Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Pomoc - nikon D80 alebo nikon D5100

benzin55
benzin55 2011-07-27 22:39:26+02
Rozhodujem si kúpiť zrkadlovku a neviem sa rozhodnúť medzi nikonom D80 alebo D5100... .
 
SK_8er
2011-07-29 22:53:12+02
príspevok od: javelin
Aberacia je prednostne vec objektívu....
CCD snímač je v nevýhode oproti CMOS-u jedine väčším šumom pri vyššom ISO......
CCD je kontrastnejší , má peknejšie farby a vôbec fotka z neho už na prvý pohľad vyzerá peknejšie.....
Bohužial pozeratelný strop na monitore je tak cca 1000 ISO...papier do 1600....(moje kriteria)....
Dievča na fotke ,však podľa mňa ,utrpelo hlavne nevhodným nastavením bielej....
jop to ja viem, ale je mozne aby sa spraval na celkm odlisnom tele trosku inaksie nie ?
a suhlasim, ta d80 ma milo prekvapila a nelutujem jej kupu, myslim ze je to dobra masinka a priatelke pre hobby uplne staci, chcela d90 ale cena aj bazarovej bola vysoka tak sme zvolili takto a je spokojna aj ona
s tym vyvazenim bielej to este vyskusam, fotim do raw a na automatike mam WB, moc sa mi nezda ze by to bolo v tom este to preverim ked mi vrati priatelka objektiv
 
javelin
2011-07-31 10:36:27+02
príspevok od: SK_8er
jop to ja viem, ale je mozne aby sa spraval na celkm odlisnom tele trosku inaksie nie ?
a suhlasim, ta d80 ma milo prekvapila a nelutujem jej kupu, myslim ze je to dobra masinka a priatelke pre hobby uplne staci, chcela d90 ale cena aj bazarovej bola vysoka tak sme zvolili takto a je spokojna aj ona
s tym vyvazenim bielej to este vyskusam, fotim do raw a na automatike mam WB, moc sa mi nezda ze by to bolo v tom este to preverim ked mi vrati priatelka objektiv
No práve, WB v auto režime , občas kiksne.............
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()