Hore
Fórum » Návrhy a pripomienky
 

Pripomienky a vylepšenia na e-photo

jozef.balara
jozef.balara 2009-11-06 11:22:23+01
1. pri reakcii na môj príspevok v komentároch mi príde súkromná správa o reakcii a musím kliknúť na odkaz aby som si ju prečítal, bolo by lepšie keby bola táto reakcia napísaná hneď v správe 2. keď si otvorím môj profil, vidím počet bodovaní mojich fotiek, bolo by fajn keby to bolo klikacie, napr. kliknem na impakt 7 a ukáže mi moje fotky ktoré majú impakt 7
 
poqy
2020-03-03 20:38:16+01
Ide o to, že redakcia sa k administrácii stránky, k reklamáciám nefunkčnosti, či k niekoľko rokov sľubovanej verzii na mobily nevyjadruje. Nevyjadrujú sa absolútne k ničomu.

diskusia: mobilna verzia ephoto
admin 29. 01. 2013
[i]na tablety by mala byt verzia upravena v najblizsej dobe aj s moznostou uploadu fotiek
(+ autoresize). [/i]

diskusia: ePhoto pripomienky 3
Karol Srnec 05. 03. 2018
v príspevku okomentoval mazanie linkov na eglobal
admin 20. 11. 2017
Problem (s rýchlosťou) sme zanzamenali a riesime to.

Kde je kritické okienko? Kde sú rozhovory s fotografmi? Kde sú autori článkov? Karol srnec, Redakcia, Tlačová správa - jediná osoba? Marcel Rebro, chvála mu, sem dal 3 fotoblogy, inak článok od autora tu bol naposledy od Stana Jendeka 13. 6. 2019.

Môže to tu ťahať jeden človek? Klobúk dolu pred pánom Srncom ale toto je cesta k vyhoreniu, potom sa z radosti stane povinnosť a z povinnosti bremeno...

Komunita zomrela, chcelo by to pár ľudí, adminov, čo sa webu povenujú aktívne každý deň. Momentálne mi to tu pripadá ako záhrada o ktorú sa nikto nestará a tak vädne a chradne. Dokonca sa dostala do štádia, kedy už kvietky nemožno zachrániť, je potrebný radikálny rez.

Každopádne, môžeme sa o tom dohadovať, môžeme polemizovať, ale nie je tu absolútne žiadna spätná väzba od vedenia.
 
Jerry C.
2020-03-03 22:37:31+01
všetko to zabil fasbúk .... škoda ...tak rád som sem voľakedy chodieval ...ale je to ako v jednej ľudovke ... "všetci ste ma opustili ..." chýbajú mi tu komentáre, blogy a fotky ...Waldeho,Stevesa,Strateného , Devoteeho...vtipné aj keď rozsiahlé komenty fotiek od kravičky Komu...aj Cako je tu už len zriedka ... neviem - či sa to ešte dá zachrániť ... samozrejme sú tu fajn fotky,ale už bez komentárov ... len s lajkami alá FB ... a na foto dňa ich už ani veľa netreba ...
 
landov
2020-03-04 06:58:09+01
Je to uz mozno obohrata platna, ALE zaciatok konca tohto (aktualne uz len one man show) portalu bolo spoplatnenie pred par rokmi. Zlomilo im vaz, ze ich v tom case zrejme chytil mamon a spoplatnili aj forum !!!
Po tomto kroku odtial odislo na veky kopa uzivatelov a uz sa bohuzial nikdy nevratili. Aj ked potom zase forum dali free, tak uz to nbepomohlo.
 
sharkyyy
2020-03-04 07:25:17+01
Chyba tu este jeden tahun ako je Karol Srnec, ten tu je na vsetko viac menej sam.
 
Fuser
2020-03-04 08:33:33+01
Viacery nadavaju alebo by chceli aby to tu bolo lepsie:
Co tak ale pridat ruku k dielu?
Skuste sa ozvat autorom webu, zozaciatku napis blog, sprav video, napr. skusenosti aj zo starym fotakom.
Peniaze necakajte zozaciaku ....
 
PeCh
2020-03-04 08:35:33+01
príspevok od: landov
Je to uz mozno obohrata platna, ALE zaciatok konca tohto (aktualne uz len one man show) portalu bolo spoplatnenie pred par rokmi. Zlomilo im vaz, ze ich v tom case zrejme chytil mamon a spoplatnili aj forum !!!
Po tomto kroku odtial odislo na veky kopa uzivatelov a uz sa bohuzial nikdy nevratili. Aj ked potom zase forum dali free, tak uz to nbepomohlo.
Presne súhlasím. Môžme si hovoriť čo chceme, ale:
* ePhoto je one man show. Úprimne Karola obdivujem.
* ePhoto je sociálna sieť. A normálny ľudia (česť výnimkám) si za takýto portál nebudú platiť. Jednoducho idú tam, kde si môžu písať zadarmo.
* Čo držalo ePhoto, tak to bola komunita ľudí, čo tu písali komentáre (tvorili obsah). Spoplatnenie ich nakoplo na to, aby definitívne odišli a už sa nikdy nevrátia. A už je jedno, ako veľmi to bude zadarmo. Sú preč.
 
jozef84
2020-03-04 09:10:08+01
príspevok od: PeCh
Presne súhlasím. Môžme si hovoriť čo chceme, ale:
* ePhoto je one man show. Úprimne Karola obdivujem.
* ePhoto je sociálna sieť. A normálny ľudia (česť výnimkám) si za takýto portál nebudú platiť. Jednoducho idú tam, kde si môžu písať zadarmo.
* Čo držalo ePhoto, tak to bola komunita ľudí, čo tu písali komentáre (tvorili obsah). Spoplatnenie ich nakoplo na to, aby definitívne odišli a už sa nikdy nevrátia. A už je jedno, ako veľmi to bude zadarmo. Sú preč.
Súhlasím. Ale dalo by sa to rozkývať. Obdivujem Karola, že má energiu aspoň na to čo stíha. Ale na jedného je to fakt moc. Chce to trochu zmeniť systém, aby sa Karolovi uvolnili ruky a získal čas.Je tu pár skalných fotografov, ktorí majú čo ponúknuť. Stačilo by ich osloviť, napísať nejaký článok o tom, ako fotia, s čím fotia, nejaké svoje skúsenosti, s čím sú ochotní sa podeliť a dať to napríklad na stredu, alebo piatok ten článok. Možno im to urobí aj dobre a nemusí to nič stáť, len obetovaný čas.Osloviť niektorých skalných aj na kritické okienko, nech sa tu rozprúdi debata o fotení. Možno to urobiť nejakým systémom pravidelnej rotácie príspevkov a ponúknuť nejakú výhodu?(napríklad reklamu na e-photo?) Je tu ešte zopár svadobných fotografov, portrétistov, krajinkárov, možno by ich táto forma spolupráce oslovila. Portálu, aj prispievateľom a tým pádom aj nám, ktorí sa učia fotiť, by to len prospelo. Mohlo by to vrátiť späť aj bývalých skalných veľmi dobrých fotografov.
 
martin.k1
2020-03-04 10:54:31+01
Ja som na túto stránku rezignoval. Prekáža mi, že sa noepravujú nachádzané chyby v článkoch, ba opakovane sa vyskytujú, nedodržujú sa nejaké "etické štandardy" (napr v akom vzťahu je recenzent k testovanému výrobku), v recenziách sa nespomínajú značky, ktoré autor "nemá k dispozícii" (alebo je to celkovo chabé, celkovo sa tu preukazuje pestrá škála všetkých možných argumentačných faulov, tzv logických chýb).

Napr. pre šéfredaktora platí to, čo takto narýchlo nájdene v google definujeme ako anecdotal. Tvrdil mi, že nejaké štatisické merania nepotrebuje, lebo mal možnosť si otestovať cez 200 fotoaparátov a "on vie".

Proste, nie, že by to bol zlý človek, to nie. Človek si tu aj nájde zaujímavé info, len by mal byť upozornený, že sa nachádza vo vysoko nebezpečnom prostredí. Sú tu akési pomyselné gangy, kde si každý obhajuje to svoje. Nevládne PRAVDA, ale naše predstavy o nej.

https://yourlogicalfallacyis.com/anecdotal
 
martin.k1
2020-03-04 11:03:12+01
možno som to "vysoko nebezpečné prostredie" prehnal, to zasa nie, resp. som to myslel na fórum. ale zasa aj tu si ľudia vedia pekne občas poradiť, to je milé a užitočné. ani neviem, ako by som to nazval. nemyslím to zle, len som chcel to vyjadriť, je to môj názor, môžete mať iný, samozrejme.
ako odrazový mostík fajn, ale pre komplexnejšie informácie ale človek musí vzlietnúť vyššie.
 
PeCh
2020-03-04 11:24:33+01
príspevok od: jozef84
Súhlasím. Ale dalo by sa to rozkývať. Obdivujem Karola, že má energiu aspoň na to čo stíha. Ale na jedného je to fakt moc. Chce to trochu zmeniť systém, aby sa Karolovi uvolnili ruky a získal čas.Je tu pár skalných fotografov, ktorí majú čo ponúknuť. Stačilo by ich osloviť, napísať nejaký článok o tom, ako fotia, s čím fotia, nejaké svoje skúsenosti, s čím sú ochotní sa podeliť a dať to napríklad na stredu, alebo piatok ten článok. Možno im to urobí aj dobre a nemusí to nič stáť, len obetovaný čas.Osloviť niektorých skalných aj na kritické okienko, nech sa tu rozprúdi debata o fotení. Možno to urobiť nejakým systémom pravidelnej rotácie príspevkov a ponúknuť nejakú výhodu?(napríklad reklamu na e-photo?) Je tu ešte zopár svadobných fotografov, portrétistov, krajinkárov, možno by ich táto forma spolupráce oslovila. Portálu, aj prispievateľom a tým pádom aj nám, ktorí sa učia fotiť, by to len prospelo. Mohlo by to vrátiť späť aj bývalých skalných veľmi dobrých fotografov.
Na druhú stranu treba pripomenúť, že aj doba sa zmenila. Ľudia fotia síce viacej (lebo mobil) ale zároveň majú menší záujem o fotografiu ako takú. Stačí im poslať fotku na facebook, instagram, mail... Na komunikáciu, diskusiu používajú iné možnosti, nie ephoto... A autorský obsah si nájdu cez google, keď potrebujú, nebudú sa pravidelne vracať na stránku, ktorú robí jeden človek (nie sú to správy, ktoré by sa menili každý deň).

Takto neexistuje rozumné riešenie. Začarovaný kruh: pokles čitateľov -> pokles príjmu z reklamy -> zpoplatnenie -> odlev čitateľov. Áno v dnešnej dobe nie sú neviem aké náklady na prevádzku. Takýto web si schopný prevádzkovať za 50 €/rok. Ale aj keby ti to pokryla reklama, tak ti nepokryje svoj čas. Takže to robíš ako "dobrovoľník" ak ťa to baví. Je to podobne ako vývoj opensource. Pre daného človeka je to dobrý pocit a získanie si určitého renomé. Aj keby sa portál otvoril na štýl wikipédie (ktokoľvek ho môže rozvíjať, pridať obsah, vyrobiť mobilnú verziu, odstrániť chyby...) tak to skončí ako malá komunita ľudí, čo ich to baví. Slovensko je pre toto veľmi malý trh a ani predaj fototechniky nie je nejako rentabilný.
 
jozef84
2020-03-04 14:55:25+01
príspevok od: PeCh
Na druhú stranu treba pripomenúť, že aj doba sa zmenila. Ľudia fotia síce viacej (lebo mobil) ale zároveň majú menší záujem o fotografiu ako takú. Stačí im poslať fotku na facebook, instagram, mail... Na komunikáciu, diskusiu používajú iné možnosti, nie ephoto... A autorský obsah si nájdu cez google, keď potrebujú, nebudú sa pravidelne vracať na stránku, ktorú robí jeden človek (nie sú to správy, ktoré by sa menili každý deň).

Takto neexistuje rozumné riešenie. Začarovaný kruh: pokles čitateľov -> pokles príjmu z reklamy -> zpoplatnenie -> odlev čitateľov. Áno v dnešnej dobe nie sú neviem aké náklady na prevádzku. Takýto web si schopný prevádzkovať za 50 €/rok. Ale aj keby ti to pokryla reklama, tak ti nepokryje svoj čas. Takže to robíš ako "dobrovoľník" ak ťa to baví. Je to podobne ako vývoj opensource. Pre daného človeka je to dobrý pocit a získanie si určitého renomé. Aj keby sa portál otvoril na štýl wikipédie (ktokoľvek ho môže rozvíjať, pridať obsah, vyrobiť mobilnú verziu, odstrániť chyby...) tak to skončí ako malá komunita ľudí, čo ich to baví. Slovensko je pre toto veľmi malý trh a ani predaj fototechniky nie je nejako rentabilný.
Treba akceptovať fakt, že sociálne siete tomu dosť ubrali. Ale na druhej strane aj e-photo je určitým druhom sociálnej siete, kde sa ľudia stretávajú a vymieňajú skúsenosti. Je tu obchodný potenciál, ktorý je využiteľný na obchod. Myslím, že to až také jednoduché na financie nebude, lebo ide o ohromnú databázu fotiek a to nie je zadarmo. Treba niekde zaplatiť úložný priestor.
 
jozef84
2020-03-04 14:59:37+01
príspevok od: martin.k1
možno som to "vysoko nebezpečné prostredie" prehnal, to zasa nie, resp. som to myslel na fórum. ale zasa aj tu si ľudia vedia pekne občas poradiť, to je milé a užitočné. ani neviem, ako by som to nazval. nemyslím to zle, len som chcel to vyjadriť, je to môj názor, môžete mať iný, samozrejme.
ako odrazový mostík fajn, ale pre komplexnejšie informácie ale človek musí vzlietnúť vyššie.
ešteže si sa aspoň z časti opravil. Myslím, že z e-phota si toho ešte veľmi málo prečítal. A Karolovi môžeš veriť. Jeho "subjektívne" stanovisko je skoro na 100% aj objektívne.
 
seifi
2020-03-04 15:03:23+01
príspevok od: martin.k1
možno som to "vysoko nebezpečné prostredie" prehnal, to zasa nie, resp. som to myslel na fórum. ale zasa aj tu si ľudia vedia pekne občas poradiť, to je milé a užitočné. ani neviem, ako by som to nazval. nemyslím to zle, len som chcel to vyjadriť, je to môj názor, môžete mať iný, samozrejme.
ako odrazový mostík fajn, ale pre komplexnejšie informácie ale človek musí vzlietnúť vyššie.
No prostredie je také, aké sme si vytvorili, presne zodpovedá stavu spoločnosti, je také naše ... slovenské. Najviac to pocítite, keď budete písať svoje videnie u fotografii na kritiku; názor iný, aj v situácii, že je jeden jediný , ale nepodporujúci 30 bezslovných lajkov, je neakceptovateľný. Tu už bolo toho za tie roky povedané a napísané dosť. Ak sa nezmeníme my, nezmeníme vnímanie k prehreškom politikov, ich sľubom zlodejiny, bude platiť ja tebe ty mne, zostaneme benevolentní, nekritickí, nevšímaví, atd atd , to potom ani pri našom najzbožnejšom priani sa nezmení nikde nič.
 
poqy
2020-03-05 18:04:01+01
A vedenie ďalej veselo ignoruje. Ešte deň a fórum zmizne z titulky a všetko je v dokonalom poriadku.
 
Goriot
2022-04-02 17:53:11+02
Pred rokmi som tu dal pripomienku a dnes ju zopakujem, lebo nemala žiadnu "odozvu".
Takže ešte raz ... na hlavnej stránke kliknem na odkaz "Galéria", objavia sa najnovšie fotky, potom kliknem napríklad na prvú fotku a objaví sa zmenšenina s rôznymi popismi, kliknem na fotku a objaví sa originál neupravená fotka a ak je väčšia ako rozlíšenie monitora, tak z nej vidno iba výrez ... je to veľmi nepraktické, lebo predpokladám že iba pár "nadšencov" chce hneď vidieť detaily ... takže kliknem na úplne nezmyselné tlačidlo "zobraziť originál" ... nezmyselné preto, lebo na originál sa práve pozerám ... a objaví sa zmenšenina prispôsobená rozlíšeniu monitora.
Je taký veľký problém vymeniť tieto "funkcie" a zobraziť najprv náhľad na celú obrazovku, a až potom použiť tlačidlo "zobraziť originál" ?
Určite by to v prvom rade logické a hlavne ... a v druhom rade zopakujem ... pre väčšinu prijateľnejšie..........
 
kwido
2022-04-05 10:59:28+02
Je uplne zbytocne sem davat nejake pripomienky. S tymto portalom uz nikto nic nerobi. To funguje uz iba zo zotrvacnosti a tak to pravdepodobne bude az kym to uplne nezanikne. Aj tak je tu uz iba sama reklama, jeden - dva clanky za tyzden a aj to Karolov stlpcek a potom obcas nejaky PR clanok...
Ja sem chodim v podstate uz iba zo zotrvacnosti si precitat Karolov stlpcek. Ked skonci ten tak podla mna to bude uz uplny koniec ephota.
 
gytheio
2022-04-05 12:08:31+02
príspevok od: kwido
Je uplne zbytocne sem davat nejake pripomienky. S tymto portalom uz nikto nic nerobi. To funguje uz iba zo zotrvacnosti a tak to pravdepodobne bude az kym to uplne nezanikne. Aj tak je tu uz iba sama reklama, jeden - dva clanky za tyzden a aj to Karolov stlpcek a potom obcas nejaky PR clanok...
Ja sem chodim v podstate uz iba zo zotrvacnosti si precitat Karolov stlpcek. Ked skonci ten tak podla mna to bude uz uplny koniec ephota.
Ze to upada k tomu si vyrazne prispel aj ty, najvacsi stazovatelia tu nemaju ziadne foto ani nijak neprispievaju. Debata o nejakom objektive alebo recenzia vobec neprispeje ku kvalite ziadnej stranky, ten obektiv je uplne vsade rovnaky ale mozme spravit miliardu fotografii s tym objektivom a kazda bude ina. Tato stranka upada preto lebo pre vas je dolezitejsie vlastnit ten objektiv ako s nim fotit. Vlastnit objektiv neznamena vobec nic, fotit znamena rozmyslat mat fantaziu.
Fotis?
 
Johnnny
2022-04-07 10:42:38+02
príspevok od: gytheio
Ze to upada k tomu si vyrazne prispel aj ty, najvacsi stazovatelia tu nemaju ziadne foto ani nijak neprispievaju. Debata o nejakom objektive alebo recenzia vobec neprispeje ku kvalite ziadnej stranky, ten obektiv je uplne vsade rovnaky ale mozme spravit miliardu fotografii s tym objektivom a kazda bude ina. Tato stranka upada preto lebo pre vas je dolezitejsie vlastnit ten objektiv ako s nim fotit. Vlastnit objektiv neznamena vobec nic, fotit znamena rozmyslat mat fantaziu.
Fotis?
Ak chces hodnotit pouzivatelske fotky, chod na Instagram. Je tu hromada clankov a fotkach a foteni, akurat sa k nim nikto vratane teba nevyjadruje.
 
gytheio
2022-04-07 11:33:06+02
príspevok od: Johnnny
Ak chces hodnotit pouzivatelske fotky, chod na Instagram. Je tu hromada clankov a fotkach a foteni, akurat sa k nim nikto vratane teba nevyjadruje.
Nikto sa k nim nevyjadruje preto lebo tie clanky nemaju uroven co sa vobec necudujem, ze prave ty si si to nevsimol.
Hodnotit a vyjadrovat sa k fotografiam je zaklad, predstav si, ze by v skole nijak nehodnotili ani by sa ucitelia nevyjadrovali k vysledkom ziakov, ako by to asi dopadlo?
 
Johnnny
2022-04-07 12:26:35+02
príspevok od: gytheio
Nikto sa k nim nevyjadruje preto lebo tie clanky nemaju uroven co sa vobec necudujem, ze prave ty si si to nevsimol.
Hodnotit a vyjadrovat sa k fotografiam je zaklad, predstav si, ze by v skole nijak nehodnotili ani by sa ucitelia nevyjadrovali k vysledkom ziakov, ako by to asi dopadlo?
Hodnotenie a vyjadrenie sa k fotografiam je mozno zaklad na kurze, alebo vystave, ale nie na webe akym je tento. Je to portal zaoberajuci sa fotografiou a technikou a kazdy sem chodi po obsah aky ho zaujima.

Ak ta nezaujima technika a myslis, ze si tu jediny kto rozumie fotografii, resp je to tu pod tvoju uroven, co teda vacsina prispevkov naznacuje, naozaj nechapem co tu robis. Ono nazvat to inak nez trollingom je fakt tazke
 
Strana 18 z 19
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()