Hore
Fórum » Návrhy a pripomienky
 

Cenzura na ephoto.sk

niles
niles 2010-08-10 14:14:58+02
Mam navrh - co takto necenzurovat tento portal? Som tu registrovany niekolko mesiacov, no aj za tento kratky cas som sa s cenzurou stretol hned niekolkokrat. Vacsinou islo o mazanie diskusnych prispevkov vo fore, dnes bola zmazana cela tema, do ktorej som rano prispel (aspon to mi napisal system, ked som si chcel zobrazit reakciu na moj prispevok - miernu kritiku ephotoshopu). Dal by som ruku do ohna, ze viacerym ludom ste rovno zmazali konto, vsak co. Nemyslim si, ze som voci tomuto portalu ofenzivne naladeny, skor ide o uprimnost. Ked sa mi nieco nepaci, ozvem sa. Tak sa ozyvam. Dakujem.
 
mato.draho
2010-08-12 16:40:09+02
príspevok od: rbr69
mohol, ale tlachanie o nicom podporuje navstevnost portalu a nijako ho neohrozuje, navstevnost a zlepsene statistiky navstevnosti su ziadane, asi aj za takuto cenu :( ... takze taketo tlachanie a temy typu offtopic su asi v zaujme redakcie a portalu
Skoda drat klavesnicu, Rasto... ;) Proti offtopicu 1, 2,...100 nemam nic. Asi je aj dobre, ze tu nieco take je. Kiezby vsak svoju ulohu plnil lepsie a absorboval viac toho ´miestneho folkloru´, ktory su s pozehnanim admina schopni kade-tade vypustat tunajsi notoricki offtopici :)
 
conan7
2010-08-12 16:43:54+02
nedošlo mu, nechaj tak.
 
rasto.tn
2010-08-12 16:50:43+02
Na tomto foto-fóre je kopec ľudí fotografov, čo vedia skutočne dobre poradiť a ich rady iným si zo zaujímavosti vždy prečítam, ale sú tu aj takí, ktorých príspevky ma poburujú, najmä pre ich neadekvátny charakter, zosmiešňovanie a pod. Hovoríte tu, že ľudia sa pýtajú stále a po x krát to isté - veď to je napokon logické, nech sa tomu nik nečuduje, že vždy tu bude otázka typu: Je lepší Nikon D3000, alebo Canon 450D...Kto chce profi mašinu, tak na takété fóra predsa nebude chodiť sa radiť....Takéto témy/otázky nezakladajú ľudia, čo sa do fotografovanie suprovo vyznajú, sú to ľudia, čo idú na foto-fórum raz za istý čas a chcú odpoveď ´z prvej ruky´, lebo je to aj iný pocit, ak len čítajú o niekom, alebo ak na ich otázku niekto zareaguje a povie im svoj názor. A tak preto odpovede typu: korčule, obrázok nejakej lamy či čoho, týchto ľudí len bezcharakterne uráža a degraduje samotný portál. Áno, ľudia si mohli vo fóre podívať témy na ich otázku, ale vieme, že väčšina aj tak to neurobí, ale to nie je dôvod, aby ich niektorí užívatelia urážali. Pre tých, čo tu pravidelne chodia, alebo majú svojich kamošov na fóre to môže byť vtipné, ale pre niekoho, kto tu chodí raz za čas, alebo potrebuje súrnu radu to vtipné nie je a ako sa hovorí, dva krát opakovaný vtip nie je vtipom...
 
rbr69
2010-08-12 16:57:16+02
príspevok od: conan7
nedošlo mu, nechaj tak.
ale doslo ...
... a hlavne, ked sa komunita navzajom posilni, co ma kto kecat do toho, ze si pisete vzajomne skoro v kazdom vlakne odvecaky, ci? ... keby ste sa aspon dohodli a vliezli s OT-kecami do Grankovho vlakna, ktore na to zalozil ... na niektorych portaloch to tak je, ze niektore pripevky moderator presmeruje na spravne miesto ... normalna ocista nie cenzura
 
maTTo_corp
2010-08-12 16:57:35+02
príspevok od: rasto.tn
Na tomto foto-fóre je kopec ľudí fotografov, čo vedia skutočne dobre poradiť a ich rady iným si zo zaujímavosti vždy prečítam, ale sú tu aj takí, ktorých príspevky ma poburujú, najmä pre ich neadekvátny charakter, zosmiešňovanie a pod. Hovoríte tu, že ľudia sa pýtajú stále a po x krát to isté - veď to je napokon logické, nech sa tomu nik nečuduje, že vždy tu bude otázka typu: Je lepší Nikon D3000, alebo Canon 450D...Kto chce profi mašinu, tak na takété fóra predsa nebude chodiť sa radiť....Takéto témy/otázky nezakladajú ľudia, čo sa do fotografovanie suprovo vyznajú, sú to ľudia, čo idú na foto-fórum raz za istý čas a chcú odpoveď ´z prvej ruky´, lebo je to aj iný pocit, ak len čítajú o niekom, alebo ak na ich otázku niekto zareaguje a povie im svoj názor. A tak preto odpovede typu: korčule, obrázok nejakej lamy či čoho, týchto ľudí len bezcharakterne uráža a degraduje samotný portál. Áno, ľudia si mohli vo fóre podívať témy na ich otázku, ale vieme, že väčšina aj tak to neurobí, ale to nie je dôvod, aby ich niektorí užívatelia urážali. Pre tých, čo tu pravidelne chodia, alebo majú svojich kamošov na fóre to môže byť vtipné, ale pre niekoho, kto tu chodí raz za čas, alebo potrebuje súrnu radu to vtipné nie je a ako sa hovorí, dva krát opakovaný vtip nie je vtipom...
neviem či je rada ohľadom kúpy fotoaparátu za cca 600-1000eur z kategórie súrnych....ibaže by už mal dohodnuté fotenie svadby na sobotu :)

....a ver mi....ak by sa to tu moderovalo, možno by sa vymazávali príspevky kecalov (ako som asi aj ja), no nekompromisne by boli okamžite mazané takéto témy ako popisuješ - Karol to spomínal niekoľko krát, asi nemá ale toľko času aby sa týmto zaoberal...na iných fórach by ale taká téma šla najskôr do zmazu alebo lock...
 
conan7
2010-08-12 17:41:36+02
no choj utekaj vyplakávať na redakciu, aj na súd ma môžeš udať...
 
rbr69
2010-08-12 17:50:48+02
príspevok od: conan7
no choj utekaj vyplakávať na redakciu, aj na súd ma môžeš udať...
este si nedorastol na komunikaciu dospelych aj ked si pises vek 23, tak sa tu nesnaz ist na mna v osobnej rovine ...
 
conan7
2010-08-12 17:57:52+02
príspevok od: rbr69
este si nedorastol na komunikaciu dospelych aj ked si pises vek 23, tak sa tu nesnaz ist na mna v osobnej rovine ...
jasné na teba nikto nemá :)))))))
moralisti majú ďalšieho vodcu asi
nehraj to veľmi na inteligenciu, bude ťa bolieť hlava...
 
rbr69
2010-08-12 18:02:52+02
az budes mat na prediskutovanie k rieseniu veci nejake zdrave myslienky, budem na Teba neskor reagovat, toto povazujem za prazdne invektivy hodne mozno Tebe rovnym
 
conan7
2010-08-12 18:05:10+02
príspevok od: rbr69
az budes mat na prediskutovanie k rieseniu veci nejake zdrave myslienky, budem na Teba neskor reagovat, toto povazujem za prazdne invektivy hodne mozno Tebe rovnym
a to nie sú prázdne invektívy že sám seba pasuješ na nejakú vyššiu úroveň len tak podľa seba? dávaj si pozor nie že ti naprší dažďová voda do nosa, namyslený si jak neviem čo.
 
rasto.tn
2010-08-12 18:12:47+02
príspevok od: rbr69
az budes mat na prediskutovanie k rieseniu veci nejake zdrave myslienky, budem na Teba neskor reagovat, toto povazujem za prazdne invektivy hodne mozno Tebe rovnym
Nenamáhaj sa tu niečo niekomu (posmievačov myslím) vysvetlovať. Každého, kto má iný názor ako oni, automaticky degradujú a vzájomne si pomáhajú urážkami na iných.
 
rbr69
2010-08-12 18:15:22+02
príspevok od: conan7
a to nie sú prázdne invektívy že sám seba pasuješ na nejakú vyššiu úroveň len tak podľa seba? dávaj si pozor nie že ti naprší dažďová voda do nosa, namyslený si jak neviem čo.
si prvy co ma v zivote nazval namyslenym, a to mam siroky okruh skutocnych priatelov a aj znamych ... carom internetu je to, ze ma dokaze za viac nez 40 rokov prehodnotit hocikto iny neznamy, odborne len tak na dialku ... odpoved hladaj v prispevku 12.08.2010 - 12:05 odo mna pre Wayna ... necitaj povrchne, usetris si sebastrapnujuce prispevky
 
conan7
2010-08-12 18:21:10+02
príspevok od: rbr69
si prvy co ma v zivote nazval namyslenym, a to mam siroky okruh skutocnych priatelov a aj znamych ... carom internetu je to, ze ma dokaze za viac nez 40 rokov prehodnotit hocikto iny neznamy, odborne len tak na dialku ... odpoved hladaj v prispevku 12.08.2010 - 12:05 odo mna pre Wayna ... necitaj povrchne, usetris si sebastrapnujuce prispevky
jasné. a teraz okamžite daj link, kde som o sebe tvrdil že som vševedko alebo aspoň maličký náznak toho.
 
Granko
2010-08-12 18:28:02+02
príspevok od: rasto.tn
Nenamáhaj sa tu niečo niekomu (posmievačov myslím) vysvetlovať. Každého, kto má iný názor ako oni, automaticky degradujú a vzájomne si pomáhajú urážkami na iných.
vidíš, opäť škatuľkuješ a odsudzuješ bez toho, aby si poznal...doslova sa mi hnusí takýto povrchný prístup...
absolútne nemá ďalej význam diskutovať ohľadom týchto vecí, pokiaľ sa názory tebou prezentované neodstránia z mysle oponovačov...
 
Granko
2010-08-12 18:28:38+02
myslím, že takáto debata k ničomu nevedie...
 
rbr69
2010-08-12 18:30:41+02
príspevok od: conan7
jasné. a teraz okamžite daj link, kde som o sebe tvrdil že som vševedko alebo aspoň maličký náznak toho.
Tvojim nestastim je, ze si sa nenaucil konstruktivne hadat o vec ... ak by som tu zapatlaval mnohe vlakna vo fore zbytocnym OT ako mnohokrat Ty a Tebe podobni, ktory to tu potom robi absolutne necitatelne a niekto by mi to naznacil, snazilby som sa o sebakritiku ... ale trosku sebareflexie sa naucis skusenostami v zivote, kedze Ti to nebolo zatial dane do vienka
 
conan7
2010-08-12 18:35:35+02
tak sebereflexia a sebekritika mi naozaj nechýba, ale nechápem z akého dôvodu by som mal prikyvovať na všetko čo ty a tebe podobní nakážu, prečo by som mal počúvnuť tvoje moralizovanie, ked si mi v živote nič nedal, nepomohol ani nič. zabudni na to. nebudeš mi rozkazovať.
a mimochodom ty teraz akože čo robíš? pekne povedane pič*ješ ako chorá vrana a tiež zahlcuješ.
stále si nedal link o tom kde tvrdím o sebe že som vševedko.čakám.
 
rbr69
2010-08-12 18:37:14+02
príspevok od: Granko
ego ako také je len jedno...bez ohľadu na pole pôsobenia...
ok, ja ti neberiem tvoj názor, ale treba si uvedomiť, že pri verejne položenej otázke sa môžu vyskytnúť rôzne odozvy...nielen tie ´poradcovské a priame´ ale aj z opačnej strany...v princípe aká otázka, taká odpoveď...

mne nikdy nešlo o množstvo ale o kvalitu...nie je ich mnoho, ale pár sa nájde :o) vidíš, ty tie stretnutia nemusíš na základe akéhosi obalového pohľadu na ľudí, čo kecajú a pritom ich ani nepoznáš...ťažko potom nájsť spoločnú reč...čokoláda sa tiež neposudzuje podľa obalu a ani človek...
myslím, že takáto debata k ničomu nevedie...každý je tu slobodne, robí to, čo robí, píše ako píše...dá sa aj nažívať vedľa seba bez svárov, dá sa aj inteligentne ignorovať (čo nevie zase každý) a dá sa aj normálne porozprávať...
aspon si uvedomia ti, ktori su fanusikovia len pridelovania korcul, oviec, lam a podobne, ze nie su panmi portalu, a ze existuje aj druha strana, ktorej to vadi ... ale to je v poriadku ... ja len tu vo vlakne o cenzure narazam na cistenie OT vo vlaknach a presuvanie takeho obsahu do Tvojho Offtopic vlakna, kde sa mozu bezbreho realizovat ... len je otazne, ci pisanie si len v Tvojom vlakne uspokoji exhibicionisticku cast, ktora sa realizuje prave takymto sposobom v prispevkoch mimo temu
 
rbr69
2010-08-12 18:48:28+02
takze skutocne neviec citat ... na Tvoju invektivu o mojej namyslenosti a to ze sa pasujem na nieco viac som Ta odkazal na text:

´nemienim sa tu angazovat ani ako radca ani poradca, ani kontrovat na kazde vlakno ... nie som vsevedko, ani sa do takej pozicie nestaviam, som obycajny amter nadsenec pre foto hobby ... ani nie som odporca realnych skusenosti ... pisem o maraste, ktory zahlcuje nekontrolovane vlakna fora a robi ich necitatelne´

nebol urceny Tebe, len som Ta odkazal nan, ze sa nepasujem do ziadnej pozicie ani vsevedka ... nechapem ako si si v hlave vydedukoval, ze si vsevedkom Ty? Je ale zaujimave, ze ludia s vnutornym nepokojom sa dokazu hladat a najst v inych prispevkoch ... takze snad Ti toto polopatisticke vysvetlenie postaci, nemam pedagogicke minimum na vstepovanie informacii dospievajucim jedincom, ale snazil som sa to vysvetlit

ak vyhviezdickujes vylgarizmus je to Tvoja identifikacia urovne myslenia ... inak ver, ze aj ja viem zasypat text takymito hviezdickami, ale to by si si za klobuk nedal
 
Cyril
2010-08-12 19:03:15+02
príspevok od: rasto.tn
Na tomto foto-fóre je kopec ľudí fotografov, čo vedia skutočne dobre poradiť a ich rady iným si zo zaujímavosti vždy prečítam, ale sú tu aj takí, ktorých príspevky ma poburujú, najmä pre ich neadekvátny charakter, zosmiešňovanie a pod. Hovoríte tu, že ľudia sa pýtajú stále a po x krát to isté - veď to je napokon logické, nech sa tomu nik nečuduje, že vždy tu bude otázka typu: Je lepší Nikon D3000, alebo Canon 450D...Kto chce profi mašinu, tak na takété fóra predsa nebude chodiť sa radiť....Takéto témy/otázky nezakladajú ľudia, čo sa do fotografovanie suprovo vyznajú, sú to ľudia, čo idú na foto-fórum raz za istý čas a chcú odpoveď ´z prvej ruky´, lebo je to aj iný pocit, ak len čítajú o niekom, alebo ak na ich otázku niekto zareaguje a povie im svoj názor. A tak preto odpovede typu: korčule, obrázok nejakej lamy či čoho, týchto ľudí len bezcharakterne uráža a degraduje samotný portál. Áno, ľudia si mohli vo fóre podívať témy na ich otázku, ale vieme, že väčšina aj tak to neurobí, ale to nie je dôvod, aby ich niektorí užívatelia urážali. Pre tých, čo tu pravidelne chodia, alebo majú svojich kamošov na fóre to môže byť vtipné, ale pre niekoho, kto tu chodí raz za čas, alebo potrebuje súrnu radu to vtipné nie je a ako sa hovorí, dva krát opakovaný vtip nie je vtipom...
Co pises chapem. Fora su totalne neprehladne (aspon pre mna), chcelo by to nejaky prehladny navigacny strom. O tvorbe stranok nemam ani potuchy, no verim, ze by sa to technicky dalo urobit. Vacsinou temy sklznu k nekonecnym infantilnym blabolom a tema je vtahu. Ked Ti velmi zalezi na info, tak si nuteny precitat aj nepodstatne hluposti.
A k teme, ak by bol moderator, ktory by sa staral o svoju temu a mohol by do nej zasiahnut, urcite by to podla mna prospelo, ked uz nic ine.
 
Strana 7 z 9
1 2 ... 5 6 7 8 9
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()