Hore
Fórum » Návrhy a pripomienky
 

vodotesne puzdro

jokonowak
2010-09-06 18:12:35+02
Zdravim VAS. Chcel by som Vas poprosit o radu. Na dovolenke som fotil s univerzalnym vodotesnym puzdrom a jak mi zaostroval objektiv tak doskriabal sklicko na puzdre. Da sa to nejak vylestit alebo sa to musi vymenit alebo ...????? Za rady vopred DAKUJEM.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2010-09-06 19:17:43+02
Vyrabaju sa supravy na lestenie poskriabanych displejov. Daj na ebay vyhladat display polish.
 
viking81
2010-09-06 21:26:09+02
myslim ze by si to zmakol aj doma velmi jemnym smirglom...repsktive vodnym smirglom....potom samozrejme zalestit a mas to ako nove....teda kamarat si tak zrepasoval sklo na hodinkach...tak snad by slo aj toto .-)
 
bear
- moderator
2010-09-06 21:37:17+02
príspevok od: viking81
myslim ze by si to zmakol aj doma velmi jemnym smirglom...repsktive vodnym smirglom....potom samozrejme zalestit a mas to ako nove....teda kamarat si tak zrepasoval sklo na hodinkach...tak snad by slo aj toto .-)
To by bolo horsie, ako to ma teraz. Bolo by z toho matne sklo a stratil by aj ten zvysok kontrastu co je pri fotografovani pod vodou.

Vyzera to ako cast z puzdra DicaPac SLR. Tie skrabance maju na fotku minimalny vplyv, kludne ho pouzivaj dalej az pokial to bude neunosne a potom si radsej kup nove. Ten igelit casom starne a tvrdne, takze po 2-3 rokoch by som takemu puzdru uz urcite neveril.
 
Granko
2010-09-06 21:37:20+02
pokiaľ poznáš niekoho, kto brúsi sklo - poháre, čaše, misy, tak títo ľudia majú leštičky na sklo - vodné diamantové kotúče a následne suché leštenie...tu by mi stačilo aj suché pokiaľ ryhy nie sú hlboké...na plast funguje zubná pasta bez fluoridových zrniečok...bežne sa tak čistia poškriabané dévedéčka...samozrejme na vlastné riziko...základom je zistiť, či to je klasické sklo alebo nejaký tvrdený plast...
 
viking81
2010-09-06 21:42:17+02
no ale sak ten smirgel na zrovnanie nervnosti a potom zalestit samozrejme....myslis ze by to bolo horsie ? tie hodinky vyzerali fak dobre :)
 
cocoliso
2012-04-14 13:10:55+02
Ahojte. Máte niekto skúsenosť s týmto púzdrom? DiCAPac WP-S10 či mu môžem "dôverovať" a ako vyzerajú fotky z takýchto "zlepšovákov".. vopred ďakujem za odpovede.
 
cocoliso
2012-04-14 13:29:41+02
príspevok od: cocoliso
Ahojte. Máte niekto skúsenosť s týmto púzdrom? DiCAPac WP-S10 či mu môžem "dôverovať" a ako vyzerajú fotky z takýchto "zlepšovákov".. vopred ďakujem za odpovede.
resp.. išlo by o púzdro na nikon D3000, viete mi poradiť nejaký konkrétny typ? ďakujem.
 
cocoliso
2012-04-14 15:12:36+02
Prepáčte za spam..
Tu www.ephoto.sk/fotoskola/clanky/podvodna-fotografia/fotime-vodny-svet/ som našiel asi odpoveď na všetko. už len zbehnúť do obchodu a vyskúšať či nacpem D3000 do WP - S5, alebo do 10iny, ktorá je zbytočne veľká. (myslím)
 
Marcel Rebro
2012-04-14 19:13:17+02
príspevok od: cocoliso
resp.. išlo by o púzdro na nikon D3000, viete mi poradiť nejaký konkrétny typ? ďakujem.
tieto sacky su len na hranie pri snorchlovani. predny plsatovy clen, nemznost rozumne ovladat fotak, ziadne blesky obmedzenie na par metrov ...

... ak by si mal zaujem mam na predaj D60 s puzdrom Ikleite, rampou a dome portom
 
cocoliso
2012-04-14 21:33:46+02
príspevok od: Marcel Rebro
tieto sacky su len na hranie pri snorchlovani. predny plsatovy clen, nemznost rozumne ovladat fotak, ziadne blesky obmedzenie na par metrov ...

... ak by si mal zaujem mam na predaj D60 s puzdrom Ikleite, rampou a dome portom
nechcem to na profifotenie.. na to nemám výstroj, čas, prachy a pod.. presne ako si napísal, na hranie.. jedno čo ma štve, je ten blesk.. resp "neblesk" v tomto sáčku..
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()