Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Lepšiu zrkadlovku alebo na Ca 550D L-kový objektív

ShelbyGT500
ShelbyGT500 2011-07-24 13:28:52+02
Zdravím vás milí nadšenci fotosveta. Chcel by som si dať poradiť od vás ohľadom jednej veci. Mám Canon EOS 550D a ako študent som si zarobil nejaké tie peniaze a uvažujem na kúpou L-kového objektívu. A tu spočíva moja otázočka. Nebolo by lepšie kebyže predám môj Canon 550D a došetrím na 7D alebo 5D M.II (prípadne z bazáru) .

Ktorá alternatíva je podľa vás určite rozumnejšia. Ďík
 
fct.sk
2011-07-31 20:06:27+02
príspevok od: bobo01
Rada je jednoduchá. Určite investuj do objektívov! S kvalitným objektívom nafotíš kvalitné obrázky aj s horším telom. Opačne to nefunguje! Okrem toho, dobré objektívy výrobca často nemení a mnohé L-kové objektívy sú špičkové aj po mnohých (desiatich) rokoch. O telách sa toto povedať nedá!
Osobne si skladám novú výbavu od Nikonu a filozofia je rovnaká. Nové špičkové sklá použiteľné aj na FF formáte a telo (APS-C) som kúpil z druhej ruky, len aby som ušetril. Keď budem mať to čo potrebujem na moje fotenie, potom začnem pozerať po novom foťáku.
Priklanam sa... Fotoaparat jeho kupou strati velku cast hodnoty. Hodnota objektivov klesa aj na 2nd-hand trhu podstatne pomalsie.
 
fct.sk
2011-07-31 20:08:14+02
príspevok od: rumrunner
to si musis zodpovedat sam...potrebujes skor svetelnost alebo vacsi rozsah?? ja idem do 24-70
Ak to nechces vyslovene na "travel" fotku, tak chod radsej do svetelnejsieho objektivu. 24-70 od Canonu je velmi slusny kusok. S tou 24-105 nemam ziadne skusenosti, ale mal som stvorkovy 17-40 a casom som ho vymenil za 16-35...hlavne koli svetelnosti.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()