porovnaj_digitalne-zrkadlovky_NIKON-D5100--18-105-AF-S-DX-VR_702289.html tak dufam ze som dostatocne poradil a pomohol aj ked mozno si sa uz rozhodla pre canon ale i tak neolutujes, aj 550D je na urovni zhruba tychto nikonov..
 
beejay
2011-06-23 13:28:49+02
Nuz ja by som odporucal 1100D (alebo ked velmi chces tak 550D)... a k tomu urcite nie objektiv s rozsahom 28-200. Par krat budes chciet odfotit krajinku alebo priatelov v interiery - potom zistis, ze co to je 28 (44mm EQ) na zaciatku. Hned si budes buchat hlavu o stenu. Tak to uz radsej Canon 18-200 - univerzalny na "vsetko" samozrejme s kompromisom, co sa tyka kvality obrazu. Alebo setak 18-55 II IS a k tomu 50 1.8 II. Ja osobne mam 450D + 18-55II + 55-250 IS + 50 1.8 II a najcastejsie pouzivam 50ku. Je to veeeela muziky za strasne malo penazi. Samozrejme stavba tela zodpoveda cene, ale opticka kvalita predci aj ovela drahsie objektivy. Ale o tom sa tu uz pisalo X razy.
Tak Sigma skonci velmi skoro v zalozni alebo v bazari, to mi ver!
 
beejay
2011-06-23 13:30:13+02
Vidim, ze si sa uz viac menej rozhodla pre 550D + 18-55IS - dobra volba... Dobre, ze ta odhovorili od tej sigmy...
 
Strana 4 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()