Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Nikon D7000 + Tokina 11-16/2,8?

lestatos
2012-04-25 07:19:50+02
Som amater , ktory chce prejst na zrkadlovku. Tam je rozhodnutie jednoduche , bude to Nikon 7000 a dlho som bol presvedceny , ze si ho vezmem ako kombo ktore sa ponuka tu na ephotoshope za 1350 spolu s Nikon 16-85 mm. Zivím s vsak predajom realit a moje najvacie hobby je lezenie po horach , kedze zijem v Liptovskom Mikulasi , a vrtá mi hlavou otazka, ci by som hned na zaciatku nemal ist do kombinacie D 7000 + Tokina 11-16 mm. Otázka je m pokazim tym nieco, je to kombinacia ktora krasne pokryje moje potreby v pravci ako aj najvaci konicek pri ktorom chcem fotit. Poradite mi , ci je v tom nejaka zaludnost ist rovno na siroku Tokinu ? Obe naraz nechcem kupovat , kym nezistim ci som schopny odfotit nieco pozeratelne . Dakujem .
 
b.a.f.o.a.r.t.
2012-04-25 07:33:30+02
tokina mne moc nevonia skor sa priklanam k sigme 8-16 na nikon
 
branislavbuzek
ocenenie redakciou 2012-04-25 07:40:16+02
príspevok od: lestatos
Som amater , ktory chce prejst na zrkadlovku. Tam je rozhodnutie jednoduche , bude to Nikon 7000 a dlho som bol presvedceny , ze si ho vezmem ako kombo ktore sa ponuka tu na ephotoshope za 1350 spolu s Nikon 16-85 mm. Zivím s vsak predajom realit a moje najvacie hobby je lezenie po horach , kedze zijem v Liptovskom Mikulasi , a vrtá mi hlavou otazka, ci by som hned na zaciatku nemal ist do kombinacie D 7000 + Tokina 11-16 mm. Otázka je m pokazim tym nieco, je to kombinacia ktora krasne pokryje moje potreby v pravci ako aj najvaci konicek pri ktorom chcem fotit. Poradite mi , ci je v tom nejaka zaludnost ist rovno na siroku Tokinu ? Obe naraz nechcem kupovat , kym nezistim ci som schopny odfotit nieco pozeratelne . Dakujem .
na reality je širokáč správna voľba - aj keď treba rátať s korekciou deformácie obrazu v postprocese spôsobenú krátkym ohniskom. Na krajinku ti ale širokáč určite stačiť nebude. Tam budeš potrebovať pokryť omnoho väčší rozsah ohnísk.
 
ASTRALEK
2012-04-25 07:57:21+02
16-85 je kvalitny, plne kompatibilny univerzal, ako stvoreny do prirody a 24mm v prepocte ti na fotenie nehnutelnosti urcite bude stacit. Ja v poslednom case fotim vylucne pevnou 35kou a ked potrebuje sirokouhly zaber tak to riesim zlozenim 2-4 snimok po vyske do panoramy
 
seifi
2012-04-25 07:58:00+02
zostaň tak, ako si plánoval, mať vrch 24mm tak s tým sa budeš trápiť; potrebuješ porobiť aj nejaké výseky z krajiny, pospájať nejaké prvky do obrazov; rozsah 16-85 / 24-127/ je lepší variant
 
Marcel Rebro
2012-04-25 08:07:36+02
Mam k APS-C kombinaciu Nikon 10-24 a 16-85. Priznam sa ze 16-85 pouzivam malokedy. Ale je to dane aj tym ze fotim (v prirode) prevazne IR a tam sa siroky zaber pyta. Na mikro 4/3 IR fotaku dokonca iny objektiv ako 9-18 (18-36 v 35mm eq) ani nepouzivam.

Ale vsetko je vecou osobnych preferencii. 16-85 je naozaj spickove sklo a rozsah 24-127 postacujuci pre vacsinu zanrov.
 
Blackman
2012-04-25 08:15:33+02
Mam Tokinu 11-16 a mal som aj Nikon 16-85. Urcite si zober ale ten Nikon. Nie ze by ta tokina nebola dobra, prave naopak, je skvela, ale nulova variabilita. Rozsah ohnisk je velmi maly. Zober ten Nikon 16-85, a potom uvidis ci potrebujes este nieco sirsie alebo nie.
 
Marcel Rebro
2012-04-25 08:19:43+02
príspevok od: Blackman
Mam Tokinu 11-16 a mal som aj Nikon 16-85. Urcite si zober ale ten Nikon. Nie ze by ta tokina nebola dobra, prave naopak, je skvela, ale nulova variabilita. Rozsah ohnisk je velmi maly. Zober ten Nikon 16-85, a potom uvidis ci potrebujes este nieco sirsie alebo nie.
Taky istvic ma napriklad tokinu 11-16 uz tusim uplne zatuhnutu na najsirsom ohnisku. Neviem ci vobec niekedy potocil zoomovacim prstencom

Ale ako som uz pisal - je to vecou osobnych preferencii a zanrov ktore clovek foti.
 
Blackman
2012-04-25 08:31:29+02
príspevok od: Marcel Rebro
Taky istvic ma napriklad tokinu 11-16 uz tusim uplne zatuhnutu na najsirsom ohnisku. Neviem ci vobec niekedy potocil zoomovacim prstencom

Ale ako som uz pisal - je to vecou osobnych preferencii a zanrov ktore clovek foti.
Ako som napisal, Tokina 11-16 je fantasticka, ale neviem si predstavit ze by som ju mal ako jediny objektiv
 
Marcel Rebro
2012-04-25 09:06:47+02
príspevok od: Blackman
Ako som napisal, Tokina 11-16 je fantasticka, ale neviem si predstavit ze by som ju mal ako jediny objektiv
Dlhe roky som mal Praktinu FX s Tessarom 50/2.8 ... ze sa da odmontovat som vedel ale bolo mi to prd platne, lebo o inom skle som nemohol ani snivat ...
 
Blackman
2012-04-25 09:24:19+02
príspevok od: Marcel Rebro
Dlhe roky som mal Praktinu FX s Tessarom 50/2.8 ... ze sa da odmontovat som vedel ale bolo mi to prd platne, lebo o inom skle som nemohol ani snivat ...
Jo, ale 50tka mi pride kus univerzalnejsia ako 11-16 . Ja som mal Nikon FE s tokinou 24-70 a ja blbec som ho pred 10 rokmi predal
 
b0baz
2012-04-25 09:35:43+02
V prvom rade ty musíš vedieť aký rozsah ohnísk ti je najbližšie. Možno by ti bodla aj Tokina 12-24 f4. Cena/Výkon je v pohode. http://www.photozone.de/nikon--nikkor-aps-c-lens-tests/273-tokina-af-12-24mm-f4-at-x-pro-dx-nikon-lens-test-report--review?start=1
 
Petr
2012-04-25 10:02:31+02
Mam nieco podobne - Tokinu 12-24 a Nikon 18-200. 12-24 je fajn ale nestaci. Pomer fotiek je 5:95
 
mieroslav
2012-04-25 10:16:35+02
D7000 som kupoval s Nikonom 16-85mm a bol som presvedčený, že to bude moje najobľúbenejšie sklo. Nie je. Je to ťažký objektív s malým rozsahom, na krajinu z oboch koncov nedostatočný, navyše sa mi začal samovoľne vysúvať tubus vo vertikálnej polohe. Dnes ho takmer nepoužívam. Najlepšie sklá, čo mám, sú Nikon f1.8 35mm DX a spomínaná Tokina f2.8 11-16mm a na makro a portrét ešte Nikon f2.8 105mm VR. Tokina je pre mňa dosť univerzálna a je to veľmi zábavný a tvorivý objektív. Skúsenosť mi hovorí, že keď idem niekam a neviem, čo ma tam čaká, Tokina nikdy nesklame a je veľmi vhodná aj na architektúru (pokiaľ si dám čo len trocha pozor na zvislice). Priznávam ale, že možno len neviem 16-85 používať. Nechcem byť zaujatý, ale tie úžasné, pohľadnicové fotky, čo mi z nej lezú a do ktorých ma tlačí (!), nie sú pre mňa to pravé. Tokina je naopak hravá a 35-ka núti k premýšľaniu a dokáže aj (narozdiel od 16-85mm) krásny bokeh.
 
b0baz
2012-04-25 10:20:52+02
príspevok od: Petr
Mam nieco podobne - Tokinu 12-24 a Nikon 18-200. 12-24 je fajn ale nestaci. Pomer fotiek je 5:95
Áno, veď práve o tom to je čo som písal. Každý z týchto objektívov je výborný a určený pre cieľovú skupinu fotičov.
 
steve2211
2012-04-25 10:42:43+02
príspevok od: lestatos
Som amater , ktory chce prejst na zrkadlovku. Tam je rozhodnutie jednoduche , bude to Nikon 7000 a dlho som bol presvedceny , ze si ho vezmem ako kombo ktore sa ponuka tu na ephotoshope za 1350 spolu s Nikon 16-85 mm. Zivím s vsak predajom realit a moje najvacie hobby je lezenie po horach , kedze zijem v Liptovskom Mikulasi , a vrtá mi hlavou otazka, ci by som hned na zaciatku nemal ist do kombinacie D 7000 + Tokina 11-16 mm. Otázka je m pokazim tym nieco, je to kombinacia ktora krasne pokryje moje potreby v pravci ako aj najvaci konicek pri ktorom chcem fotit. Poradite mi , ci je v tom nejaka zaludnost ist rovno na siroku Tokinu ? Obe naraz nechcem kupovat , kym nezistim ci som schopny odfotit nieco pozeratelne . Dakujem .
Moj názor je, keďže sa teraz iba hladáš a chceš kúpiť primárne jeden objektív, , aby si si zašiel do nejakej predajne a vyskúšal si aký široký je nikon 16-85 na crope 1.5, ktorý má D7000. Podľa mňa, na akúkoľvek budovu čo budeš mať v portfóliu Ti bude 24mm (eq 35) stačiť. Ak však po týždni zistíš, že by si chcel fotiť aj rodinu, deti, oslavu, príležitosti.. atď. do rodinného albumu, tak sa kúpe druhého objektívu nevyhneš. Lebo ľudí budeš mať na Tokine veľmi zdeformovaných, ak by si ich fotil s ňou zblízka..Takže Ja osobne Ti radím 16-85 - je to super sklo a ideálny rozsah na nájdenie sa... A na krajinu , ak by Ti bolo 16mm málo, stále môžeš urobiť panorámu...
 
Marek Janicko
2012-04-25 10:59:47+02
Mal som Tokinu 11-16, predal som ju, no buduci rok ju opat kupujem. Mne to ohnisko sadlo, ako rit na serbel.
Chodim takisto po horach, v zime bezkovat a ten objektiv sa stale uzivil. V interieri vznikali nadherne fotky z dovodu 11mm. Kedze si realitak, povedal by som dost dolezity objektiv. Koniec koncov, zakaznika nic ineho nebude zaujimat iba fotka priestoru a s tym krasne obsiahnes priestor.
Co tu poniektory radia, skladat panoramu tak OK, no chcel by som vidiet, ktory z nich by to chcel realne robit, ked clovek ma nabity denny program a fotky potrebuje hodit cim skor na net.
Takisto tu niekto pisal, ze niekto mal zatuhnuty objektiv na 16mm. Tak u mna to bolo naopak - 11mm. Ved ked uz mam sirokac, tak nech su poriadne siroke fotky. Plus k tomu hraje velke plus f/2.8.

A na zaver je to kreativne sklo, tak ak sa s nim zijes, budes mat zarucene odlisne fotky ako ludia s beznymi objektivmi. A v zime na bezkach to bol jediny moj objektiv v ruksaku.
 
lestatos
2012-04-25 16:25:21+02
Vratil som sa z práce a nasiel celkom slusny suhrn doporuceni, velmi pekne dakujem. Oba druhy doporuceni mali svoke logicke ano ak nie, ale jedna poznama to trafila presne , myslim ze fotky z tokiny budu vypadat podstatne inak ako vacsina toho co sa dnes v real estate foti a to sa mi zda dost padny dovod. Este to premyslim , nie ze by som si nemohol dovolit kupit oba naraz ale proste chcema zacat s jednym . Tiez ma este napada otazka ci existuje nejaky rozumny dovod sa domnievat ze by sa reality dali dobre fotit aj nejakou 35 mm ? Mate s tym niekto skusenosti?
A nazaver este jedna prosba, cely internet je plny wrokshopov na krajinky, portrety , street atd , ale ziaden skola fotiena real estate , dokonca aj pisanych manualov je absolutne minimum, ak by ste o niecom vedele alebo ma apson nasmerovali kde hladat , budem velmi vdacny . Dakujem
 
Blackman
2012-04-25 16:38:01+02
príspevok od: lestatos
Vratil som sa z práce a nasiel celkom slusny suhrn doporuceni, velmi pekne dakujem. Oba druhy doporuceni mali svoke logicke ano ak nie, ale jedna poznama to trafila presne , myslim ze fotky z tokiny budu vypadat podstatne inak ako vacsina toho co sa dnes v real estate foti a to sa mi zda dost padny dovod. Este to premyslim , nie ze by som si nemohol dovolit kupit oba naraz ale proste chcema zacat s jednym . Tiez ma este napada otazka ci existuje nejaky rozumny dovod sa domnievat ze by sa reality dali dobre fotit aj nejakou 35 mm ? Mate s tym niekto skusenosti?
A nazaver este jedna prosba, cely internet je plny wrokshopov na krajinky, portrety , street atd , ale ziaden skola fotiena real estate , dokonca aj pisanych manualov je absolutne minimum, ak by ste o niecom vedele alebo ma apson nasmerovali kde hladat , budem velmi vdacny . Dakujem
Este vyhoda tokiny v interieri je ze na 11mm bude aj izba o vymere 20m stvorcovych vyzerat 2x tak velka (mam vyskusane)
 
LetajiciCestmir
2012-04-25 17:11:20+02
Ja som tiez uvazoval o D7000 + 16-85mm, ale momentalne je este stale problem zohnat zakladny 18-105mm a sety s 16-85mm sa akosi stiahli z ponuky (spolu s 18-200mm). Tak neviem ci sa vobec oplati na tuto kombinaciu cakat, alebo rovno na to zabudnut.
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()