Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

5D Mk II - zamené funkcie tlačidiel a problém s firmware update

Dude
2012-01-23 18:35:47+01
Zdravím,
všimol som si, že mám zamenené funkcie 2 susediacich tlačidiel: AF-ON a tlačidlo uzamknutia AE.
Ich funkcie sú dokonale obrátené, dokonca aj pri prezeraní (minimalizácii fotiek) musím použiť tlačidlo AF-ON
V obchode kde som ho kúpil (japanphoto.no) mi odporučili update firmwaru z 2.0.8 (v mojom foťáku) na 1.1.1 (aktuálny na stránke Canonu). A tu sa objavil ďalší problém. Po rozpakovaní na sformátovanú kartu foťák nedokáže na karte nájsť firmware. Skúšal som 2 karty s rovnako beznádejným výsledkom.

Všetko ostatné funguje ako má. S foťákom som spokojný. Len ma zaujíma či sa niekto stretol s jednou alebo druhou chybou.

Ďakujem
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2012-01-23 18:49:44+01
Tá prvá chyba je len otázka nastavenia menu:
C.Fn IV: Obsluha/Jiné
- 2. Přep. tlač AF-ON//blok. AE - treba to prepnúť.
 
Dude
2012-01-23 19:03:39+01
príspevok od: Martin Brojo
Tá prvá chyba je len otázka nastavenia menu:
C.Fn IV: Obsluha/Jiné
- 2. Přep. tlač AF-ON//blok. AE - treba to prepnúť.
Díky moc prepol som. Divné že mi takú jednoduchú vec nedokázal prepnúť predavač, lámali si nad tým hlavu spolu s majiteľom obchodu asi 10minút.
Ten firmware ani nebudem riešiť.
Ešte raz vďaka
 
lukas318
2012-01-23 19:55:30+01
druha chyba ze ked si ten firmware stiahnes on je zabaleny ma koncovku napr na 5DII "eos5d2208.exe", a musis to rozbalit a az potom sa ti zobrazi ten spravny subor kt treba nahrat na kartu aby to slo aktualizovat "5d200208.fir". Sprav to tak a urcite to pojde, tiez som nato prisiel az po chvilke maturity ked to nechelo ist, chyba je ze to tam ziaden bazik nenapise.
 
Dude
2012-01-23 20:15:16+01
príspevok od: lukas318
druha chyba ze ked si ten firmware stiahnes on je zabaleny ma koncovku napr na 5DII "eos5d2208.exe", a musis to rozbalit a az potom sa ti zobrazi ten spravny subor kt treba nahrat na kartu aby to slo aktualizovat "5d200208.fir". Sprav to tak a urcite to pojde, tiez som nato prisiel az po chvilke maturity ked to nechelo ist, chyba je ze to tam ziaden bazik nenapise.
Napísal som: "Po rozpakovaní na sformátovanú kartu foťák nedokáže na karte nájsť firmware."
Ale díky za pokus
 
vlcimak
2012-02-25 09:01:45+01
Inak - aktualna verzia firmware je uz 2.1.1, cize 5d200211.fir. Je na svete uz vyse pol roka, aj mojej pozornosti to nejako uniklo, vsimol som si to vcera a bez vacsich problemov o par minut uz bola vo fotoaparate.
 
janot
2012-02-25 09:20:31+01
príspevok od: vlcimak
Inak - aktualna verzia firmware je uz 2.1.1, cize 5d200211.fir. Je na svete uz vyse pol roka, aj mojej pozornosti to nejako uniklo, vsimol som si to vcera a bez vacsich problemov o par minut uz bola vo fotoaparate.
A zlepšilo sa niečo?
 
vlcimak
2012-02-25 09:37:13+01
príspevok od: janot
A zlepšilo sa niečo?
To este neviem, instaloval som ho neskoro vecer, ale v podstate oproti predchadzajucej verzii sa uvadzaju len dve zmeny, podstatna moze byt iba ta prva:
1. Opravuje jav, pri ktorom sa snímanie zastaví po zachytení jedného obrázka pri kontinuálnom snímaní alebo pri nastavení kontinuálneho snímania na Stupňovanie automatickej expozície (AEB).
2. Opravuje text v obrazovke ponuky holandského jazyka.
 
python9320
2012-07-13 01:46:34+02
po nainštalovaní firmware 2.1.2 mi vzniklo hneď niekoľko problémov !

1. nevie mi akceptovať baterku (nieje original canon tak ma to netrápi kúpil novu originál)
2. Volič rýchleho ovládania v menu nefunguje správne ! keď pootočím doprava namiesto toho aby ma posunulo dole potvrdí a vstúpim do podmenu tam to isté ak pootočím zmení nastavenie a potvrdí a tak dalej ....
3. ak si pozerám fotografie a chcem ich zmazať dám kôš a dá mi možnosť storno alebo OK a nedá sa mi rýchlym voličom potvrdiť voľbu OK takže neviem mazať fotky ...

vie mi niekto poradiť ?

firmware som skúšal nahrať asi 10 krát presne podľa postupu a samozrejme stiahnutý z oficiálnej stránky
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()