Hore
Fórum » Digitálne zrkadlovky
 

fotky v raw kvalite

blackberry
blackberry 2012-06-14 15:39:24+02
mám problém dostať fotky v raw kvalite do pc vie mi s tým niekto pomôcť :/
 
blackberry
2012-06-14 19:24:19+02
príspevok od: juve16
odpoveď: áno, je
Preto také výsledky volieb...
uff tak asi vypadám teraz fakt riadne blbo ale tak budte radi ešte nemôžem ani voliť čo možno všetko vysvetluje
 
velecky
2012-06-14 20:47:57+02
príspevok od: tibor22
nechcem otvarat novu temu.. ako pracujete s raw fotografiami? čo robíte po ich vhodeni do počítača? lebo doteraz som používal len jpeg fotky.
ja som sa raw formátu bál (som si hovoril, že to je pre profíkov, že načo mi je), ale teraz ho každému odporúčam. Je len na Tebe, čo všetko z neho vydoluješ. Ja len jednoduché veci, ale stoja za to. V prvom rade vyváženie bielej, pri fotení som nikdy nevedel, ako to nastaviť a zmeniť to, takto si to upravím až v PC na monitore, metódou pokus omyl (resp. môj pocit) a je to bez straty kvality, nech to takto skúšam, koľkokrát chcem. Vlastne všetky nastavenia, nielen WB. Mám starší Lightroom2, ale mne zatiaľ stačí, v moduli Develop postupujem v zásade zhora dole, myslím si, že tvorcovia programu vedeli, prečo tie nástroje ukladali práve v takom poradí
 
keko
2012-06-14 23:20:55+02
príspevok od: blackberry
uff tak asi vypadám teraz fakt riadne blbo ale tak budte radi ešte nemôžem ani voliť čo možno všetko vysvetluje
Pocuj, tvoja otazka nie je hlupa, tu ide o to, ze postradas zakladnu orientaciu v problematike. Asi by nezaskodilo pouzit to ovalne bledosede policko vpravo hore na stranke, na konci ktoreho je ono zvacsovacie sklicko ...
Alebo aspon dva - tri dni citat, na tomto portali bolo popisane sand uz vsetko a velmi podrobne ...
Takze vymenou za to, ze uz nebudes klast otazky tam, kde si mozes o tom precitat, ja nebudem mat blbe pripomienky, plati?
 
Pazuzu
2013-05-26 19:10:51+02
Nechcem zakladať novú tému, no mám problém s prenosom RAW fotiek (s kt. som práve iba začal pracovať, fotiť) do Lightroomu 2.6. Problém spočíva v tom, že pri importovaní raw fotiek z disku mi vyhadzuje skript s nápisom "niektoré operácie importu neprebehli" - "došlo k neznámym chybám". Fotím do LN + Raw a pri prvom kontakte s lightroom nebol žiaden problém, no momentálne pri prenose fotiek z karty presunie do LR iba tie JPG formáty, čomu vôbec nechápem :O) Ďakujem za pomoc.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2013-05-26 19:36:00+02
LR2 - nepodporuje najnovsie modely fotakov, nie je nan uz podpora Adobe a naviac sa sprava nestabilne a casto sa na nom poskodia databazy katalogu. Som vdacny, ze existoval, ale bola to najhorsia verzia.
 
Pazuzu
2013-05-26 20:07:05+02
Ďakujem za odpoveď, mám Olympus Xz-1. Avšak pri prvom prenose to šlo bez problémov (alebo som mal LR3, už si nepamätám..potom som asi nahodil LR2 pre českú verziu). Je LR3 teda kompatibilný s mojim typom foťáku? Ďakujem za odpoveď.


P.S: Zatiaľ používam Olympus Viewer, čo asi nie je adekvátnou náhradou za LR. Alebo?
 
kasko
2013-05-26 21:05:28+02
ste sa rozbehli s tymi programami a tema bola.... a co hovorite na ACDSee ?
 
total empty
2013-05-26 21:58:07+02
A čo hovorite na toto ?
http://www.isl.co.jp/SILKYPIX/english/?g
 
velecky
2013-05-26 22:31:40+02
príspevok od: Karol Srnec
LR2 - nepodporuje najnovsie modely fotakov, nie je nan uz podpora Adobe a naviac sa sprava nestabilne a casto sa na nom poskodia databazy katalogu. Som vdacny, ze existoval, ale bola to najhorsia verzia.
ja mám tiež LR 2. Ak by sm si teraz kúpil LR4, tie fotky, čo mám upravené v LR2, a aj katalogizované, kľúčové slová a tak, to by sa dalo nejako jednoducho preniesť do novej Lr4?
 
dilong77
2013-05-27 09:34:28+02
Kym som nasiel nieco na RAW tak som presiel roznymi softami a mne osobne najviac sadol Raw Therapee. (http://rawtherapee.com/) Ma najlepsie moznosti hromadneho spracovania fotiek a je dokonca free. Vyskusaj.
 
total empty
2013-05-27 13:53:42+02
príspevok od: velecky
ja mám tiež LR 2. Ak by sm si teraz kúpil LR4, tie fotky, čo mám upravené v LR2, a aj katalogizované, kľúčové slová a tak, to by sa dalo nejako jednoducho preniesť do novej Lr4?
Zo starej LR2 skopiruj určité dáta v inštalačke-priečinky do novej LR4. Treba hľadať že kde ukladá tie dáta,prípadne dať odkaz.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()