Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Nikon D7000 aj vám sa zdá ze to video na nic?

BlackWolf
BlackWolf 2011-11-10 17:40:57+01
Zdravím,

vladním nikon D7000 som sním spokojny az na dve veci - mam jeden z pryvch modelov takze senzor sa ako kazdemu velmi masti .. uz mam an to take nervy ze to pojdem asi vyreklamovat.

no a dalsi problem je video.. neviem ako vam ale mne sa video na mojom nikone vobec nepaci.. pride mi to take pixelove take ako keby som tam mal nastavene ISO 1600 a mam tam pritom ISO 100 proste nepride mi to kvalitne.. ak je pravda ze Dr. House sa jeden diel natocil canonom tak toto sa neda proste zrovnat... chcem sa spytat ci mate rovnaky pocity z videa na tomto modely alebo som jediny - je mozne ze mam chybny senzor nevylucujemale to by sa snad prejavovalo aj pri fottke a tam problem nebadam.

Samozrejme nahravam na full HD video maximalna kvalita... nemoze byt napriklad problem s tym ze mam cartu s richlostou class 4 a co ja viem fotak automaticky nejak komrimuje data z dovodu aby to stihalo zapisovat an kartu a potom to video sa mi nezda az tak kvalitne? no ak ma pol minutove video temer sto mega tak je to potom vacsi bitrate ako maju full hd blu ray filmy no a to je neporovnatelna kvalita...
 
Fatty
2011-11-11 20:39:12+01
príspevok od: wlad
jedna pani povedala, a jeden BlackWolf pustil do gati
pri všetkej úcte, ale potom ČO je na tej pravej strane???
prach? a prečo sa hromadí práve na jednom okraji???
ty si už videl takto čudne zaprášený čip?
podla mňa sú to na 90% striekance oleja...
 
wlad
2011-11-11 20:43:09+01
príspevok od: BlackWolf
Milano1: super ukazka kao vyzera drbnuto senzor po cca 3 mesiacoch od cistenia u mna je to to iste, a presne na tom istom mieste prave naschval teraz mi volal chlapik co si tyzden po mne kupil D7000 ze na pravej strane ma zadrbane fotky co s tym hovorim zadrbany senzor od oleja chod si to dat vycistit... a potom mi tu niekto trepne ze co ja trepem ze vacsina prvych modelov mala problem s olejovanim senzora... ved to je humus a uz uvazujem o skutcne reklamacii ze si spravim vylet do prahy a nech mi ho rovno vymenia alebo daco s tym spravia toto nie je mozne aby sa fotak v tejto kategorii takto olejoval ... taketo zadrbanie senzora uz velmi tazko odstranis v PS

wlad: neviem co som ti spravil neviem ci som ti hodnotil nejak zle fotky ze si na mna tak podrazdeny ale ja sa s fotakom nehram nie je to moja hracka ja si snim okrem ineho zarabam a teraz som chcel natocit jeden reklamny spot do sutaze studentov VS a v skolskom medialnom centre mi povedali ze naco chcem profi kameru ked mam profi fotak a ten nataca dobre video a ja ze lebo video je o nicom a tak som to zacal skumat ci len ja mam o nicom video alebo ako to je ... proste ak je toto v pohode a takto to maju vsetci tak som sklamany kvalitou to je cele lebo kvalita je vsade vychvalovana do nebies a porovnavana s profi kamerami a ja ten nazor nemam ani z daleka to je vsetko
pozri, keby si chcel riesit problem, tak fotak reklamujes a dostanes novy kus.
Alebo si myslis, ze ten olej na senzore tam mas kvoli tomu, ze sa malo stazujes na diskusnych forach ? Jednoducho tu nie je vobec co riesit - ked mas vadny kus, tak to reklamuj - ked sa zasere znovu, tak znovu reklamuj, a do tretice mas nove telo. Alebo trpis nejakym masochizmom a POTREBUJES mat vadny vyrobok aby si mohol byt nasraty ? ...naozaj nerozumiem...

moja D7000cka ma seriove cislo 60043XX, a je absolutne bezproblemova
 
wlad
2011-11-11 20:56:18+01
príspevok od: Fatty
pri všetkej úcte, ale potom ČO je na tej pravej strane???
prach? a prečo sa hromadí práve na jednom okraji???
ty si už videl takto čudne zaprášený čip?
podla mňa sú to na 90% striekance oleja...
netvrdim ze nie. Ale tvrdim ze je totalna blbost ked niekto napise ze vsetky prve D7000cky striekaju olej. A ked este dotycny namiesto reklamacie vadneho vyrobku riesi len cistenie a potom sa stazuje ze to ma stale spinave, nuz, takemu cloveku niet pomoci.
Ked si kupim nove auto a skapina mi stale na neutrale motor, nebudem to riesit drzanim zoslapnuteho plynoveho pedalu.
 
total empty
2011-11-11 20:56:21+01
príspevok od: wlad
Dobre rano - ved na fullhd podporuje D7000cka len 24 FPS !!
Ked chces plynule video so 400FPS, kup si Nikon 1.

Mne stačí kamera Panasonic z 30fps. A dvd robím na 25fps a nerozmazuje pohyb.Takže asi tak.
 
Milano1
2011-11-11 20:56:33+01
príspevok od: wlad
pozri, keby si chcel riesit problem, tak fotak reklamujes a dostanes novy kus.
Alebo si myslis, ze ten olej na senzore tam mas kvoli tomu, ze sa malo stazujes na diskusnych forach ? Jednoducho tu nie je vobec co riesit - ked mas vadny kus, tak to reklamuj - ked sa zasere znovu, tak znovu reklamuj, a do tretice mas nove telo. Alebo trpis nejakym masochizmom a POTREBUJES mat vadny vyrobok aby si mohol byt nasraty ? ...naozaj nerozumiem...

moja D7000cka ma seriove cislo 60043XX, a je absolutne bezproblemova
Nič v zlom lebo neviem komu teraz píše ten pán staršieho vzhladu,ale dokážem pochopiť že ked niekto fotí pravidelne tak si jednoducho nemože dovoliť posielať foťak niekde na dlhší čas,teda ak nema druhe telo.
 
wlad
2011-11-11 20:59:02+01
príspevok od: Milano1
Nič v zlom lebo neviem komu teraz píše ten pán staršieho vzhladu,ale dokážem pochopiť že ked niekto fotí pravidelne tak si jednoducho nemože dovoliť posielať foťak niekde na dlhší čas,teda ak nema druhe telo.
no tak ma smolu - pretoze dokonaly vyrobok este clovek nikdy nevyrobil a pokazit sa moze vsetko. Treba s tym pocitat.
 
wlad
2011-11-11 21:00:26+01
príspevok od: total empty
Mne stačí kamera Panasonic z 30fps. A dvd robím na 25fps a nerozmazuje pohyb.Takže asi tak.
lol, uz vidim to nerozmazane video s 25 fps
 
total empty
2011-11-11 22:18:06+01
príspevok od: wlad
lol, uz vidim to nerozmazane video s 25 fps
Tak ako on nafilmoval prechadzajúce auto foťakom,zo statívu, tak tak by to určite kamera nespravila, chceš povedať že všetky filmy ktoré si kedy videl boli rozmazané,lebo sú robené na 25fps ?
No čo ja viem,tak od 60fps vyšie-podľa potreby aj 2000fps používaju na rýchle akčné scény,aby pri spomalení ostalí ostré. Nemyslim,že niekto točí normálne scény, či svadby na 400fps,pokiaľ nieje z kraľovskej rodiny a má cely filmový štáb k dispozícií.
Nerozumiem tomu tvojmu smiechu. Ale budiš.
 
wlad
2011-11-11 22:25:55+01
príspevok od: total empty
Tak ako on nafilmoval prechadzajúce auto foťakom,zo statívu, tak tak by to určite kamera nespravila, chceš povedať že všetky filmy ktoré si kedy videl boli rozmazané,lebo sú robené na 25fps ?
No čo ja viem,tak od 60fps vyšie-podľa potreby aj 2000fps používaju na rýchle akčné scény,aby pri spomalení ostalí ostré. Nemyslim,že niekto točí normálne scény, či svadby na 400fps,pokiaľ nieje z kraľovskej rodiny a má cely filmový štáb k dispozícií.
Nerozumiem tomu tvojmu smiechu. Ale budiš.
ak nevidis motion blur pri 24fps filmoch, tak neviem aka plynulost ti chyba vo videu z d7000cky
 
total empty
2011-11-11 22:49:25+01
príspevok od: wlad
ak nevidis motion blur pri 24fps filmoch, tak neviem aka plynulost ti chyba vo videu z d7000cky
Pozrel si si to video? http://www.youtube.com/watch?v=n5ecyaPgnRE
Možno je na d7000 dobré, ale nato čo nasnímaš full HD kamerou nestačí.
Tvoja pripomienka je zavadzajúca, práve že vidím rozdiel a poznám chyby a nedostatky videí z foťakov.
Foťakom by mal robiť fotky, video je len taký doplnok,nie priorita prístroja.
Nemám chuť sa tu hádať.
Ak myslíš, že d7000 robi squelé video,prosím , ale nerob zo mňa blbca,že nerozoznám rozdiel medzi videami.
Pokajmu biely brat.
 
BlackWolf
2011-11-11 23:27:13+01
príspevok od: Milano1
Nestresuj,daj si to vyčisťiť niekde na slovensku,mam kamoša čo ma tiež tento problem,ono to prejde že vraj po nejakom 3ťom čistení,inak s tym full hd 24fps je dosť problem točit niečo v pohybe,ja použivam vždy len 1280/720 30fps hq, inak skus si dať fakt to manualne nastavenie videa a uvidíš napr.ako čas vplyva na rozmazavanie objektov v pohybe.....Sa mi hovorí že nestresuj,ked aj ja som,ale pred chvilou som debatil s kamošom čo ho ma tiež....
ved ty si hovoril somnou
 
BlackWolf
2011-11-11 23:34:18+01
príspevok od: wlad
pozri, keby si chcel riesit problem, tak fotak reklamujes a dostanes novy kus.
Alebo si myslis, ze ten olej na senzore tam mas kvoli tomu, ze sa malo stazujes na diskusnych forach ? Jednoducho tu nie je vobec co riesit - ked mas vadny kus, tak to reklamuj - ked sa zasere znovu, tak znovu reklamuj, a do tretice mas nove telo. Alebo trpis nejakym masochizmom a POTREBUJES mat vadny vyrobok aby si mohol byt nasraty ? ...naozaj nerozumiem...

moja D7000cka ma seriove cislo 60043XX, a je absolutne bezproblemova
ked mas chybne auto a das ho do servisu ze je od vyroby zle a je to seriozny predajca alebo vyrobca da ti nahradne aj zadarmo platis si len benzin - toto sa ale nestane ak si das reklamovat fotak a teraz si to zoberme z praktickeho hladiska: na novy kus mas narok len ak tri reklamacie budu vybavene neuspesne bez odstranenia daneho problemu pricom na vybavenie jednej reklamacie maju mesiac = 3 mesiace v riti fotak kym mam narok na novy? dakujem neprosim to si dovolit ako fotograf nemozem.. kto si foti zadok v zrkadle a dovolenky tak tomu je to jedno kto foti denno denne asi si to proste nemoze dovolit si poslat fotak co i len na tyzden nie to mesiac ci tri do prdele proste to nejde iste vies o com hovorim .
 
wlad
2011-11-11 23:47:04+01
príspevok od: BlackWolf
ked mas chybne auto a das ho do servisu ze je od vyroby zle a je to seriozny predajca alebo vyrobca da ti nahradne aj zadarmo platis si len benzin - toto sa ale nestane ak si das reklamovat fotak a teraz si to zoberme z praktickeho hladiska: na novy kus mas narok len ak tri reklamacie budu vybavene neuspesne bez odstranenia daneho problemu pricom na vybavenie jednej reklamacie maju mesiac = 3 mesiace v riti fotak kym mam narok na novy? dakujem neprosim to si dovolit ako fotograf nemozem.. kto si foti zadok v zrkadle a dovolenky tak tomu je to jedno kto foti denno denne asi si to proste nemoze dovolit si poslat fotak co i len na tyzden nie to mesiac ci tri do prdele proste to nejde iste vies o com hovorim .
Ale ked ta Fabia taha 3.5 tonovu vlecku, Skoda pre tvoje potreby nebude mat velke pochopenie.
Ked tak strasne potrebujes mat 24h denne k dispozicii fotak na profesionalnu pracu, tak si nekupuj spotrebitelsku elektroniku. A ked ju uz kupujes, nechavaj si stare telo v zalohe pre taketo situacie.
 
Blackman
2012-03-31 14:20:44+02
príspevok od: total empty
Pozrel si si to video? http://www.youtube.com/watch?v=n5ecyaPgnRE
Možno je na d7000 dobré, ale nato čo nasnímaš full HD kamerou nestačí.
Tvoja pripomienka je zavadzajúca, práve že vidím rozdiel a poznám chyby a nedostatky videí z foťakov.
Foťakom by mal robiť fotky, video je len taký doplnok,nie priorita prístroja.
Nemám chuť sa tu hádať.
Ak myslíš, že d7000 robi squelé video,prosím , ale nerob zo mňa blbca,že nerozoznám rozdiel medzi videami.
Pokajmu biely brat.
V tomto videu vidis tiez problem? http://www.youtube.com/watch?v=UNKtFkX29IE
Tocene Nikonom D7000.
 
total empty
2012-03-31 16:40:10+02
príspevok od: Blackman
V tomto videu vidis tiez problem? http://www.youtube.com/watch?v=UNKtFkX29IE
Tocene Nikonom D7000.
Reaguješ po pol roku,...aj v tamtom video je to rozsekané,ale šikovne zostrihané,takže si to nevšimneš hneď. A nakoniec pokiaľ si myslíš,že je to dobre,tak si s tým toč videa. Furt nechápem prečo foťak chceš využívať na video,keď kamerou to ide ľahšie a lepšie,no nič.
 
Blackman
2012-03-31 20:04:57+02
príspevok od: total empty
Reaguješ po pol roku,...aj v tamtom video je to rozsekané,ale šikovne zostrihané,takže si to nevšimneš hneď. A nakoniec pokiaľ si myslíš,že je to dobre,tak si s tým toč videa. Furt nechápem prečo foťak chceš využívať na video,keď kamerou to ide ľahšie a lepšie,no nič.
Datumy este viem citat, dakujem za upozornenie. Na video ma svokor 2 profi kamery a vidim aky obraz lezie z toho a co lezie z fotaku. Fotak ma obrovsku variabilitu v pouziti objektivou, podstatne lepsia praca s hlbkou ostrosti. Kazdy system ma svoje pro a proti.
 
total empty
2012-03-31 21:17:07+02
príspevok od: Blackman
Datumy este viem citat, dakujem za upozornenie. Na video ma svokor 2 profi kamery a vidim aky obraz lezie z toho a co lezie z fotaku. Fotak ma obrovsku variabilitu v pouziti objektivou, podstatne lepsia praca s hlbkou ostrosti. Kazdy system ma svoje pro a proti.
No s tým systémom maš pravdu, lenže zabúdaš, že z akcie sa nedáva surové video,ale patrične upravené, ide o to isté čo robíš z fotkou-farby,jas a kontrast,gamma,priostrenie plus masky a efekty,aj pracovanie z vrstvamy. a t´ď.Dokonca je už aj HDR video.
Na foťaku mi vadí sekanie videa a rozmazovanie rýchlo sa pohybujúcich objektov,takisto pomalé ostrenie pri rýchlom zoomovaní a možno aj niečo ine,ale teraz to nechám tak.
Tiež by ma zaujímalo čím točia,alebo ako to robia pri tej telenovele Panelák,seká im to tam jedná radosť,farby a osvetlenie na hovno,vôbec celkový obraz.Náhodov som to nutené pozeral v krčme a nemal som nervy na to sekanie.Neviem aké má tvoj svokor kamery ani aký formát videa ukladá,ale napr.ja mám na kameré 10,5M foťak z bleskom,fotky ukladá sice len do jepg, ale aj tak stoja za hovno, kamera proste fotí zle.A čo sa týka hlbky ostrosti,veľa zaleži ako sa ten dotyčný vie s tým pohrať a akú ma techniku. at´D.
 
wlad
2012-03-31 22:36:38+02
príspevok od: total empty
No s tým systémom maš pravdu, lenže zabúdaš, že z akcie sa nedáva surové video,ale patrične upravené, ide o to isté čo robíš z fotkou-farby,jas a kontrast,gamma,priostrenie plus masky a efekty,aj pracovanie z vrstvamy. a t´ď.Dokonca je už aj HDR video.
Na foťaku mi vadí sekanie videa a rozmazovanie rýchlo sa pohybujúcich objektov,takisto pomalé ostrenie pri rýchlom zoomovaní a možno aj niečo ine,ale teraz to nechám tak.
Tiež by ma zaujímalo čím točia,alebo ako to robia pri tej telenovele Panelák,seká im to tam jedná radosť,farby a osvetlenie na hovno,vôbec celkový obraz.Náhodov som to nutené pozeral v krčme a nemal som nervy na to sekanie.Neviem aké má tvoj svokor kamery ani aký formát videa ukladá,ale napr.ja mám na kameré 10,5M foťak z bleskom,fotky ukladá sice len do jepg, ale aj tak stoja za hovno, kamera proste fotí zle.A čo sa týka hlbky ostrosti,veľa zaleži ako sa ten dotyčný vie s tým pohrať a akú ma techniku. at´D.
1. ziadna zrkadlovka nedokaze pri videu pouzitelne ostrit automaticky
2. 30fps video bude plynule vtedy, ked zo stativu budes natacat kamene
3. prilis rychle casy uzavierky sposobuju sekanie videa

ked to zhrniem - fotak funguje presne tak, ako vsetky ostatne. 30fps je malo. Ked sa nieco hybe rychlo:
1. bud to budes natacat pri 60-120 fps a uzavierke 1/100-1/200s,
2. alebo to bude rozmazane (motion blur) pri normalnych casoch uzavierky
3. alebo to bude sekat kvoli prilis rychlym casom uzavierky

Ziadna ina zrkadlovka by s rovnakymi parametrami videa nevyprodukovala o nic lepsi vystup. Potrebujes vyssi framerate. Medzi 30 a 60 fps je obrovsky rozdiel.
 
total empty
2012-03-31 23:39:54+02
príspevok od: wlad
1. ziadna zrkadlovka nedokaze pri videu pouzitelne ostrit automaticky
2. 30fps video bude plynule vtedy, ked zo stativu budes natacat kamene
3. prilis rychle casy uzavierky sposobuju sekanie videa

ked to zhrniem - fotak funguje presne tak, ako vsetky ostatne. 30fps je malo. Ked sa nieco hybe rychlo:
1. bud to budes natacat pri 60-120 fps a uzavierke 1/100-1/200s,
2. alebo to bude rozmazane (motion blur) pri normalnych casoch uzavierky
3. alebo to bude sekat kvoli prilis rychlym casom uzavierky

Ziadna ina zrkadlovka by s rovnakymi parametrami videa nevyprodukovala o nic lepsi vystup. Potrebujes vyssi framerate. Medzi 30 a 60 fps je obrovsky rozdiel.
Ale to si mal napísať Blackmanovy, video zo zrkadlovkou má iste svoje čaro, ale ja neobhajujem, že je lepšie ako z kamery.Práve že mám pocit, že aj handycamera do 500 eura dokáže natočiť plynulejšie video,ale zase sa nebavím o kvalite.
A nakoniec, foťak na fotenie,kameru na filmovanie, to je asi najlepšia voľba.Moj názor, čo však nevylučuje, že o rok budú technologie niekde úplne inde a podarí sa vyrobiť hybrid 2in1 ktorý bude perfektný, aj bez tých obmedzení a chýb vyšie spomínaných.
 
Strana 4 z 4
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()