Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

Potrebujem poradit od skusenych.

lestatos
2012-04-25 07:19:55+02
Som amater , ktory chce prejst na zrkadlovku. Tam je rozhodnutie jednoduche , bude to Nikon 7000 a dlho som bol presvedceny , ze si ho vezmem ako kombo ktore sa ponuka tu na ephotoshope za 1350 spolu s Nikon 16-85 mm. Zivím s vsak predajom realit a moje najvacie hobby je lezenie po horach , kedze zijem v Liptovskom Mikulasi , a vrtá mi hlavou otazka, ci by som hned na zaciatku nemal ist do kombinacie D 7000 + Tokina 11-16 mm. Otázka je m pokazim tym nieco, je to kombinacia ktora krasne pokryje moje potreby v pravci ako aj najvaci konicek pri ktorom chcem fotit. Poradite mi , ci je v tom nejaka zaludnost ist rovno na siroku Tokinu ? Obe naraz nechcem kupovat , kym nezistim ci som schopny odfotit nieco pozeratelne . Dakujem .
0
0
 
pxls.jpg
2012-04-25 11:07:37+02
príspevok od: lestatos
Som amater , ktory chce prejst na zrkadlovku. Tam je rozhodnutie jednoduche , bude to Nikon 7000 a dlho som bol presvedceny , ze si ho vezmem ako kombo ktore sa ponuka tu na ephotoshope za 1350 spolu s Nikon 16-85 mm. Zivím s vsak predajom realit a moje najvacie hobby je lezenie po horach , kedze zijem v Liptovskom Mikulasi , a vrtá mi hlavou otazka, ci by som hned na zaciatku nemal ist do kombinacie D 7000 + Tokina 11-16 mm. Otázka je m pokazim tym nieco, je to kombinacia ktora krasne pokryje moje potreby v pravci ako aj najvaci konicek pri ktorom chcem fotit. Poradite mi , ci je v tom nejaka zaludnost ist rovno na siroku Tokinu ? Obe naraz nechcem kupovat , kym nezistim ci som schopny odfotit nieco pozeratelne . Dakujem .
na fotenie nehnutelnosti ti bude urcite lepsie siroke ohnisko, aj s 11mm budes musiet este niekedy spajat viac foto do panoramy aby si videl vsetko co chces. 16mm je na odfotenie mensieho interieru zalostne malo.

pozri sa na fotky ktore si fotil doterajsim fotoaparatom ake ohniska si pouzival. ak nerobis z krajiny vyrezy dlhsie ohnisko ti nemusi chybat v tom pripade nic nepokazis volbou tej tokiny.

zaludnost v tokine moze byt - jedine to ze nemas to dlhsie ohnisko, horsie zvladanie protisvetla, ci nutnost fotit do raw kvoli vacsej CA (to by si fotil ale tak ci tak)
0
0
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-04-25 11:29:46+02
0
0
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()