Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Nákup fototechniky v Pekingu

iNajkon
2012-04-20 20:30:23+02
Zdravim, v Máji idem do Pekingu a chcel by som sa spýtať či po kúpeni nejakej fototechniky budú na letisku nejaké poplatky, CLO. A ďalej som sa chcel spýtať že ako to bude fungovť zo servisom. Keby sa náhodou niečo pokazilo alebo niećo na ten spôsob tak ako by to fungovalo. Ak by mal niekto skúsenosť tak prosím aby ste mi pomohli. Pekny vecer, dakujem.
 
wlad
2012-04-20 21:55:02+02
príspevok od: iNajkon
Zdravim, v Máji idem do Pekingu a chcel by som sa spýtať či po kúpeni nejakej fototechniky budú na letisku nejaké poplatky, CLO. A ďalej som sa chcel spýtať že ako to bude fungovť zo servisom. Keby sa náhodou niečo pokazilo alebo niećo na ten spôsob tak ako by to fungovalo. Ak by mal niekto skúsenosť tak prosím aby ste mi pomohli. Pekny vecer, dakujem.
pan je odvazny
 
iNajkon
2012-04-20 22:01:35+02
príspevok od: wlad
pan je odvazny
pardon no, preco to komentujete ked mate iba blbe poznámky?.
 
obonsky
2012-04-20 22:02:01+02
Ja mam z USA par veci a s clom a dph problem nebol, kolegov synovec mi raz viezol par drobnosti, ktore sa u nas nedali zohnat a do lietadla vraj anstupoval s igelitkou plnou objektivov a fototechniky Ja som zatial letel len dva razy, ale vzdy sme mali v batohoch veci za par tisic eur a nik si nic nezapisoval, len sa cudovali, co vezieme ... fotak aj s objektivom som kvoli hmotnosti batohu mal na krku a male objektivy vo vreckach Na clo a DPH mozes zabudnut.
Zarucny servis asi u nas nezozenies, na medzinarodny zarucak sa ti u nas vykaslu, ale mozno vo Viedni ti ho uznaju. Asi len Olympus s tymto problemy nema.
 
iNajkon
2012-04-20 22:06:55+02
Diki, tak potom parada. Ten servis nič moc no. Ved mi to prislo divne ze, ako mi pridu na to ze som tam kupil fotak ked ho budem mat na krku a objektivy v batohu.
 
wlad
2012-04-20 22:11:15+02
príspevok od: iNajkon
pardon no, preco to komentujete ked mate iba blbe poznámky?.
keby si sa na SEKUNDU (!) zamyslel, tak ta napadne vyhladat a precitat si zarucne podmienky ktore poskytuje vyrobca fotaku ktory chces kupovat.
A velmi by som sa divil, keby ta Europsky servis neposlal s nejakym cinskym sedym importom kade lahsie.

DPH nezaplatis, ked ti na to neprijdu. Ak ti budu v europe prezerat batozinu, priprav si 20% z europskej ceny (DPH) + nejaka ta pokuta za nepriznanie.
 
iNajkon
2012-04-20 22:16:47+02
príspevok od: wlad
keby si sa na SEKUNDU (!) zamyslel, tak ta napadne vyhladat a precitat si zarucne podmienky ktore poskytuje vyrobca fotaku ktory chces kupovat.
A velmi by som sa divil, keby ta Europsky servis neposlal s nejakym cinskym sedym importom kade lahsie.

DPH nezaplatis, ked ti na to neprijdu. Ak ti budu v europe prezerat batozinu, priprav si 20% z europskej ceny (DPH) + nejaka ta pokuta za nepriznanie.
no ve'd preto hovorím, že to musím preniesť tak aby bolo vidno že je to moje. bez bločkov, papierov atď, atď. + k tym zarucnym podmienkam. ja som nepovedal že chcem kupovať nejaký daný fotoaparát. pýtal som sa, že keby som tam kúpil nejakú techniku, či sú nejaké poplatky. kazdopadne dakujem.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()