Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

zrkadlovka so setovym objektyvom alebo pokročili kompakt?

antonko2598
antonko2598 2011-07-03 10:39:58+02
aom zaciatocnik a bavi ma fotit. do foto investujem tak do 700 EUR bude lepsie si kupit nejaku zrkadlovku so setovym objektivom alebo pokročili kompakt napr. olympus XZ-1. Ja by som chcel fotit aj makro, počul som o reverznych kruzkoch ale nebude so setovym objektyvom horsia kvalita obrazu? myslym efekt rybieho oka, pomale ostrenie... Dakujem za odpoved
ANTON
 
denySK
2011-07-06 09:00:41+02
technicky*
 
viking81
2011-07-06 10:09:44+02
príspevok od: denySK
ja sa ti necudujem ze chces dat 700 eur za amatersku zrkadlovku a setak. podobne som to totiz spravik pred rokon, kupil vyhodny dualzoom kit pentax kx...po dokupeni pevnej svetelnej 50tky som setaky odlozil do krabice,ale k veci. predal son ho komplet za 500eur, cize mam mensi rozpocet na fotak ako ty. idem kupit pouzity canon 40d a k tomu plastovu pevnu 50 / 1.8. tebe by za 700€ vyslo s trochu stastim telo 40d s makracom canon 100 macro usm bez is, oba jazdene ale dnes bezne chodia 40d-cka vo vynikajucon stave za 400€ a ten macro objektiv som nedavno videl za 350€,,,a ver tonu ze tato kombinacia sa ti bude nielen lepsie ovladat (40d je oproti 550d uplne niekde inde), ale budu ti z toho liezt aj ovela krajsie fotky (techniky)... tak popremyslaj a popozeraj bazary, najdes tam aj kusky s cerstvo menenou zavierkou alebo kusky s 10000 nafotenymi fotkami za 400€.
problem je ze len s ohniskom 100 toho moc nepofoti nieco jus sirsie mu bude chybat tak ci tak
 
denySK
2011-07-06 10:12:11+02
to vykryje setakom za par euro, staci aj bez IS...urcite lepsie ako kupit 550D + setak a dosetrit na makro, pretoze lepsie je "potom" setrit na setak v hodnote 40eur ako na makro v hodnote povedzme 300€
 
Leito
2011-07-06 11:38:13+02
príspevok od: denySK
ja sa ti necudujem ze chces dat 700 eur za amatersku zrkadlovku a setak. podobne som to totiz spravik pred rokon, kupil vyhodny dualzoom kit pentax kx...po dokupeni pevnej svetelnej 50tky som setaky odlozil do krabice,ale k veci. predal son ho komplet za 500eur, cize mam mensi rozpocet na fotak ako ty. idem kupit pouzity canon 40d a k tomu plastovu pevnu 50 / 1.8. tebe by za 700€ vyslo s trochu stastim telo 40d s makracom canon 100 macro usm bez is, oba jazdene ale dnes bezne chodia 40d-cka vo vynikajucon stave za 400€ a ten macro objektiv som nedavno videl za 350€,,,a ver tonu ze tato kombinacia sa ti bude nielen lepsie ovladat (40d je oproti 550d uplne niekde inde), ale budu ti z toho liezt aj ovela krajsie fotky (techniky)... tak popremyslaj a popozeraj bazary, najdes tam aj kusky s cerstvo menenou zavierkou alebo kusky s 10000 nafotenymi fotkami za 400€.
Co sa týka toho ovladania tak neviem či sa 40D ovlada lepšie alebo horšie ako 550D nemam vobec taketo skusenosti. Ty si už držal 550D v ruke alebo si to mysliš??? lebo je to moja prva zrkadlovka ale tak ovlada sa celkom v poho. A čo sa týka toho modelu tak som šiel do neho aj preto že podla mna ten canon 40D ma väčši šum pri vyšich ISO ako 550D. A druha vec pre mna raz za čas a jto video bude s tym som ratal. A mysliš že ta 40D da krajšie fotky technicky ani by som nepovedal zaleži aky bude mať objektív telo to je minimum na fotke či?
 
peter.korytiak
ePhotoshop 2011-07-06 18:29:43+02
príspevok od: antonko2598
aom zaciatocnik a bavi ma fotit. do foto investujem tak do 700 EUR bude lepsie si kupit nejaku zrkadlovku so setovym objektivom alebo pokročili kompakt napr. olympus XZ-1. Ja by som chcel fotit aj makro, počul som o reverznych kruzkoch ale nebude so setovym objektyvom horsia kvalita obrazu? myslym efekt rybieho oka, pomale ostrenie... Dakujem za odpoved
ANTON
zrkadlovka+seťák+bazárový makro objektív
 
Crazy41
2011-07-06 19:19:26+02
príspevok od: antonko2598
nwm sa rozhodnut ze ci 1100D abo D3100-vku abo mozno kompakt s vymenitelnym objektyvom ale to v najposlednejsom rade asi pre mna. no len zeby som mal na dajake "sklo".
kup si nikon ak to chces nasadzovat reverzne, starsie D objektivy maju clonovy kruzok co ti umozni nastavit clonu aj ked bude objektiv opacne,alebo canon + stare m42 objektivy
 
KaluzMan
2011-07-06 19:35:49+02
podobne rozhodovanie som mal aj ja... nakoniec som si kupil zrkadlovku, aj ked len uplne zakladnu, Nikona D40... a teraz uz viem, ze to bolo jednoznacne dobre rozhodnutie :o)
 
denySK
2011-07-06 19:54:45+02
príspevok od: Leito
Co sa týka toho ovladania tak neviem či sa 40D ovlada lepšie alebo horšie ako 550D nemam vobec taketo skusenosti. Ty si už držal 550D v ruke alebo si to mysliš??? lebo je to moja prva zrkadlovka ale tak ovlada sa celkom v poho. A čo sa týka toho modelu tak som šiel do neho aj preto že podla mna ten canon 40D ma väčši šum pri vyšich ISO ako 550D. A druha vec pre mna raz za čas a jto video bude s tym som ratal. A mysliš že ta 40D da krajšie fotky technicky ani by som nepovedal zaleži aky bude mať objektív telo to je minimum na fotke či?
550tku som drzal v rukach, 40d nie, ale 40d ma stavovy dispplay a ovladanie pomocou otocneho volica, 550d nema stavovy display, takze musis vsetko nastavovat cez hlavny display, a ma ovladanie tlacitkami. 40d je poloprofi trieda, magneziove telo a podobne, drzat a ovladat sa bude rozhodne lepsie ako amaterske "plastove" telo bez stavoveho displaya,,.
Co sa tyka sumu, pochybujem ze 18 Mpix na 550d bude menej sumet ako 10Mpix na 40d. Pentax kx kazdy hodnoti ako silny aparat co sa sumy a ISO tyka, poviem ti pravdu, aj tak budes vzdy tlacit iso na minimum, na iso vecsie ako 800 som odfotil mozno 10 fotiek z 9 000,,,ja osobne ked chcem fotit v tme tak pouzijem externy blesk, ale na 40d sa do ISO 1600 nemusis bat vyrazneho sumu....
Ano zalezi to viac od objektivov, ale pohodlne ovladanie a drzanie je tiez myslim dolezity argument. Ak planujes ze casom k 550d dokupis nejake kvalitne sklo, nech sa paci, ja som ti len napisal co kupujem ja a pochybuj o tom ze by si zbadal vyrazny rozdiel na fotkach odfotenych 40d a 550d s tym istym objejktivom, preto byt tebou kupm jazdene 40d v dobrom stave a k nemu hned kvalitne sklo, lepsie urobit nemozes
 
Leito
2011-07-06 20:00:19+02
No tak ja už asi nie, ja už kupene mam a možno je všetko pravda čo pišeš ako vrvavim ja som okrem kompaktu teraz už aj zrkadlovky 550D nič ine nedržal takže nveim porovnať držanie 40D napr. 4o sa týky porovnania kvality aj ja si myslim že rozdiel neuvidiš v obrazku, ale aspon ja mam taku povahu že ja nerad kupujem použite veci bojim sa toho že tam je niečo dokazene......vieš ako začiatočnik si nevšimne nejake detaily a chod po 2 týždnoch za nim že toto je tam zle atd...... ja rradšej kupim nove a viem že by to malo byť ok ..su aj samozrejme vadne kusy ale tak reklamovať možem do 2 rokov.
 
DeepGirl
2011-07-06 20:06:30+02
Za 700 Eur dostaneš Nikon D3100 aj seťák 18-105, ktorý patrí k tým lepším... a ešte Ti zostane stovka na pamäťovú kartu a sadu troch 67 mm filtrov (UV, polarizák, ND4).
 
wayne
2011-07-06 20:25:44+02
vsetko je to o tom ake velke rozmery znesies a aku vahu akceptujes. pokial ti nerobi problem nosit vacsiu a tazsiu zrkadovku investuj do nej, pokial ti vyhovuje 4/3 snimac, je tu micro 4/3 segment alebo sony nex pokial ta bavi chodit do menu. no a ak ti netreba vymenne objektivy alebo vyslovene malu hlbku ostrosti, stale je tu tebou spominany xz-1. ja mam napr D90, s ktorym fotim najradsej, rodinu, deti, kvietky... ak vsak idem len tak na prechadzku alebo do mesta, kde viem ze vacsia hlbka ostrosi je vyhoda, staci mi aj olympus e-pl1.
 
denySK
2011-07-07 13:31:50+02
príspevok od: Leito
No tak ja už asi nie, ja už kupene mam a možno je všetko pravda čo pišeš ako vrvavim ja som okrem kompaktu teraz už aj zrkadlovky 550D nič ine nedržal takže nveim porovnať držanie 40D napr. 4o sa týky porovnania kvality aj ja si myslim že rozdiel neuvidiš v obrazku, ale aspon ja mam taku povahu že ja nerad kupujem použite veci bojim sa toho že tam je niečo dokazene......vieš ako začiatočnik si nevšimne nejake detaily a chod po 2 týždnoch za nim že toto je tam zle atd...... ja rradšej kupim nove a viem že by to malo byť ok ..su aj samozrejme vadne kusy ale tak reklamovať možem do 2 rokov.
samozrejme, s tym suhlasim, pokial sa clovek nevyzna do aparatu a nema si ako skontrolovat, resp. nevie co sa ma pytat predajcu pouziteho fotaku, tak je dost mozne ze kupi telo s nejakou chybou a pod. Ja som tiez pri kupe prveho zrkadla radsej chcel vsetko nove, aj objektivy, lebo som sa do toho nevyznal...takze fayn, s 550D mas aspon video ako bonus

// a nikon d3100 nema zase motorcek v tele, ked uz to najlacnejsie, tak 1100D od canonu
 
mavin
2011-07-07 15:06:27+02
príspevok od: Leito
No tak ja už asi nie, ja už kupene mam a možno je všetko pravda čo pišeš ako vrvavim ja som okrem kompaktu teraz už aj zrkadlovky 550D nič ine nedržal takže nveim porovnať držanie 40D napr. 4o sa týky porovnania kvality aj ja si myslim že rozdiel neuvidiš v obrazku, ale aspon ja mam taku povahu že ja nerad kupujem použite veci bojim sa toho že tam je niečo dokazene......vieš ako začiatočnik si nevšimne nejake detaily a chod po 2 týždnoch za nim že toto je tam zle atd...... ja rradšej kupim nove a viem že by to malo byť ok ..su aj samozrejme vadne kusy ale tak reklamovať možem do 2 rokov.
priklanam sa taktiez k nazoru, ze jazdena 40D je lepsia volba ako ako nieco z XXXD triedy. Moja prva zrkadlovka bola 300D, potom som dokupil 40D a krok dopredu to bol obrovsky... a to este musim zdoraznit ze 300D mala este rozmery fotoaparatu... to co zacali vrabat tusim od 400D ci 450D... uz malo velkost kompaktov alebo ja by som to pomenoval "zrkadloviek" pre deti. Dospelemu cloveku sa to jednoducho v ruke blbo drzi.... ergonomiu ovladania 40ky ani nespominam... otocny volic a pod. prvky, ktore XXXD namaju su na nezaplatenie.... 40D som pred par tyzdnami predal.... a bolo mi za nou smutno, pretoze ju povazujem za najvydarenejsi model v XXD serii....
 
Marosh
2011-07-07 15:32:23+02
40D je super zrkadlovka, kúpil som ju približne pred mesiacom, pred tým som používal kompakt... Bol som s nim spokojný, fotil som všetko manuálne a na ňom som sa naučil ovládať expozíciu a fotiť kreatívne, prechod na zrkadlovku bol teda jednoduchší Najprv som chcel ísť do nižšej rady, dokonca aj tej najnižšej XXXXD so zárukou, no za tú cenu mám poloprofesionálnu 40D, neľutujem bola to najlepšia voľba, síce používaná (aj keď bez akejkoľvek stopy opotrebovania) a bez záruky...
Otočný volič si neviem vynachváliť, taktiež to už nie je plast a rozmery sú ideálne.. a samozrejme stavový display, ten je na nezaplatenie
 
denySK
2011-07-08 13:03:49+02
Vidim ze nie som sam, ktory je schopny i v dnesnej dobe ist do 40D-cka
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()