Hore
Fórum » Návrhy a pripomienky
 

Urážlivé komenty - kde je hranica?

sfinx
2016-02-11 11:49:44+01
Rada čítam komentáre pod fotografiami. Našla som nezanedbateľné množstvo nechutných, urážlivých odkazov. Kde je miera tolerancie portálu ephoto a užívateľov?
ako príklad dávam zopár príspevkov od jedného užívateľa. Som prudérna? Vyjadrite sa.

peterzavodny
03. 01. 2016 10:38
pekné,len ho ,suchým nuter,mokrým ven..........

www.ephoto.sk/fotogaleria/fotografie/536579/x/
---
peterzavodny
peterzavodny
23. 09. 2015 19:55
a len ho ,suchým núter,mokrým ven....šak hore už je bez...

www.ephoto.sk/fotogaleria/fotografie/523514//
---

peterzavodny
30. 08. 2015 20:31
to je počet videní,každý chlap by ho tam..

www.ephoto.sk/fotogaleria/fotografie/429040//
---

www.ephoto.sk/fotogaleria/fotografie/417910//

peterzavodny
24. 05. 2015 08:20
Dobrá kompo,no a to telo,len ho tam ...
---

www.ephoto.sk/fotogaleria/fotografie/497313/michal-strory-part-3/

peterzavodny
06. 04. 2015 17:34
to by sa trtúškalo v takom netradičnom prostredí a do 4..........
---
www.ephoto.sk/fotogaleria/fotografie/460284/vecerne-splynutie-s-oceanom/

peterzavodny
22. 07. 2014 08:15
No krása,foto ako celok velmi povedené,dobré svetlo...a tá žena----no pretiahnuť ju tam v tej vode,určite je krásna aj z predu,riťka ako lusk............
-1
1
 
Roman Point
2016-02-11 11:53:32+01
Ja som vravel že je otázka času kedy slniečKári a moralisti zavítaju na tento portál

Tak som zvedavý ako sa to tu bude riešiť. Funkčnosť webu nemá kto dať do poriadku, tak že by na túto tému mal portál ľudí?
0
4
 
photolubos
2016-02-11 11:55:08+01
Je to taka dvojsecna zbran Akoze beriem je to tu portal o foteni, fotografii , technike a.t.d. Na jednej strane odborne clanky, cestopisy, proste seriozne citanie na druhej strane galeria uzivatelov s moznostou komentarov, no .... vies ako sem tam sa nejaka trefna srandicka pyta napisat . Ale malo by to mat svoju stabnu kulturu
0
0
 
Roman Point
2016-02-11 12:02:30+01
príspevok od: photolubos
Je to taka dvojsecna zbran Akoze beriem je to tu portal o foteni, fotografii , technike a.t.d. Na jednej strane odborne clanky, cestopisy, proste seriozne citanie na druhej strane galeria uzivatelov s moznostou komentarov, no .... vies ako sem tam sa nejaka trefna srandicka pyta napisat . Ale malo by to mat svoju stabnu kulturu
Samozrejme že áno. Ale tak otvorene 99% užívateľov su chlapci, chlapi, muži ktorí nežijú v celibate predpokladám. To čo je pre nich urážlivé môže netykafku uraziť. Tým to samozrejme nemám snahu ospravedlniť. Ale ako si napísal niekedy a niekomu sa také občas žiada napísať ( mna osobne tento štýl humoru obišiel, Áno humoru lebo inak taký komentár pod fotografiou chápať ani nemožno )
0
0
 
sfinx
2016-02-11 12:03:00+01
príspevok od: Roman Point
Ja som vravel že je otázka času kedy slniečKári a moralisti zavítaju na tento portál

Tak som zvedavý ako sa to tu bude riešiť. Funkčnosť webu nemá kto dať do poriadku, tak že by na túto tému mal portál ľudí?
pane, som neveriaca. Vy ste sa odklonili od témy. máte fotku s manželkou. spýtajte sa jej, ako by sa cítila, ak by našla podobné komentáre pod Vašimi fotkami.
0
0
editovaný
 
Roman Point
2016-02-11 12:04:45+01
príspevok od: sfinx
pane, som neveriaca. Vy ste sa odklonili od témy. máte fotku s manželkou. spýtajte sa jej, ako by sa cítila, ak by našla podobné komentáre pod Vašimi fotkami.
V ďalšom komente som Vás predbehol a vyjadril sa aj k téme ktorá myslím si nebude nikoho zaujímať a jedine kto dopadne zle bude autor založenej témy. Uvidíte sama ako sa to bude vyvíjať.
0
0
editovaný
 
Paladin25
2016-02-11 12:08:21+01
A nerieši to jednoduchá funkcia, ktorá tu je - nahlásiť nevhodný príspevok ???
0
1
 
marcus_labeo
2016-02-11 12:15:55+01
Trošku zbytočná téma, ale budiž.
Fakt, že na anonymnom webe sa ľahko prejaví aj temnejšia stránka ľudí, je nepopierateľný. Ale tento portál, ako i väčšina odborných či tematických webov je priam vzorom slušnosti oproti všeobecným portálom, ako sú topky.sk, sme.sk a pod. Je pravda, že sám som prestal chodiť na diskusie pod článkami v SME, nakoľko toľko agresivity, nenávisti sa len tak nevidí. Tu je to ale absolútne v norme a každý s výnimkou precitlivelého, upätého či vzťahovačného človeka to tak i vníma. A na diskutérov, ktorí prekročili medze, je tu predsa admin, ktorý môže dať ban a je po probléme.
P.S. Na webe sa vo všeobecnosti tyká, nie je to prejav neúcty, len dlhodobý obyčaj daný anonymitou, keď neviem, či diskusný kolega nie je napr. vo veku môjho dieťaťa. Vystupovať pod nickom a vyžadovať si na webe vykanie je mierne mimo misu.
0
6
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-02-11 12:31:51+01
ePhoto je relativne maly portal, ktory si nemoze dovolit mat adimnov fora na 24 hodin denne. Jednoducho ich nevieme zaplatit. Aj ked priebezne komenty sledujeme (najma forum), vsetko nedokazem ustrazit. Nechceme byt nejaky strazni psi a ponechavame tu pomerne slusnu volnost. Urazlive komenty samozrejme mazeme, ked na ne narazime a ich autorom davame BAAN na 1 alebo 3 dni. Ak to nepomoze, vynimocne zrusime ucet.
Kedze nevieme diskusie ustrazit na 100%, je pod komentami moznost nahlasenia nevhodneho prispevku. Po kliknuti nan, nam dojde sprava a mi komentar preverime. vymazavame len urazlive komentare. Beznu negativnu kritiku alebo nesuhlas ponechavame, je to princim demokratickej diskusie. Ponechavame aj komenty, ktore by niekto mozno mazal. Bohuzial, hlupost niektorych uzivatelov nie je trestna.

Takze peterzavodny dostal BAN na tri dni, dufam, ze to ako varovanie postaci.
0
3
 
sfinx
2016-02-11 12:46:01+01
príspevok od: marcus_labeo
Trošku zbytočná téma, ale budiž.
Fakt, že na anonymnom webe sa ľahko prejaví aj temnejšia stránka ľudí, je nepopierateľný. Ale tento portál, ako i väčšina odborných či tematických webov je priam vzorom slušnosti oproti všeobecným portálom, ako sú topky.sk, sme.sk a pod. Je pravda, že sám som prestal chodiť na diskusie pod článkami v SME, nakoľko toľko agresivity, nenávisti sa len tak nevidí. Tu je to ale absolútne v norme a každý s výnimkou precitlivelého, upätého či vzťahovačného človeka to tak i vníma. A na diskutérov, ktorí prekročili medze, je tu predsa admin, ktorý môže dať ban a je po probléme.
P.S. Na webe sa vo všeobecnosti tyká, nie je to prejav neúcty, len dlhodobý obyčaj daný anonymitou, keď neviem, či diskusný kolega nie je napr. vo veku môjho dieťaťa. Vystupovať pod nickom a vyžadovať si na webe vykanie je mierne mimo misu.
s tykaním nemám problém. len som naznačla odstup od človeka, ktorý sa úplne zbytočne posmieval, lebo som tu nová a nemám žiadnu uverejnenú fotku.
áno, zaujíma ma pohľad ľudí na sexistické komentáre. doteraz nikto nestlačil "nahlásiť nevhodný príspevok". ak to má byť takto ďalej, nebudem sem dávať fotky svojej vnučky. nie typu facebook, rodinný album..
ďakujem za názor. a prijmem aj ďalšie rôzne pohľady.
0
0
 
JohnNewton
2016-02-11 12:51:05+01
príspevok od: Karol Srnec
ePhoto je relativne maly portal, ktory si nemoze dovolit mat adimnov fora na 24 hodin denne. Jednoducho ich nevieme zaplatit. Aj ked priebezne komenty sledujeme (najma forum), vsetko nedokazem ustrazit. Nechceme byt nejaky strazni psi a ponechavame tu pomerne slusnu volnost. Urazlive komenty samozrejme mazeme, ked na ne narazime a ich autorom davame BAAN na 1 alebo 3 dni. Ak to nepomoze, vynimocne zrusime ucet.
Kedze nevieme diskusie ustrazit na 100%, je pod komentami moznost nahlasenia nevhodneho prispevku. Po kliknuti nan, nam dojde sprava a mi komentar preverime. vymazavame len urazlive komentare. Beznu negativnu kritiku alebo nesuhlas ponechavame, je to princim demokratickej diskusie. Ponechavame aj komenty, ktore by niekto mozno mazal. Bohuzial, hlupost niektorych uzivatelov nie je trestna.

Takze peterzavodny dostal BAN na tri dni, dufam, ze to ako varovanie postaci.
Aké tri dni ? Tri dni sa dávajú za Fuji Tento je úchyl , nech si hľadá iný web s primeranou tématikou
0
9
 
sfinx
2016-02-11 13:09:44+01
príspevok od: Karol Srnec
ePhoto je relativne maly portal, ktory si nemoze dovolit mat adimnov fora na 24 hodin denne. Jednoducho ich nevieme zaplatit. Aj ked priebezne komenty sledujeme (najma forum), vsetko nedokazem ustrazit. Nechceme byt nejaky strazni psi a ponechavame tu pomerne slusnu volnost. Urazlive komenty samozrejme mazeme, ked na ne narazime a ich autorom davame BAAN na 1 alebo 3 dni. Ak to nepomoze, vynimocne zrusime ucet.
Kedze nevieme diskusie ustrazit na 100%, je pod komentami moznost nahlasenia nevhodneho prispevku. Po kliknuti nan, nam dojde sprava a mi komentar preverime. vymazavame len urazlive komentare. Beznu negativnu kritiku alebo nesuhlas ponechavame, je to princim demokratickej diskusie. Ponechavame aj komenty, ktore by niekto mozno mazal. Bohuzial, hlupost niektorych uzivatelov nie je trestna.

Takze peterzavodny dostal BAN na tri dni, dufam, ze to ako varovanie postaci.
vďaka za reakciu. nemyslela som to v zlom. (aj za zmazanie príspevkov v inej téme)
0
0
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-02-11 13:21:55+01
príspevok od: sfinx
vďaka za reakciu. nemyslela som to v zlom. (aj za zmazanie príspevkov v inej téme)
My sme otrli harcovnici, ktori sa zucastnili nejednej burlivej diskusie. Na inych portaloch je to aj 10x horsie. Obcas je dobre nam pripomentut, ze co sa nam zda normalne, pre niekoho tak nemusi byt. Nejak sa stalo, ze level urzlivosti, nadutosti, netolerancie, bezrespektu, je vyssi, akoby sa u inteligentneho a vzdelaneho cloveka s umeleckymi sklonmi ocakava.
0
3
 
Tibor78
2016-02-11 16:29:57+01
príspevok od: sfinx
pane, som neveriaca. Vy ste sa odklonili od témy. máte fotku s manželkou. spýtajte sa jej, ako by sa cítila, ak by našla podobné komentáre pod Vašimi fotkami.
No je rozdiel v akej poze a v akom obleceni sa niekto necha nafotit a nasledne sem vycapit.Potom sa netreba divit nad komentarmi..
0
1
 
JohnNewton
2016-02-11 16:53:32+01
Ja neviem, odvážne pózy tu už máme od r 1840, len neviem aké boli vtedy komentáre

https://www.youtube.com/watch?v=JoxGEymA8ro
0
1
 
Akelan
2016-02-11 17:25:33+01
príspevok od: sfinx
Rada čítam komentáre pod fotografiami. Našla som nezanedbateľné množstvo nechutných, urážlivých odkazov. Kde je miera tolerancie portálu ephoto a užívateľov?
ako príklad dávam zopár príspevkov od jedného užívateľa. Som prudérna? Vyjadrite sa.

peterzavodny
03. 01. 2016 10:38
pekné,len ho ,suchým nuter,mokrým ven..........

www.ephoto.sk/fotogaleria/fotografie/536579/x/
---
peterzavodny
peterzavodny
23. 09. 2015 19:55
a len ho ,suchým núter,mokrým ven....šak hore už je bez...

www.ephoto.sk/fotogaleria/fotografie/523514//
---

peterzavodny
30. 08. 2015 20:31
to je počet videní,každý chlap by ho tam..

www.ephoto.sk/fotogaleria/fotografie/429040//
---

www.ephoto.sk/fotogaleria/fotografie/417910//

peterzavodny
24. 05. 2015 08:20
Dobrá kompo,no a to telo,len ho tam ...
---

www.ephoto.sk/fotogaleria/fotografie/497313/michal-strory-part-3/

peterzavodny
06. 04. 2015 17:34
to by sa trtúškalo v takom netradičnom prostredí a do 4..........
---
www.ephoto.sk/fotogaleria/fotografie/460284/vecerne-splynutie-s-oceanom/

peterzavodny
22. 07. 2014 08:15
No krása,foto ako celok velmi povedené,dobré svetlo...a tá žena----no pretiahnuť ju tam v tej vode,určite je krásna aj z predu,riťka ako lusk............
Milá sfinx, ja ti dám tiež jeden "urážlivý komentár" - založiť podobnú tému vypovedá len o jednej veci: o nekonečnej hlúposti zakladateľa/ľky. Na rozdiel od tvojich "pocitov" a vnímania, resp. nevnímania reality, moje tvrdenie sa dá exaktne dokázať. Naopak by malo byť elementárnou snahou ľudí, aby sa každý vyjadroval úplne slobodne, vrátane urážok, osočovania, invektív a tam sa spozná skutočný človek, nie pohybujúca sa ľudská schránka bez duše...
-5
1
 
maksel
2016-02-11 17:29:26+01
a to je kto ta babka co sem prisla aplikovat obciansku vychovu?...ako na zakladnej skole...
...ked ta nieco uraza a nie je to adresovane tebe jednoducho prestan citat ....a ak ti pomoze znizit pulz, daj si 10 otcenasov..
-2
6
 
JohnNewton
2016-02-11 18:02:13+01
príspevok od: maksel
a to je kto ta babka co sem prisla aplikovat obciansku vychovu?...ako na zakladnej skole...
...ked ta nieco uraza a nie je to adresovane tebe jednoducho prestan citat ....a ak ti pomoze znizit pulz, daj si 10 otcenasov..
Ale no, tak to predsa nefunguje. Keď doma beháš na holáča, na námestí Ti to neprejde, dúfam, že rozoznávaš rozdiel Nič také ako bezbrehá sloboda neexistuje.
0
3
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-02-11 18:10:38+01
príspevok od: Akelan
Milá sfinx, ja ti dám tiež jeden "urážlivý komentár" - založiť podobnú tému vypovedá len o jednej veci: o nekonečnej hlúposti zakladateľa/ľky. Na rozdiel od tvojich "pocitov" a vnímania, resp. nevnímania reality, moje tvrdenie sa dá exaktne dokázať. Naopak by malo byť elementárnou snahou ľudí, aby sa každý vyjadroval úplne slobodne, vrátane urážok, osočovania, invektív a tam sa spozná skutočný človek, nie pohybujúca sa ľudská schránka bez duše...
Slusnost a kultura z nas robi civilizovanych ludi. Vazne by som nechcel zit vo svete tvojej tzv. slobody.
0
6
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-02-11 18:12:33+01
Dovolim si temu uzatvorit. Dufam, ze "drsnaci" sa trochu uvedomia a "makysi" uz vedia, ze svet nie je ruzova pastelka.
0
1
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()