Hore
Fórum » Návrhy a pripomienky
 

Pripomienky a vylepšenia na e-photo II

jan.zitniak
2010-08-30 08:38:42+02
Zopár rád od mňa: Napr. pri sledovaní titulkov fóra napravo úvodnej stránky ephoto.sk by bolo vhodné spraviť odkaz na slovo Fórum, ktoré sa nachádza priamo nad nimi, aby som hneď prešiel do neho. To isté by malo platiť aj u ostatných kategóriach pri článkoch (Fotoreporty, Workshopy, Novinky, ...) Ešte mi chýba (a asi je to úmysel). Ak som si nestihol prečítať staršie články ephota chronologicky, tak mám smolu, pretože na konci stránky nevidím pokračovanie na predchádzajúce strany. A možno ešte viac článkov, aby sme sa mohli dozvedieť ďalšie zaujímavé informácie :). Ephoto.sk odvádza skvelú prácu.
 
Granko
2010-08-30 09:09:58+02
tomu odkazu na fórum nerozumiem, však to funguje a dokonca 2x...
to isté platí pri Novinkách atď...
a to pokračovanie tiež nechápem, lebo pokiaľ sa to týka fóra a téma má viac stránok, tie sú očíslované v spodnej časti...prípadne sa dá prepnúť priamo na posledný príspevok resp. stranu atď...
suma sumárum - stráca sa mi význam akosi pointa tejto témy...
 
zelovoc
2010-08-30 09:27:53+02
mna by skor zaujimalo kedy bude nova webka ci forum, ci co bolo slubovane ku koncu roka 2009
 
KESKOSENI
2010-08-30 09:50:09+02
a mna by zaujimalo kedy to bude frcat normalne,ta pomalost ma uz s..e....
 
jake
2010-08-30 09:54:04+02
príspevok od: KESKOSENI
a mna by zaujimalo kedy to bude frcat normalne,ta pomalost ma uz s..e....
plne suhlasim, staci len pridat na rychlosti
 
jan.zitniak
2010-08-30 10:25:08+02
Ok vysvetlím detailnejšie.

Zoberiem konkrétny článok na hlavnej stránke ephota, napr. Ako Zuza svište fotila. Patrí do kategórie Fotoreporty a Archív (vidím nad nadpisom). Ak by som chcel vidieť všetky Fotoreporty, chcel by som kliknúť na odkaz Fotoreporty - čo však nejde. Ide kliknúť na Archív (takže teraz som zistil, že sú to odkazy na staršie články v danej kategórií). Ja by som tam potom nechal len jednu kategóriu.

O fóre na hlavnej stránke vpravo to platí tiež - v nadpise slova Fórum by mala byť linka, kde si môžem pozrieť napr. všetky posledné pridané príspevky.

A stránkovanie som myslel na hlavnej stránke ephota nie na fóre. Stane sa (napr. počas dovolenky), že nestihnem si prečítať všetky články a po cca 10 dnich sa k ním už ani z hlavnej stránky nedostanem.

Všetky pripomienky berte ako konštruktívne a myslené v dobrom.
 
rbr69
2010-08-30 11:30:11+02
príspevok od: zelovoc
mna by skor zaujimalo kedy bude nova webka ci forum, ci co bolo slubovane ku koncu roka 2009
upesnim, chystane zmeny boli avizovane uz koncom 2008 a zaciatkom 2009 som ich ocakaval ;-)
 
Granko
2010-08-30 13:02:10+02
keď si rozklikneš konkrétny fotoreport - napr. ako Zuza svište fotila, navrchu máš, že patrí do užívateľská sekcia » fotoreporty » ako zuza svište fotila..a fototreporty z tejto skupiny sú ´klikateľné´, takže sa dostaneš ku všetkým fotoreportom...druhá možnosť, ako sa k nim dostať je na ľavej strane v ponuke Užívateľská sekcia kliknúť na Fotoreporty a máš to isté...

čo sa týka fóra, platí to isté...na pravej strane na hlavnej stránke máš posledných 10 tém, ku ktorým boli napísané príspevky...keď si hociktorú z nich rozklikneš - napr. canon 50d, v hornej časti sa vypíše cesta, kde je téma uložená - užívateľská sekcia » fórum » O TECHNIKE » canon 50d...jednotlivé sekcie v ceste t.j. fórum a O TECHNIKE sa dajú rozkliknúť...
všetky posledné pridané príspevky si môžeš pozrieť v jednotlivých sekciách fóra - o technike, o fotografovaní atď tak, že si ich rozklikneš a pokiaľ si tému nepozeral, vypíše sa ti tučným písmom...je to chronologicky zoradené podľa posledných príspevkov, čiže nebol si tu napr. týždeň, tak týždeň dozadu si podľa dátumu posledného príspevku pozrieš témy...normálne to ide...
 
duroslav
2010-08-30 13:13:00+02
Ono všetko ide, keď človek nad tým rozmýšľa že čo a ako by sa dalo.
Ja osobne chápem autora, pretože väščina portálov má systém, kde je na spodku stránky link na staršie články.
Ono v prípade, že niekto portál týždeň-dva nesleduje je oveľa jednoduchšie prečítať články na hlavnej stránke a po ich prejdení kliknúť na ´staršie´, než preklikávať sa kategóriami a jednotlivo preliezať, či v niektorej niečo pribudlo alebo nie.

Ale zakladať podobné témy ako je táto absolútne nemá význam, pretože tí, ktorým sú určené a mali by sa nechať inšpirovať majú úplne v paži a neviem o tom, žeby sa tu odkedy sem chodím, nejaký nápad užívateľov uplatnil v praxi.
Zato sľubov tu už bol kopec.
 
jan.zitniak
2010-08-30 13:29:58+02
:). Dík za podporu. Presne o to ide, že v praxi majú profesionálne portály tie možnosti, o ktorých píšem. Je to o ergonómii. Sám spravujem a som majiteľom ubytovacieho portálu, takže vychádzam zo 100% praxe.
 
araf1
2010-08-31 21:34:16+02
Rad by som uvítal v popise fotografie povinnú informáciu o stave fotografie nasledovne : A) original t.j. povolená iba zmena rozmerov kvôli požiadavkam servera (nesmie byť výrez, absolútne žiadne softvérové úpravy vratane úprav softvérom fotoaparátu B)upravené - povolené všetko
 
Cako
ocenenie redakciou 2010-08-31 21:48:44+02
príspevok od: araf1
Rad by som uvítal v popise fotografie povinnú informáciu o stave fotografie nasledovne : A) original t.j. povolená iba zmena rozmerov kvôli požiadavkam servera (nesmie byť výrez, absolútne žiadne softvérové úpravy vratane úprav softvérom fotoaparátu B)upravené - povolené všetko
ha a to je co za somarinu. Co tu maju ludia davat fotky hned z karty? :D
 
Anup9
2010-08-31 23:38:08+02
príspevok od: araf1
Rad by som uvítal v popise fotografie povinnú informáciu o stave fotografie nasledovne : A) original t.j. povolená iba zmena rozmerov kvôli požiadavkam servera (nesmie byť výrez, absolútne žiadne softvérové úpravy vratane úprav softvérom fotoaparátu B)upravené - povolené všetko
Zaujimava myslienka. S kamosom sme neraz riesili, ze keby sa pridavali neupravene fotky bolo by to vyrovnanejsie. ale to sa nestane nikdy :) Ale taka funkcia, ze nahlad na povodnu fotku by nebola zla, ale asi by bola neprakticka a komplikovana.
 
zelovoc
2010-09-01 10:38:43+02
to nema zmysel, digi fotka je prave o upravach, ktore urobis. nemam nic proti tomu, ked sa tu raz za cas zverejni clanok o tom, ako sa k povodnej fotke dospelo.
 
zelovoc
2010-09-01 10:41:38+02
príspevok od: zelovoc
to nema zmysel, digi fotka je prave o upravach, ktore urobis. nemam nic proti tomu, ked sa tu raz za cas zverejni clanok o tom, ako sa k povodnej fotke dospelo.
teda k vyslednej.
 
araf1
2010-09-01 18:34:20+02
Jedna vec je či vie niekto fotiť a vystihnúť moment a druhá je o počítačových úpravách. Ja by som rád vedel,kto je PÁN FOTOGRAF a kto je odborník na vylepšovanie fotografií. Moje fotky som a by som v živote neupravoval.
 
Michal Matloň
redakcia ephoto.sk
- moderator
2010-09-01 18:53:36+02
príspevok od: araf1
Jedna vec je či vie niekto fotiť a vystihnúť moment a druhá je o počítačových úpravách. Ja by som rád vedel,kto je PÁN FOTOGRAF a kto je odborník na vylepšovanie fotografií. Moje fotky som a by som v živote neupravoval.
A vedel si ty, že fotky sa výrazne upravovali ešte za filmovej éry? Spracovanie fotografii je súčasťou celého procesu. Je na každom ako fotky upravuje a bez úprav by si teda profesionálne moc neobstál, pokiaľ by nešlo o žáner, kde úpravy nie sú časté. Mne je jedno, ako je fotka veľmi upravená, alebo nie, pretože nehodnotím človeka, ktorý ju robil, ale fotku, ktorá sa mi buď páči, alebo nie...
 
Michal Matloň
redakcia ephoto.sk
- moderator
2010-09-01 18:56:22+02
príspevok od: Granko
vieš mi povedať, ako si odsleduješ, že keď ti tam niekto napíše - takto mi to vyliezlo z mašiny, že to je pravda? si na internete, tu ani tie fotky, čo vidíš, nemusia patriť autorovi, urobíš si identitu, akú chceš, z muža sa stane žena a naopak len kliknutím na rozdielne políčko...
A toto je tiež celkom vtipné :D
 
Granko
2010-09-01 20:35:50+02
vieš mi povedať, ako si odsleduješ, že keď ti tam niekto napíše - takto mi to vyliezlo z mašiny, že to je pravda? si na internete, tu ani tie fotky, čo vidíš, nemusia patriť autorovi, urobíš si identitu, akú chceš, z muža sa stane žena a naopak len kliknutím na rozdielne políčko...
 
araf1
2010-09-01 21:31:55+02
PReakcia na p.Michala a p. Granka (dovolím si vykať Vám) - áno upravovali sa fotky aj v minulosti ale nie v takej miere ako teraz. Mám na mysli napríklad tieňovanie pri expozícii papiera kde sa na rozdiel od dnešnej doby sa nedala chyba napraviť. Mnohí profesionálni fotografi fotia aj dnes na diafilmy z dôvodu väčšej sýtosti farieb a neriešia to fotením na digitál a následnou úpravou. O tom či k fotke napíšem pravdu alebo ju ukradnem je vecou cti každého. Ja som si tu minule pozeral makrofotku muchy, kde všetci fotku chválili a ja som sa spýtal- bola tá mucha mŕtva ? Teším sa z príspevkov na moju reakciu, pridám iba na záver - ja by som rád vedel ktorá fotka je bez úprav. Ak má niekto záujem kľudne mi môže poslať link - rád si ju pozriem. S úctou Araf1
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()