Hore
Fórum » Návrhy a pripomienky
 

Cenzura na ephoto.sk

niles
2010-08-10 14:14:58+02
Mam navrh - co takto necenzurovat tento portal? Som tu registrovany niekolko mesiacov, no aj za tento kratky cas som sa s cenzurou stretol hned niekolkokrat. Vacsinou islo o mazanie diskusnych prispevkov vo fore, dnes bola zmazana cela tema, do ktorej som rano prispel (aspon to mi napisal system, ked som si chcel zobrazit reakciu na moj prispevok - miernu kritiku ephotoshopu). Dal by som ruku do ohna, ze viacerym ludom ste rovno zmazali konto, vsak co. Nemyslim si, ze som voci tomuto portalu ofenzivne naladeny, skor ide o uprimnost. Ked sa mi nieco nepaci, ozvem sa. Tak sa ozyvam. Dakujem.
 
maTTo_corp
2010-08-10 14:22:11+02
...no..je niekoľko dôvodov, prečo bola téma zmazaná...buď sa jednalo o reklamu inému shopu, alebo šlo o duplicitnú tému, alebo je to tak ako píšeš ty :)...

...a len tak na okraj...čo myslíš, čo sa stane s touto témou? :)
 
maTTo_corp
2010-08-10 14:22:32+02
*prečo mohla byť...
 
bebel
2010-08-10 14:24:14+02
cenzura? - pokial ja viem, sa mazu temy, ktoru tu uz figuruju, a ludia sa vyhadzuju pre porusovanie ´pravidiel´ - zatial som osobnu skusenost nemala.
 
staleusmiaty
2010-08-10 14:29:12+02
Ja v tom nevidím absolútne nič zlé. Bez ´cenzúry´ by tu bol ešte väčší bordel :) Navyše, e-photo nie je portál dobrovoľníkov-nadšencov, ale komerčný projekt a jeho prevádzkovateľ má legitímne právo zasahovať do jeho obsahu, obzvlásť ak ten obsah ide proti obchodným záujmom prevádzkovateľa :)
 
niles
2010-08-10 14:34:34+02
Vymazanie kritiky shopu by som este vedel zniest. Cenzurovala sa vsak aj obsahova kritika (napr. v navode na pinhole efekt). V takom pripade sa samozrejme moze osvedcit vysvetlenie, ze diskusne prispevky sa prilis vzdalovali od temy. To povazujem za alibizmus. Spomenul by som aj viacero pripadov, kde sa mazali prispevky, ale nepamatam si presne tie temy - nerobil som si uplnu analyzu :) Chcel som v prvom rade pocut vase dojmy, ci ste cenzuru pocitili alebo nie.
 
maTTo_corp
2010-08-10 14:38:27+02
príspevok od: niles
Vymazanie kritiky shopu by som este vedel zniest. Cenzurovala sa vsak aj obsahova kritika (napr. v navode na pinhole efekt). V takom pripade sa samozrejme moze osvedcit vysvetlenie, ze diskusne prispevky sa prilis vzdalovali od temy. To povazujem za alibizmus. Spomenul by som aj viacero pripadov, kde sa mazali prispevky, ale nepamatam si presne tie temy - nerobil som si uplnu analyzu :) Chcel som v prvom rade pocut vase dojmy, ci ste cenzuru pocitili alebo nie.
tak vlastne...aj mňa sa cenzúra dosť výrazne dotkla...mal som tu svoju tému o Milanovi Bališovi ako legende tohto portálu, boli tam zozbierané hlody, frky a tak ďalej, linky na ostatné témy, screenshoty, bola to ako mekka astrokozmolympusákov...a zrazu pozerám, téma je preč :((

...ešte dodám, že je to jedna z dvoch tém ktoré som tu vo fóre založil....2.há je venovaná ephotoshopu :)))))
 
staleusmiaty
2010-08-10 14:38:47+02
príspevok od: niles
Vymazanie kritiky shopu by som este vedel zniest. Cenzurovala sa vsak aj obsahova kritika (napr. v navode na pinhole efekt). V takom pripade sa samozrejme moze osvedcit vysvetlenie, ze diskusne prispevky sa prilis vzdalovali od temy. To povazujem za alibizmus. Spomenul by som aj viacero pripadov, kde sa mazali prispevky, ale nepamatam si presne tie temy - nerobil som si uplnu analyzu :) Chcel som v prvom rade pocut vase dojmy, ci ste cenzuru pocitili alebo nie.
Ja osobne som sa z cenzúrou mojich príspevkov nestretol, asi píšem dostatočne nekonfrontačne.
Na osobných stretkách sme dávnejšie hovorili o tom, že fórum by malo byť moderované, čo niekto môže chápať aj ako cenzúru. Ťažko to posudzovať takto plošne, záleží prípad od prípadu, ale v globále s tým súhlasím. Spokojní aj tak nebudú nikdy všetci :)
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2010-08-10 14:41:10+02
Tento portal spravuje firma LB International, ktorej sucastou je aj redakcia ePhoto. Nie je to portal-samorast. Portal je financovany z nasich penazi, aktivit redakcie, internetoveho obchodu a inzercie, pricom uzivatelia maju vsetky funkcie zdarma. Vyhradzujeme si preto zasahovat do obsahu pridavanom uzivatelmi, ci uz z dovodu porusovania pravidiel tohto portalu, porusovania zakonov, nevhodneho obsahu, duplikovania tem, ci neplatenej reklamy. Myslim, ze davame uzivatelom dostatocnu volnost a snazime sa zasahovat minimalne.
Jednou z funkcii portalu je aj poskytovat reklamu firmam, ktore o nu maju zaujem. Prijem z reklamy hradi chod tohto portalu a jeho vyska urcuje, co mozeme zafinancovat, novych redaktorov, podrobnejsie testy, naprogramovanie novych funkcii...
Aj nas internetovy obchod ephotoshop.sk sme zriadili na podporu chodu ephota, ale aj ako sluzbu vam uzivatelom.
Preto aj nadalej budeme mazat prispevky, ktore degraduju obsah alebo su ohrozenim nasich aktivit.
 
Jozef Krajčo
externý redaktor
- moderator
2010-08-10 14:47:14+02
Kolega niles bude zrejme student, ktory este stale zije v presvedceni ze v zivote si moze hovorit a robit co uzna za vhodne. Cim skor opusti tieto liberalne myslienky, tym znesitelnejsi bude jeho dopad na rovne nohy realneho zivota.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2010-08-10 14:48:00+02
Mozno staci len malo, aby ste si predstavili, ze ste si zalozili vlastny portal, do ktoreho investujete mnozstvo casu, namahu a penazi. Mate svoju predstavu, ako ma fungovat. Regulovanie obsahu, vami nazyvane cenzura, by vam okamzite pripadalo normalne, keby zacal niekto vase umysly a pracu narusat. Treba si uvedomit, ze volnost nie je nekonecna, ze internet nie je anarchia. Asi nikto z vas by nevosiel do slusnej restavracie a nerozbalil by si chleba s pastekou, nenalial caj s termosky a nezacal obtazovat ostatnych hosti.
 
Granko
2010-08-10 14:52:33+02
cenzúra? to je len letmé ofúknutie bordelu raz za čas...
pokiaľ admin resp. redakcia zhodnotí, že príspevok, téma, fotka je nevhodná resp. obsahuje skrytú reklamu, priamo uráža osobu, produkt alebo je duplicitná, je normálne, že sa vymaže...
bolo to tak s ľudmi, s príspevkami, témami vo fóre či komentármi pod fotkami...
s určitými pravidlami užívateľ súhlasí pri registrácií, určité sú aj ohľadom zakladania tém vo fóre...
škoda, že upratovania či pravidiel nie je viac napr. aj v galérií, tam je pliev 80% a že Karol neťahá 24-ky, lebo vo fóre by kvôli duplicite nestíhal meniť gumu na gumovanie :o)
 
niles
2010-08-10 14:58:11+02
So vsetkym suhlasim, pekne povedane. Ale neodpustim si: ´...ktore degraduju obsah´. Citali ste niekedy prispevky od mrca - vo vseobecnosti su to veci od temy (odpovede na ziadost o radu typu ´kup si korcule´ a pod.). Na to upozornujem uplne bez urazky, aj ja sa velakrat dobre zabavim :) Ide o to, ze kriticky prispevok nedegraduje obsah. Mozno sa len dotyka ega.
 
lu_boss
2010-08-10 14:58:26+02
... ja by som len poznamenal, ze pokial sa tu da o ´probleme´ cenzury otovorene rozprava, tak to asi nebude az take zle.
A ja by som niektorych mazal ovela nemilosrdnejsie :-)
 
niles
2010-08-10 15:00:05+02
príspevok od: Karol Srnec
Mozno staci len malo, aby ste si predstavili, ze ste si zalozili vlastny portal, do ktoreho investujete mnozstvo casu, namahu a penazi. Mate svoju predstavu, ako ma fungovat. Regulovanie obsahu, vami nazyvane cenzura, by vam okamzite pripadalo normalne, keby zacal niekto vase umysly a pracu narusat. Treba si uvedomit, ze volnost nie je nekonecna, ze internet nie je anarchia. Asi nikto z vas by nevosiel do slusnej restavracie a nerozbalil by si chleba s pastekou, nenalial caj s termosky a nezacal obtazovat ostatnych hosti.
Netreba si predstavovat, vlastny portal som mal tri roky, v sucasnosti uz neexistuje (bolo to o literature). Velakrat prisli ´debili´, ktorych som okamzite vymazal a udelil banan. Ale to boli ludia, ktori nadavali, postovali nevyziadanu reklamu a pod. Neboli to kritici ani provokateri - o tych sa vzdy postarala komunita, bud im dala za pravdu, alebo ich vytlacila.
 
niles
2010-08-10 15:01:53+02
príspevok od: Jozef Krajčo
Kolega niles bude zrejme student, ktory este stale zije v presvedceni ze v zivote si moze hovorit a robit co uzna za vhodne. Cim skor opusti tieto liberalne myslienky, tym znesitelnejsi bude jeho dopad na rovne nohy realneho zivota.
Som student (zurnalistika), ale mozno este viac ako student som obet interenetu (zalubami aj zamestnanim), preto som mozno precitliveny a zijem v nejakom divnom svete, kde sa akceptuje kritika :)
 
niles
2010-08-10 15:03:29+02
Aj ja som prijemne prekvapeny vyvojom tejto temy - aj ked, iba sialenec by cenzuroval temu o cenzure :) to by bol klinec do rakvy.
 
wayne
2010-08-10 15:05:31+02
nevidel by som to tak cierne, ,je to celkom logicke opatrenie, normalni a slusni ludia, tj ti ktori nemaju potrebu sa skryvat za anonymitu alebo akokolvek kohokolvek osocovat sa nemaju coho obavat ;]
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2010-08-10 15:08:10+02
Urcite veci patria k miestnemu folkloru a davaju portalu svojsky charakter. Ak by mali byt pod fotkami a vo fore len prispevky, ktore tam skutocne patria, tak musime zmazat 80% prispevkov (bez srandy). Zatial si nemozeme dovolit niekoho, kto by naplno dohliadal na prispevky a preto mate na fore vacsiu slobodu, nez je pre funkcnost fora zdrave :-)
 
javelin
2010-08-10 15:16:28+02
príspevok od: Karol Srnec
Urcite veci patria k miestnemu folkloru a davaju portalu svojsky charakter. Ak by mali byt pod fotkami a vo fore len prispevky, ktore tam skutocne patria, tak musime zmazat 80% prispevkov (bez srandy). Zatial si nemozeme dovolit niekoho, kto by naplno dohliadal na prispevky a preto mate na fore vacsiu slobodu, nez je pre funkcnost fora zdrave :-)
Tiež som hlboko pobúrený prispevkami užívateľa Mrco....naposledy ma naprdlo ako na otázku , ´akú zrkadlovku si mám kúpiť´ , poradil korčule....skutočne je tento jeho prístup veľmi neuspokojový....ak vezmem do úvahy, že sa teraz slečna musí namiesto fotografovania korčulovať....a je dosť možné že to ani nevie.....Ano takéto príspevky potom znehodnocujú snahu Nás všetkých, fundovane poradiť v danej téme....
 
Strana 1 z 9
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()