Hore
Fórum » Návrhy a pripomienky
 

Pozor na inzerat na Paladixe - C24-70

Bindo
Bindo 2010-02-05 10:07:47+01
Dnes som na Paladixe objavil inzerat na Canon 24-70/2,8 http://paladix.cz/bazar/index.php?adid=111601 za 12000kc, co je ako iste uznate super cena. Mozno ste viacery uvazovali o jeho kupe ale dajte si bacha. Pan nechce zaslat na dobierku a na vsetky moje navrhy osobneho stretnutia ci uz Bratislava, alebo jeho domov Pardubice ci praca kde momentalne je Kosice neakceptoval a chce jedine peniaze vopred a ze potom posle. Nevravim ze chce rovno oklamat, ale dajte si pozor. Prip. ak je tu niekto z Kosic moze urobit dobry ochod. Ale trvajte na osobnom stretku. Ak objektiv dakto ozaj kupite a nebude to podvod napiste mi nech si mozem buchat hlavu o stenu ze som mu tie peniaze neposlal :D Pekny den.
 
misík
2010-02-07 17:21:42+01
príspevok od: Xpeet
nie nezaslúži, ale naopak, človek, ktorý takto zneužije / podvedie si zaslúži takú bitku (a neskôr samozrejme väzenie), že na ňu do smrti nezabudne
Uplne súhlasím,no týto hadi sú strašne klzký a kvôli tej bitke by ťa vláčili po súdoch 5 rokov a na regrese by ťa ošklbali ako kurča.Lebšía je prevencia-nenaletieť a používať sedliacky rozum
 
misík
2010-02-07 17:30:45+01
príspevok od: snakepit
hmm, mam pocit, ze nevies o com rozpravas, pravdepodobne si asi este nikdy nenakupoval cez e-bay, kde ti nikto neposle tovar skor, ako posles peniaze... ja tak nakupujem bezne, drzim sa feedbacku jednotlivych predajcov a zatial sa mi este nic zle nestalo...
Priznám sa,že ešte nikdy som neposlal prachy vopred,som asi moc opatrný,ale na druhej strane ma ešte nikdo nepodrazil.Myslím,že nie je problém zavolať kupujúcemu a dohodnúť si stretnutie,alebo prevziať tovar na dobierku.Takto aspon nekúpim mačku vo vreci.Ale uznáš,že keď pán nemá záujem o žiadne stretko a chce iba prachy,je to podozrivé.
 
snakepit
2010-02-07 18:34:23+01
príspevok od: misík
Priznám sa,že ešte nikdy som neposlal prachy vopred,som asi moc opatrný,ale na druhej strane ma ešte nikdo nepodrazil.Myslím,že nie je problém zavolať kupujúcemu a dohodnúť si stretnutie,alebo prevziať tovar na dobierku.Takto aspon nekúpim mačku vo vreci.Ale uznáš,že keď pán nemá záujem o žiadne stretko a chce iba prachy,je to podozrivé.
Noo, praveze ja mam negativnu skusenost s dobierkou. Raz som cez internet kupoval listky na koncert (boli asi o 30% lacnejsie ako cez ticketportal). Prisiel som na postu, zaplatil som za dobierku, a ked som otvoril obalku, boli v nej len dva zlozene male kartony v tvare vstupenky! A nedalo sa s tym nic spravit. Tato chyba ma stala cca 600Sk ale som celkom rad, lebo som sa na tom poucil a teraz si davam vacsi pozor. Kazdopadne som len chcel poukazat na to, ze dobierka nic neznamena, tak isto ti mozu poslat krabicu, ktoru ked otvoris budu tam stare topanky namiesto objektivu :) Ako som uz spominal e-bay je bezpecny, ak nakupujes u niekoho s vysokym pozitivnym feedbackom... A osobne prevzatie je samozrejme najbezpecnejsie, len nie vzdy sa to da...
 
2010-02-07 18:48:09+01
Ja som od dobierky upustil uplne hlavne ako predavajuci...2x sa mi zasielka vratila, lebo kupujuci si ju neprevzali, musel som platit vratne postovne a raz mi posta pripisala peniaze po 16-tich dnoch od dorucenia, kedy kupujuci mal uz tovar davno u seba, veselo ho pouzival, len ja som nemal platbu...
 
oksyd
2010-02-12 11:31:15+01
Chcel by som upozornit na dalsieho podvodnika tu na SK. Ked mate inzeat ze nieco predavate predavajte to len z ruky do ruky. Vy date tovar on cash...Nepredavajte tovar na ziadnu zmluvu a podobne chujovyny.
 
JanoP
2010-02-12 12:50:22+01
Uz clovek z Pardubic pracujuci v Kosiciach je podozriva kombinacia... Este tak naopak ;o]
 
Emilio
2011-11-14 22:21:13+01
Dnes som objavil toto: http://foto.bazos.sk/inzerat/11378330/Lov-na-podvodnika.php
dávam to sem iba pre výstrahu, inč s tým nemám na štastie nič spoločného
 
PeCh
2011-11-15 10:22:31+01
Vždy pri obchode "z druhej ruky" (použitý/bazárový tovar) môže ísť o podvod. Preto odporúčam len osobné stretnutia (tovar za pár eur nerátam, s tým sa neoplatí paprať). Osobne som sa v tomto s podvodníkom ešte nestretol. Kupoval som takto 4 objektívy, pričom 3 z nich (v cene i 500-1500 €) som kupoval od ľudí, ktorí bývajú aj vyše 200 km odo mňa. Vždy sme sa dohodli na osobnom stretnutí niekde na polceste, tovar som vyskúšal a kúpil. Spokojnosť na oboch stranách. Dokonca som objektív kúpil, aj keď vykazoval frontfokus (išlo o 70-200/2.8L IS) s tým, že si ho dám v servise zladiť. Predávajúci mi dokonca potom chcel preplatiť náklady na servis, ale nebolo čo, urobili mi to v rámci záruky .

To mi pripomína, že pred dvoma týždňami som predával Canon 50/1.8. Teda kupujúcemu som ho dal najprv na vyskúšanie s tým, že ak s ním bude spokojný, tak mi dá potom peniaze. Mal by som sa mu už ozvať . Keby to nebol kolega, ktorému dôverujem, tak samozrejme to nebudem riešiť takto .
 
Bobo2sk
2011-11-15 12:38:10+01
taka otazka ma trapi... ked budem chciet niekoho odrbat, preco by som daval podozrivu cenu ?
Pri takej cene kazdy spozornie. Keby ten objektiv stal +- tolko co u ostatnych,tak ho "nepreda" tak rychlo ale mozno by ho predal viac krat
 
tomaspavco
2011-11-15 13:01:16+01
hej no.....niekedy je to aj pravdive a predajca klame ale,,,ved mne sa podarilo zohnať takto oly 520 blesk metz 48 a 2 setaky 14-42 a 50-150 za neuveritelných 200e a to mi dal nato chlap aj papiere a záruku rok.....no...skor som mal štastie..treba preverovať....doba je zlá a každý chce zarobiť tak že nebude nič robiť
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()