Hore
Fórum » Návrhy a pripomienky
 

KUA ,UZ MA TO VAZNE SERE!!!

KESKOSENI
KESKOSENI 2010-09-05 21:36:37+02
S tou pomalostou servra je to cim dalej horsie,vazne sa s tym neda nic robit??mi to pripada ako keby som mal dial up pripojenie.....nazov temy som volil zamerne,mozno si to vsimne niekto kompetentny......
 
MravecSK
2010-09-05 22:32:39+02
Ja mam ten isty problem s prezeranim galerii. A vychadza to uplne na to iste, ci som na SK alebo v IRL....
 
conan7
2010-09-05 22:34:18+02
príspevok od: flanker
netes sa, sme dvaja zatial ... ;-)
s tým rozdielom že ti dobre ide stránka ale ty nie si zázračné decko-Mozart fotografie...
 
jozef.balara
2010-09-05 22:36:43+02
Mne ide i-photo tiež slimačím tempom - kliknem, potom ako keby prehliadač čakal na odovu 5-6s a potom všetko už rýchlo načíta. Pri každom kliku ale čakám okolo 5s. Robí mi to iba na e-photo, linku mám optiku 10Mbit oboma smermy, latenciu okolo 7ms. Ostatné stránky idú bleskovo
 
duroslav
2010-09-05 22:45:06+02
No nie je to prvý krát, čo sa niekto sťažuje na rýchlosť portálu, a bolo to pekných pár mesiacov dozadu, možno aj rok alebo viac. Ako vidíte, nič sa s tým nespravilo.
Možno keď sa tu taká téma bude zakladať rovnako často ako Canon 550D vs. Nikon D90, tak si to niekto všimne :-)
 
flanker
2010-09-05 22:52:28+02
príspevok od: conan7
s tým rozdielom že ti dobre ide stránka ale ty nie si zázračné decko-Mozart fotografie...
Ja som skromny, ved ma poznas. Mne staci rychly web. Mozartove gule si nechaj. ;-)
 
mago
2010-09-05 22:54:08+02
Konecne sa k tomu niekto vyjadril...
Tiez zdielam tento nazor, som na 100Mb sieti, ktora je pichnuta priamo na chrbtovu siet ktora ide cez Prahu, tak o pripojeni by som pochyboval. Takze by asi bola vhodne zmenit server, co vsak moze byt financne narocnejsie... pockame si na reakciu kompetentnych osob.
 
KESKOSENI
2010-09-05 22:56:43+02
príspevok od: flanker
Ja som skromny, ved ma poznas. Mne staci rychly web. Mozartove gule si nechaj. ;-)
poprosim k teme....
 
dodo_bb
2010-09-05 23:05:55+02
príspevok od: flanker
Obcas mam problem s niektorymi slovenskymi strankami, ked ich pozeram cez jedneho z mojich providerov. Idu bud pomaly alebo vobec. Potom sa prepnem na ineho providera a tam to ide vsetko OK. Takze stavaju sa aj taketo veci ...
To ako nám chceš poradiť, aby som si doma zriadil kvôli pomalému ephotu niekoľko prístupov, podľa možnosti všetky optické? Ešte mi povedz, že si tie prístupy cez viacerých providerov platíš sám a budem Ti aj veriť :-))))) Okrem tohto serveru mi ide všetko oveľa rýchlejšie. Už beží druhý rok sľubov na zlepšenie situácie a nič sa nedeje.
 
flanker
2010-09-05 23:17:38+02
príspevok od: dodo_bb
To ako nám chceš poradiť, aby som si doma zriadil kvôli pomalému ephotu niekoľko prístupov, podľa možnosti všetky optické? Ešte mi povedz, že si tie prístupy cez viacerých providerov platíš sám a budem Ti aj veriť :-))))) Okrem tohto serveru mi ide všetko oveľa rýchlejšie. Už beží druhý rok sľubov na zlepšenie situácie a nič sa nedeje.
Ja ta nepresviedcam aby si si zriadil viacero pristupov. Napisal som sem svoju osobnu skusenost, aby som tak prispel k istej statistike, (aj) ku ktorej viedlo zalozenie tohto vlakna KESKOSENIM. Takze sa ti ospravedlnujem, ak to bolo voci tebe nejaka invektiva. Nemohol som ju tusit. Ano tie pristupy si platim sam. Jeden je stabilny, pouzivam ho doma, druhy je T-mobile ako som pisal, pouzivam ho na cestach. Ak ti to pomoze, tak vo firme kde pracujem, obcas kuknem na ephoto a tam s prezeranim tiez nie je problem. Ide to tak isto rychlo. Neviem, ci si mal este nejaky iny zamer v tvojej reakcii ohladne mna. Tymto este raz nechcem povedat ze TY alebo vsetci OSTATNI maju problem s providerom alebo vlastnym kompom. Zda sa, ze na zaklade vyjadreni ludi v tomto vlakne je tento problem pretrvavajuci a redakcia by ho mohla riesit.
 
jarosujo
2010-09-05 23:17:42+02
Àj ja sa pripajam k tym, co im to ide dost pomaly. Na 40 Mbit optike by to malo byt rychlejsie.
 
flanker
2010-09-05 23:25:28+02
Optiku by som neriesil. Aky ´kabel´ ide k tebe domov je vedlajsie, ak ti pripojenie hlti router, brana, firewall atd. ... Ale toto samozrejme nie je ten problem.
 
duroslav
2010-09-05 23:30:36+02
príspevok od: flanker
Ja ficim momentalne cez T-mobile a ide to normalne. A to mam tak realne max. 64 kB/s down. Zrejme ma problem s nastavenim teda viacero userov ...
Spravil som taký malý experiment. Dal som si zobraziť galériu užívateľa, ktorý v nej má 184 obrázkov.
Výsledok bol taký, že generovanie HTML kódu na serveri trvalo 1m51s.
Následné načítanie náhľadov trvalo necelých 8s.
A teraz mi povedz, čo mám zle nastavené. Veľkosť HTML bola 128,8 kB. Takže podľa tvojej teórie by som mal mať prenosovú rýchlosť niečo cez 1kB/s
 
flanker
2010-09-05 23:36:39+02
Ja neviem co mas zle nastavene TY. Povedz mi radsej, co mam dobre nastavene ja ... ;-) Proste mne to ide rychlo. Mam sa zastrelit? Hod mi sem linku na toho cloveka, vyskusam to pre istotu este raz ...
 
dodo_bb
2010-09-05 23:36:52+02
príspevok od: flanker
Ja ta nepresviedcam aby si si zriadil viacero pristupov. Napisal som sem svoju osobnu skusenost, aby som tak prispel k istej statistike, (aj) ku ktorej viedlo zalozenie tohto vlakna KESKOSENIM. Takze sa ti ospravedlnujem, ak to bolo voci tebe nejaka invektiva. Nemohol som ju tusit. Ano tie pristupy si platim sam. Jeden je stabilny, pouzivam ho doma, druhy je T-mobile ako som pisal, pouzivam ho na cestach. Ak ti to pomoze, tak vo firme kde pracujem, obcas kuknem na ephoto a tam s prezeranim tiez nie je problem. Ide to tak isto rychlo. Neviem, ci si mal este nejaky iny zamer v tvojej reakcii ohladne mna. Tymto este raz nechcem povedat ze TY alebo vsetci OSTATNI maju problem s providerom alebo vlastnym kompom. Zda sa, ze na zaklade vyjadreni ludi v tomto vlakne je tento problem pretrvavajuci a redakcia by ho mohla riesit.
Vlákno je o pomalosti ephota. Nie je prvé o tejto téme. Preto ma trošku prekvapilo, že hovoríš o ´viacerých slovenských stránkach´. Mám v práci aj doma pripojenie cez T-com, kde mi vcelku rýchlosť práce na webe vyhovuje - okrem ephota. Je podtstane pomalší ako porovnateľné weby. Môj syn sa s webovými aplikáciami dosť zaoberá a pred časom som mu to spomenul. Tak si nejak oťukal server ephota a jeho vyjadrenie - pomalosť je pravdepodobne spôsobená zlým programovým riešením (triedenie fotiek pri naťahovaní galérií) a hlavne neustálym naťahovaním externých reklamných vecí pri každom prekliku na stránke.
Na tvoj príspevok som reagoval, pretože nebol k veci a ponúkané riešenie posúva problém na našu stranu, hoci tam chyba určite nebude... Ak som sa Ťa nejak dotkol mojou reakciou, prepáč...
 
duchan
2010-09-05 23:37:14+02
ja som problem s rychlostou zaznamenal len par krat. inak uplne v poho
 
duroslav
2010-09-05 23:39:55+02
Ešte doplním, že v reále vyzeral prenos po sieti tak, že v čase T odišla odo mňa požiadavka (veľkosť dát ca. 1kB) a v čase T + 109s prišli prvé byty odpovede zo servera. Celých 128kB HTML kódu potom dorazilo za necelých 718ms.
Stále si ešte niekto myslí, že to oneskorenie je spôsobené pomalou linkou?
 
duroslav
2010-09-05 23:40:23+02
príspevok od: flanker
Ja neviem co mas zle nastavene TY. Povedz mi radsej, co mam dobre nastavene ja ... ;-) Proste mne to ide rychlo. Mam sa zastrelit? Hod mi sem linku na toho cloveka, vyskusam to pre istotu este raz ...
http://www.ephoto.sk/uzivatelska-sekcia/foto-galeria/galeria-autora/vsetky-fotografie-autora/?userId=491
 
mago
2010-09-05 23:44:11+02
príspevok od: flanker
Ja neviem co mas zle nastavene TY. Povedz mi radsej, co mam dobre nastavene ja ... ;-) Proste mne to ide rychlo. Mam sa zastrelit? Hod mi sem linku na toho cloveka, vyskusam to pre istotu este raz ...
no teraz som si to odmeral, galeria uzivatela o 217 fotogragiach 1min 44sec na 100/100Mbps. To, ze to niekomu ide dobre, je stastie, mozno tu malo klikas, mozno si menej narocny, zvyknuty na pomale pripojenie alebo ja neviem co. Ovecne ale plati, ze stranka ephota je pomala, ci uz z pohladu servru alebo z pohladu nespravneho algoritmu. Ked tento problem nemas, je to fine, ale zbytocne to budes rozvijat, nikomu to nepomoze k rychlejsiemu chodu ephota a ani benzin nebude lacnejsi...
 
flanker
2010-09-05 23:44:58+02
Ja som neponukal riesenie. Este raz. Vyjadril som nazor, s cim podobnym mam ja problem. Takze v tom sa milis. Par externych veci, samozrejme nie vsetky, ale hlavne reklamy si ´odstrel´ addblock-om alebo podobnym skriptom. Je hlupost, aby sa ti to natahovalo a zbytocne ta spomalovalo. Obcas by som vymazal cache vratane cokkies v prehliadaci. Niektori slovenski provideri si nevedia nastavit DNS-ka, preto svojim zakaznikom niekedy nejdu poriadne niektore stranky. Netyka sa to T-com-u, ten je vacsinou OK. Problem ciastocne posuvam z mojho pohladu na druhu stranu. Pretoze minimalne mne a jednemu dalsiemu cloveku to ide v pohode, nic insie. Ale je to len moj nazor do statistiky. Vysledok je, ako sa vyjadrili uz mnohi, ze to fakt poriadne nejde a hapruje to kdesi na ephoto.sk
 
flanker
2010-09-05 23:47:55+02
príspevok od: mago
no teraz som si to odmeral, galeria uzivatela o 217 fotogragiach 1min 44sec na 100/100Mbps. To, ze to niekomu ide dobre, je stastie, mozno tu malo klikas, mozno si menej narocny, zvyknuty na pomale pripojenie alebo ja neviem co. Ovecne ale plati, ze stranka ephota je pomala, ci uz z pohladu servru alebo z pohladu nespravneho algoritmu. Ked tento problem nemas, je to fine, ale zbytocne to budes rozvijat, nikomu to nepomoze k rychlejsiemu chodu ephota a ani benzin nebude lacnejsi...
Ja to nerozvijam cosi. Narocny na rychlost som, cudoval by si sa. Neposudzuj, ze som nenarocny alebo ze sem nechodim. Chodim sem rano, cez obed, vo vecernej spicke. Vidim, ako to chodi mne. Nepresviedcam vsak teba ani nikoho. Len sa v yjadrujem. Vravim, podla vyjadreni vsetkych na ephoto.sk vskutku nejaky problem s tou rychlostou ....
 
Strana 2 z 5
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()